Palestina

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: PALESTINA

#31 Post Postao/la sabinax »

meni je najvise zao nevine djecice :(
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: PALESTINA

#32 Post Postao/la selma24 »

sabinaX je napisao/la:meni je najvise zao nevine djecice :(


I meni!!!!!!!!!!! Djeca ko djeca niti sta znaju niti imaju sta sa tim ...... [huh.gif] [huh.gif]
slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: PALESTINA

#34 Post Postao/la selma24 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Sve ima svoje kako i zašto ,............... prvo je uzrok , pa onda posljedica .

Ako igdje ima kakva teroristička organizacija - onda je normalno da se ti teroristi tamane.
Neko ovdje napisa da je Hamas pobijedio na izborima . Ok, to znači da je narod svjesno izabrao ove napade .
Å to ti vjerski fanatiki nisu pozivali vjernike protiv AMERIÄŒKE diverzije na Irak ?!

Pozivali su oni moj mrki,samo sto mi to ne cujemo.

Nismo od onih "razumom obdareni".

Nece Allah svakog da mu sedzdu cini.

Nece Allah svakog za Sehida.


Ako sam te dobro razumio Palestinci u Gazi su teroristi i Izrael treba da ih potamani.

Joj Mic_Sokoli....... ma pusti ti Mrkija on se pravi bas sve da zna bas kadse radi o vakvim temama!!!! U Gazi su Judi teroristi i njih treba ............ [icon_boxing.gif]
slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: PALESTINA

#36 Post Postao/la selma24 »

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: PALESTINA

#37 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Ako sam te dobro razumio Palestinci u Gazi su teroristi i Izrael treba da ih potamani.
Nisi dobro razumio , nije narod u pitanju , problem je u vođama naroda, koji sustavno koriste nedužne civile na svim frontama.
Malo sam stariji i neke stvari znam o Palestini i nije taj sukob od jučer , to se vuče već decenijama .
Hajmo malo logike , šta bi bilo da Hamas ustanovi stranku u npr. Prištini ?
Da taj Hamas počne raditi "svoj" posao ,.................... kakva bi situacija bila na Kosovu ?
Pazi , nema Židova , al opet pitam - šta bi bilo na Kosovu ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: PALESTINA

#42 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
Mic_Sokoli je napisao/la:

Ako sam te dobro razumio Palestinci u Gazi su teroristi i Izrael treba da ih potamani.
Nisi dobro razumio , nije narod u pitanju , problem je u vođama naroda, koji sustavno koriste nedužne civile na svim frontama.
Malo sam stariji i neke stvari znam o Palestini i nije taj sukob od jučer , to se vuče već decenijama .
Hajmo malo logike , šta bi bilo da Hamas ustanovi stranku u npr. Prištini ?
Da taj Hamas počne raditi "svoj" posao ,.................... kakva bi situacija bila na Kosovu ?
Pazi , nema Židova , al opet pitam - šta bi bilo na Kosovu ?


pa mislim Mrki da je glavni razlog dugogodisnjeg sukoba u Palestini okupacija palestinskih podrucja od strane izraela.
znaci motiv za sukob je upravo to,okupacija teritorije jedne drzave od strane okupatora(izraela).
po svemu sto si napisao dase zakljuciti da ti sve ovo opravdavas.mene ne cudi jer si tako mislio kada se to desavalo i u tvojoj drzavi ali mozda ovi novi clanovi to neznaju.
moram reci jos i to da ti je ovaj primjer sa Hamasom u Pristini zaista glup,jer Hamas vodi borbu za oslobadjaanje palestinske teritorije a ne vodi osvajacki pohod na izrael...
nisi se promjenio i dalje lupas gluposti
xxx...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: PALESTINA

#44 Post Postao/la paparaci »

pasa74 je napisao/la: pa mislim Mrki da je glavni razlog dugogodisnjeg sukoba u Palestini okupacija palestinskih podrucja od strane izraela.
znaci motiv za sukob je upravo to,okupacija teritorije jedne drzave od strane okupatora(izraela).

hvala ti pasha na pojasnjenju. cesto sam se pitao zbog cega se tamo non stop ratuje, jer je cesto na vijestima. ali se eto nisam nesto posebno do sad zainteresovao da saznam vise. posto stvari tako stoje, onda u potpunosti shvatam Palestince i podrzavam njihov otpor!
sramota je stvarno sto svijet tj. Evropa i Amerika (jer svagdje svoj nos guraju) dozvoljavaju ova zlodjela proteklih 10ak dana.

da im Allah dragi bude u pomoci i pomogne protiv te stoke!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: PALESTINA

#45 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:
pa mislim Mrki da je glavni razlog dugogodisnjeg sukoba u Palestini okupacija palestinskih podrucja od strane izraela.
Ko je okupirao Palestinu ?
Jel Izrael ili Međunarodna zajednica , kao neku vrstu odštete od drugog svjetskog rata ( stradanje Židova ) ?
Dečko , onda treba Hamas udariti na čitav svijet - po tvom, a ne samo na Izrael.

ÄŒitaj ovo malo :
3. PRAVO NA POVRATAK
The road of a refugee is as long as you make it...

* Palestinske izbjeglice smještene u izbjegličkim kampovima po europskim zemljama i Judeji, Samariji i Gazi već 60 godina;

* Onemogućena im integracija u okolnja arapska društva, uključujući tu i djecu Palestinaca i njihovih supruga iz neke druge arapske nacije (u slučaju da takav brak nije zabranjen);

* Palestincima u Libanonu zabranjeno bavljenje čitavim nizom zanimanja(službena lista od 63 zanimanja)

* Slične izmjene stanovništva i izbjegličke krize u drugim su djelovima svijeta rješavane (pravdeno rješavanje pitanja izbjeglica uključujue i povratak, i repatrijaciju te kompenzacija, osobito kada se de facto događa izmjena stanovništva)

* 8 i pol milijuna Sika i Hindusa te 6 i pol milijuna muslimana između Indije i Pakistana te Bangladeša; istovremeno su se i u Europi, nakon Drugog svjetskog rata, kretali milijuni izbjeglica...

* Povratak svih arapskih izbjeglica iz 1948. te njihovih izravnih potomaka i članova njihovih obitelji poništio bi Izrael kao židovsku državu

To samo potvrđuje ono što ja pišem ( nije sukob od jučer )
Evo i link http://cionskimudraci.blogspot.com/2005 ... lskog.html
Ako tome slučajno ne vjeruješ , onda se može naći neki drugi izvor informacije.
pasa74 je napisao/la: znaci motiv za sukob je upravo to,okupacija teritorije jedne drzave od strane okupatora(izraela).
Država je relativna stvar , jesil ti svjestan nečega ?! Palestina uopšte ne postoji kao proznata država - evo ti link http://www.lupiga.com/vijesti/index.php?id=4263
Sam Jaser Arafat je bio samo pregovarač , koji je koristio Palestince za svoje bogaćenje i on uopšte nije bio Palestinac .
Svi se koriste s ljudskim žrtvama , ne birajući sredstva da se obogate - to sam već pisao .
Jaser Arafat je bio vođa Palestinaca ( PLO )a nikako predsjednik Palestine - govoril ti to što o državotvornosti Palestine ,.............. i tako četrdesetak godina .
Klikni malo i OVDJE da malo više upoznaš slučaj naroda Palestine , kako se je to odvijalo decenijama unazad , pa da malo bolje shvatiš ko mrcvari Palestince - osim Židova.
pasa74 je napisao/la: po svemu sto si napisao dase zakljuciti da ti sve ovo opravdavas.mene ne cudi jer si tako mislio kada se to desavalo i u tvojoj drzavi ali mozda ovi novi clanovi to neznaju.
Tu se ti samo glupsiraš , jer nemaš argumenata , pa se oslanjaš na svoje tobožnje poznavanje mene ,............... plitak si ti sinko , jako plitak .Mogu i ja o tebi mnogo šta - ako nastaviš tako , onda nemoj da kukaš,ok ?
A ako članovi ne znaju o meni , de ih upoznaj sa jasnim dokazima .
Ja ne opravdavam ništa ,samo činjenice iznosim.
pasa74 je napisao/la: moram reci jos i to da ti je ovaj primjer sa Hamasom u Pristini zaista glup,jer Hamas vodi borbu za oslobadjaanje palestinske teritorije a ne vodi osvajacki pohod na izrael...
nisi se promjenio i dalje lupas gluposti
Oslobađanje ?
De ti prvo prouči Povijest / Historiju Palestine i život Palestinaca pa se onda javi .
Od svog djetinjstva sam upoznat sa Palestinskim slučajem - slučajno imam nekoga poznatog , koji je došao iz Palestine i živi u Županji a njegova rodbina je još uvijek u Palestini .
Jedno je suosjećati sa bilo kojim narodom a drugo je činjenično stanje .
Hamas ti slobodno u teoriji upotrijebi , kao da je na Kosovu i malo upotrijebi mozak , razmisli Å¡ta bi bilo sa Kosovom danas .
Koga je to BiH morala isporučiti i kome je morala čak i državljanstvo ukinuti ,............ a tek se svodilo na čula - kazala ,.............. de malo razmisli o realnosti a ne biti zaslijepljen kroz vjeru , religiju , naciju i ne znam šta sve ne !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori