Cipelom na Busha

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Cipelom na Busha

#47 Post Postao/la kajs »

vidovita_dzemila je napisao/la:Tri godine zatvora


Irački novinar Muntazer al Zaidi, koji je cipelama gađao bivšeg predsjednika SAD Georgea Busha, osuđen je na tri godine pred sudom u Bagdadu.

Zaidi se pred Centralnim iračkim krivičnim sudom izjasnio da se ne osjeća krivim za napad na Busha 14. decembra prošle godine.

"Moje reagovanje bilo je prirodno i to bi učinio svaki Iračanin", rekao je Zaidi.

Dragi Allah neka mu pomogne i neka ga sacuva od njihova shera Inshallah!

Sramne osude sramotnika svjetskih koji za sebe govore da "uspostavljaju red". Neki dan smo bili svedoci kada neka clanice neke organizacije poljeva bojom ili cime vec ministra u engleskoj vladi. Naravno ne da nisu skocili na nju, niti pokusali da je sprece vec su je pustili da u miru ode. Kada musliman, iračanin, na nacin kakav je prepoznatljiv u njegovoj zemlji to isto uradi, prirodno i ono sto bi učinio svaki njegov sugrađanin, sunarodnik, e one je "terorista" njemu treba suditi. Sramno!

Još jednom se molim Dragom Allahu da ga sacuna njihova shera Inshallah.
LONDON - Demonstrantkinja koja se protivi proširenju britanskog aerodroma Hitrou, bacila je danas zelenu tečnost na ministra za privredu Pitera Mendelsona kada je stigao na jedan sastanak u centru Londona.

Na televizijskim snimcima vidi se žena koja je prišla Mendelsonu čim je izašao iz automobila i bacila mu zelenu tečnost u lice.

Lejla Din iz grupe za zaštitu prirodne sredine Plejn stjupid rekla je kasnije televiziji Skaj da je to uradila u znak protesta zbog "vladine licemerne politike vezane za klimatske promene".

Mendelson je trebalo da prisustvuje konferenciji o promovisanju industrije koja će minimalno zagađivati sredinu.

On je novinarima, pošto je očistio lice, rekao da mu nije jasno šta je tačno bio smisao napada jer je demonstrantkinja "toliko bila zauzeta bacanjem zelene supe ili nečeg sličnog u moje lice da nije stigla da mi kaže zbog čega protestuje".

Mendelson je potvrdio da nije "poliven" bojom i da nije povređen.

Britanska vlada je odobrila u januaru planove za proširenje aerodroma Hitrou dodavanjem još jedne piste i terminala, što je ozlojedilo borce za zaštitu prirodne sredine.
supa u lice ministra
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Cipelom na Busha

#49 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la: Sramne osude sramotnika svjetskih koji za sebe govore da "uspostavljaju red".
Yebem ti život, kad se miješaju babe i žabe ,............. u muslimana sa područja bivše Yu su uvijek drugi krivi i NIKAD neko iz svojih redova .
Pun qu*ac imam licemjerstva , na način da su uvijek drugi krivi .
Niko tom novinaru nije kriv do sam sebi .
U Periji i arapskim državama je njegovo djelo s cipelom označeno kao najveća uvreda i svaka država za to krivično djelo ima svoj zakon i taj novinar je osuđen po Iračkom zakonu i ostali svijet ne treba miješati u to .
A ako već hoćeš da miješaš ostali svijet, onda kao musliman imaj muda i prvo i jedino optuži Saudijsku Arabiju , jer da nije bilo Sauda i njihove dozvole , USA nikad invaziju na Irak ne bi napravila i samim tim ni Busha u Iraku ne bi bilo - kao ni tog cipeliranja !
kajs je napisao/la: Neki dan smo bili svedoci kada neka clanice neke organizacije poljeva bojom ili cime vec ministra u engleskoj vladi. Naravno ne da nisu skocili na nju, niti pokusali da je sprece vec su je pustili da u miru ode.
To je kod njih skoro pa "normalna " pojava i ako sam ministar podnese prijavu , onda se ta osoba krivično goni , dok u Iraku se ne podnosi prijava, već je to automatizacija i ne zaboravi još nešto ; ministar ili predsjednik države su dva različita pojma a najviše ulogu u tim slučajevima igra sam zakon pojedine / dotične države a ne tvoj ili moj stav.
kajs je napisao/la:Kada musliman, iračanin, na nacin kakav je prepoznatljiv u njegovoj zemlji to isto uradi, prirodno i ono sto bi učinio svaki njegov sugrađanin, sunarodnik, e one je "terorista" njemu treba suditi. Sramno!
Ko to po tvom njemu sudi ? Jesil ti uopšte upoznat sa njihovim zakonom ?
Da budem malo skeptičan ; još je on dobro prošao - mogao je dobiti 15 godina po Iračkom zakonu .
kajs je napisao/la: Još jednom se molim Dragom Allahu da ga sacuna njihova shera Inshallah.

Vidilo se je koliko mu je bog pomogao .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Cipelom na Busha

#51 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:
kajs je napisao/la: Sramne osude sramotnika svjetskih koji za sebe govore da "uspostavljaju red".
Yebem ti život, kad se miješaju babe i žabe ,............. u muslimana sa područja bivše Yu su uvijek drugi krivi i NIKAD neko iz svojih redova .
Pun qu*ac imam licemjerstva , na način da su uvijek drugi krivi .
Niko tom novinaru nije kriv do sam sebi .
U Periji i arapskim državama je njegovo djelo s cipelom označeno kao najveća uvreda i svaka država za to krivično djelo ima svoj zakon i taj novinar je osuđen po Iračkom zakonu i ostali svijet ne treba miješati u to .
A ako već hoćeš da miješaš ostali svijet, onda kao musliman imaj muda i prvo i jedino optuži Saudijsku Arabiju , jer da nije bilo Sauda i njihove dozvole , USA nikad invaziju na Irak ne bi napravila i samim tim ni Busha u Iraku ne bi bilo - kao ni tog cipeliranja !
kajs je napisao/la: Neki dan smo bili svedoci kada neka clanice neke organizacije poljeva bojom ili cime vec ministra u engleskoj vladi. Naravno ne da nisu skocili na nju, niti pokusali da je sprece vec su je pustili da u miru ode.
To je kod njih skoro pa "normalna " pojava i ako sam ministar podnese prijavu , onda se ta osoba krivično goni , dok u Iraku se ne podnosi prijava, već je to automatizacija i ne zaboravi još nešto ; ministar ili predsjednik države su dva različita pojma a najviše ulogu u tim slučajevima igra sam zakon pojedine / dotične države a ne tvoj ili moj stav.
kajs je napisao/la:Kada musliman, iračanin, na nacin kakav je prepoznatljiv u njegovoj zemlji to isto uradi, prirodno i ono sto bi učinio svaki njegov sugrađanin, sunarodnik, e one je "terorista" njemu treba suditi. Sramno!
Ko to po tvom njemu sudi ? Jesil ti uopšte upoznat sa njihovim zakonom ?
Da budem malo skeptičan ; još je on dobro prošao - mogao je dobiti 15 godina po Iračkom zakonu .
kajs je napisao/la: Još jednom se molim Dragom Allahu da ga sacuna njihova shera Inshallah.

Vidilo se je koliko mu je bog pomogao .
Pun mi je i tebe mrki k**** pravo.

Kako si samo bezobrazan Bogu Dragom Hvala. Pa sta ovi u arabiji su nenormalni a ovi na zapadu normalni. Ja stoke majko mila. I da znas pun mi k**** takvih licemjera i nazovi sveznalica. A gde si ti to se upoznao sa irackim zakonom na CNN ili BBS?

Kako te nije sramota, nema to u irackom zakonu to je nagadjanje. Jes ti budala ili sta si cuj 15 godina jos i da bude mu dobro. Pa odkud toliko licemjerstvo i takva mrznja, ne prihvataju muslimani danas tavke bezosnovane osude zasnovane na Busovomo "krstaskom ratu"! Jeste i bune se pa makar ga i cipelom gadjali i znajuci da ce ga i kazniti toliko kaze da bi opet to uradio kao i svaki iracanin.

Sram te bilo, podlo i kukavicki! Cuj mogo je dobiti i 15 godina sigurno ti to fbi ili cia rekli. Oni su normalni a ovi nenormalni. Jeste bas polit nekog u lice to ne predstavlja uvredu ali zakon engleski ne pripisuje zatvor zbog toga. Daj ne budi vise smesan i zalostan toliko.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Cipelom na Busha

#52 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:
Pun mi je i tebe mrki k**** pravo.
Meni tvoji postupci idu a ne ti ,................ nisi ti kriv što sam ja vaki , nisi dječače [Happy.gif]
kajs je napisao/la: Kako si samo bezobrazan Bogu Dragom Hvala.
Nisam bezobrazan , samo sam realan , ne bježim od istine .
Svu moguću nedaću ti i tebi slični svaljujete na ovog , na onog a na svog nikad .
Postoji samo jedno pravilo ; ako je uspješna fabrika, ide zasluga direktoru - tako je i sa državom i ne možemo mi kriviti ovog ili onog .
kajs je napisao/la: Pa sta ovi u arabiji su nenormalni a ovi na zapadu normalni. Ja stoke majko mila. I da znas pun mi k**** takvih licemjera i nazovi sveznalica. A gde si ti to se upoznao sa irackim zakonom na CNN ili BBS?
Arapi su mnogo šta prije pronalaska nafte izmislili i bili uspješni - čak i dan danas njihove brojeve koristimo a odkad se je nafta pojavila ,............. sad se samo takmiče ko je veći vjernik fanatik i sav svijet im je kriv ,.............. čak se ni između ne mogu ,............... dječače , ako imaš koga u Iraku , raspitaj se malo kako je tamo , okani se medijskih pataka .
kajs je napisao/la: Kako te nije sramota, nema to u irackom zakonu to je nagadjanje. Jes ti budala ili sta si cuj 15 godina jos i da bude mu dobro.
Dječače, vidim da si tobože neki vjernik ,........... ako se držiš vjere , onda poštuje starije od sebe i ne piši take opaske i nekoga nazivati budalom bi moglo biti opasno ,...... Allah će te kazniti [muzikafo1.gif]
Nisam ja napisao da će mu biti dobro , napisao sam da je dobro prošao , jer je mogao fasovati i 15 godina - po Iračkom zakonu :
To o 15 godina, imaš ovdje http://www.vecernji.hr/newsroom/news/in ... 5/index.do
A i Slovenci pišu o tome , čak i da je državno tužilaštvo zahtijevalo tih 15 godina , link http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... 5014&rss=1
kajs je napisao/la: Pa odkud toliko licemjerstvo i takva mrznja, ne prihvataju muslimani danas tavke bezosnovane osude zasnovane na Busovomo "krstaskom ratu"! Jeste i bune se pa makar ga i cipelom gadjali i znajuci da ce ga i kazniti toliko kaze da bi opet to uradio kao i svaki iracanin.
Opet Bush i krstaši krivi ,............ ko je to omogućio Bushu gostoprimstvo ?
Dječače, de malo počni gledati na svijet kao neki stranac a ne ovako pristaško ove ili one grupacije - ti si po opredjeljenju islamist i nikakve razlike od krstaša u tebi ja ne vidim .
kajs je napisao/la: Sram te bilo, podlo i kukavicki! Cuj mogo je dobiti i 15 godina sigurno ti to fbi ili cia rekli. Oni su normalni a ovi nenormalni. Jeste bas polit nekog u lice to ne predstavlja uvredu ali zakon engleski ne pripisuje zatvor zbog toga. Daj ne budi vise smesan i zalostan toliko.
Evo, sram me i kukavički se osjećam ,.................. jel ti sad srce na mjestu ?
Hoćel to dječače šta promijeniti u ovom svijetu , gdje svako gleda kako je neko drugi kriv a nikako domaćin .
Dječače , pozanimaj se ko je ministra polio po licu i malo onda mućni glavom i bit će ti sve jasno.
To je bila jedna aktivistka , koja je registrovana kao takva i to joj je hajmo tako reći "njen" posao i nikako se ne može ona dati primjer za jednog novinara i to još u Iraku ,................. haloooooo baaaaaaa [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Cipelom na Busha

#53 Post Postao/la kajs »

znao sam opet BBS [Happy.gif]

Ma da uzivam sta vise kad tako sam sobom se dematujes. E da [icon_peace.gif] momak legenda si. Ona je ragistrovana za takav posao a on je novinar, ne registrovan za bacanje cipela. [Happy.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Cipelom na Busha

#54 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:znao sam opet BBS [Happy.gif]

Ma da uzivam sta vise kad tako sam sobom se dematujes. E da [icon_peace.gif] momak legenda si. Ona je ragistrovana za takav posao a on je novinar, ne registrovan za bacanje cipela. [Happy.gif]
Dječače, sam si postavio link , na kome jasno piše : Jedna aktivistkinja ekološkog pokreta u Londonu
Nisu te osobe od jučer i u Engleskoj i jaja znaju letjeti u nečije lice i nešto takvo je nezamisljivo u arapskom ili perzijskom svijetu , jer u islamu su vođe država ili vjerske vođe apriori nedotakljivi .
Dječače, da se malo stabilizuj , de , može ti to [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Cipelom na Busha

#56 Post Postao/la maida_20 »

vidovita_dzemila je napisao/la:smanjili su mu kaznu sa 3 na 1 godinu [Happy.gif]
i to je brate previše...nije bombu bacio na njega,već cipelu!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Cipelom na Busha

#58 Post Postao/la maida_20 »

vidovita_dzemila je napisao/la:čitaj gore mrkija takvi su zakoni u njegovoj zemlji. šta možeš


ne bih mu ni ja dala ni minute zatvora al eto

gledam na dnevniku neki novinar bacio cipelu na indijskog ministra he he ma nije to to više. isfurana fora

bilo je zanimljivo samo kad je bush dobio porciju

ma da....majmun najzanimljiviji ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Cipelom na Busha

#59 Post Postao/la paparaci »

moj mrki koliko si ti licemjeran [eusa_wall.gif]

vidis kako je imao pomoci ;)
od mogucih 15 - "samo" 3 - pa sa 3 na 1 :)
a da nije kako jeste, ne bi ni toliko ;)


ziv i zdrav on bio! svaka mu cast na hrabrosti!
mogu samo da se pridruzim kajsevim zeljama [smile.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Cipelom na Busha

#60 Post Postao/la nella26 »

Svaka mu čast baš originalan način da ga ponizi - dzon u glavu ha ha ha ha.
Žao mi je što je dobio kaznu za to.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori