Palestina

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: PALESTINA

#25 Post Postao/la mrki62 »

Sve ima svoje kako i zašto ,............... prvo je uzrok , pa onda posljedica .
Kad bi kojim slučajem bili na Kurdskom forumu , onda bi se ovako raspisali o Turcima, koji već par godina ulaze na područje Iraka i tamo Kurde tamane na sve moguće načine.
Ako igdje ima kakva teroristička organizacija - onda je normalno da se ti teroristi tamane.
Neko ovdje napisa da je Hamas pobijedio na izborima . Ok, to znači da je narod svjesno izabrao ove napade .
Ne želim pametovati , al jedno je osjećajno tumačiti i rasuđivati a drugo je ostvarenje neke realne slike događaja - bez emocija.
Da je kojim slučajem u Srbiji pobijedila Šešeljeva stranka , Srbija danas ne bi bila ovako jaka u međunarodnim vodama - bila bi izolovana.
BiH ,............ nacionalne stranke su još na vlasti , 1995 je ustavljen rat al još nema napredovanja u međunarodnim vodama, izolacija je osjetna . Hrvatska je isto bila u ratu , al se je izvukla iz izolacije , građani ne trebaju vize - kao u BiH.
To je realna slika a u međunarodnoj politiki nema ajeta iz Kur`ana i manite se vjerskih poglavara , manite se takozvanih poglavara - koji pričaju političkim jezikom. To su ratni huskači i profiteri , koji prodaju oružje .
Å to ti vjerski fanatiki nisu pozivali vjernike protiv AMERIÄŒKE diverzije na Irak ?!
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: PALESTINA

#26 Post Postao/la im_ex »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Sta vi mislite o tom Konfliktu
Grozim se na svaku zamisao o teritorijalnoj otimacini, sprovodjenje iste u realu, grozim se na primjenu sile i iskoristavanja, na stradanje neduznog naroda, na bol istog, na suze majki, supruga, djece, oceva ... na roditeljske suze ... praznina koja zavlada u njihovim bicima gora je i od pakla.

Ko ostaje ravnodusan na jedan od ovakavih prizora,

slika

licno bih ga mogla lisiti zivota ... ako ni zbog ceg vise, a ono da ne sije sjeme mrskoroda. Pri tom me ne bi bolile suze njegovih potomaka i ne bih patila od nesanice ili nocne more.

Ma iz kog ugla da gledam po ovom pitanju, ne mogu a da ne pravim poredjenje sa ratom koji je vodjen (i jos se vodi, doduse ...) u BiH, pa me lijepo, iznova, pocne bivati stid politicara koji nas zastupase, koji nas zastupaju ... i koji ce nas, na nasu zalost, jos dugo zastupati.
Politika je gadna stvar ... prokletstvo a cijim rucurdama smo i sami zagrljeni.

Palestinezi vec 40-ak godina ne daju "obraza", cuvaju ga, brane ga praznim zeludcima, mrsavim tijelima ... ali, junackim srcima, do posljednjeg daha. Svaka im cast.

Mic_Sokoli je napisao/la: i sta bi moglo bit rjesenje?
Nisam neki expert, no, mislim da se o rjesenju nemoguce pricati a bez da se ne ocekuje svesrdna pomoc "brache" sirom svijeta.
U ovom slucaju, u "brachu" svrstavam i Obamu, podrazumijeva se.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: PALESTINA

#27 Post Postao/la mrki62 »

Link http://www.imdb.com/title/tt0988047/

Danas sam gledao taj film , film mnoge stvari objašnjava , kao da je rađen za ovu temu .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: PALESTINA

#30 Post Postao/la selma24 »

...zato molimo Allaha da ih ujaca,a borcima HAMASA da nanesu sto je moguce vise krvo,suza, bola Izraeskim majkama..!!!!!![/quote]


[eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif]
Nevolim na ovakvim tem.. da komentarisem ali ipak kad sve pogledam i cujem stvrano nije normalno stase tamo desava,od mog ex-muza roditelji zive tamo sreca zive u drogom mjestu tako da kod njih je sve oke do sada ali ipak narod umire i ako mi nisu nista ipak mi bude lose kada vidim stase tamo desava!!!.......... :( :(
slika

Odgovori