Tko je oslobodio Bosnu

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#91 Post Postao/la mrki62 »

dok je RS nastala genocidom i u Ustavu BiH je formulisana kao entitet u sastavu drzave Bosne i Hercegovine...
Eto, i ja sam djelić izdvojio, jer ja nikako ne prihvatam ono što se stalno podmeće a to je ono boldirano .
RS nije nastala genocidom , jer bi onda bila u granicama samo gdje su se vršili genocidi i nigdje više.
RS je nastala zahvaljujući izdajničkim potpisima !!!!

Milošević se je u Dejtonu zalagao za interese Srba i ako ćemo biti pošteni - dobro se je zalagao, dobio je više nego li je sanjao.
Tuđman je želio mnogo više al je dobio jednako kao Alija.
Zašto se je Alija zalagao ?
Imati 100 % i izgubiti 49% ,............. jel to uspjeh ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#92 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:
dok je RS nastala genocidom i u Ustavu BiH je formulisana kao entitet u sastavu drzave Bosne i Hercegovine...
Eto, i ja sam djelić izdvojio, jer ja nikako ne prihvatam ono što se stalno podmeće a to je ono boldirano .
RS nije nastala genocidom , jer bi onda bila u granicama samo gdje su se vršili genocidi i nigdje više.
ne znam kako te nije sramota izjaviti ovakvu glupost!
jesi li ti svjestan sta si rekao i uopste onog sto iznosis?
i primjetis li kontradiktornost u svojoj izjavi(bila bi onda samo u granicama gdje su se vrsili genocidi)? :lol: [eusa_wall.gif]

temelj su joj genocidi, silovanja i izivljavanja!

covjece, pasa vam je svima dobro rekao! nema se tu sta puno pametovati.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#93 Post Postao/la mrki62 »

Ja stojim iza onog Å¡to sam napisao, jer RS je stvorena potpisom izdajnika.
Jedno je genocid a drugo je stvaranje RS.
Samo stvaranje RS je trajalo kroz dugogodišnje planove , dogovaranja, zasijedanja,........ svo vrijeme je izdajnik Srbima išao na ruku sa ili bez genocida.
Ko to ne može shvatiti , ja mu ne mogu pomoći.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#94 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Tko je oslobodio Bosnu? Sto bi rekli englezi :pogresno pitanjee! Naravno da je zadnja ofanziva zapoceta nakon"oluje" i da je izvrsena u koordiniranoj akciji ArBiH i HV,ali treba postaviti pitanje :Tko je HV-u dao vremena od 92-95g da se naoruza,vojska tzv Sao krajine je konstantno drzana borbeno aktivnom od strane 5korpusa,jer da je pala Bihacka krajina Hv nikad nebi stvorio preduslove za oluju.Srpske snage su konstantno napadale na ArBih od 92-95g,dok je vise od pola Hv bilo kod kuca ili u kasarnama .Da je srbska vojska uspjela slomiti bosanski otpor(a zamisao je bila da ce to trajati svega par mjeseci)sve snage bi mogli prebaciti na granice bivse Sao krajine i bey bey zamisli o cjelovitoj Hrvatskoj .Hrvatska ima veliki dug prema ArBih i bosancima,sto je stalno naglasavao i Mesic ,a i Josipovic to pokazuje u svojim stavovima. [wink.gif]

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#95 Post Postao/la Bebana_de »

zna se















Partizani



























[Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#96 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:Ja stojim iza onog Å¡to sam napisao, jer RS je stvorena potpisom izdajnika.
Jedno je genocid a drugo je stvaranje RS.
Samo stvaranje RS je trajalo kroz dugogodišnje planove , dogovaranja, zasijedanja,........ svo vrijeme je izdajnik Srbima išao na ruku sa ili bez genocida.
Ko to ne može shvatiti , ja mu ne mogu pomoći.

tebi svakako nema pomoci [mmmux2.gif] :lol:
ti se sam gubis u svojim marifetlucima.

ti svu krivnju prepisujes Aliji. sto je cista glupost, jer odgovor na to sve dobijas u temi koju si sam postavio "95-e je napravljena greska...." i kao da je to mala razlika - sa ili bez genocidima [eusa_wall.gif]

Ä‘on ima vise obraza [icon_help.gif]

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#97 Post Postao/la Bausstelac »

Alija....makaar to mrkiju krivo bilo [mmmux2.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#98 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:Tko je oslobodio Bosnu? Sto bi rekli englezi :pogresno pitanjee! Naravno da je zadnja ofanziva zapoceta nakon"oluje" i da je izvrsena u koordiniranoj akciji ArBiH i HV,ali treba postaviti pitanje :Tko je HV-u dao vremena od 92-95g da se naoruza,vojska tzv Sao krajine je konstantno drzana borbeno aktivnom od strane 5korpusa,jer da je pala Bihacka krajina Hv nikad nebi stvorio preduslove za oluju.Srpske snage su konstantno napadale na ArBih od 92-95g,dok je vise od pola Hv bilo kod kuca ili u kasarnama .Da je srbska vojska uspjela slomiti bosanski otpor(a zamisao je bila da ce to trajati svega par mjeseci)sve snage bi mogli prebaciti na granice bivse Sao krajine i bey bey zamisli o cjelovitoj Hrvatskoj
Ovdje se ja ne bih složio s tobom , jer je Tuđman sasvim drugačiju politiku vodio - nego li je prikazivana u javnosti.
Hrvatska je bila naoružana i vojska novačena još 1990 godine , to ja tvrdim , jer moj brat je učesnik toga a dokaz imaš, ako klikneš OVDJE.
Dogovorno između Tuđmana i Miloševića je "vođen" rat u Hrvatsko i to samo sa jednim jedinim ciljem - da se presele Srbi iz Hrvatske, što po BiH, što po Srbiji i Kosovu .
Prestankom rata je Tuđman izjavio jesam vam rekao da Srba neće ostat ni tri posto jer se je tako dogovorio sa Miloševićem a ujedno je rat u Hrvatskoj bio povod za rat u BiH i da će biti rata u BiH , to su i vrapci na drveću znali al haman samo izdajnik Alija kobiva nije znao , jer meni i sad odzvanjaju njegove riječi ; vi mirno spavajte , rata neće biti, za rat je potrebno dvoje a mi za rat nismo ,............................... i ,.................... narod je mirno spavao !!!!!!!!!
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Hrvatska ima veliki dug prema ArBih i bosancima,sto je stalno naglasavao i Mesic ,a i Josipovic to pokazuje u svojim stavovima. [wink.gif]
Da kojim slučajem BiH imaju političare tipa Mesića i josipovića, tek bi se onda mnogo šta čulo u javnosti, ovako svako svakog sakriva i čuvaju se tajne.
Mesić, još kod prvog mandata je mnogo šta o Tuđmanu rekao, između ostalog i da je dolaskom na Pantovčak (ured predsjednika) zatekao direktnu telefonsku vezu sa Miloševićem , koju je Tuđman koristio.
Javnost je to prihvatila kao istinu,jer pošteno je da niko nije nedodirljiv.

PS 1. jesil ti mislio u svom izlaganju na HVO ili HV ?

PS 2. A ja kao po običaju ( o izdajniku [muzikafo1.gif] ) , klikni OVDJE
Nadam se da razumiješ šta sam htio reći o rahmetliji [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#100 Post Postao/la beca »

Nije niko!!

Da nije bilo podjele, možda bi neko nosio taj epitet, nažalost, Bosna je bila okupirana i došla je kao loše podijeljeni kolač, nisu morali izginuti onoliki ljudi, odmah se sve to moglo dogovoriti da bude isto ovako...a ako pitate ko je kriv...kriv je Alija!!!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#103 Post Postao/la mrki62 »

beca je napisao/la:Nije niko!!

Da nije bilo podjele, možda bi neko nosio taj epitet, nažalost, Bosna je bila okupirana i došla je kao loše podijeljeni kolač, nisu morali izginuti onoliki ljudi, odmah se sve to moglo dogovoriti da bude isto ovako...
Ono boldirani je jako važno a evo i zašto ; ako to tadašnji političari nisu mogli uraditi, to znači samo jedno - bili su nesposobni !!!!!!!!
Ali,............... kad bi to i uradili , yebat ga, onda bi bili izdajnici !
Dalje, mene najviše nerviraju oni što su bili u odbrani BiH, poglavito iz tih razloga, što su olako prihvatili podjelu ,......... što su nekako prihvatili izjavu , da se je morao potpisati Dejton !
Pa zašto su se onda borci borili koji qu.r.a.c?
Jel za ovakvu BiH ?
Moje mišljenje;tad kad je okupatoru bilo najteže i kad je bio pred kapitulacijom dogodio se Dejton i to sa razlogom NE da spasi napadnute , već da spase napadače.
Ybt, jes to nekima teško shvatiti i prihvatiti !
A sad onako usput, nabijem na onu stvar potpisnike Dejtona - imal ko da mu je krivo [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#104 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Lahko je sad zamjenjivati teze i stvarati teorije zavjere ,od toga da je Alija u stvari bivsi srbin koji je mrzio svoj narod(zanimljivo da se ovako nesto moze pronaci jos u dijelima velikog pisca i jos veceg lazova Ive Andrica.Pogledajte "Omer-pasa latas " ili "na drini cuprija")pa sve do isticanja "islamskog terorizma " u BiH,a sve u cilju IZJEDNACAVANJA ZRTVE I AGRESORA.Medjutim moramo gledati samo CINJENICE i slika ce nam biti jasna.1.Rat je pocet izmedju srba i hrvata raspadom Jugoslavije u zelji da se stvori "velika ova ili ona",to su jasno i glasno vise puta rekli njihove vodje2.Rat je poceo u Hrvatskoj i tamo su srbi ostvarili u prvi mah granice "velike Srbije" 3.Na bosanske muslimane se uopste nije racunalo kao na ozbiljnog vojnog protivnika,Tudjman je rat vec bio izgubio i odjednom mu se ukazala prilika kad je uvidio da muslimani ne zele biti lojalni velikosrbskoj drzavi,koja je samu sebe jos dugo nazivala "Jugoslavijom",ali evo link svima koji su zaboravili Miloseviceve govore na mitinzima u kojima se vidi i motiv za rat i kako bi bilo zivjeti drugima u toj fol "jugoslaviji" http://www.youtube.com/watch?v=DgHGsqKLtA0 4.Cisto sumnjam da se za raspad Jugoslavije u srbskim udzbenicima za nekih 20.g nece okriviti "islamski fundamentalizam" 5. Jos jedna zanimljiva stvar je da dosta srba priznaje da se desio genocid nad muslimanima,ali jos zanimljivije je da kazu da su muslimani SAMI KRIVI. Mrky me sa svojim tezama podsijeca na one zlostavljane zene koje i pored svih batina koje im udijeli muz ,ne idu iz tog braka i cak kazu da su "same krive" [muzikafo1.gif]

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Tko je oslobodio Bosnu

#105 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Zanimljiva je stvar odkud uopce srbi u Hrvatskoj i u tako cudnom polozaju naseljeni,jer kad se pogleda karta bivse Sao krajine,a i naseljenost srbskog stanovnistva u tom porucju vidimo da oni okruzuju cijelu BiH u dijelu granice sa Hr.I znam da su ih nasi stari uvijek nazivali "vlasima".U biti bili su u pravu jer je u periodu nakon sukoba Osmanskog carstva i Austro-Ugarske monarhije sultan odlucio nomadski stocarski narod "Vlaje" koji su se selili sa svojim stadima po podrucju Rumunske,Bugarske i Srbije i bili su pravoslavne vijere,naseliti upravo na to danasnje podrucje Hrvatske i staviti ih kao neku tampon zonu izmedju Osmanlija i Austrijske armije.Ta zemlja je tad bila rijetko naseljena i idealna za stocarstvo i znam da sam vise puta citao da postoji i "ferman" tj darovnica kojom se ta zemlja daje u "zirat" tom nomadskom narodu bez placanja "trecine" ali pod uslovom da je brane od austrougarskih upada.Inace mene jako zanima historija i ovo sam napisao bez neke zlonamijernosti...cisto edukativno [smile.gif]

Odgovori