Armija BiH kao i Drzava BiH je bila multietnicka??

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#106 Post Postao/la paparaci »

matere mi, to je uzas sta se radi! znam da su jednom napravili reviziju i ispalo je da npr. (ne znam tacne cifre) umjesto 100 ima 300 nosilaca zlatnog ljiljana :lol:

sramota i zalosno!

ma bilo je svasta. sto se kaze nekom rat, nekom brat.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#107 Post Postao/la mrki62 »

MRKI,ovo je bilo za Andru a ne za tebe.. Tebi ne dozvoljavam da pises protiv Armije jer nisi bio njen pripadnik i nemas pravo da to radis.
Joj izjave u pm.
Kako to ne dozvoljavaš , hoćeš mi spucati metak u čelo ili ban , ha :lol:
ÄŒuj nedozvoljava , koja izjava cccccccc
Po tvom onaj ko nije u Afaganistanu , on nema Å¡ta pisati o istom , onaj ko nije u Palestini , on nema Å¡ta pisati cccccccccccccc
Onaj ko ne igra nogomet , on nema Å¡ta pisati o istom i sl. ccccccccccc
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#109 Post Postao/la im_ex »

andro je napisao/la: Stajao sam ponosno u stroju na snimku koji ce se sada vidjeti i onda hladan tus :arrow: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=pi-VT10y_MM Pa zar se ovako pozdravlja ta multietnicka armija a bilo je tu u stroju na mali broj boraca i drugih vjeroispovjesti . Ostao sam sokiran , pa zar jedan komandant jedne multietnicke Armije , zar jedan predsednik multietnicke drzave zna za samo ovaj pozdrav . Razocarao sam se totalno ali i pored toga ostao sam i dalje u toj armiji .
Nema toga ko bi me mogao ubijediti da takav pozdrav multietnickoj ARBiH (koja to jeste bila, definitivno) ima opravdanje. Kriv je i tacka.

andro je napisao/la:Jednostavno izgubio sam postovanje prema istoj .
Nisi. To je bio trenutacni sok, opravdano razocarenje u predsjednika BiH, a ne i u samu Armiju, ne i u preostalo casno bosansko-hercegovacko stanovnistvo.
To potvrdjujes recenicom:
andro je napisao/la:I pored svega napisanog ja se ne stidim i ponosan sam sto sam stao u odbranu moje drzave . Hvala
I, na osnovu prilozenog, ja ne mogu a da ne pozdravim tvoju licnost bar ovako ti stegnuvsi ruku [evojele9.gif] Vjeruj da si kao takav (kao i ostali casni branitelji BiH) u mojim ocima veci od Alije.
Od srca - hvala tebi
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#110 Post Postao/la mrki62 »

Konačno su se počele stvari malo drugačije odvijati .
Svakako ne treba niko nikog etiketirati na bilo koji način i onda se lakše diskutuje na svakoj temi - pa i ovoj .
Drago mi je da su se strasti smirile u nadi da tako i ostane .

Al na ovo moram nešto napisati :
matere mi, to je uzas sta se radi! znam da su jednom napravili reviziju i ispalo je da npr. (ne znam tacne cifre) umjesto 100 ima 300 nosilaca zlatnog ljiljana :lol:

sramota i zalosno!
Slično je bilo i u Vukovaru na smotri/godišnjici , gdje je tadašnji zapovjednik Vukovara Mile Dedaković - Jastreb rekao ; kad bi nas bilo ovoliko 1991 godine, Vukovar sigurno ne bi pao .
Više njega nema na smotri .
Za sve je kriva vlast i to treba reći a ne etiketirati onog što ukazuje na prljavu igru , na način kako eto neko nekog mrzi.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#111 Post Postao/la paparaci »

ma covjece ja se najezim kad vidim covjeka dole koji je proveo cijeli rat tu i borio se, bio spreman i zivot da da, a sad zivi kao klosar tj. nema posteno za komad kruha! a tako neki sto su proveli cijeli rat vani na sigurnom kupili sebi cinove i kojekakve dodjele - fuj!

meni samo nije jasno da svi ti hrabri borci cute, trpe i nista ne poduzimaju. zasto se ne oraganizuju i ne dovedu stoku u red! to je van svake pameti da se prema najzasluzenijima tako ophodi.

koliko naroda sebi uzme zivot dnevno mozes reci. zasto ne povedu odgovorne ili bar jednog od njih sa sobom?!

:x :( :cry:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#112 Post Postao/la mrki62 »

Zašto ?
Zato što je kod našeg naroda ukorijenjeno da se ne barka svoje - ma ma kako bilo da bilo.
Običaj je da za svaku nedaću mora biti neko drugi kriv .
Čak ako i čojk pije, ženi nije kriv čojk, kriva je kafana , krivo je društvo , što ga je nagovorilo da ide u kafanu.
Vidim po sebi , nedaju ljudi na krivce pa kad bi crko [muzikafo1.gif]
Spomenuo sam Jastreba - komandanta odbrane Vukovara .

Samo da ti kopi paste predočim dio njegovog doživljaja : Tjedan dana su me tukla njih četvorica. Slomili su mi dva rebra. Nisam mogao stajati. Pretučenog bi me bacili u kotlovnicu, a bilo mi je bolno i disati. Tako fizički i psihički razbijen ležim i razmišljam - što se događa, zašto!?

Tukli su ga `rvati u Zagrebu , to se sakriva od javnosti a sve možeš pročitati na linku http://www.hsp-austrija.com/mile-dedako ... r-nije-do/

Najžalosnije od svega je ovo : Reći ću vam sada nešto što nikada nisam. Jedan od onih koji me tukao nedavno me molio da ga ne spominjem jer, eto, on se danas bavi biznisom pa mu to može škoditi u poslu! Čekajte malo. Pa, tko je tu lud! Rekao sam mu: ‘Gospodine, to mi vrlo jednostavno možemo riješiti - daj intervju u kojem ćeš reći tko ti je naredio moje uhićenje i zašto, a najbitnije je da mi se javno ispričaš zbog svega onoga što si mi radio’. No, to neće napraviti ni on ni ostala trojica. Samo želim da mi se javno ispričaju i kažu po čijem su nalogu to radili. Time bismo riješili međusobne probleme.

Mnoge slične stvari se dešavaju i u BiH al toga nema u javnosti .

Skoro sam pominjao Sefera Halilovića , basista se javio sa omalovažavajućim riječima a ja sam upoznat sa nekim informacijama i ovdje pitam u ime teme ; ko je naredio da se izvrši atentat na Sefera m atentat nije uspio al je zato smrtno stradala njegova žena i ženin brat ( Seferov šura ) .
Zašto se je pravio atentat ?
Zašto je dignut mezar ( eksplozivom ) Alije Izetbegovića ?
Sve su to indicije da neko nešto sakriva i dok se mutni poslovi obavljaju , ne može biti ni reda ni pravde.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#113 Post Postao/la basista »

MRKI bolan,gdje su ti odgovori??
Ili je to mozda sto ti se ne svidja da kazes,da se sve to desilo dok je taj q Sefer bio k-dant Armije??
Sa kakvim si ti cinjenicama o atentatu upoznat bolan??
Ko si ti pa da tebe neko upoznaje sa takvim stvarima??
De se malo skuliraj na pitanja i ne pricaj nonsense.
Eto jel vidis da je istina izasla na vidjelo??
Kako ti mozes uopce pisati o Armiji kad ne znas nista? Sve sto znas,
jeste da pokupis neki link boga pitaj kakvog kretena i da ga pustis tu.
Ti si zadovoljan sa svime sato ti ide u prilog.
kazes da volis narod.. a ja kazem da ti volis samo sebe..
Da je drugacije,bio bi u Armiji i dao bi doprinos za odbranu kakve-takve Bosne.
Ne.. Ne mogu ti spucati metak jer ovo je virtuala.. rekoh to u proslom postu.
Zato ti i jesi tu da podmeces kukavicija jaja.. jer znas da si bezbjedan..
Malo morgen bi ti to u reali pricao meni.
Bas kao sto Sadic i Knez,nisu imali sta reci Naseru za neke stvari o kojima pojma nemas,jer da imas dao bi bar par polovicnih odgovora na onih dvadesetak pitanja koja sam ti postavio..
Kao sto vidis,bilo je jos izdajnika. Bilo je groznih stvari,koje vidjeh svojim ocima ili ih na neki direktan ili indirektan nacin licno prozivjeh a ti meni pored mojih rodjenih ociju i pameti pustas neke debilske linkove.
Istina je ta da se Sefer ponasao kao da je narkoman. Izdavao je besmislene naredbe jedinicama,cije potencijale,nije ni znao.
KO JE BIO K-DANT ARBIH U DOBA CACINIH S****???????
I ko bi ti normalan dozvolio da pises o tome??
Nema problema,samo saraj.. Ne smeta.. Ionako se to samo IDIOTIMA moze svidjeti.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#114 Post Postao/la nella26 »

Bunili su se borci, protestvovali i šta sve ne ali jednostavno nikoga nije za to briga, čak i sad kada im daju kao 150km naknade za to što su bili u ratu, i na to im porez pukli, pa još hoće sad da im i to ukinu, ma sve je ovo jednako fuj.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#116 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:MRKI bolan,gdje su ti odgovori??
Evo , sad ću , samo što nisam [muzikafo1.gif]
O Gradaščeviću ti možeš pisati ono što si čitao i što ti je ostalo u memoriji al ostaje dejstvo da se nije pokorio i da nije bio izdajica kao I.A.
Pominješ mi Latića, kompanjola, koji je A.I. pulen , koji je pisao onako kako mu je diktirano , čovjek bez kičme ,........... sve su to prosrpski špijuni i pijuni : Čengić , Šaćirbegović ( Nadžib ) , ,............. gdje su oni svojevremeno zajedno bili , znaš li ?
A ono u vezi teritorije veličine CG,......... ma to je umanjeno , zar ne znaš koliko je u procentima današnja RS ?
Skuliraj se malo i prokontaj o čemu je riječ.
Ja sam tebi isuviše odgovorio a ti meni ni na jedno jedino pitanje nisi odgovorio a to je pitanje u vezi šehida .
Koje godine su se počeli deklarisati , ko je donio tu odluku.
basista je napisao/la:Ili je to mozda sto ti se ne svidja da kazes,da se sve to desilo dok je taj q Sefer bio k-dant Armije??
Sa kakvim si ti cinjenicama o atentatu upoznat bolan??
Ti meni nudiš knjigu od Latića, ja tebi od sina Sefera Halilovića i tamo ti piše o atentatu a možeš i na netu naći - samo se potrudi .
basista je napisao/la: Ko si ti pa da tebe neko upoznaje sa takvim stvarima??
De se malo skuliraj na pitanja i ne pricaj nonsense.
Ja sam ja, ti si ti on je on ti si ,............. toliko o nonsensima [muzikafo1.gif]
basista je napisao/la:Eto jel vidis da je istina izasla na vidjelo??
Kako ti mozes uopce pisati o Armiji kad ne znas nista? Sve sto znas,
jeste da pokupis neki link boga pitaj kakvog kretena i da ga pustis tu.
Ti si zadovoljan sa svime sato ti ide u prilog.
Haj recimo da ja ama baš ništa ne znam , ti sve znaš i sad da i mene upoznaš sa nekim činjenicama, pa da te pitam za par stvari ; gdje na području BiH SDA nije imala vlast sa većinskim muslimanskim stanovništvom ?
Možeš li mi odgovoriti na to pitanje, pa ćemo onda da vidimo kako je tamo bilo sa ABiH [Happy.gif]
basista je napisao/la:kazes da volis narod.. a ja kazem da ti volis samo sebe..
Ma jok ba, ne volim ja ni sam sebe , ja kad ustanem ujutro , ja se prvo posvađama sa jastukom , pa onda sa svima ostalima :lol: ( Josip Pejaković opp )
basista je napisao/la:Da je drugacije,bio bi u Armiji i dao bi doprinos za odbranu kakve-takve Bosne.
Pa branio je narod , na jednoj strani branio a Alija & compani za stolom i uz piće , ručkove i večere dijelili bratski.
Posavina je meni po svim pitanjima jako blizu a i A.I. je rodom iz Posavine i Posavina je tipičan primjer odbrane sa dogovornim načinom povlačenja i predavanja u Srpske ruke .
Posavina je primjer , gdje se je Srbima pomagalo da imaju KORIDOR ka njihovoj Banjaluci i taj koridor se nije smio dirati ,......... po čijoj komandi ?
Ne, ja ništa ne znam , ja sam naivan al ti znaš i objasnit ćeš mi [Happy.gif]
basista je napisao/la:Ne.. Ne mogu ti spucati metak jer ovo je virtuala.. rekoh to u proslom postu.
Zato ti i jesi tu da podmeces kukavicija jaja.. jer znas da si bezbjedan..
Malo morgen bi ti to u reali pricao meni.
Ovo sa metkom ,............ nemoj me plašiti , imam slabo srce :lol:
Å ta bi ti to meni u reali uradio ?
basista je napisao/la:Bas kao sto Sadic i Knez,nisu imali sta reci Naseru za neke stvari o kojima pojma nemas,jer da imas dao bi bar par polovicnih odgovora na onih dvadesetak pitanja koja sam ti postavio..
Sa tim stvarima nisam upoznat i nisu mi jasne tvoje indicije .
basista je napisao/la:Kao sto vidis,bilo je jos izdajnika. Bilo je groznih stvari,koje vidjeh svojim ocima ili ih na neki direktan ili indirektan nacin licno prozivjeh a ti meni pored mojih rodjenih ociju i pameti pustas neke debilske linkove.
Linkovi nisu sa tvog područja a još manje tvojih doživljaja - bog s tobom .
basista je napisao/la:Istina je ta da se Sefer ponasao kao da je narkoman. Izdavao je besmislene naredbe jedinicama,cije potencijale,nije ni znao.
KO JE BIO K-DANT ARBIH U DOBA CACINIH S****???????
I ko bi ti normalan dozvolio da pises o tome??
Nema problema,samo saraj.. Ne smeta.. Ionako se to samo IDIOTIMA moze svidjeti.
Malo nejasno napisano i o pitanju u vezi komandanta i u vezi mog pisanja ,................. jel to zabranjeno pisanje po svom nahođenju , shvatanju , viđenju ,...........
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#117 Post Postao/la basista »

Mrki navedi mi jednu jedinu recenicu u kojoj sam spomenuo Latica?????
Ili mozda ne znas da citas??
Ja konto nema te tri dana i boga pitaj sta ces napisati a ti u nedostatku
odgovora,izmisljas nesto sto nisam rekao.
A mozda stvarno ne znas citati jer kako drugacije objasniti da mi
dugujes odgovore na oko 30 pitanja??
KOJA JE TO TERITORIJA VELICINE CRNE GORE KOJU JE ARBIH IZGUBILA
NAKON SMJENE SEFERA???
AKO TI JE TAJ SEFER TOLIKO DOBAR,ODGOVORI NA ONO U VEZI CACE???
Cuj to.. Latic?? Mora da si pomno slusao Milosevica i Karadzica,cim toliko
lazes.. SDA nije imala kontrolu nad jednim armijskim korpusom,tokom
veceg dijela rata a ciji jek-dant,svako jutro,isao na kafu kod tamosnjeg gradonacelnika..a on nije iz SDA..
I sam sam ga vidio jednom (sasvim slucajno) da ga gradonacelnik docekuje
ujutro u zgradi opcine.. Dakle,svojim ocima.. Ali naravno,sta su moje oci pored tebe toliko vidovitog i pametnog.. Ti to garant znas sve bolje od mene.. :lol: :lol:
Pojma nemas koliko se prosipas.. [thumbup.gif]
A sta bi za odgovore na ona pitanja u vezi koridora do Srebrenice?
U tom kontekstu je i pitanje a u vezi sa Naserom,Knezom i Sadicem..
Hajde da te vidim.. hajde da te vidim.. hajde da te vidim.. [cool.gif]
GDJE SAM SPOMENUO LATICA???
GDJE SAM SPOMENUO LATICA???
I ti meni kazes da se skuliram... ?
Ja sam uvijek skuliran baaa..
Mogu piti kafu u sred minskog polja..
A kako bi bilo da se ti malo skuliras,prestanes lagati i napokon da
odgovoris na pitanja???
Alija nema nikakve veze sa padom Posavine.. Svaki idiot u ludnici zna da
je to odradio Tudjman.. Pitam se samo za tvoje stanje svijesti,posto
tebi to jos uvijek nije doslo do glave..
GDJE SAM SPOMENUO LATICA???
Pa nije valjda dotle doslo,da te nema tri dana,jer si toliko lupao
glavom kako da zaobidjes sve cinjenice i podmetnes jos jedno kukavicije jaje??
Zar je ovo ovdje,toliko vazno?? Naravno da jeste..
To sam ti vec rekao.. Ti u reali,nemas svoj stav ni o vremenskoj prognozi
a kamoli tek o ozbiljnijim stvarima.
GDJE SAM SPOMENUO LATICA???
Koje su to teritorije velicine Crne Gore a koje je ARBiH,ispustila nakon Sefera??????
Stvarno si mi nedolican sagovornik..a to sam ti na vrijeme i rekao..
Nemas pojma ni o ratu ni o miru..
I popusti malo sa tim Alijom bolan.. zar ne bidis da ga niko osim tebe
i ne spominje?? Mi idemo dalje.. A ti svakako nikada i nisi bio sa narodom..
rasdo bih i ja tebi rekao "bog s tobom" ali znam da bi te to uvrijedilo jer
ti vjerovatno i od njega znas sve bolje..
Toliko dobro znas,da dodjoh do zakljucka kako si manihejac..
Vjerujes u dobrog krscanskog i loseg muslimanskog boga.. To je
jedino sto se moze zakljuciti iz tvojih skrabotina.. jedino!
GDJE SAM SPOMENUO LATICA???

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#119 Post Postao/la basista »

.. Hvala Mic.. hvala.. [evojele9.gif] ..
Ali,bar sto se ove teme tice,ne moras trcati,
Necu se vise oglasavati.. Nemam sta vise napisati.
Odgovore nisam dobio a ne mogu stalno jedno te isto
trubiti.. Postao bih isti ko i Mrki.. [Happy.gif]
A to za bogove,vidis i sam ja mislim.. ocito je to kod njega..
Dakle,nek pise sta hoce,mozda nekad i navratim da
procitam.. [cool.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Armija BiH kao i Drzava BiH je bila Multietnicka??

#120 Post Postao/la nella26 »

vidovita_dzemila je napisao/la:moja dva rođaka su ubijena u logoru gdje su bili zatvoreni muslimani. nijedan nije bio u armiji jer je to bilo na početku rata. šta mislite jesu li oni šehidi tj bi li ih vi proglasili šehidima
Da, iz razloga što da sve nije bilo tako sigurno bi se priključili armiji BiH, a na kraju krajeva ubijeni su zato što su muslimani upravo da ne branili svoju zemlju.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori