Armija BiH kao i Drzava BiH je bila multietnicka??

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka?

#31 Post Postao/la indeks »

mrki62 je napisao/la:indeks a i ostali , slobodno se uključite u ovoj temi , bez imalo straha a tebi indeks ovom prilikom ukazujem na jednu veliku glupost to što su borci Armije BiH proglašeni šehidima .
Slobodno me pitajte zašto imam takvo mišljenje , potrudit ću se objasniti :wink:

Znam da su teške riječi al sve ima svoje , ova tema je zanimljiva, da se vidi kakve su spletke pravljene - na štetu vlastitog naroda .
Hmmmmm,onako kako ja shvatam znacenje,iako sam trazila strucno znacenje,ali slicno je..........svaki musliman koji brani svoj imetak,porodicu,vjeru,ako pogine,postaje sehid,i ne vidim nista lose ni provokativno u tom nazivu,a samim tim ne vidim razlog narusavanja multietnicnosti vojske BIH.
Vidim da mene prozivas Mrki,da se i dalje ljutim i bjesnim :D
Zelim da znas,razumijem u jednu ruku,sta hoces da kazes,i na sta ukazujes.
Isto tako,i ja govorim,i zelim da znas,nikad ne gledam na to kao,i nemoguce je, vladavina samo jednog covjeka,tako da ni rahmetli Aliji ne mogu pripisati svu krivicu,zbog mogucih,a nedonesenih odluka.
San o islamiziranju drzave,sumnjam da je proistekao iz zelje samo jednog covjeka,i tek tako,nicim izazvana ideja,bolje receno,idealna prilika i pravo.
Ja govorim sa aspekta obicnog covjeka,koja je imala jedinu priliku(da li potkrijepljena inf.blokadom?ne znam,mozda :shock: )da izgradim vlastito misljenje o ovom ratu.
Zasto je uopste doslo do njega,zasto su se jedni pripremali u svakom mogucem obliku,a drugi s cvijecem i odusevljenjem docekivale pripadnike JNA koji su napustali teritorije Slovenije i Hrvatske?(zelj,stanica-Zenica-august 1991) :mrgreen: :mrgreen:
Dobro se sjecam,dajdzince,rodjena Slovenka,koja se grcevito borila objasniti,pruzajuci argumente netom zavrsenih sukoba JNA i TO Slovenije,sa suzama u ocima,sta rade i kakvu namjeru imaju Srbija i JNA.Izgubila je bitku,ok :mrgreen: ,informativna blokada njenih sugovornika.
Sjecam se skolskih kolega,njihovog izdvajanja,jedne Snjezane,koja se vise ne zove tako,nego Snezana :shock: ,a mi ostali,u cudu komentarisali cudne promjene.......zasto su,bukvalno preko noci,napustali svoj grad,a nisu ni skolu zavrsili? :shock: To su bila nasa naivna razmisljanja tada,tog vremena :lol:
Ubrzo,po zavrsetku skole,pocinjem da radim,jer sve firme,munjevitom brzinom ostaju bez radnika,svi odlaze nekud :cry: Tada vec znam gdje vecina odlazi,i zasto :?
Ne moze me niko ubijediti da je rat mogao biti sprijecen,ne moze me niko ubijediti da Evropska zajednica i tadasnja politika iste,nije mogla uciniti nista po tom pitanju(imali su priliku za popravni ispit- SREBRENICA!)
ZASTO JE MORAO BITI POBIJEN TOLIKI BROJ MUSKARACA,ZENA,DJECE?????
Zbog zamjene teritorije,neki tajni dogovor?Sve i da je tako,zasto tolike smrti,zasto toliko mrznje i sveopste potrebe za sto vecim brojem ubijenih???????????
Ako je jedinka,ili manjina bolje receno,mogla uraditi nesto da BIH tragedija bude manja,zar to ne bi bila borba s vjetrenjacama?
Ne znam,i ne zelim upotrebljavati strucne termine,potkrijepljene necijim navodima,novinskim intervjuima,blablabla......mrzim politiku i politicka desavanja u nasem regionu,mrzim sto su ljudi dozvolili sebi da ih povede praistorijski nagon za obiljezavanjem i osvajanjem teritorija,mrzim sto nas svijet gleda kao divljake koji zive u plemenima.koji,mozete misliti :shock: vode racuna o licnoj higijeni(tako mi je nedavno rekao jedan poznanik,koji radi za jednu Evropsku blablaorganizaciju :lol: ,kada je po zadatku,dobio osnovne podatke o karakteristikama BIH<izmedju ostalog,da se ljudi u BIH kupaju!!!!!!!! :shock: Jaooooooo,kako me to povrijedilo :evil:
Znam samo jedno,BITI COVJEK U DANASNJE VRIJEME,JE NAJVECA GRESKA I KAZNA ZA OVO PREDIVNO ZAMISLJENO MJESTO,PLANETU ZEMLJU!!!!!!!

More biti,opet fulala temu,ali tako ja razmisljam o svemu :mrgreen:
Volim sve ljude dobre volje,volim ovaj sabur koji sam sacuvala,usprkos svemu,volim svoje srce koje nije ogrezlo u mrznji,a mislim da je sustina svega u tome,bez obzira na sve :D

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka?

#32 Post Postao/la mrki62 »

indeks je napisao/la:
Hmmmmm,onako kako ja shvatam znacenje,iako sam trazila strucno znacenje,ali slicno je..........svaki musliman koji brani svoj imetak,porodicu,vjeru,ako pogine,postaje sehid,i ne vidim nista lose ni provokativno u tom nazivu,a samim tim ne vidim razlog narusavanja multietnicnosti vojske BIH.
Vidim da mene prozivas Mrki,da se i dalje ljutim i bjesnim :D
Drago mi je da si se javila, cijenim to od tebe a i sama znaš da te cijenim kao osobu ;)
Šehid je borac na Allahovom putu i to što ti objašnjavaš , i to može biti tako al kako ti meni možeš objasniti one slučajeve , gdje su ljudi mobilisani ( nisu išli svojom voljom ) ,...... po čemu su to šehidi ?
Jer sama riječ šehid je generalizovana od strane Alije i njegove klike .
Pa zar u razdoblju 1941 - 1945 nije bilo šehida na način koji ti opisa ?
Ok, komunizam nije dozvolio , što se sad mezarlja tih ljudi ne obilježavaju na taj način ?
Aha, nemaju nikakve veze sa Alijom ,.... to je to , jer Alija je htio i žrtve da se poistovjećuju sa njegovim idejama .
Idemo dalje ......
indeks je napisao/la: Zelim da znas,razumijem u jednu ruku,sta hoces da kazes,i na sta ukazujes.
Isto tako,i ja govorim,i zelim da znas,nikad ne gledam na to kao,i nemoguce je, vladavina samo jednog covjeka,tako da ni rahmetli Aliji ne mogu pripisati svu krivicu,zbog mogucih,a nedonesenih odluka.
San o islamiziranju drzave,sumnjam da je proistekao iz zelje samo jednog covjeka,i tek tako,nicim izazvana ideja,bolje receno,idealna prilika i pravo.
Ja govorim sa aspekta obicnog covjeka,koja je imala jedinu priliku(da li potkrijepljena inf.blokadom?ne znam,mozda :shock: )da izgradim vlastito misljenje o ovom ratu.
Koliko je on htio islamizirati , pa nek ti bude jasno to što je on bio u zatvoru - zbog muslimanstva i on se tog muslimanstva nije htio odreći = sve dok ga Karadžiš , Milošević , Tuđman , Boban ,..... nisu počeli optuživati sa islamiziranjem BiH, u smislu da hoće da pretvori BiH u islamsku džamahiriju i sl.......... tek onda je on prihvatio tezu Adila Zulfirkapašića da smo mi Bošnjaci , jer Alija o tome nije htio ni čuti .
Upamti, Alija je glumio jednog nevinog starca a ta gluma je koštala najviše muslimansko življe.
Radiš u medicini ,.......... ako počne slabo ići na poslu i to po svim pitanjima ,..... ko je kriv ?
Jel direktor ili vi ostali uposlenici ?
Gledaj kakva je prilika u USA ,............ pa da su Amerikanci takvi kao vi Bosnje,...... onda Bush ne bi bio kriv, bili bi krivi teroristi , Osama, Iračani , Irančani ,...... ma svi , samo Bush ne - jel tako ?
Eto , u tome je razlika draga moja ;)
indeks je napisao/la: Zasto je uopste doslo do njega,zasto su se jedni pripremali u svakom mogucem obliku,a drugi s cvijecem i odusevljenjem docekivale pripadnike JNA koji su napustali teritorije Slovenije i Hrvatske?(zelj,stanica-Zenica-august 1991) :mrgreen: :mrgreen:
Dobro se sjecam,dajdzince,rodjena Slovenka,koja se grcevito borila objasniti,pruzajuci argumente netom zavrsenih sukoba JNA i TO Slovenije,sa suzama u ocima,sta rade i kakvu namjeru imaju Srbija i JNA.Izgubila je bitku,ok :mrgreen: ,informativna blokada njenih sugovornika.
Sjecam se skolskih kolega,njihovog izdvajanja,jedne Snjezane,koja se vise ne zove tako,nego Snezana :shock: ,a mi ostali,u cudu komentarisali cudne promjene.......zasto su,bukvalno preko noci,napustali svoj grad,a nisu ni skolu zavrsili? :shock: To su bila nasa naivna razmisljanja tada,tog vremena :lol:
Ti kao obična državljanka si uočila promjene a šta misliš kako je tek trebao da uoči neko ko je plaćen za to ?
Ako nije to znao ili mogao uočiti , to znači samo jedno - nije bio sposoban !
indeks je napisao/la: Ubrzo,po zavrsetku skole,pocinjem da radim,jer sve firme,munjevitom brzinom ostaju bez radnika,svi odlaze nekud :cry: Tada vec znam gdje vecina odlazi,i zasto :?
Ne moze me niko ubijediti da je rat mogao biti sprijecen,ne moze me niko ubijediti da Evropska zajednica i tadasnja politika iste,nije mogla uciniti nista po tom pitanju(imali su priliku za popravni ispit- SREBRENICA!)
ZASTO JE MORAO BITI POBIJEN TOLIKI BROJ MUSKARACA,ZENA,DJECE?????
U vezi toga sam već postavio post, nemoj da se ponavljam , ili ,................. sve se svodi na nominalni / normativni ili dogovorni način a Alija se je dogovarao !
indeks je napisao/la: Zbog zamjene teritorije,neki tajni dogovor?Sve i da je tako,zasto tolike smrti,zasto toliko mrznje i sveopste potrebe za sto vecim brojem ubijenih???????????
Ako je jedinka,ili manjina bolje receno,mogla uraditi nesto da BIH tragedija bude manja,zar to ne bi bila borba s vjetrenjacama?
Ne znam kad ćeš ti i tebi slični shvatiti da je to bilo dogovoreno a žrtve su samo pečat tim dogovorima .
indeks je napisao/la: Ne znam,i ne zelim upotrebljavati strucne termine,potkrijepljene necijim navodima,novinskim intervjuima,blablabla......mrzim politiku i politicka desavanja u nasem regionu,mrzim sto su ljudi dozvolili sebi da ih povede praistorijski nagon za obiljezavanjem i osvajanjem teritorija,mrzim sto nas svijet gleda kao divljake koji zive u plemenima.koji,mozete misliti :shock: vode racuna o licnoj higijeni(tako mi je nedavno rekao jedan poznanik,koji radi za jednu Evropsku blablaorganizaciju :lol: ,kada je po zadatku,dobio osnovne podatke o karakteristikama BIH<izmedju ostalog,da se ljudi u BIH kupaju!!!!!!!! :shock: Jaooooooo,kako me to povrijedilo :evil:
Znam samo jedno,BITI COVJEK U DANASNJE VRIJEME,JE NAJVECA GRESKA I KAZNA ZA OVO PREDIVNO ZAMISLJENO MJESTO,PLANETU ZEMLJU!!!!!!!
Sve to što ti navodiš , ne traži krivnju u ostalom svijetu , traži u odgovornima u svojoj državi ,........... jer tvoja država bi trebala objasniti svijetu da je BiH daleko prije svih imala vodovod a tek kasnije se je vodovod proširio po EU .
Međutim , blentove u političkim foteljama zanima samo kako se što više obogatiti . Draga moja, nemoj se iznenaditi ako napadalačka država Srbija uspije prije BiH ući u EU , za to nemoj kriviti nikog do one političare u Sarajevu.
Imam podatke da elektroindustrija ( BiH ) prodaje struju Hrvatskoj ispod svake cijene a ta ista Hrvatska kasnije distribuira struju BiH po znatno većoj cijeni .
Hrvatske cigarete se prodaju po cijeloj BiH a cigarete pravljene na području BiH je nemoguće kupiti u Hrvatskoj ,............ Ta*ira ,............... ko je tome kriv ?
Jel to od jučer ?
Ko se je to tako dogovorio ?
Haj me ti ili bilo ko razuvjerite ;)
indeks je napisao/la: More biti,opet fulala temu,ali tako ja razmisljam o svemu :mrgreen:
Volim sve ljude dobre volje,volim ovaj sabur koji sam sacuvala,usprkos svemu,volim svoje srce koje nije ogrezlo u mrznji,a mislim da je sustina svega u tome,bez obzira na sve :D
Slažem se , zato te i cijenim - ne zaboravi to ,............... bem te ja :wink:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka?

#33 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:Eh paparaci ,........ usro si i Å¡efa i stanicu :idea:

hahahaha. mrki, sta bilo? gdje zapelo?

sto se nisi nadovezao? ostalo je ne rijesenih pitanja.
probisvjet je napisao/la: eh paparaci .... nesto ti meni kruzis oko svega , a nista konkretno ... :roll:

ev da opet citiram jedan dio tvog posta stranicu prije
naravno da je Armija BiH bila multietnicka

pa kako god okrenem sa ovim tvojim ostalim odgovrima .. nikako to ne stima zajedno
jel to bila multietnicka .. muhedzedini i Muslimani ???? il da skontam sta drugo ??
ne kruzim ja oko niceg!

pa hajd konkretno uporedi moje upise. sta ti to nije jasno?
Armiju BiH i Muhadzedine spominjem u razlicitim kontekstima. nigdje veze to sto si sad napisala.

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka?

#34 Post Postao/la vornevljev »

Kont'o sam da se ne javim na ovu temu nikako nakon onog posta,jer povlači nešto o čemu sam se izjasnio na nekim drugim temama,ali opet đava u meni ne da mira!

Odred "El-Mudžahidin" je bio legalni priljepak Armije BiH (imate link smotre istog i ko je pred njim-odredom http://www.youtube.com/watch?v=-2TsMl5uUOY) i to je neosporiva činjenica,to sto je on trebao biti pod komandom 3.Korpusa,okačite mačku o rep i pustite da tandrče,jer "oni" nisu priznavali niciju komandu,a bili su manjina-da ne pitam ko je dopustio njihov ulazak ovamo.

Sad ja postavljam pitanje:Zasto im se nije moglo komandovati,i zasto Delić u Hagu oteljava njihova zlodjela?

Zar nije general Rasim Delić jedna obična marioneta (žrtveno janje,da ne kažem kurban) u sluzbi SDA-ovske nacionalisticke politike kojoj je bio potreban takav kadar koji ce biti podoban,a ne gledati da odradi svoj posao onako kako treba?

Ako se neko od forumaša krene izjašnjavati putevima jedne od bivsih forumasica kako su "oni" branili moju guzicu,da im odmah kažem,NISU...moju guzicu su branili i oni kao sto je moj otac i njemu slicni ma koliko oni u manjini bili.

Da se razumijemo ekstremizam i pobudjenost strasti nije se moglo u nekim trenucima zauzdati,ali ovdje u Krajini su ratovali i ljudi koji se nisu svi izjasnjavali kao muslimani protiv Fikretovih "muslimana"(svoje sjećanje na torture Abdićevih "muslimana" ne želim ovdje da prizivam iako sam ih danima proživljavao) i protiv četnika iz SAO Krajine kao i protiv četnika (koji su se tako javno deklarisali) iz RS-a,koja u to vrijeme formalno ne postoji.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#35 Post Postao/la andro »

Nije bila niti ce ikada da bude ?
slika
slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#36 Post Postao/la basista »

Armija Republike Bosne i Hercegovine,na pocetku rata,zaista je bila multietnicka i na kraju rata,zaista nije bila to.. Razloga je jako mnogo.. Vjerovatno niko nije na pocetku rata vjerovao,da ce se bilo kakava BiH,odbraniti na pozicijama koje su Milosevic i Tudjman,unaprijed prisvojili.. Srbi su imali u JNA tajni plan.. pod nazivom RAM. Sve je trebalo biti gotovo za najvise par mjeseci.. Zato i jeste prva mirovna konferencija o BiH,sazvana tek u septembru 92.godine.. jer odmah nakon izbijanja rata,Austrija i jos neke zemlje,trazile su hitnu vojnu intervenciju a Ameri su vec razmisljali o tome.. Pa su Englezi i Francuzi,kupiuli Srbima svo vrijeme svijeta,da nas vec jednom pobiju prije pocetka te konferencije. Ali hajmo pogledati istini u oci.. Koliko je Bosnjaka uteklo iz Armije i iz BiH zbog teske ekonomske situacije??? Ako su neki Srbi istupili iz ARBiH,ne mora znaciti da je to u vezi sa nekom politikom.. Mada ih bar pola jeste napustilo Armiju upravo zbog toga.. U jesen 93.i ja bih je napustio da sam mogao.. Razlog opce poznat.. Podjela BiH.. Alija se koleba.. salje emisare svuda po jedinicama..ili bar nekim jedinicama,gdje je imao ko da dodje.. Dakle ima tu istine.. Ali ima i istine u mojim sljedecim rijecima..
AKO SMO BILI VOJNICI NISMO BILI OVCE!!
Sta mi tu pricate svasta?? Alija ovo-Alija ono... Na glavu ste mi se popeli sa Alijom! Eto ja sam njegovom emisaru jebo mater u oci pa ziv sam i ne fali mi nista.. Ako je Alija nesto govorio i cinio,ne znaci da je cijeli narod tako radio ili da ga je isto tako,cijeli narod podrzavao u tome.. Neki (kazem neki) dijasporci su stvarno u najmanju ruku,ljudi cudnih stavova.. Zasto svoje frustracije ne lijece na neki drugi nacin?? Po njihovom,sve bi bilo puno bolje da su oni bili tu.. Pa bi mi sad trebali da ih okitimo lovorikama i spjevamo ode u njihovu cast...
MRKI,vec na nekoliko tema,citam te kako pises svasta o pojmu SEHID.
Na pocetku rata,neki vrlo brizni mumini,pokusali su u nas jezik,infiltrirati sijaset arapskih i turskih rijeci.. Uglavnom nije proslo.. Ali je rijec SEHID,prosla odmah!
Vec na pocetku rata.. ZASTO???
Naravno da nije neka Alijina zavjera u pitanju nego nesto drugo.. Prvo dobro procitaj historiju zemlje o kojoj pises i po kojoj vec godinama (reklo bi se) pljujes i cijeli svoj rodjeni narod,poistovjecujes sa nekakvim klikama i Alijama.. Pa zar je moguce da neko misli da je Alija kriv i zbog toga sto nam halejeva kometa ne prolazi malo cesce???
Vjerujem da ces pronaci odgovor na to pitanje u vezi Sehida.. Svaki put kad pises takve stvari,pises protiv same srzi od koje je stvoren tvoj narod. Promijeniti ga ne mozes. Biraj.. Uzmi ili ostavi.. I to ti je tako.. Vec hiljadu godina,taj narod brani ovu zemlju na svoj nacin.. Zna li neko od vas neki bolji nacin???

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#37 Post Postao/la srebrni »

svaka cast basista...
a ja samo mogu reci jeste bila multietnicka...jer onaj ko ju je dozivjeo i osjetio zna to..

a ja jesam ....

bilo je svega , al je moja jedinica ostala multietnicka do samoga kraja..


i srecemo se ponekad :)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#38 Post Postao/la basista »

Hvala na razumijevanju Srebrni..
I u mojoj jedinici je bilo pripadnika ostalih naroda.. Mada je to vijekovima bilo cisto bosnjacko mjesto (misli se na neku lokaciju na Majevici). Cak smo imali i Hrvata iz Varazdina.. Ali ne ide mi u glavu,da se pojam sehid zeli prikazati usko na vjerski nacin.. Za Bosnu i Hercegovinu,on ima puno sire i puno dublje znacenje.. Sehidi su svi bosanski ratnici. Cak i oni koji su svoje zivote polozili za BiH,davno prije Osmanlija i Islama.. Samo se rabio drugaciji naziv.. Ali to je vec prica za neku drugu temu.. Mozda cak i posebnu temu..
Jos bih dodao i to,ako je neko mesetario u vojsci u Alijino ime,ne mora znaciti da Alija ima neke veze s tim.. Svega je bilo..ali Armija je opstala i izborila se za makar ovakvu BiH.. Mozda je i moglo bolje..ali i to je prica za neku drugu temu.. Pozz kolega.. [cool.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#39 Post Postao/la paparaci »

basista, skidam ti kapu za post slika slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#40 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:MRKI,vec na nekoliko tema,citam te kako pises svasta o pojmu SEHID.
Švašta ?
Ne, ne pišem svašta , već samo činjenice .
Kako neko može biti šehid a u srcu je bio ateist ili BIO JE PRISILJEN ( mobilisan ) učestvovati u ratu ?
basista je napisao/la: Na pocetku rata,neki vrlo brizni mumini,pokusali su u nas jezik,infiltrirati sijaset arapskih i turskih rijeci.. Uglavnom nije proslo.. Ali je rijec SEHID,prosla odmah!
Vec na pocetku rata.. ZASTO???
Tvoje zašto , mogu i ja upotrijebiti ; ZAŠTO se do 1992 niko nije proglasio šehidom ?
Primjer rahmetli Džemal Bijedić ?!
basista je napisao/la: Naravno da nije neka Alijina zavjera u pitanju nego nesto drugo..
Šta je to nešto drugo ?
Prosvijetli me .
basista je napisao/la: Prvo dobro procitaj historiju zemlje o kojoj pises i po kojoj vec godinama (reklo bi se) pljujes i cijeli svoj rodjeni narod,poistovjecujes sa nekakvim klikama i Alijama.. Pa zar je moguce da neko misli da je Alija kriv i zbog toga sto nam halejeva kometa ne prolazi malo cesce???
Koju historiju , u vezi čega ?
Alija je za mene kriv , jer je ogromno posla uradio na štetu i države i sopstvenog naroda !
basista je napisao/la: Vjerujem da ces pronaci odgovor na to pitanje u vezi Sehida.. Svaki put kad pises takve stvari,pises protiv same srzi od koje je stvoren tvoj narod.
Ja znam odgovor u vezi šehida i vjeruj da je riječ šehid zloupotrijebljena u BiH, nigdje na svijetu se na taj način šehidi nisu proglasili - kao u BiH.
Pogledaj samo kvazi šehida A.I. i njegov mezar ,........... njegov mezar je uzdignut čak mnogo više no od samog Pejgambera a.s.
Pa jel on neko božanstvo , jesmol mi neka posebna sorta muslimana ?
U vrijeme Osmanlija smo bili Muhamedanci al sudeći po Alijinom mezarju , sad smo nadMuhamedanci !
basista je napisao/la: Promijeniti ga ne mozes.
Ne, jer je već promijenjen , mijenja ga svaka vlast po svoje .
Sad smo eto Bošnjaci a ja ti mogu na email ( tvoj ) skenirati svoj dokumenat gdje se jasno vidi kad i gdje sam rođen ( selo Bošnjaci ) a to je u Hrvatsko , selo gdje su se svojevremeno naselili TADAŠNJI Bošnjaci ( ljudi iz BiH ) a danas su oni Hrvati , jer su mahom ( preko 90% katoliki ).
U BiH su politiki nacionalisti UBILI Bosanca i Hercegovca a stvorili nekakve Bošnjake, Hrvate i Srbe .
basista je napisao/la: Biraj.. Uzmi ili ostavi..
Nit imam šta uzeti , nit imam šta ostaviti, samo izjašnjavam svoj stav , svoje mišljenje - kao i ti .
basista je napisao/la: I to ti je tako.. Vec hiljadu godina,taj narod brani ovu zemlju na svoj nacin.. Zna li neko od vas neki bolji nacin???
Koji narod ?
Problem je što nema više naroda, nacio vođe su uništile narod a stvorile nekakve etničke grupe , koje su podijeljene po etničkim "enklavama" , svaka enklava ima svoju vlast , svoja nekakva pravila i niko i ne haje za narod , svako se bori za tobožnji nacionalnu identifikaciju a za narod i državu se zaboravlja i to sve ove godine.
Rat je prestao 1995 al vrijeme mira nikako da nastupi .
K`o što neko reče : pošteno , pa ko koga zayebe.

PS. ja bih bio sretan , da je većina ovakvih kao ja, onda ove teme ne bi ni bilo . BiH bi bila država svih njenih državljana, nevezano na vjeru i naciju .
Ovako se svaka nacija bori za nacionalni integritet a za državu niko ne mari - počev od 1992 pa naovamo .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#41 Post Postao/la basista »

E jebi ga MRKI.. Sta da ti sad napisem bolan??
Ja tebi o vaznim stvarima kao sto su heroji nase odbrane,ti meni opet o Aliji.. Alija podijelio,Alija izdao,Alija prisilio,Alija sehid,Alijin mezar vaki-naki..
Mozel sta bez tog Alije?' Citas li ti mene ikako???
Ako ne citas,procita onda ono sto ti rekoh., Historiju vlastite zemlje..
Pa takvi su ovu zemlju branili hiljadu godina bolan..
Ovaj narod,vjeruje u sehide koliko i u Boga.. ZNAS LI TI TO??
Nismo morali cekati islam na ovim prostorima da bi imali sehide..
Imali smo ih i prije.. Sto se tice DZemala Bijedica,on jeste najzasluzniji pooliticar bosnjackog naroda,i lider..od Husein-bega pa na ovamo..
To sto postavljas pitanje,zasto on nije sehid,krajnje je cinicno..
Nikada zvanicno nije ni receno da je poginuo u borbi ili da je namjerno ubijen.
A bio je i komunista. Da je ziv,mozda ne bi ni on htio tako.. SAli eto,ti sve to znas bolje od njega.. Zapravo,kad malo bolje razmislim,ne znas ti bas mnogo. da znas,ne bi mi pod nos poturao to sa tim selom Bosnjaci.. Znam ja da su mnogi katolici odselili iz Bosne nekada.. Ali pitam se,kakve veze to sad ima sa Alijom??
Pogotovo se pitam,kakve veze ima sa bilo kakvom vezom tvoja tvrdnja da Dzemal Bijedic treba biti sehid a bio je komunista.. A nadalje tvrdis,kako su neki ateisti proglaseni sehidima.. DE SE MALO SKULIRAJ BAA pa misli malo na post koji pises da ne ispadnes u zavadi sa smim sobom kad si vec u zavadi sa cijelim narodom..
Ne znas ti nista o Bosni i Humskoj zemlji.
Da znas,ne bi tako plitko shvatao pojam sehida.
Sehidi bosanski,meleki su zemlje nase.. To znaj. To ce ti reci svaki pravi bosanac i hercegovac.. Nije Alija mogao na silu natjerati katolike da se pisu kao Bosnjaci bolan.. O Srbima da i ne govorim.. Bosnjak je onaj ko misli da to jeste a ne onaj za kojeg ti smatras da jeste.. To se strucno zove,Pravo naroda na samooprijedjeljenje.. A historijsko porijeklo naroda,to je nesto drugo.. Ne brkaj pojmove. Sve dok Hrvati u BiH,zele da budu Hrvati,oni to i jesu..
Ti cak ni Kamenog spavaca nisi procitao.. I kad smo vec kod toga.. a u vezi sa tim gnjavazama oko linkova..
http://zepa-online.com/html/Kameni_spav ... spavac.pdf
.
Prosvijetli se covjece..
Ti o njima tako pises,, "a oni brez oka,a oni brez uha" .. Sve dadose za Bosnu i Hercegovinu.. Niko nije promijenio ovaj narod bolan! Cini ti se.. Isti je kao i uvijek i uvijek pametno postupi.. Mozda ne bas uvijek pametno.. ali sasvim sigurno.. uvijek je postupio PRAVEDNO!!
Eto to ti je kljucna rijec o onome sta sam htio reci.. Hajd da vidim,hoces li sta skontati ili ces opet misliti da je Alija kriv sto na netu ima virusa.. tobejarrabi..

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#42 Post Postao/la paparaci »

basista je napisao/la:ili ces opet misliti da je Alija kriv sto na netu ima virusa.. tobejarrabi..
[To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif] [evojele9.gif]

za njega su Alija i islam dezurni krivci za sve :lol:

shvatam tvoj trud i bijes. ali vjeruj da je to u njegovom slucaju uzaludno. doduse, jedino ima pozitivan efekt da pomogne ostalima koji ne boluju od njegove bolesti [Happy.gif]

ne zamjerim ja njemu. on ti je pravi slovenac. tako slovenci glume prijatelje BiH, a vazda nam zaCeravaju :lol:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#43 Post Postao/la mrki62 »

Da znas,ne bi tako plitko shvatao pojam sehida.
Nisam ja plitko shvatio , tako se po terenu BiH plitko primjenjuje .
Ne mogu ama baš svi šehidi biti i oni što su borci na Allahovom putu , oni što su se borili za svoje imanje , državu i slično a čak i oni što nisu htjeli/smjeli učestvovati u ratu.
Ima vjerovatno i onakvih kao i Bijedić al opet su proglašeni šehidom.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#44 Post Postao/la basista »

mrki62 je napisao/la:
Da znas,ne bi tako plitko shvatao pojam sehida.
Nisam ja plitko shvatio , tako se po terenu BiH plitko primjenjuje .
Ne mogu ama baš svi šehidi biti i oni što su borci na Allahovom putu , oni što su se borili za svoje imanje , državu i slično a čak i oni što nisu htjeli/smjeli učestvovati u ratu.
Ima vjerovatno i onakvih kao i Bijedić al opet su proglašeni šehidom.
.
Kakve veze ima "primjenjivanje Bosne" sa temom???
Za svih ovih 17 godina,nikada nisam cuo nekoga,kome smeta to sto su borci ARBiH,koji su pogimuli - sehidi.. Nikada to nisam cuo niodkog!
Prvo si za Bijedica pisao zasto nije i on proglasen sehidom a sada kazes da su takvi kao on,ipak proglaseni sehidima.. Nije li to proturjecno malko?
Tebi je ocito krivo sto je kult sehida potekao iz islama pa ga sad denunciras na sve nacine.. Briga tebe sto iza tog pojma,stoji onaj najsvetiji dio naroda. Borci koji su kroz hiljadu godina,polagali zivote za ovu zemlju..
Apsolutno si jedini takav Bosnjak (ako te mozemo tako tretirati) koji to osporava.
Napominjem ti da o ovim stvarima,zaista ne mozes polemisati ako nisi upucen u historiju Bosne i Hercegovine.. A nisi.
Doduse,Paparaci je izgleda u pravu.. Ti si mozda Slovenac pa nas i ne razumijes bas najbolje. Kako drugacije tumaciti cinjenicu da ne osjecas ama bas nista za
zemlju koja te je rodila?
Alija je ipak bio predsjednik koji nije bio zlocinac i nemoj to zaboraviti.
Izmedju njega sa jedne strane i Milosevica i Tudjmana sa druge strrane,ne mozes staviti znak jednakosti.. Milosevic je bio cetnik i baraba.. A Tudjman je bio jedan ruzan covjek sa jos ruznijom naravi.. Hinjica obicni.
Naravno da je Alija grijesio.. Ali nikada,nikada necemo doci u situaciju,da se stidimo pred svijetom zbog njegovih djela. Izvoli me ispraviti ako grijesim.. Ovo nije nikakva odbrana Alije. I ja mu zamjerim stosta.
NIKAKO NISI U PRAVU kada si negdje na ovoj temi,napisao da rata ne bi bilo da su Srbima 92.god,ponudlili ovakav neki entitet. Rat je bio zacrtan davno prije tih dogadjanja.. Nikakav entitet ne bi zadovoljio cetnike.. Eto imaju ga sad,pa nisu zadovoljni,, Zele se otcijepiti. Ispravi me opet ako grijesim..
Ti ovdje nikada i ne kazes nesto sto bi se moglo tretirati kao ozbiljan stav..
Lutas vlastitim pustinjama u kojim nema nikoga osim tebe.. I opet ti podje za rukom,da se u tolikom prostranstvu,sudaris sam sa sobom sto se ocituje tvojim vlastitim proturijecnostima.. Tvoja se fatamorgana,zove Alija..
Zelis se nahraniti rijecima i djelom mrtvog covjeka. Da nije Alije,vjerovatno ne bi bilo ni tebe.. A zivot uvijek ide dalje.. Pa tako bi i mi trebali dalje bez Alije..
Vjerujem da mozemo tako.. dakle,bez Alije a siguran sam da mozemo dalje i bez tebe.. Jedan cijeli narod,moze bez bilo kojeg pojedinca. Zvuci pomalo frustrirajuce.. zar ne? Ali u tome i jeste poenta.. Kad shvatis to,znaces da je najbolje sto mozes uciniti u zivotu,da pomognes tom narodu na njegovom putu.. A ne da ga poistovjecujes sa jednim jedinim covjekom,vjerovatno samo zbog toga,sto je taj narod,glasao za njega. A za koga su trebali glasati? Daj mi brzo to ime.. Ime covjeka koji bi sve to uradio puno bolje.. Da nije mozda Fikret Abdic??
Alija je izgleda,bio nasa realnost. Nasa sudbina i to je to..
Idemo dalje..

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#45 Post Postao/la paparaci »

jarane, al ga sijes - boli glava [evojele9.gif]
a tek moc izrazavanja - moj naklon slika

Odgovori