Tko je oslobodio Bosnu

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#16 Post Postao/la dare__71 »

Uhvatili ste se toga ko pjan plota,ma dajte prihvatite cinjenicu da su svi ucestvovali i nije bitno ko vise a ko manje,@grga kao da slutim da tebi sada ovdje trebaju zasluge i kao da je krajina bila jedina koja je ratovala.
Sve su to bile igre mocnika kojima smo bili kao piuni i zrtvena jarad cak i srebrenica koju spominjes care je tek bila politicki potez na koji mi nismo mogli uticati,vjeruj znam a prava istina kao i obicno izaci ce na vidjelo tek za nekih 40-ak godina i biti dostupna nama obicnim ljudima.Hrvatska je imala svoje interese priznao to ti ili ne sa asistencijom jer da nije bilo bihaca hrvatsaka bi bila raspolovljena sto gledano sa realne strane pomoc je bila uzajamna i sa padom bilo koje drzave pala bi i druga.
Bile su to borbe rame uz rame obje strane kada je trebalo mada bilo je gledanja preko nisana ali ne kaljajte uspomenu na poginule koji su dali zivot za ideju slobodne BIH i Hrvatske,tek obicne ljude koji se nisu libili dati zivot svjesni toga da nikada nece biti nagradzeni za to.....

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#17 Post Postao/la vornevljev »

GRGA je napisao/la:a da nije bilo Oluje BIHAÆ bi pro¹o kao Srebrenica pa ti vidi hebiga ja do¹o do DRVARA pa natrag
Ajd ne prièaj gluposti,oko Srebrenice ima mnogo politike (gre¹aka na¹eg politièkog i vojnog vrha,o èemu sam i prije pisao) i jo¹ na to sve su svoje oru¾je predali i stavili se pod za¹titu UNPROFOR-a,¹to ovdje (u Krajini) ne bi do¾ivili da je rat trajao jo¹ deset godina.

Kad si do¹'o do Drvara jesi li bio i na prijevoju O¹trelj?
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#18 Post Postao/la grga »

Nadam se da Vas neæu razoèarat,al odgovor je samo jedan;Bosnu nitko nije oslobodio.Bosna je okupirana i podjeljena.Srbi imaju svoju zloèinaèku umotvorinu i ¾ivo im se fuèka za Bosnu i Hercegovinu..Svijet je takav kakav je,na¾alost nikakav.Pa cijelovitu Bosnu mi zasigurno doèekat neæemo..Sve æe da bidne kao Cipar na¾alost.U prevodu nikad cijelovita u svojim granicama..Ljuti me ¹to se odr¾ava Republika Srpska,hebe¹ takav svijet kad takve nakaradne zajednice imaju svoj status skoro pa kao dr¾ava.A nastala je na najgori moguæi naèin,na klanju,na genocidu,na etnièkom èi¹æenju..al koga briga..bitno da je kao fol neki mir stigo na ove prostore.A da se malo vi¹e nazovi svjetska zajednica makne od protektorata ponovo bi do¹lo do klanja..kakav mir kakvi bakraèi..Tu¾na si mi Bosno poharana.. Presudit æe onom majmunu Karaðièu zasigurno do¾ivotno robiju i ¹to stim Bosna dobiva? Ni¹ta,ama ba¹ ni¹ta.©to ¾rtve imaju od toga?Opet ni¹ta,ama ba¹ ni¹ta ako æe,a izgleda mi da hoæe Republika Srpska opstat..I kakva korist je od toga ¹to æe Karaðiè le¾at u nekom zatvoru?Nikakva,osim za Bandu koja æe zauvijek slavit njegov lik i djelo.Djelo pogotovo,njihovo djelo..... :huh:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#19 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:GRGA ti sad hoces reci da je hrvatska vojska oslobodila bihac I USK ?

A gdje je bio 5. korpus... gdje je bila 505. vtmb... Ako si ucestvovao na tom ratistu vjerovatno znas ko su i hamze i gazije...

Vrhovni komadant 505. brigade je poginuo unutar hrvatske teritorije... iste one koju je ta brigada osvojila i protjerala cetnike..

I nemoj mi onda pricat da ste vi zasluzni...
Pu¾e,................ deder reci ko je ubio tog komandanta , de molim te reci i to za¹to se ¹uti o tome , za¹to je brat poku¹ao ne¹to reæi pa su ga u¹utkali ,............
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#20 Post Postao/la Bijesanpuz »

mrki62 je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:GRGA ti sad hoces reci da je hrvatska vojska oslobodila bihac I USK ?

A gdje je bio 5. korpus... gdje je bila 505. vtmb... Ako si ucestvovao na tom ratistu vjerovatno znas ko su i hamze i gazije...

Vrhovni komadant 505. brigade je poginuo unutar hrvatske teritorije... iste one koju je ta brigada osvojila i protjerala cetnike..

I nemoj mi onda pricat da ste vi zasluzni...
Pu¾e,................ deder reci ko je ubio tog komandanta , de molim te reci i to za¹to se ¹uti o tome , za¹to je brat poku¹ao ne¹to reæi pa su ga u¹utkali ,............
ovdje nije pitanje ko je ubio komadanta...
Rekao sam samo da je poginuo unutar hrvatske teritorije... Znaci nasa brigada je oslobadjala i hrvatsku a ne samo bosnu...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#21 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:
ovdje nije pitanje ko je ubio komadanta...
Rekao sam samo da je poginuo unutar hrvatske teritorije... Znaci nasa brigada je oslobadjala i hrvatsku a ne samo bosnu...
Pu¾e, nemoj biti bijesan :D
Upamti , niko ni¹ta nije oslobaðao , to je bila puka igra - sve je to prljava igra politièara , sve su se oni dogovorili a tobo¾e neka oluja ili ¹ta ja znam.
Ne mo¾e niko ni pretrèati toliko teritorije a kamo li osloboditi kuæu po kuæu , ulicu po ulicu .
To politikanstvo je neko i otkrio , zato je glavom platio .
Nije stvar jel to tema ili nije , stvar je deèko ¹to si ti iz tog kraja a neæe¹ progovoriti o tom sluèaju !
Naniæ je muèki ubjen a ti zata¹kava¹ na podmukao naèin - citiram : ovdje nije pitanje ko je ubio komadanta...
Nije ovdje rijeè ni o Aliji , ni o Tuðmanu , ni o Milo¹eviæu ,..................... al oni su to zakuhali i dogovorili se èije æe ¹ta biti ,..................... pa sam 5 korpus je negdje krenuo i u¹ao duboko u teritorij - gdje nije smio i od koga je dobivena komanda za povlaèenje ??????????? od koga , sunce li vam va¹e , èemu zata¹kivati ?
Koga vi to krijete , jel vam ¾ao pojedinaca ili èitavog naroda , ljudi koji su propatili i pate dan danas !?
Koga to branite , sunce vama kalaisano !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#22 Post Postao/la sabinax »

samo da kazem da je rat i inace velika zbrka i nenormalno stanje a pogotovo na ovim nasim prostorima s tri vjere, puno nacija...mislim da je najvaznije da je sada mir i da nema ubijanja, suza i placa
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#24 Post Postao/la sabinax »

moby_76 je napisao/la:zagor i ciko oslobodili bih
hehehe a koji èiko :P mislim da su pomogli i Blek i komandant Mark, gadni su crveni mundiri :lol:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
cooma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 123
Pridružen/a: 15 Apr 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#26 Post Postao/la cooma »

GRGA je napisao/la:Nadam se da Vas neæu razoèarat,al odgovor je samo jedan;Bosnu nitko nije oslobodio.Bosna je okupirana i podjeljena.Srbi imaju svoju zloèinaèku umotvorinu i ¾ivo im se fuèka za Bosnu i Hercegovinu..Svijet je takav kakav je,na¾alost nikakav.Pa cijelovitu Bosnu mi zasigurno doèekat neæemo..Sve æe da bidne kao Cipar na¾alost.U prevodu nikad cijelovita u svojim granicama..Ljuti me ¹to se odr¾ava Republika Srpska,hebe¹ takav svijet kad takve nakaradne zajednice imaju svoj status skoro pa kao dr¾ava.A nastala je na najgori moguæi naèin,na klanju,na genocidu,na etnièkom èi¹æenju..al koga briga..bitno da je kao fol neki mir stigo na ove prostore.A da se malo vi¹e nazovi svjetska zajednica makne od protektorata ponovo bi do¹lo do klanja..kakav mir kakvi bakraèi..Tu¾na si mi Bosno poharana.. Presudit æe onom majmunu Karaðièu zasigurno do¾ivotno robiju i ¹to stim Bosna dobiva? Ni¹ta,ama ba¹ ni¹ta.©to ¾rtve imaju od toga?Opet ni¹ta,ama ba¹ ni¹ta ako æe,a izgleda mi da hoæe Republika Srpska opstat..I kakva korist je od toga ¹to æe Karaðiè le¾at u nekom zatvoru?Nikakva,osim za Bandu koja æe zauvijek slavit njegov lik i djelo.Djelo pogotovo,njihovo djelo..... :huh:
=D> =D> =D> =D>
dobro dobrim

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#27 Post Postao/la grga »

Eto onaj tupan M.Dodik sve češće i češće zadnjih dana zaziva osamostaljenje svoje paradržave u državi..Jadno je što nisam nikoga iz svijeta čuo da je išta komentirano..Nešto malo predsjednik RH Mesić kao nešto prigovara i lupeta nešto o svom antifašizmu i daje neke usporedbe sa njima kao da je zaboravio svoje proustaške govore 1991 u Kanadi i Australiji,no to je nebitno sad po pitanju Bosne..Sve u svemu svijet se ne obazire puno,kažu mi neki a i sam se pitam jeli koncenzus dati njima njihovo i da se rješe svi problemi bivše Jugoslavije.Koncenzus se odnosi na Kosovo,jer nemožeš jednima davat odobrenje,a druge sputavat u svom samoodređenju večinskog naroda na nekom prostoru..Nekako kad pogledam sa strane kao neutralan(da nismo i mi Hrvati imali sa njima gadnih problema),to bi i bilo najbolje rješenje za MIR.Srbi i onako nikad,ama baš nikad neće nekavu Bosnu smatrat svojom državom.Koliko gos izopaćeni bili oli nebili i oni su se borili i ginuli za svoju stvar.Gledam po sebi,ja bi recimo Budala(rekla bi moja žena) ponovo ako zatreba svoj život založio za Hrvatsku,držim se one Thompsonove pjesme,"SVE BI DAO DA JE VIDIM PONOSNU I LJEPU KAO U SNOVIMA".Trebat će možda prihvatit jednog dana da Republika Srpska postane država...Tko je prije 10 recimo godina mogao pomislit na državu Kosovo..?!Zašto bi sa ovim samoopredeljenjem jednog naroda bilo drugačije..NAŽALOST

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#28 Post Postao/la vornevljev »

Ali razlika između Kosova i RS-a je u tome što je RS nastala na etničkom čišćenju nesrpskog stanovništva,i sad se pitam da li bi na referendumu dobio tu većinu za osamostaljenje da tamo žive svi oni koji su protjerani u ratu,jer zna se koliko je nesrpskog stanovnistva zivjelo 1992.godine u Banja Luci,Foči Višegradu,Doboju,Derventi,Prijedoru,Trebinju ...

Dodik,kako reče jedan ovdašnji novinar,ispipava puls zapada i istražuje do koje granice može ići,da bi kasnije kad ne dobije samostalnost (a i on sam je svjestan da je neće dobiti) onda mogao "uslovljavati" zapad na ekonomskom polju.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#29 Post Postao/la grga »

Vorni i ja se nadam istime što i vi,al više se nitko skoro i nepita na čemu je nastala.Danas sutra kad se raspiše referendum bit će svašta.Pa i nama fali ovde jedno 200 000 Srba pa nitko više nas nepita gdje su,kad će da se vrate itd.Kod nas se Rode ne vraćaju..Odu nešto sami,večina protjerana..Već zaboravismo da i na Kosovu fali SRBA.Čujem da se i Sarajevo dobrano oh-ho-ho očistilo i od Hrvata il je to tabu tema?Nije bitno odakle je tko i kako otišao,niti pravo i pravda određuju svjetski poredak već tamo neke sile kako im odgovara..Pa da im je ta RS tolko mrska koliko i nama,vjerujem da je nebi bilo ni u ovom obliku..Netrebam valjda reć da i u ovom obliku funkcioniraju kao svoja država,stim se valjda slažeš?!Poštujem tvoje mišljenje,koliko objektivan možeš biti..Meni se nesviđa sadašnje stanje,zapad ima svoje financijske probleme,Bosna im je sad važna kao meni Polonezija..Referendum,pa malo Rusi,a i njih se počinje štošta pitat..sve u svemu dok svi šute,nije dobro.Da nebi opet bilo zn ate mi jesmo za cijelovitost,al eto narod bi tako..Kao 1990 Baš taj Zapad je više od nas (ne JA),bio zato da YU ostane pod svaku cijenu.Cijena je plaćena al plan im propao..Povijest ne pišu pobjednici na ovim prostorima..

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#30 Post Postao/la dare__71 »

Prva mi je pomisao bila sto se @grga navalio na bosnu pa tip je u hrvatskoj ali moram priznati da prethodni post ima reale,dali protjerani ili ne povratak je skrt a i ako ga bude bit ce zanemarlji mada sam se iznenadio kada sam sreo jednog prijatelja iz doboja u ratu bio izbjeglica u tuzli kojije na moje iznenadzenje bio zadovoljan povratkom ali vidi kvake ,uziva sve pogodnosti kao prijedok je bio u tuzli sa teritorije federacije......ma nigdje veze nastavak sa pocetkom teme mada mi je drago sto ste spustili tenzije momci mada pokusajte otvoriti tmu hoce li se ocijepiti republika srpska ali to ce tek biti vrijedno vasih misljenja ali sto god kazete tek cete zagrebati vrh istini a nista necete biti u stanju promjeniti :idea:

Odgovori