Ekonomska kriza 2009

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Ekonomska kriza 2009

#16 Post Postao/la badgirl »

ma kod mene je kriza non stop ...a za posao se nebojim . dok ima krize bice i bolesnih a dok ima bolesnih ima i bad sta radit i kako zaradit [Happy.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
baustelacc
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 29 Jan 2009 14:53

Re: Ekonomska kriza 2009

#22 Post Postao/la baustelacc »

"Banke Evropskoj Unije su izgubili 18 Biliona eura,NE Miliona vec BILIONA......18 biliona evra=18 000 miliona evra





Banke Evropskoe unije su izgubili 18,2 Biliona evra izvjestava njemacki "DIE ZEIT",sto je 44% finansijskih poseda Evropkih Banaka



Ova njemacka novina izvjestava da je 29.1.2009 doslo du susreta njemacke vlade,i sefova svih najvaznijih Njemackih medija.Cilj razgovora je bio da se Njemackom narodu sakrije istina o stvarnoj Finansijskoj krizi,kako narod nebi pao u depresije........rjeci Angele Merkel su bil sledece:"Sazvali smo ovaj sastanak,da bi vas od srca zamolili,da ne izvjestavate o stvarnoj finansijskoj situaciji,jer situacija je preozbiljna".Doslo je isto i do sastanka Evropske komisije i najvaznijih medija Evropske unije,a samo u britanskim medijama je bilo price o ovom susretu.Telegraph je na svojoj naslovnoj internec stranici objavijo ove sokantne brojke,ali je posle par sati brojka od 17 BILIONA opet nestala.Link ovog artikla jos uvjek pokaziva brojku od 16,3 biliona funti,ali je sadrzina promjenjena Telegraph,dosta alternativnih medija u Njemackoj su prenjeli ovu vjest, poput najcitanije alternativne novine u Njemackoj Kopp



Posle ovih informacija ljudi koji su predvidjeli Svijetsku finansijku krizu,poput Americkog ekonoma ROUBINI su izjavili da je dan kada ce citava svijestka ekonmija totalno bankrotirati,samo pitanje mjeseca,Roubini i ostali ljudi koji su predvidjeli ovu krizu,prucuju obicnim ljudima,da ne vjeruju Americkim i Evropskim politicarima,vec da se spreme za krizu kakvu covjecanstvo jos nepamti.....

Dali ce svijet uci u depresiju koja ce trajati godinama,ili ce svijestki finansijki sistem prpoasti,ali jedno je sigurno, SVIJET OVAKAV KAKAV GA MI POZNAJEMO,NECE VISE POSTOJATI,A MOZDA NI CIVILIZACIJA,bile su zavrsne rjeci Roubinija !

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Re: Ekonomska kriza 2009

#23 Post Postao/la irma26 »

Ja sam totalno zbunjena i izgubljena. Jednostavno, ne mogu razumjeti sve te silne price o implikacijama globalne krize na nas svakodnevni zivot , pogotovu na nivou lokalne ekonomije.Sta vise, ja sam iznervirana i totalno sokirana kojekakvim pokusajima nase vlade da se , kao stimulira lokalna ekonomija, te da se daju poticaji, da se kao "ubrizga" zdrav novac umjesto "fiktivnog" itd.itd. Sve je to, izvinite na izrazu, obicno sranje.

Da vam objasnim:
Zivim u malom primorskom gradicu. Svi smo u dugovima do grla. Turisticka sezona ravna nuli- nikoga nema, niko ne dolazi, niko se ne najavljuje da ce doci.
Za Uskrs, iznenada kod Mate u penisionu, dodje neki Amerikanac. Trazi apartman. Ima slobodnih! Amerikanac ostavi 100$ na recepciji, uze kljuc i ode da obidje apartman. Mate zgrabi lovu i otrca do mesara da mu vrati dug za nabavljeno meso.
Mesar uze pare i ode da plati dug svom dobavljacu.
Ovaj je brzebolje otrcao do farme da plati prase seljaku za koje je dugovao jos od Bozica
Seljak uze pare i otrca do lokalne "mlade" koja mu je duze vrijeme davala na kredit i zaprijetila da ce poceti uracunavati i kamate.
"Mlada" dotrca u Matin pension da plati dugovanja za sobu jos od prosle godine. Mate uze pare, a Amerikanac sidje u tom momentu i rece da mu ne odgovara apartman. Mate mu vrati njegovih 100$ i Amerikanac ode.
Svi u nasem mjestu su zakljucili da iako nije bilo neke velike zarade od tog Amerikanca, bar su uspjeli vratiti dug i da nema razloga za brigu.
Zasto nasa vlada ne uradi isto? Zasto nas prepadaju tom globalnom krizom? Stvarno mi vise idu na k..ac!

A sada o autoru
[icon_chuckel.gif]
Naravno da ovo ja pisala nisam [icon_chuckel.gif] [icon_flower.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ekonomska kriza 2009

#24 Post Postao/la nella26 »

U BiH kriza traje već od 1992.god.a kriza u svijetu je pomogla našim lopovima, političarima i ostalim da još koju zgrnu sebi u džep na tudji račun.
Dan prije proglašene krize BiH pravo u napretku - riječi naših političara, čim su rekli da je kriza odmah nestalo svega, mora država odmah dići kredite jer fali novaca za hiljadu stvari, krešu ljudima plate, ionako jadne, invalidima - invalidnine uzimaju, penzinerima penzije kasne itd. a ne krešu sebi plate i svaki mjesec se mijenjaju vozni parkovi - a sve finansijska kriza.
A i ulice su pune automobila svako domaćinstvo ima bar jedno auto, svaki dan kafići, picerije, bašte i restorani puni, znači da i nije tolika kriza, odnosno ništa veća u odnosu na koju smo navikli i u kojoj živimo zadnjih 17 god.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori