Izbori u FBIH

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Izbori u FBIH

#31 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:eto ti sve znaš. a ko to nije? bira se manje zlo
Dobro si rekla " manje",ma ne znam ja to,nego vidio na dnevniku vuku se po sudovima zbog toga,a imaju vidim kvalitetne advokate pa ce slucaj najvjerovatnije otići u zastaru.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori u FBIH

#32 Post Postao/la mrki62 »

vornevljev je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la: lijanović mi je zaista najbolji jer je njegova stranka za boljitak drugačija od ostalih
De jes' normalna,ujedi se za jezik,pa milijarde pronevjerili neplaćajući carine,i od prije rata neke farmice danas imaju industriju za preradu mesa.
Slažem se s tobom , al hajmo malo biti realni :
Ko je omogućio Lijanoviću da ne plaća carinu ?
Jel to on radio protivzakonito ?
Dalje ,......... navodiš da ima industriju , ok . Samo de mi reci jel ta industrija radi sama od sebe , ili ima zaposlene brojne radnike - koji redovno dobivaju relativno dobre plate ?
Jer ne zaboravi , tebe i mene ne zanima kako on radi , prije svega nas zanima da mi imamo posao i da imamo od čega da živimo a na koji način on posluje,................ pa hebem ga ja, za to postoje organi vlasti , koji su debelo plaćeni i ako ti organi ne obavljaju svoj posao , pa hajmo po njima pljuvati .
Skontaj koliko je došlo razno razne humanitarne pomoći za bolnice i uopšte za obnovu a masu tih para su pokradene i odnešene bog zna gdje - dakle , niko nije otvorio kakvu fabriku - da ima raja od čega živjeti .
Problem je u državnom rukovodstvu.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Izbori u FBIH

#33 Post Postao/la vornevljev »

mrki62 je napisao/la:
vornevljev je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la: lijanović mi je zaista najbolji jer je njegova stranka za boljitak drugačija od ostalih
De jes' normalna,ujedi se za jezik,pa milijarde pronevjerili neplaćajući carine,i od prije rata neke farmice danas imaju industriju za preradu mesa.
Slažem se s tobom , al hajmo malo biti realni :
Ko je omogućio Lijanoviću da ne plaća carinu ?
Jel to on radio protivzakonito ?
Dalje ,......... navodiš da ima industriju , ok . Samo de mi reci jel ta industrija radi sama od sebe , ili ima zaposlene brojne radnike - koji redovno dobivaju relativno dobre plate ?
Jer ne zaboravi , tebe i mene ne zanima kako on radi , prije svega nas zanima da mi imamo posao i da imamo od čega da živimo a na koji način on posluje,................ pa hebem ga ja, za to postoje organi vlasti , koji su debelo plaćeni i ako ti organi ne obavljaju svoj posao , pa hajmo po njima pljuvati .
Skontaj koliko je došlo razno razne humanitarne pomoći za bolnice i uopšte za obnovu a masu tih para su pokradene i odnešene bog zna gdje - dakle , niko nije otvorio kakvu fabriku - da ima raja od čega živjeti .
Problem je u državnom rukovodstvu.
Zna se ovdje kakvo ja misljenje imam o organima vlasti i onima koji ih čine,sve je to ok i fabrike koje su otvorili,i donacije koje su dolazile,ali ja još uvijek nabijem na q.... državu u kojoj se glasovi plaćaju javno,mislim nije Lijanović sam koji to radi,rade to i drugi.

Sad je problem sto sam i ja licemjeran i pisem po forumu ko i svi ostali,a nista ne mijenjam.

Ja ne znam jednostavno kako da u manjoj sredini poput moje promijenim nesto kad jednostavno ne mozes,ovdje su ljudi ljubomorni na svaki moguci uspjeh bilo koga ili bilo čega.

Ako se uključiš u omladinsku organizaciju bilo koje stranke tamo nemaš pravo reći svoje mišljenje,jer važi ona:"Šuti mali,šta ti znaš,ti si još zelen"!

Ako pokušaš nekako preko nevladinog sektora,tamo nikakve podrške i nikakvog poticaja za volontere,ne kažem ja da treba biti novca od toga,ali mi krivo bude kad vidim da oni koji vode tih nekoliko organizacija (njihov uži krug) imaju u zadnje vrijeme kvalitetne limuzine,nadograđuju se spratovi,niču vikendice itd.

Nepravda kud god okreneš,a ja neću da glumim razne Če Gevare niti se to danas može jer je društvo u cjelini flegmatično i ponaša se k'o da je pod anestezijom.

Ovaj narod niko i ništa ne može pokrenuti jer su poremećeni svi mogući sistemi vrijednosti.

Jebeš društvo u kojem je pljačkaš,reketaš,batinaš,silovatelj... od vjerskih poglavara i naroda poštovana ličnost i još na to sve član parlamenta ili sudija vrhovnog suda.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Izbori u FBIH

#35 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:mislim da si i sam gledao emisiju 60 minuta kad je bilo riječ o kupovini glasova. nisu to samo lijanovići radili već svi. išli su po selima SDA-ovci i obećavali krave i mehanizaciju seljacima. moj rođak je dobio građu za kuću. svi to rade.

prije glasanja su oduzimali mobitele glasačima jer je kao dogovor bio da se glasa za tu i tu stranku i onda uslika mobitelom da bi se dokazalo. da ne bi neki uzeli pare a glasali za drugu stranku. ali to su gluposti

u svakom slučaju meni je žao što sam zakasnila sa prijavom. a baš sam planirala sa tom stojom kupiti neke stvari :D
Ma nije se ovo odnosilo na tebe,svako ima svoje,ja kažem da ja ne bih tako nikada funkcionirao jer onda bi me pekla savjest.

Jeftino mi nekako,da se prodajem tako.

A to da se svi bave podmićivanjem glasača materijalno je općepoznata činjenica.
Jesam gledao sam 60 minuta kada je bilo riječi o tome,ja se poslije one emisije ne osjećam dobro,ali je svaki put gledam.


Ti znaš da sam ti pričao šta je bilo sa mojim diplomskim i da bih ja danas imao posao da sam u julu diplomirao,ali trebalo je tada odvojiti neku sumu i laganeze kovertica i te stvari.

I kaže meni moj otac:"Pa sine ti znaš da sve tako funkcionira danas".
Kao da sam ubacio tad profesoru to bi mi se isplatilo višestruko jer bih ostao na poslu ovu godinu i naravno to bi se pokrilo platama koje bih primao,a ovako nemam ništa.

Ja sam se sa njim posvađ'o na mrtvo ime i rek'o mu da ja tako ne funkcioniram niti hoću da tako živim.

Da bi mi on na kraju rek'o:"Nemoj kad si budala,vidim ja nećeš ti ni u jednu stranku,zato nećeš ni proći dobro,niti napredovati".

Što se ovoga svega tiče ovdje kakve su prilike moj otac je upravu definitivno i ja sve to znam.

Ali ja neću da to prihvatim,hoću da pišam uz vjetar,ne moram nikad ništa imati,imaću barem slobodu da mi niko ne može srati zbog nečega niti me kasnije povući za rukav i reći:"Ovakav si,onakav si,uradio si ovo ili ono"!

Izvinjavam se zbog off-a,ali i ovo je na neki način vezano uz nedavne izbore.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Izbori u FBIH

#37 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:da, ali ja se nisam prodala. da izlazim redovno na izbore ( nisam nikad) ove godine bih svakako glasala za lijanovića a prije toga na prijašnjim izborima za SDP. da mi je SDA ponudio 500 km za glas ne bih prihvatila. vjeruj mi da smo isti po tom pitanju. kunem ti se da su mi 3 osobe ponudile da mi srede ispite neke ali ja nisam htjela.
razumijem te potpuno, razumijem i tvog tatu.
ali mislim da ja i ti koji ovako razmišljamo nismo nimalo bolji od onih koji razmišljaju kao tvoj tata. mi se borimo za ideale,a oni za to da prežive
Ma znam ja da se mi slažemo oko tih nekih pitanja.

Ispravak jedan;ja se ne borim ni za koga i ni zašto,ne smatram sebe boljim ni gorim od nekoga,ja sam samo to sve prepustio neka tone,boli me q.... i za religije i za politiku i za Bošnjake,Hrvate,Srbe,Albance,Amerikance,Polinežane,Čehe..., j... mi se što izumiru rijetke životinje,što se otopljavaju Južni i Sjeverni pol...

Gledam nekako da ugodim duhu,tijelu i osobama do kojih mi je stalo,hedonizam je po meni ono vrijedno života,jer sve će to biti besmisleno i smiješno jednom kad uđeš u lađu i kreneš na drugu obalu.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori u FBIH

#38 Post Postao/la mrki62 »

PS. ako se ne javim , znači da nemam šta dodati :wink: :mrgreen:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Izbori u FBIH

#39 Post Postao/la paparaci »

U odgovoru na pitanje sedmicnika "Der Spiegel" o tome da li je propao koncept multietnicke drzave u BiH, Lajcak je rekao: "Dejstonski mirovni sporazum je okoncao rat, ali je vrlo tesko ostvariti njegovu filozofiju multietnickog drustva. Na izborima su pobijedili oni koji kazu: 'Prvo moj narod i tek onda BiH'. Premijer RS-a Milorad Dodik otvoreno kaze da kada govori o ekonosmkom razvoju, niko ga ne slusa, ali kada povice: 'Ne damo Republiku Srpsku', svi aplaudiraju", saopceno je iz OHR-a.

izvor: oslobodjenje

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Izbori u FBIH

#40 Post Postao/la paparaci »

Minuli lokalni izbori i njihovi rezultati nista bitnije nece promijeniti kad je u pitanju sudbina Bosne i Hercegovine i njenih drzavljana. Razdvajanje lokalnih od parlamentarnih izbora u drzavi kakva je BiH je, inace, obicna glupost na koju se potrose veliki novci. Lokalni izbori predstavljaju samo neku vrstu testa ili nagovjestaja sta se moze ocekivati na parlamentarnim izborima. Ali vrlo skupog testa.
Tako je, vjerojatno, vilo i ovog puta. Pa, kakvu poruku salju rezultati izbora?
Prije svega, poruku da na vlasti u ovoj zemlji i dalje ostaju nacionalne stranke koje su je i dovele do ovako tragicnog stanja, uz napomenu da sve ne snose podjednaku odgovornost za trageediju koju su ova zemlja i njeni gradjani dozivjeli. Hag je mjerodavno mjesto na kojem se utvrdjuje svacija pojedinacna odgovornost. Temeljne nacionalne stranke, koje su na izborima 1990. godine od komunista preuzele vlas - SDA, SDS i HDZ - i dalje su politicki faktor broj jedan, ali uz neke promjene mahom formalnog karaktera.
Najvece ohrabrenje minulih lokalanih izbora predstavlja, ipak, pojava jedne nove stranke na politickoj sceni BiH - Nase stranke. Ova stranka, cije je osnivanje inicirao oskarovac Danis Tanovic i koja okuplja afirmirane mlade i nekompromitirane osobe gradjanske orijentacije, na prvom svom pojavljivanju na izborima ostvarila je respektabilan rezultat. Narocito u Sarajevu, sto moze biti od presudnog znacaja za sudbinu buducih parlamentarnih izbora i za sudbinu cijele BiH.
Ako bi se SDP, koji vec godinama cvrsto stagnira na skromnim izbornim rezultatima i svoje uspjehe, uglavnom, pokriva rezultatima izbora u Sarajevu, Tuzli i Bihacu i na nekoliko uspjesnih pojedinaca, udruzio sa Nasom strankom u zajednickoj politickoj namjeri da osvoje blast, ova zemlja bi se, vjerojatno, mogla izvuci iz ponora.
A ima tu jos nekoliko partija i stranaka slicne politicke orijentacije, poput Lijanoviceve Stranke za boljitak, koalicije HSS - NHI, BPS "Sefer Halilovic" i jos nekih.

oslobodjenje

Odgovori