Vietnam, Ruanda, Bosna...

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Vietnam, Ruanda, Bosna...

#2 Post Postao/la grga »

papaya je napisao/la:Danas sam upoznala covjeka koji drzi predavanja na fakultetu.
Dok smo sjekli papire i dekoraciju za djecu u vrticu za jednu proslavu (oboje smo u savjetu roditelja), imali smo prilike da dva sata pricamo o svemu i svacemu, da bi na kraju pricali samo o ratu...
Sledeca mu je tema rat u Vietnamu, Ruandi i Bosni, kaze da je u sve tri zemlje razlog bio isti i da se rat nije mogao izbjeci.
E,pa kao i u Kongu,Afganistanu,Iraku,Kosovu..??? :roll:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Vietnam, Ruanda, Bosna...

#3 Post Postao/la vornevljev »

A kao povezanost izmedju ta tri rata je našao,šta?

-Napad SAD-a na Vijetnam u vrijeme hladnog rata jer je težio komunizmu,mada je to trivijalan pokušaj mazanja očiju svijetu,viši su ciljevi,ali o tom po tom.

-Ruanda-plemenski savezi stoljećima u sukobu (a teško ih zavaditi) i svakojaka čuda u koja su takodjer umiješani zapadnjaci podržavajući ove ili one poglavice slično k'o i u Zairu (Kongu),zbog radi "viših ciljeva",mi samo mozemo nagađati koja dijamantna rudišta kriju te zemlje.

-Agresija na BiH-da li trebam dalje?



Da se rat nije mogao izbjeći u ovim navedenim područjima,jeste,ali u nekom drugom vremenu,nekom drugom prostoru nekoj drugoj dimenziji u kojoj bi se ljudi klikerali autobusima.

Nadam se da ova moja metafora dovoljno govori o svemu.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Odgovori