Armija BiH kao i Drzava BiH je bila multietnicka??

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#61 Post Postao/la mrki62 »

Dobro si rekla,za to se ne pitamo ni ti ni ja ni mrki........
Nego ko se pita [Happy.gif]
Sad ćemo ipak doći do spoznaje da se je niko poigrao sa riječju / titulom šehid .
Ja ne znam,nisam ucetsvovao u ratu,al mislim da svako ko svjesno krene u rat il ko se u njemu zatekne i ne pobjegne ko p****,racuna s time da moze bit ubijen....
Jedno je poginuti u ratu zbog domovine a drugo je zbog motivacije , da ćeš biti proglašen šehidom.
Pročitaj još jednom šta je Džemka napisala .
Isti su ratovi........
Tada se borilo da bi se Muslimani spasili,a i sad u bosni je bio odbrambeni rat a ne neki osvajacki pohod Muslimana,nego borba za goli zivot.........

......svaki Musliman ko pogine braneci Zivote i imetke Muslimana je Shehid,ma koliko on prije toga zivio neprimjernim zivotom.
Shehidi su jedina grupa ljudi koji ce bit sacuvani kaburskog iskusenja i kojima ce Allah sve grijehove da oprosti,osim duga, i koje ce direktno u Dzenet uvesti.........
Mic, niti jedan rat nije identičan - pa tako ni ono što je Džemka opisala.
Uostalom , još jednom : Kad se je počelo sa proglašenjem šehida - koje godine ?
Onaj ko zna za prvog komandanta Sefera Halilovića, taj će znati da on nije dozvolio nikakve nacionalne ili vjerske frtutma u armiji , jer se je vodila borba za državu a ne za nekakve pripadnike ove ili one vjerske struje.
To političkom vrhu nije odgovaralo i smijenili su ga.
Poslije smjenjivanja se vodi drugačiji rat ( i to ti je dokaz da ratovi nisu jednaki ) i još malo je potrajalo pa su se tek onda počeli proglašavati poginuli šehidima .
A ti budi fer i daj mi definiciju šehida - može li ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#66 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:
....zato što kad bi upitali te ljude prije pogibije da li bi više voljeli da poginu za Bosnu, za svoju domovinu, pa da se proglase šehidom ili da prežive rat mislim da bi se 98 posto njih odlučilo za život.


hahahaha. pa svakom je stalo do zivota i to je normalno. ali druga je stvar biti svjestan i spreman poginuti za svoje! razumijes?! a od Njega je nagrada najljepsa za sehide, kao sto je vec Mic rekao. jer si se ti bezrezervno dao za svoj imetak, obitelj, svoj narod, svoju vjeru!
jer drugo je bio ovaj rat, a drugo onaj za vrijeme muhameda kad su se vjernici borili protiv nevjernika. ovdje je bila borba za teritorij, a ne za spas islama.
nikakve razlike. to je bilo jedno i drugo. kako borba za teritorij tako i borba za islam. valjda si procitala intervju sa klintonom [smile.gif]

po meni........sad, ne morate se složiti sa mnom, ali......evo kako ja vidim vas na ovim temama. znači mrkija s jedne strane, s druge basistu, paparacija, mica, kajsa i bebu.

vi se inatite. da recimo nema mrkija, hajmo se kladiti da bi vi sami isticali neke alijine greške i diskutovali o njima. ovako, to nije potrebno, jer to radi mrki i sad ste se vi ostali svi udružili protiv mrkija
pa nije niko od nas (bar ja nisam) rekao da uzdizemo Aliju u nebesa i da je sve super sto je uradio. ja sam se vec davno izjasnio kako mu to ne mogu oprostiti sto je potpisao dejton. znaci, itekako sam/smo kriticni. ali mrki je bolestan po tom pitanju. njega prozima mrznja prema spomenutoj osobi i koristi priliku na svakoj temi, cak i na onim bezazlenim temama, kao sto je basista vec spomenuo, da pljuje po Aliji, itd. to je za mene van svake pameti i bolesno!

pitam se samo kakav bi bio i sta bi radio da je licno sudjelovao u ratu :!: [eusa_think.gif]
a što se tiče mrkija...za njega vrijedi obrnuta poslovica. kud svi turci, tud mali Mujo neće
kad bi neko od vas napisao mlijeko je bijelo, mrki bi rekao
ne, mlijeko je crno (i dodao da je alija tome kriv)
pazi sto si kontradiktorna. zar bas to nije inat?! :wink:

isto tako mislim da su na forumu sve islamofobi i alijomrsci da bi on branio i rukama i nogama i aliju i islam jer uživa da kontrira
on ne postuje i ne voli svoje, a kako ce onda tek tudje?!

bar sam ja takav dojam stekao o njemu kako sam na forumu. ne znam da je igdje dokazao i pokazao suprotno. za mene je to nenormalno. nije jednostavno ono za sta se predstavlja da jeste. to je ono sto meni smeta.

ja nisam opcenito suprotnog misljenja i stava o svemu sto on iznese. ima toga i dobrog tj istinitog. ali vecinom preCerava, pa sad.....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#67 Post Postao/la mrki62 »

A sad lagati ovdje da je to bila borba za drzavu a ne borba za unistenje tj decimiranje Muslimana je za mene cist hinjaluk ...
Oni što su se borili za uništenje muslimana, ti nemaju nikakve veze sa šehidima.
Oni što su stali na oltar domovine i na čelu sa Seferom Halilovića su počeli braniti prije svega domovinu i to na svim područjima al to je nekome zasmetalo , nekome ko je želio BiH gledati kroz vjeru - pa i šehitluke.
Vi bježite od činjenice , da su šehidi naknadno postali i to zbog nekoga ko se sjetio ganjati vjeru a zapostavljati državu ,............ zbog zapostavljanja te države je ista i izdana i prodana i podijeljena i raseljena ,............ važno je da postoje šehidi .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#68 Post Postao/la mrki62 »

on ne postuje i ne voli svoje, a kako ce onda tek tudje?!

bar sam ja takav dojam stekao o njemu kako sam na forumu. ne znam da je igdje dokazao i pokazao suprotno. za mene je to nenormalno. nije jednostavno ono za sta se predstavlja da jeste. to je ono sto meni smeta.

ja nisam opcenito suprotnog misljenja i stava o svemu sto on iznese. ima toga i dobrog tj istinitog. ali vecinom preCerava, pa sad.....
S čim se to dokazuje poštivanje ?
S čim voljenje ?
Pa ja sam javno postavio pitanje i evo opet ću ; jel ti možeš odyebati jednu jedinu osobu u ime naroda , da kažeš ko yebe tu osobu , meni je žao naroda .
Pa da vidimo koga ko poštuje i voli , jel ta osoba važnija od cijelog naroda.
Ja mogu javno za svaku osobu napisati ko je yebe al narod neću nikad.
Možeš li ti ?
Prećeravao ja ili ne , pisao ovako ili onako , ja se ipak trudim da pogodim srž a nisam tu da pišem kakav si ti , Mic ili bilo ko.
Jel ti čitaš uopše druge postove, jel vidiš koliko se ljudi bave oko mene a o temi nemaju mišljenja niti argumenata .
Vidite li vi uopšte naslov teme : Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??
Znaci pitanja su u igri , imate li vi šta o tome reći ?
Multietičnost je bila, dok se nije nacionalizam pojavio , svi su vukli na svoju stranu a o samoj državi niko nije vodio računa.
Kad se ovako nešto napiše , onda sam ja nerealan , ne volim svoje i bla bla bla ,........
Nacionalista ne može biti dobar vođa - pa ma gdje on bio .

U Hrvatskoj su borci drugačije tretirani , imaju neograničan pristup zdravstvu ( ne plaćaju ) , imaju povoljne kredite , stanove , čak i kad napune 50 godina starosti imaju pravo na mirovinu / pemziju ,........... u BiH ,........ kako je tamo ?
Ili tamo čekaju da što prije umreš , pa da te proglase šehidom ?
PS. to mislim za muslimansko pučanstvo/stanovništvo.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#70 Post Postao/la mrki62 »

moby_76 je napisao/la:jhesi ti mrki bio u armiji bih
Nisam bio .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#71 Post Postao/la paparaci »

mrki, tek u nekoliko zadnjih postova na dvije - tri teme su se pojedini "doFatili" tebe. ali istovremeno su itekako skrenuli na sadrzaj teme.

ti se vazda ponavljas. jedno te isto. dobio si odgovore na svoja ustaljena pitanja milion i jedan put. ali dzaba. eto, najsvjeziji primjer - ja. u postu gore sam ti dao odgovor vezan za tvoje pitanje o osobi koju non stop pljujes i o ostalom, ali hajde de [eusa_wall.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#72 Post Postao/la mrki62 »

ti se vazda ponavljas. jedno te isto. dobio si odgovore na svoja ustaljena pitanja milion i jedan put. ali dzaba. eto, najsvjeziji primjer - ja. u postu gore sam ti dao odgovor vezan za tvoje pitanje o osobi koju non stop pljujes i o ostalom, ali hajde de
Da , ponavljam se al još niko nije napisao ; ko ga yebe , meni je žao naroda - u tome je štos [muzikafo1.gif]
Ja sam davao dvije mogućnosti ,Ko yebe njega ili ko yebe narod - treće nema al niko ne može izabrati ni jednu opciju .
Ljudi bi i pare i jare al to ne može .
Možeš li ti [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori