Tko je oslobodio Bosnu

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#32 Post Postao/la grga »

To je stara spika,time su me pumpali u glavu još u onoj nazovi JNA jer nije bila narodna,pardon je al samo Srpskog..To je bila glavna fora da Albanci imaju plan narađat se toliko da nudu velika,velika večina..Možeš mislit plana..Kinezi onda isto imaju plan,al ne napunit neku pokrajinu nego cijelu kuglu zemaljsku..Sorry Papaya,nemogu se složit sa time.. :wink:

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#33 Post Postao/la grga »

Možda se osjećam kao sukrivac,ne direktno dakako,al ona politika Hrvatska 90-tih godina je zdušno htjela razbit Bosnu i stvorit neku V.Hrvatsku i valjda i V.Srbiju.Pa nisam baš bio protiv te politike,obmanjen il ne sad je svejedno.Uglavnom podržavao sam F.TUĐMANA i danas ga štujem kao Prvog predsjednika,jer uz sve one Račane il Parage i Budiše Hrvatske nebi opstala i nebi je sad ni bilo..Kažu mi neki da mi je možda krivo što su Srbi sad kao eto blizu svog cilja.. :oops:

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#34 Post Postao/la zapisnicar »

Bosne je bilo i bit ce. Kad je nisu unistili 1992. godine, kad su Bosnjaci bili totalno nespremni, vise nece nikad.

Srbi u Republici Srpskoj sa Dodikom ce se provesti kao Srbija sa Milosevicem. Zivi bili pa vidjeli. Sjecate li se euforijenu Srbiji oko Slobe. I Sta je rezultat svega toga: oni samu uhapsili Slobu i isporucili ga u Hag, otisla Crna Gora, Kosovo nezavisno.

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#36 Post Postao/la vornevljev »

Ako se mene dobro shvata ovdje,ja sam protiv svakog etničlog ili bilo kojeg drugog čišćenja,i mogu reći da sam objektivan iako ponekad to možda i ne izgleda tako,jer ja nisam zadojen nikakvim političkim niti religioznim -izmima.

Shvatam ja da ni u Federaciji nije sjajno,ali istina jest da je razlika u etničkoj strukturi Federacije i RS-a drastična,koliko god to neko ne želi priznati.

Što se tiče raspada SFRJ,@Grga nisi upravu,Zapadu nije odgovarala takva država (htjeli mi priznati ili ne,imala je respekt u Evropi,ali i u svijetu,prije svega na geopolitičkom i vojnom polju njen uticaj nije bio zanemarljiv,a da ne govorim o strateškom položaju njene teritorije) i upravo stoga,nakon smrti Josipa Broza,ali i u posljednjim godinama njegovog života (kad više nije mogao kontrolirati situaciju u zemlji) je zapadnjačka klika radila na podrivanju "sistema" iznutra trujući narod iznova fašizmom i kvazipatriotizmom pod maskom nacionalnih oslobođenja i osamostaljenja.

Iako nisam vidio smisao ove teme,ipak mislim da smo se udaljili od nje,i da bi ove rasprave morali preseliti negdje drugo.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#37 Post Postao/la grga »

Pamtim da je JNA dobila zeleno svijetlo baš od tog zapada da sredi situaciju u što kračem roku,a nama ostalima uvela embargo za uvoz oružja,da nas sve lakše utamane.A na ovim prostorima netreba nitko potpirivat vatru.Sposobni smo se poklat u tren oka,svi smo mi hebeni Balkanci.Da nam svijet kaže radite što vas volja,nećemo se mješat krvi bi bilo ne do koljena nego do vrata.Dokle god bi svako stvaro neke svoje povijesne granice..I spremao jedan drugom neke osvete iz povijesti neke bliže ili daljnje.I tako vječno u krug.Dokle god postoji nekakav nadzor protektorat izvana dobro je,nedo Bog da se maknu.. :evil:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#42 Post Postao/la vornevljev »

GRGA je napisao/la:Pamtim da je JNA dobila zeleno svijetlo baš od tog zapada da sredi situaciju u što kračem roku,a nama ostalima uvela embargo za uvoz oružja,da nas sve lakše utamane.A na ovim prostorima netreba nitko potpirivat vatru.Sposobni smo se poklat u tren oka,svi smo mi hebeni Balkanci.Da nam svijet kaže radite što vas volja,nećemo se mješat krvi bi bilo ne do koljena nego do vrata.Dokle god bi svako stvaro neke svoje povijesne granice..I spremao jedan drugom neke osvete iz povijesti neke bliže ili daljnje.I tako vječno u krug.Dokle god postoji nekakav nadzor protektorat izvana dobro je,nedo Bog da se maknu.. :evil:
@Grga bolio je Zapada q.... hoće li JNA potamaniti Slovence,Hrvate,Srbe,Albance,Bošnjake,Makedonce il' treće,pete,desete, važno je bilo da nestane država koja je bila takva kakva jeste i koja nije pušila priče ni istoka ni zapada nego težila socijalnoj pravdi (a priznati moramo da je bilo više nego što je danas ima,i da je bilo više nego što će je u doglednoj budućnosti biti).

Sad možemo reći da je bila diktatura,i jest u neku ruku,jer kako bez "čvrste ruke" držati na okupu ovu balkansku bagru,a neko ju je držao 50 godina i to vrlo uspješno,a istina je da na planeti ne postoji manja država,a sa više različitosti kakva je bila SFRJ.

Pošto vidim da je ovo otišlo daleko (prešlo je i na Kosovo i na međusobno vrijeđanje forumaša),administraciji predlažem da se tema zatvori,ne stoga što se bojim rasprave,nego što ovo nema više nikakve veze sa temom.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#43 Post Postao/la pasa74 »

"Ko je oslobodio Bosnu"???


Citam vase postove i razmisljam kako samo pominjanje Bosne moze dovesti do rasprava i skidanja maski..
Moram priznati da sam iznenadjen odbojnoscu pojedinaca prema ljudima druge nacionalnosti i sa prisutnom dozom nacionalizma..
Ima tu i pozitivnih primjera kao sto su @DAre71,nisam sa njim nikad pisao ali se da naslutiti da se radio o otvorenoj i pozitivnoj osobi...
@Grga,zar nije bitnije od nekih stvari koje navodis,to ko je napadao Bosnu i zasto?
I Hrvati i Srbi su zeljeli nestanak Bosne i to su svim silama nastojali i uradtit,jedini narod koji je zelio sacuvati Bosnu su Bosanci(ljudi svih vjera koji je osjecaju kao svoju domovinu).
Mozemo se mi lagati u oci i pricati bajke ali istina se zna,zna je cijeli svijet osim onih zadojenih nacionalizmom koji ne vide dalje od svog nosa.
dakle,Bosna je bila napadnuta,na zalost nije oslobodjena,ali je na zalost onih koji su je napadali i zeljeli unistiti "ODBRANJENA",kakva je takva je,ali ipak postoji.
price o nezavinosti RS-a su snovi onih koji to zele,a snove im niko ne moe zabraniti.
i jos samo jedna stvar @Grga,poredis kosovo sa RS-om,pa covjece ocekivao sam vise od tebe,Kosovo je po ustavu SFRJ bilo priznato kao AP(autonomna pokrajina),dok je RS nastala genocidom i u Ustavu BiH je formulisana kao entitet u sastavu drzave Bosne i Hercegovine...
xxx...

Odgovori