Sukob Autonomna Zapadna Bosna vs Armja BiH

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Sukob Autonomna Zapadna Bosna vs Armja BiH

#18 Post Postao/la Bijesanpuz »

nemoze se zaboraviti nesto kao da to nikad nije ni bilo... I naravno nema veze da li su bili u ratu ili da li znaju sta je rat.. oni sad traze nekog koga ce okriviti za smrt svog oca ili nekog blizeg... I traze osvetu za isto...
to je oduvijek tako bilo..
I treba proci dosta vremena da bi se to moglo sve zaboraviti...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Sukob Autonomna Zapadna Bosna vs Armja BiH

#20 Post Postao/la kajs »

vidovita_dzemila je napisao/la:
pa i ta djeca babinih boraca nisu kriva za greške svojih očeva. i njima valjda treba novčana pomoć kao i ovoj "šehidskoj djeci"

nisu krivi da i njima se ne sudi, vidi, mislim da toj djeci niko ne dovodi u pitanje slobodu skolovanja, osnovno, srednje studije, zdravstvenu zastitu, i sva ostala prava i slobode koja svaki stanovnik ima. Malo je licemjerno znas to sto traze stavljati u isti ravan ove dvije strane u kontekstu "gijeha oceva" jer njihova prava niko nije ugrozio ali jasno se mora staviti do znanja ko se borio za Bosnu i Hercegovinu a ko je napadao.

Uvlacenjem djece u pricu znas bojim se samo da se pokusava prosiriti smutanja, jer ne vidim da je u redu sada da oni, poništavajuci djela roditelja njihovih, sad budu izjednaacena. Sta se porucuje tim generacijama, kakav primer im se daje, znaci kad vam dodje u pamet de vi ubijte svoju bracu i rodjake i trazite neku autonomiju. Pogresno je to mislim.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Sukob Autonomna Zapadna Bosna vs Armja BiH

#21 Post Postao/la Bijesanpuz »

Uzaludno je raspravljati... ALi nemoze se nikako izjednaciti smrt onoga ko je napao i onoga ko je samo branio svoje ne praveci stetu nikome drugom..
A sada kad bi jos njihovoj djeci placali to sto je njihov otac poginuo kao izdajnik..
I nemoze se to porediti..

ako ti mozes.. bujrum poredi. ja nemogu.. Izdajnik uvijek ostaje izdajnik... i poslije smrti..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Sukob Autonomna Zapadna Bosna vs Armja BiH

#22 Post Postao/la vornevljev »

Netrepeljivost je ovdje @Džem izmedju onih koji su pobornici Abdića i onih koji su bili za A RBiH istog intenziteta kao i netrepeljivost u Mostaru izmedju onih koji podrzavaju Bobanovu Herceg-Bosnu i onih koji su za R BiH.

Sad ću ti reći jednu istinu,narod koji je podrzavao R BiH vjeruj mi da veću averziju osjeća prema Abdićevim sljedbenicima nego prema četnicima (jedan sam od tih i vjeruj mi da imam razloga).

Nije isto kad ratuješ protiv nekoga za koga znaš u datom periodu da ti je neprijatelj,i kad ti neko u jeku rata zarije nož u leđa.

Proći će dugo vremena dok se ovdje i općenito u BiH poslože neke kockice u glavama ljudi,i dok ne iščezne netrepeljivost,ja se bojim da mi to nećemo doživjeti,a tako bih to volio.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Sukob Autonomna Zapadna Bosna vs Armja BiH

#23 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mrki62 je napisao/la:
djipalo_yunuz je napisao/la:Mrki tvoje stavove znamo i od ranije sa Sa-x tvoj predsjednik( Fikret) je dobio mrvicu od onoga sto zasluzuje i sad lezi u zatvoru dabogda mu se za kosti ne znalo. Ljudi nas najveci problem je sto niko od nasih politicara ( bosnjackih ) nece da prizna nama da se Republika Srpska nikada nece ukinuti, to je trajna kategorija nazalost( ma koliko je ja svim srcem mrzio) trebamo nauciti zivjeti sa tim. Znaci trebamo nazvati stvari pravim imenom.
Babin je relativna stvar.
Da je Alija bio sposoban , on bi lijepo pozvao u Sarajevo Fikreta , da tobože pred javnošću kao priznaju Autonomiju , koju je Fikret proglasio i tamo ga uhapsiti i suditi mu prijekim sudom.
Ne ! Alija je čekao da se fikret naoruža, da organizuje policiju , vojsku , sudstvo , misnistarstvo ,..................... tek onda se je Alija sjetio i izdao komandu Ramizu Drekoviću da izvrši napad a Dreković nije htio , pa je Alija smijenio Drekovića a postavio Atifa Dudakovića ,............ koji je krenuo u napad , u bratoubilački rat . Rat je bio jako prljav i taj rat je sistematizovano radio na tome da brat na brata puca a nije bio organizovan da se Fikret smakne.
To tvoje etiketiranje mene, samo skreće pažnju sa Srpskog kuma, koji je zdušno pomagao Srbima u stvaranju RS ,...... koja tebi danas smeta , taj čovjek ima ime Alija a prezime Izetbegović - jel dosta ili treba još , ha :lol:
djipalo_yunuz je napisao/la:Ma kakvi dosta Mrki, a u kojem ministarstvu i u kojem resoru u toj vasoj ( tvojoj i fiketovoj) pokrajini je bio ministar prekaljeni krvolok Jovica Stanisic, vjerovatno u Homeland Security ili drzavna bezbjednost, a Legija ministar odbrane. Poznajem puno casnih krajisnika i zahvaljujem im se na veeelikom doprinosu u ocuvanju Bosne i Hercegovine onakve kakva jeste, a izdajnici najbolje je da ostanu sto dalje to bolje u tamo nekoj sLOVE fuj....
Evo posto trenutno nemozemo prebacivati postove premjestam ovako manuelno dok se update ne sredi

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sukob Autonomna Zapadna Bosna vs Armja BiH

#24 Post Postao/la mrki62 »

djipalo_yunuz je napisao/la:Ma kakvi dosta Mrki, a u kojem ministarstvu i u kojem resoru u toj vasoj ( tvojoj i fiketovoj) pokrajini je bio ministar prekaljeni krvolok Jovica Stanisic, vjerovatno u Homeland Security ili drzavna bezbjednost, a Legija ministar odbrane. Poznajem puno casnih krajisnika i zahvaljujem im se na veeelikom doprinosu u ocuvanju Bosne i Hercegovine onakve kakva jeste, a izdajnici najbolje je da ostanu sto dalje to bolje u tamo nekoj sLOVE fuj....
Za tvoju informaciju , nisam uopšte rođen u BiH a još manje u Krajini .
Moji su iz okoline Gradačca , sam sam rođen u Hrvatskoj a od 1982 živim u Sloveniji , tako da sa licemjerima nemam ništa zajedničko.
Sve što pišem je samo dio mog viđenje , jer ja gledam sa strane , bez ikakvih emocija .
Ti i tebi slični ste uključili emocije i gubite spoj sa stvarnošću .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori