Alija Izetbegovic

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...

Alija Izetbegovic je..

pozitivna licnost
24
33%
pozitivna licnost
24
33%
negativna licnost
6
8%
negativna licnost
6
8%
ni jedno ni drugo
6
8%
ni jedno ni drugo
6
8%
 
Ukupno glasova: 72

Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#122 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Još kad bi ti znao kome je ta pjesma bila namijenjena [muzikafo1.gif]

Mrki jarane ohani malo,pusti insana da pociva u miru,ako mu ne halalis sta god da ti je zgrijesio radi mjeseca ramazana ucini to radi tvoje slovenacke kulture :D ,on je tebi sigurno halalio,ne radi Ramazana nego zato sto je bio Musliman,evropski Musliman :D
Ko o čemu , ti o njegovim tobožnjim dobrotama a citirao si moj post, gdje spominjem pjesmu, koja je bila namijenjena prijatelju Dine Merlina a igrom slučaja mu je bilo ime Alija.
Taj njegov prijatelj je poginuo u ratu i pjesma je namijenjana tom prijatelju a ne izdajniku A.I.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Alija Izetbegovic

#124 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Dobar,loš zao...da nije bilo Alije nebi bilo ni Bosne i Hercegovine.Teška su to vremena bila ko nije bio ovdje u ratu nemože to lahko shvatit.Nebranim ga jer je on 1992 godine prodao Mostar to zna ptica na grani.
slikaslikaslika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#125 Post Postao/la mrki62 »

PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la:Dobar,loš zao...da nije bilo Alije nebi bilo ni Bosne i Hercegovine.
Najgluplja izjava svih vremena.
Komunizam se je raspadao u čitavom istočnom bloku i prije ili kasnije bi se BiH osamostalila a pitanje je ; da nije bilo njega, da li bi bilo toliko žrtava.
Ili ; da su Kosovari imali njega, da li bi se osamostalili , jer Kosovo nije bio republika i kao pokrajina uopšte nije imala opcije za osamostaljenje,................ samo Kosovari su znali šta hoće a Alija nije.
To u vezi Mostara ,.................... ma ko će ti to vjerovati [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Alija Izetbegovic

#126 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

mrki62 je napisao/la:
PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la:Dobar,loš zao...da nije bilo Alije nebi bilo ni Bosne i Hercegovine.
Najgluplja izjava svih vremena.
Komunizam se je raspadao u čitavom istočnom bloku i prije ili kasnije bi se BiH osamostalila a pitanje je ; da nije bilo njega, da li bi bilo toliko žrtava.
Ili ; da su Kosovari imali njega, da li bi se osamostalili , jer Kosovo nije bio republika i kao pokrajina uopšte nije imala opcije za osamostaljenje,................ samo Kosovari su znali šta hoće a Alija nije.
To u vezi Mostara ,.................... ma ko će ti to vjerovati [muzikafo1.gif]
Što nekritikuješ Fikreta Abdića on je izdajnik,ili možda za tebe nije [huh.gif] gdje si bio za vrijeme rata :?: :?: ,Vidim da nisi bio u Bosni i Hercegovini pa ovako lupaš,nebi ti ovako pričao dati je na dan padalo 5.000 granata.Čast slava i velika hvala poginulim Šehidima i borcima druge vjere...EL FATIHA :!:Bez obzira šta mislio Mostar je moj care ostao i opstao iako je bio okružen HVO-om i HRVATSKOM VOJSKOM ,sa druge strane četnici... :!:
slikaslikaslika

t_u_t_n_p_l_0_c_k
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 913
Pridružen/a: 28 Jul 2009 10:10
Lokacija: Pandora

Re: Alija Izetbegovic

#127 Post Postao/la t_u_t_n_p_l_0_c_k »

Alija Izetbegovic je..
pozitivna licnost 67% 67% [ 20 ] x
negativna licnost 17% 17% [ 5 ]
ni jedno ni drugo 17% 17% [ 5 ]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#128 Post Postao/la mrki62 »

PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la: Što nekritikuješ Fikreta Abdića on je izdajnik,ili možda za tebe nije [huh.gif]
Izdajnik je Alija, jer je Alija imao funkciju za izdaju BiH a Fikret je htio ono što su i Srbi htjeli , Srbima je omogućeno a Fikretu nije - u tome je sva suština.
Fikreta ne branim , niti zagovaram ni jedan jedini % , da se razumijemo al zašto su ukinuli Agrokomerc i preko deset tisuća radnih mjesta ?
To nisu uradili ni Srbi, ni Hrvati a ni Fikret ,............ šta imaš na to reći ?
PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la: gdje si bio za vrijeme rata :?: :?:
Ovdje u Sloveniji sam od 1982 godine a i za vrijeme agresije na Sloveniju ja sam bio ovdje.
Kad je bila agresija na Sloveniju i Hrvatsku sve pristalice izdajnika Alije ste bili uz Srbe i galamili ste kako su Slovenci i Hrvati krivi a Srbi da su u pravu.
PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la: ,Vidim da nisi bio u Bosni i Hercegovini pa ovako lupaš,nebi ti ovako pričao dati je na dan padalo 5.000 granata.
Jesil vidovnjak, kad tako vidiš [muzikafo1.gif]
Kad bi ja živio u bilo kojoj državi a da je neko na vlasti poput blente Alije, ja bih napustio tu državu pravovremeno i ne bih čekao tolike granate a i nije mi jasno odakle te granate , kad je Alija rekao : vi mirno spavajte, rata neće biti !!!!!!!!!
PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la: ÄŒast slava i velika hvala poginulim Å ehidima i borcima druge vjere...EL FATIHA
Također i s moje strane .
PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la: :!:Bez obzira šta mislio Mostar je moj care ostao i opstao iako je bio okružen HVO-om i HRVATSKOM VOJSKOM ,sa druge strane četnici... :!:
Ništa ja ne mislim , ti osobno si nešto napisao u vezi Mostara i Alije, nisam ja pisao [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Alija Izetbegovic

#129 Post Postao/la kajs »

Ne branis moj klinac mrki pa jasno je skroz da ti ovdje bezobrazno napadas nesto samo zato sto si se najeo papaka iz fikretove kuhinje. Al hajd neka mi ti poklanjamo paznju jedino sto nas dobro nasmejes, a jedini argument koji za svoje tvrdnje navedes je vikipedija ili da citiras onog pametara koji je ravnopravno pregovarao u inferiornom polozaju.

Jasno je to i vise nego ko bijel dan da ti pojma nemas o onom sto govoris i da su ti izvori samo usmjereni u napad prema Rahmetli predsjedniku da bi pokrio poganluke onih kojima aplaudiras.

Polahko, ima vremena, znam da tebe najvise boli sto IMA BOSNE, takva kakva je nije idealna ali IMA BOSNE. Alijine BOSNE pa sad svidelo se tebi ili ne, jer znam da te to boli, pa makar je imalo na 6 kantona ali IMA BOSNE, ako se sjetimo poruka s pocetka '90. jos da dodam IMA BOSNE a MUSLIMANSKI NAROD nije nestao.

Alija odbranio, Mashallah [bihbq3.gif]


da te nije Alija ..... [bihbq3.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Alija Izetbegovic

#130 Post Postao/la kajs »

"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#131 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:Ne branis moj klinac mrki pa jasno je skroz da ti ovdje bezobrazno napadas nesto samo zato sto si se najeo papaka iz fikretove kuhinje. Al hajd neka mi ti poklanjamo paznju jedino sto nas dobro nasmejes, a jedini argument koji za svoje tvrdnje navedes je vikipedija ili da citiras onog pametara koji je ravnopravno pregovarao u inferiornom polozaju.

Jasno je to i vise nego ko bijel dan da ti pojma nemas o onom sto govoris i da su ti izvori samo usmjereni u napad prema Rahmetli predsjedniku da bi pokrio poganluke onih kojima aplaudiras.

Polahko, ima vremena, znam da tebe najvise boli sto IMA BOSNE, takva kakva je nije idealna ali IMA BOSNE. Alijine BOSNE pa sad svidelo se tebi ili ne, jer znam da te to boli, pa makar je imalo na 6 kantona ali IMA BOSNE, ako se sjetimo poruka s pocetka '90. jos da dodam IMA BOSNE a MUSLIMANSKI NAROD nije nestao.

Alija odbranio, Mashallah [bihbq3.gif]
Da nije bilo izdajnika alije, BiH bi bila ono Å¡to je nekad bila a ovako je on jedini izdajnik, koji je pregovarao i redovno se rukovao sa agresorima.
Sa njima je i dijelio državu , ukinuo ime Republika i to republika je sintagmitizirano poklonio Srbima ( RS ) i za divno čudo Srbi nikad ništa ružno o Aliji, pitaš li se zašto ?
Ne treba meni vikipedija,
Dječače, meni je posavina jako blizu i njegovo rodno mjesto je također blizu a imam i rođake iz Šamca, kojeg je on prepustio nonšalantno Srbima a to mu je rodna gruda.
Pošto bi se ti odrekao svoje rodne grude, ha ?
Ti i tebi slični ste nacionalisti, koji kroz islam ne vidite ni države ni istinu već samo vjeru i pitam se ; kakvo bi vi mišljenje o njemu imali , da je kojim slučajem Srbin ( a donedavno je to bio )


[/quote]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#132 Post Postao/la mrki62 »

Hatiha se ne uči izdajnicima [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Alija Izetbegovic

#133 Post Postao/la kajs »

Iskrenu Fatihu [Happy.gif]

Zao mi je kazem ti, IMA BOSNE a i MUSLIMANSKI narod nije nestao, jbg. Zao mi te stvarno.

Da nije bilo izdajnika alije, BiH bi bila ono Å¡to je nekad bila a ovako je on jedini izdajnik, koji je pregovarao i redovno se rukovao sa agresorima.
Ovakve nahlade ja zovem ostacima komunistickih fosila [Happy.gif]

Mislim Hvala Bogu, pa vas jos ima inace bi na nekog mozda i finog insana pala ta nahlada da nosi ovaj teret ovakvog misljenja, Neuzubillah.



A znas sta je dobro, jos ovdje [Happy.gif] pored toga sto na anketi ubedljivo gubis, a nemam vise nikova na ovom forumu osim ovog a ne mislim da je cak i JAS dala glas podrske [mmmux2.gif] , sto vidi kakav ti je argument, pregovarao, rukovao se, pa ti si najcrnji (ono kakvim predstavljas vehabije ne bilo im poredjenja sa tobom) vehabija sto postoji ovdje na forumu, iskljuciv po svakom pitanju, cuj ja budale, pregovarao, pa sta treba glavom kroz zid a.

Ovo je inace jedan od argumenata kojim oni cija su srca zeljna smutnje zagovaraju muslimane na smutnju, u datim okolnostima, od Sunneta Bozijeg Poslanika Muhammeda Salallahu alejhi ve Alihi veselleme je da se pregovara i da se potpisuju primirja, Allah Dzeleshanuhu govori o tome kada spominje Ugovor na Hudejbiji koji je licno Bozij Poslanik Alejhiselam potpisao sa musricima, mada se to tada vecini ucinilo da je nepovoljan za muslimane, znamo da je nepune dvije godine posle tog ugovora, primirja, obavezali su se na prekid sukoba, muslimani usli u Mekku i bio je Feth Mekke.

Kazem, poruka je jasna, IMA BOSNE a i MULIMANSKI NAROD nije nestao
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#135 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:
Ovakve nahlade ja zovem ostacima komunistickih fosila [Happy.gif]
Kad ti ponestane argumenata, onda se orijentišeš na etiketiranje a da imaš mogućnost ti bi zabranio da bilo ko drugačije misli od tebe i ti mi se razlikuješ od komunizma, jel [muzikafo1.gif]
kajs je napisao/la: Mislim Hvala Bogu, pa vas jos ima inace bi na nekog mozda i finog insana pala ta nahlada da nosi ovaj teret ovakvog misljenja, Neuzubillah.
Vas još ima ili nas još ima, mislim da si nešto pobrkao, ha ?
kajs je napisao/la:
A znas sta je dobro, jos ovdje [Happy.gif] pored toga sto na anketi ubedljivo gubis,
To je anketa a ne takmičenje a ako uzmeš realnu sliku , onda jasno kazuje situaciju sa terena ; svako svoga brani i zbog toga nema napretka.
Rat je obustavljen 1995 a od tada se ništa ne mijenja, upravo zbog nesposobnosti da se SVOJ osudi i ukaže na negativnost zbog države same a ovako se svo vrijeme gledaju vjerski interesi , dok se država zaboravlja.
Moraš biti jako naivan, pa da tvrdiš da npr. Srbi imaju loše mišljenje o Karadžiću ,............ to samo pokazuje način tvog razmišljanja, kao ; ako je narod uz njega, to automatizuje njegovu dobrotu , jel ?
kajs je napisao/la: a nemam vise nikova na ovom forumu osim ovog a ne mislim da je cak i JAS dala glas podrske [mmmux2.gif] , sto vidi kakav ti je argument, pregovarao, rukovao se, pa ti si najcrnji (ono kakvim predstavljas vehabije ne bilo im poredjenja sa tobom) vehabija sto postoji ovdje na forumu, iskljuciv po svakom pitanju, cuj ja budale, pregovarao, pa sta treba glavom kroz zid a.
Ne glavom kroz zid , imao je sve adute da ne pregovara a imaš u Blizini Kosovo i zamisli šta bi bilo sa Kosovom , da su Kosovari imali Aliju !
kajs je napisao/la: Ovo je inace jedan od argumenata kojim oni cija su srca zeljna smutnje zagovaraju muslimane na smutnju, u datim okolnostima, od Sunneta Bozijeg Poslanika Muhammeda Salallahu alejhi ve Alihi veselleme je da se pregovara i da se potpisuju primirja, Allah Dzeleshanuhu govori o tome kada spominje Ugovor na Hudejbiji koji je licno Bozij Poslanik Alejhiselam potpisao sa musricima, mada se to tada vecini ucinilo da je nepovoljan za muslimane, znamo da je nepune dvije godine posle tog ugovora, primirja, obavezali su se na prekid sukoba, muslimani usli u Mekku i bio je Feth Mekke.
kajs je napisao/la: Primirja ?
Yebote , on je potpisivao podjelu i to po nacio ključu !
Jel ti uopšte znaš šta je sa BiH urađeno ?
Idi malo od Orašja prema Bijeljini i onda mi objasni koliko je kilometara taj put i nabroji mi koje si vlasti sreo i ko vlada kojim teritorijem.
Možeš li ?
kajs je napisao/la:
Kazem, poruka je jasna, IMA BOSNE a i MULIMANSKI NAROD nije nestao
Nisi ti problem , što zanemaruješ i drugu stranu tijela ( Hercegovina ), problem je bio Alija, koji je isto tako gledao sam pojedine dijelove bivše Republike BiH .
Ono Republika je poklonio Srbima i sad Srbi imaju Republiku , koja se zove Srpska a da znaš kako je tim MUSLIMANSKOM NARODU živjeti u toj RS, onda ne bi ovdje prduckao na taj način.
Stidi se , stidi se sebe i svojih godina,kojim još nisi dorastao jer te je zamračeni um okupirao i ubadaš nos tamo gdje nisi svjestan koliko smradova bazdi sa svih strana a ti ne osjetiš jer si tip čovjeka kojem vlastito govno miriše [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori