Palestina

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: PALESTINA

#3 Post Postao/la paparaci »

Sta mu je Sheria? misli na Serijat, ili?

iskreno receno, meni nije jasno i ne ide mi u glavu da te dvije zemlje vec decenijama ratuju! pitam se kakav je to zivot i kakvo je to stanje?pa generacije i generacije su se rodile u ratu, zive s tim i oni izgleda nista drugo i ne poznaju?! otkud tolike pare za svu opremu? izrael sigurno finansira zapad, a palestinu arapska liga.

moje licno misljenje je, da su izraelci sa ovim napadima pretjerali! citam bas na teletekstu, za ovo sedam dana napada sa jedne i druge strane, na palestinskoj strani je izginulo preko 400 osoba i oko 2000 ranjenih, a na izraelskoj samo 4 poginulih.

cak su prekrsili svoju rijec(izraelci) na samom pocetku. prvo su rekli kako ce im dati 48 sati da se povuku i prestanu sa napadima, zatim su nakon mozda i nepunih 24 sata izvrsili protunapad.

najgore je sto nevin narod strada tj. vecina civili [huh.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: PALESTINA

#5 Post Postao/la sabinax »

Jucer sam gledala film "Kraljevsko nebesko"...i vidjeh kako je to mjesto nekako prokleto, stalno se tu vode ratovi izmedu vjera...dok sam gledala taj film pade mi napamet suluda ideja...da se sve tamo sravni sa zemljom...ma da se isele i jedni i drugi...i zemlja da se da kinezima [Happy.gif]
Znate da sam ja malo neozbiljna na politickim temama....ali mi zbilja vise ide na q.... da se toliko ubija i gine, ti ljudi ni jedni ni drugi nemaju svog mira, cjeli zivot zive u nekom strahu i mrznji...kakav je to zivot, ma daj...nijedna zemlja, vjera ni ideali nebi bili vrijedni mojih zivaca
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: PALESTINA

#7 Post Postao/la JAS »

Ma greota i strahota sta se sve tamo desava.......strasno!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: PALESTINA

#11 Post Postao/la vornevljev »

Cionistički režim ne podržavam niti ću ikad dok god ovako nastupaju;ono je bruka i sramota,ali nije prvi put da svijet gleda sta se tamo dogadja,kao sto je gledao i nas ovdje;dakle nista novo,nista posebno osim sto ginu ljudi - eh to je žalosno.

Mic_Sokoli je napisao/la:Dalje se kaže:"Svi židovi postaju meta, njihova krv treba da se prolije kao što je prolivena krv naše braće u Palestini. Treba da osjete veću bol nego naša braća!"
A i ova fetva nije normalna pa da je donio ne znam ti ko.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: PALESTINA

#13 Post Postao/la sabinax »

pa da se mene pita bih...moj muz cesto kaze...ubili bi te srbi da nisam stao u obranu (a on nemirno spava)...a ja mislim da ne bi, ma i da bi dosli blizu otisla bih ja, meni bi cijeli svijet mogao biti dom...bolje nego da se koljemo
vidis da je sada opet sve doslo na ono prije...pomalo se opet druzimo, a one iz rata ko pita vise dal nemirno spavaju
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: PALESTINA

#15 Post Postao/la paparaci »

Baustelac je napisao/la:
Mic_Sokoli je napisao/la:Alim izdao fetvu o napadu na cioniste

Rijad

Poznati saudijski učenjak je izdao fetvu kojom odobrava napade na Izraelćane i njihovu imovinu gdje god da su, kao reakciju na pokolj koji su napravili u Gazi. "Muslimanima se dozvoljava napad na svu izraelsku imovinu i sve ono što je u vezi s tim, u svim krajevima svijeta !" - kaže šejh Awad Al Qarni.

Dalje se kaže: "Svi židovi postaju meta, njihova krv treba da se prolije kao što je prolivena krv naše braće u Palestini. Treba da osjete veću bol nego naša braća!"

Fetva je izdata povodom gnusnih napada na Gazu. Qarni kaže: " Preuzimam odgovornost pred Allahom za ovu fetvu."
On takođe optužuje arapske vlade, posebno egipatsku, kao saučesnike u ovom zlodjelu .
Potpis

nije sam on dao tu fetvu vec jos 70 najvecih islamskih ucenjaka danasnjice........a i da nisu je dali..svako ko ima zdrav razum nek razmislja....

Izrael i zidovski doseljenici su vjestacka tvorevina koji nemaju pravo egzistencije na prostoru "islamske palestine"


to je drzava stvorena na kostima palestinskog naroda,70%izraelaca su doseljenici....zato je i jasno da je svaki od njih meta...

za njih vazi samo kuransko pravilo "A ako vas prvi napadnu onda borite se protiv njih,i ubijajte ih gdje god ih nadjete i protjerajte ih odakle su oni vas protjerali"(el-bekare)

SELAM
grijesis care! ja tu fetvu ne potpisujem!
i kako tako pogresno shvatas ajet?!
daje ti se pravo da ih napadnes i ubijas, ukoliko oni prvi izazovu napad! a to ubijajte ih gdje god ih nadjete - sigurno se misli na mjesto zbivanja napada, a ne sirom zemaljske kugle! jer sjeti se ajeta u kome se govori da ne smijes napadati one s kojima imas sklopljen mir! znaci onaj zidov u njemackoj, francuskoj, itd. nema nista s ovima u izraelu!

Odgovori