Alija Izetbegovic

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...

Alija Izetbegovic je..

pozitivna licnost
24
33%
pozitivna licnost
24
33%
negativna licnost
6
8%
negativna licnost
6
8%
ni jedno ni drugo
6
8%
ni jedno ni drugo
6
8%
 
Ukupno glasova: 72

Poruka
Autor/ica
Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Alija Izetbegovic

#136 Post Postao/la kajs »

Vallahi mrki, sedni krivo ali pravo progovri, ovdje si ti prvi poceo sa etiketiranjem [glupostpj9.gif] , te izdajica ovo te izdajica ono te slicne gluposti. Nije to nedostatak argumenata nego razgovor sa tobom na nacin da ti to razumes, moram tako :wink:

I da ima ovih fosila jos kazem, vas, i neka ih da nose ovu nahladu i teret ovakvog gore citiranog misljenja.

Znas ti inace negde kao skupljas neko znanje, neka misljenja i izjave koje potvrdjuju nesto sto si ti zamislio. Mislim covjek nezna da nije spojivo za isti dogadja da bude ravnopravan u inferiornom polozaju ali on daje misljnje, i nazalost, kao i ovaj forum, ostaju kilo,megabajti i to ne moze niko da zabrani, da je pravde neko bi za ta misljenja morao da odgovara, hoce iz svog polozaja, koji nije polozaj ni predsjednika kucnog savjeta jedne trospratne zgrade, a cesto ni polozaj glave porodice, ocjenjuju djela i postupke legalno izabranih predstavnika jednog naroda. Ok mozda da ima neka eto relevantna presuda nekog suda medjunarodnog u korist tog misljenja ne bih se bunio ni malo, ali daleko od toga da ima. E sad taj predsjednik kucnog savjeta stanara trospratnice za njega nije merodavno naprimer to sto jedna Turska od 80 miliona ljudi odaje priznanje poklanjanjem imena univerziteta imeno Alije Izetbegovica, reci ces hajd oni su muslimani, ok al nije merodavno da jedna Malezija nesto slicno isto uradi, eto ona nije muslimanska, ali zato inferiornost na prvom mjestu on zna najbolje.

E sad napokon da se osvrnem i na ovo sto pominjes Kosovo i albance. Ti to pominjes kao jedan od poslednjih argumenata koji ja sa namjerom preskacem misleci da ces se okanuti toga i uvidjeti kolika je glupost u tome sto to pominjes jer ocito nemas pojam o tome sto pises, niti si ispratio slucaj Kosovo mozda u poslednjih neku godinu. Znaci dobro sam ja zaprimetio da ti to koristis kao jedan od poslednjih argumenata u nizu ali nisam namerno obracao paznju. E sad da ti kazem, neces cuti ni jednog albanca da kazes da je Ibrahim Rugova izdajnik, a vidi cuda isti taj Ibrahim u jeku najzescih napada miloseviceve zlocinacke hunte na Kosovu, fino ode kod milosevica, smeje se sa njim rukuje, nesto dogovara i pregovara i vidi cuda, hop, odmah izabran za predsjednika Kosova, i to bio do kraja zivota, mislim, ono, sahranili ga kao predsjednika. Kako sad to, naravno nemas obijasnjenje, ili si taj detalj propustio, eto malo googlaj ili vikipediraj pa ces i to saznati. A ono sto zelim da napomenem je i to da 95% albanac Kosova, zasluge za ono sto sada uzivaju u blagodatima svoje drzave upravo dio zasluge pripisuju Rahmetli Aliji Izetbegovicu i sveukupnoj njegovoj borbi, to se moze lahko potvrditi. (ovo sam ostavio da i na Kosovu ima 5% fosila ovih slicnih tebi i tvog misljenja). Tako da navodjenje primera Kosovo nema nikakve veze i te kako se albanci a i svi ostali narodi Kosova ponose Rahmetli Alijom Izetbegovicem, za tvoju informaciju prvi ministar zdravlja u Vladi Kosova posle rata 1999. je bio Numan Balic inace ambasador Alije Izetbegovica u Albaniji i predsjednik SDA Kosova ALIJINE SDA, i sad reci vidi ovih albanaca i ostalih Kosovara kako to, i te kako je to povezano mrki ali to nije sad tema. A da znas ovo sam samo preskao jer sam mislio da ces se okanuti toga.

Hajd uzdravlje!


Da dodam jos ovo a vezano za anketu i pobjede. Pa aman ovih tvojih vise nidje nema, crvenih, mada su najodgovorniji za stanje u Bosni danas, a Alijina SDA i dalje vodi Bosnu a i vodit ce. Zamisli, ma treba ove bosnjake sve pobit i otarasit ih se cim hoce da glasaju za SDA i dalje, a izdala ih, ustvari svi bosnjaci su izdali, hm, samo pitanje koga [Happy.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#137 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:Vallahi mrki, sedni krivo ali pravo progovri, ovdje si ti prvi poceo sa etiketiranjem [glupostpj9.gif] , te izdajica ovo te izdajica ono te slicne gluposti. Nije to nedostatak argumenata nego razgovor sa tobom na nacin da ti to razumes, moram tako :wink:
Ok, vallahi ahi [muzikafo1.gif]
kajs je napisao/la: I da ima ovih fosila jos kazem, vas, i neka ih da nose ovu nahladu i teret ovakvog gore citiranog misljenja.
Kontra želim .
kajs je napisao/la:
Znas ti inace negde kao skupljas neko znanje, neka misljenja i izjave koje potvrdjuju nesto sto si ti zamislio. Mislim covjek nezna da nije spojivo za isti dogadja da bude ravnopravan u inferiornom polozaju ali on daje misljnje, i nazalost, kao i ovaj forum, ostaju kilo,megabajti i to ne moze niko da zabrani, da je pravde neko bi za ta misljenja morao da odgovara, hoce iz svog polozaja, koji nije polozaj ni predsjednika kucnog savjeta jedne trospratne zgrade, a cesto ni polozaj glave porodice, ocjenjuju djela i postupke legalno izabranih predstavnika jednog naroda. Ok mozda da ima neka eto relevantna presuda nekog suda medjunarodnog u korist tog misljenja ne bih se bunio ni malo, ali daleko od toga da ima. E sad taj predsjednik kucnog savjeta stanara trospratnice za njega nije merodavno naprimer to sto jedna Turska od 80 miliona ljudi odaje priznanje poklanjanjem imena univerziteta imeno Alije Izetbegovica, reci ces hajd oni su muslimani, ok al nije merodavno da jedna Malezija nesto slicno isto uradi, eto ona nije muslimanska, ali zato inferiornost na prvom mjestu on zna najbolje.
Malezija nije muslimanska ?
Ko je na vlasti , da nisu židovi ?

kajs je napisao/la: E sad napokon da se osvrnem i na ovo sto pominjes Kosovo i albance. Ti to pominjes kao jedan od poslednjih argumenata koji ja sa namjerom preskacem misleci da ces se okanuti toga i uvidjeti kolika je glupost u tome sto to pominjes jer ocito nemas pojam o tome sto pises, niti si ispratio slucaj Kosovo mozda u poslednjih neku godinu. Znaci dobro sam ja zaprimetio da ti to koristis kao jedan od poslednjih argumenata u nizu ali nisam namerno obracao paznju. E sad da ti kazem, neces cuti ni jednog albanca da kazes da je Ibrahim Rugova izdajnik, a vidi cuda isti taj Ibrahim u jeku najzescih napada miloseviceve zlocinacke hunte na Kosovu, fino ode kod milosevica, smeje se sa njim rukuje, nesto dogovara i pregovara i vidi cuda, hop, odmah izabran za predsjednika Kosova, i to bio do kraja zivota, mislim, ono, sahranili ga kao predsjednika. Kako sad to, naravno nemas obijasnjenje, ili si taj detalj propustio, eto malo googlaj ili vikipediraj pa ces i to saznati. A ono sto zelim da napomenem je i to da 95% albanac Kosova, zasluge za ono sto sada uzivaju u blagodatima svoje drzave upravo dio zasluge pripisuju Rahmetli Aliji Izetbegovicu i sveukupnoj njegovoj borbi, to se moze lahko potvrditi. (ovo sam ostavio da i na Kosovu ima 5% fosila ovih slicnih tebi i tvog misljenja). Tako da navodjenje primera Kosovo nema nikakve veze i te kako se albanci a i svi ostali narodi Kosova ponose Rahmetli Alijom Izetbegovicem, za tvoju informaciju prvi ministar zdravlja u Vladi Kosova posle rata 1999. je bio Numan Balic inace ambasador Alije Izetbegovica u Albaniji i predsjednik SDA Kosova ALIJINE SDA, i sad reci vidi ovih albanaca i ostalih Kosovara kako to, i te kako je to povezano mrki ali to nije sad tema. A da znas ovo sam samo preskao jer sam mislio da ces se okanuti toga.
Rugova je branio i štitio interese KOSOVA a ne Kosovara iliti Albanaca, razlika je očita.
Alija nikad nije branio ni štitio interese države BiH , već prije svega etničke skupine i to njemu privrženih a za ostale se njemu yebalo.
Šta je radio Alija, ja ti ostavljam za čitati :


1. Bosanski narod je u informativnoj blokadi od pocetka rata, u cijoj realizaciji
ucestvuju i sredstva informisanja u Sarajevu pod kontrolom Alije Izetbegovica, i
nisu mu dostupne informacije o ciljevima i toku pregovora koje Alija Izetbegovic
vodi sa predstavnicima zlocinacke Republike Srpske i predstavnicima zlocinacke
Herceg-Bosne. Alija Izetbegovic je vrlo vjesto stvorio uvjerenje kod naroda, koji
je potpuno odsjecen od vanjskog svijeta, da pregovorima vara neprijatelje drzave
Bosne i Hercegovine. Zapravo, jedini koji je prevaren je bosanski narod i drzava
Bosna i Hercegvina. Prevareni su i Hrvati i Srbi koji se bore i ginu pod zastavom
Armije Bosne i Hercegovine da bi odbranili visenacionalnu i demokratsku domovinu
Bosnu i Hercegovinu za koju su se izjasnili na referndumu o njenoj nezavisnosti.
Ciljevi Alije Izetbegovica se u potpunosti poklapaju sa ciljevima onih koji su
kreirali Republiku Srpsku i Herceg-Bosnu, a to je podjela teritorije Bosne i
Hercegovine izmedju Velike Hrvatske i Velike Srbije.

2. Nije li indikativno da je Karadzic najvatreniji zagovornik stvaranja muslimanske
drzave i da u potpunosti podrzava takozvanu federaciju Muslimana i Hrvata, i
konfederativno udruzivanje nove tvorevine u Veliku Hrvatsku. Stvaranjem Federacije
Muslimana i Hrvata Alija Izetbegovic je legalizovao postojanje Republike Srpske u
isorijskim granicama Republike Bosne i Hercegovine. i time doveo u pitanje drzavnost
medjunarodno priznate drzave Bosne i Hercegovine i njen Ustav. Stvaranjem Federacije
Muslimana i Hrvata, Alija Izetbegovic je potvrdio tezu neprijatelja drzave Bosne i
Hercegovine da Republika Bosna i Hercegovina i ne postoji, nego da postoje nove
nacionalne drzave na teritoriji bivse Republike Bisne i Hercegovine. Nije li Alija
Izetbegovic onaj ko je pod predsjednickom zakletvom preuzeo obavezu da ce braniti
Ustav i suverenitet Bosne i Hercegovine. U cilju stvaranja "muslimanske" drzavice u
okviru konfederacije sa Hrvatskom (citaj stvaranje Velike Hrvatske), Alija Izetbegovic
je doveo u pitanje opstanak Bosne i Hercegovine i opstanak njenog bosnjackog naroda.

3. Korak po korak Alija Izetbegovic realizuje podjelu Bosne i Hercegovine
pretvarajuci slobodne teritorije Bosne i Hercegovine u sigurnosne zone, potpisujuci
primirja kojima se oduzima pravo Armiji Bosne i Hercegovine i njenom narodu na borbu
za povezivanje sa ostalim slobodnim teritorijama do konacnog oslobodjenja domovine.
Na vecini frontova su dogovorena takva primirja, a posljednje je na brcanskom frontu
od 03. maja 1994. Na osnovu primirja na brcanskom frontu, snage Ujedinjenih naroda ce
obezbjedjivati sigurnost koridora Republici Srpskoj od Beograda do Banja Luke i Knina.
U svim slucajevima gdje je dogovoreno primirje snage Ujedinjenih Nacija razdvajaju
zaracene strane na liniji fronta, a u nekim i razoruzavaju Armiju Bosne i Hercegovine.
U toku rata, Armija Bosne i Hercegovine je jedina koja je bila prisiljena na
nepovratnu predaju naoruzanja snagama Ujedinjenih nacija na odredjenim bojistima
(primjeri Zepe, Srebrenice i najnoviji primjer Gorazda).

4. Alija Izetbegovic vrlo dobro zna da snage Ujedinjenih nacija vec preko dvadeset
godina razdvajaju grcke i turske snage na Kipru. Mada podjela Kipra nikada nije medj
unarodno priznata, niko vise ne dovodi u pitanje suverenitet turske drzave na dijelu
teritorije bivse Kiparske Republike. Njegov cilj je da zamrzne zateceno stanje na
linijama razdvajanja do vremena kada ce bosanski narod i svijet prihvatiti podjelu
Bosne i Hercagovine kao konacno rjesenje za bivsu Republiku Bosnu i Hercegovinu.

5. Alija Izetbegivc vrlo dobro zna da po medjunarodnim zakonima nije moguce mijenjati
granice suverene drzave silom, nego samo dogovorom. Zbog toga je pristanak da se
pregovara o podjeli Bosne i Hercegovine veoma ojacao motivaciju okupatora. Sjetimo se
koliku teritoriju su kontrolisali Armija i narod Bosne i Hercegovine prije pregovora,
u januaru 1993. godine, i koliko teritorija je palo u neprijateljske ruke od tada.
Pocetak pregovora u januaru 1993. godine okupatoru je povratio izgubljeni moral. Tada
su shvatili da ne ginu uzalud i da ce im sam Izetbegovic priznati osvojeno.

6. Prihvatajuci Karadzica i Bobana kao predsatavnike bosanskih Srba i Hrvata, Alija
Izetbegovic je pristao na agresorovu "istinu" da je u Bosni na djelu gradjanski rat, a
ne agresija protiv suverene drzave Bosne i Hercegovine. Sjetimo se da je u ljeto 1992.
godine rezolucija 752 Savjeta Sigurnosti Ujedinjenih nacija decidno ustanovila da su
Srbija i Crna Gora agresori, a Bosna i Hercegovina zrtva agresije. Pregovori su omoguc
ili reviziju te ocjene rata u Bosni i Hercegovini i zaustavili proces kaznjavanja
agresora, koji je poceo ekonomskim sankcijama, ekonomskom blokadom, te iskljucenjem
"Jugoslavije" iz Ujedinjenih nacija i KEBS-a, itd.

7. Kao rezultat dijeljenja Bosne i Hercegovine, Alija Izetbegovic je postigao da se
vise ne govori o agresiji na Bosnu i Hercegovinu, Armiji Bosne i Hercegovine nego o
gradjanskom ratu, muslimanskoj vladi, muslimanskoj vojsci, itd.

8. Mnoge su drzave bivale okupirane, ali to nije bio razlog da ih se ukine (primjer
Francuske u drugom svjetskom ratu, primjer drzava istocne Evrope i drugih zemalja pod
Sovjetskim Savezom, itd.). Zasto se to samo Bosni i Hercegovini dogadja? Zato sto je
svaka diskusija o ustavu i granicama drzave smrtni udarac drzavi. Ne pregovara se o
takvim svetinjama kao sto su ustav i granice, a na postivanje tih svetinja drzavnike
obavezuje i zakletva data prilikom inauguracije. Alija Izetbegovic je bio duzan
stititi, a ne trgovati sa ustavom i granicama Bosne i Hercegovine.

9. Nije tacno da mi moramo pregovarati. Niko nas nece i ne moze kazniti ako necemo
da pregovaramo sa okupatorima nase domovine, jer zrtva ima pravo da ne prihvati
izmirenje sa svojim krvnikom i da zahtjeva njegovo kaznjavanje. Ne moze zrtva postati
krivac samo zato sto nece da pregovara sa svojim krvnikom. Sa lazi da "pregovarati
moramo, jer cemo u suprotnom mi biti krivi za nastavak rata" Alija Izetbegovic je
pokusao prevariti svoj narod i uz pomoc pregovora realizovati svoj cilj o stvaranju
"muslimanske" drzavice na tlu Bosne i Hercegovine, po cjenu njene podjele izmedju
Velike Hrvatske i Velike Srbije.

10. Armija je duzna da stiti ustav i teritoriju Bosne i Hercegovine u njenim
istorijskim i medjunarodno priznatim granicama. Stoga Armija nije duzna postovati
dogovore politicara koji vode do rusenja Ustavnog uredjenja i cjelovitosti Bosne i
Hercegovine.

11. Zbog Bosne, zbog stotina hiljada poginulih u odbrani nase domovine, zbog bosanskog
dostojanstva i dostojanstva nase djece, i djece nase djece, Alija Izetbegovic mora
biti izveden pred sud naroda za zlocin veleizdaje.
kajs je napisao/la:


Da dodam jos ovo a vezano za anketu i pobjede. Pa aman ovih tvojih vise nidje nema, crvenih, mada su najodgovorniji za stanje u Bosni danas, a Alijina SDA i dalje vodi Bosnu a i vodit ce. Zamisli, ma treba ove bosnjake sve pobit i otarasit ih se cim hoce da glasaju za SDA i dalje, a izdala ih, ustvari svi bosnjaci su izdali, hm, samo pitanje koga [Happy.gif]
Na to imam jedan odgovor,koji je pisan od jednog preživjelog roditelja, kojem sin na žalost NIJE preživio rat , izvoli pa čitaj :
Gospodine Izetbegovicu kanim se dugo da Vam pisem i sve sam to odgadjao pravdajuci se borbom protiv agresora na Bosnu i Hercegovinu koja je preca i vaznija od toga ta vam zamjeram. Sada je u Bosni mir, Amerika je punom nogom krocila na tlo Bosne. To mi daje i snage i prava da vam pisem. Pisem Vam jer zelim da mi budete predsjednik i, po svemu sudeci, nije do mene vec do Vas da to ne zelite.

Ne pisem Milosevicu jer ne zelim njega za predsjednika. On je fasista, odgovoran za patnje i genocid nad mojim narodom i mojom drzavom. Njemu neka pisu prevareni Srbi i bosanski pravoslavci.

Ne zelim pisati ni Tudjmanu. Njemu neka pisu Hrvati, izdani bosanski katolici, prognani Srbi.

Moj sin je poginuo braneci Bosnu kao borac Armije BiH. Ni on ni ja nismo bili clanovi nikakvih politickih partija. Kad je Bosna napadnuta, uzeli smo oruzje da je branimo. On poginuo ja sam kao teski ranjenik prebacen na lijecenje u inostranstvo. Nadam se da imam pravo da Vas pitam:

1. Zasto uz ime mog sina i uz ime toliko hrabrih boraca Bosne vezujete vjerski imenitelj sehid? Moj sin nije sehid, niti dozvoljavam bilo kome da njegovu smrt tako zove. U mom jeziku ima hiljadu rijeci kojim se njegova pogibija za Bosnu moze nazvati, ali nikako vjerskom i stranom.

2. Zasto borce Armije BiH pozdravljate sa "Selam alejkum" ( Smotra boraca Treceg korpusa u Zenici )? Tako se ne moze pozdravljati Armija BiH, cak ni Bosnjacka armija jer se Bosnjaci ne stide svog jezika. Ne stide se ni vjere oni koji su vjernici, ali vjera je jedno, partija drugo, armija drzave BiH, trece.

3. Zato ucite fatihu nad umrlim i poginulim? Kao vjerniku privatno Vam ne zamjeram, ali Vi ste drzavnik, i to multinacionalne Bosne. Nad mojim sinom odsutite. Bolje nista ne reci nego govoriti na jeziku koji ni on ni ja ne bismo razumjeli.

4. Zasto ste na dvije ne spojive funkcije, funkciji predsjednika drzave BiH i vjersko-nacionane stranke SDA. Vi ne mozete biti predsjednik multinacionalne drzave i jednonacionalne partije. Nacionalne partije mogu vladati nacionalnim drzavama a nikako visenacionalnim.

5. Zasto ne objelodanite narodu Bosne i Hercegovine da su nacionalne partije politicki mrtve poslije pocinjenna zlocina nad drzavom i narodom u kojoj su, htjeli mi to priznati ili ne, cijelo vrijeme bile politicki savezici. Stepen odgovornosti i zlocina je drugo pitanje. U onoj mjeri u kojoj nacionalne partije jos uvjek postoje u toj mjeri Bosna ne postoji. Morate reci narodu sta je pobjedilo poslije Deytona: Bosna ili nacionalne partije. Ako je suditi po kadrovskim promjenama koja se desavaju na terenu, u kojem SDA ne zaostaje, bojim se da je po srijedi ono drugo.

Citam da prognozirate ponovnu pobjedu nacionalnih partija i to da ce SDA pokupiti najveci broj bonjackih glasova. Znaci li to da Bosne vise nema i da je stvar nacionalnih politickih partija koko ce urediti "svoje" teritorije? Ili nas ceka jo jedan rat straniji od ovoga?

6. Zasto napadate one kojima je Deda Mraz izuzetno svijetla tacka u zivotu? Toliko radosti, toliko nade i iluzija malo sta djeci moze da donese kao on. Mi u Bosni to slavimo vijekovima i on je jednostavno nadnacionalna kategorija, kao i Nova godina. Bajrami, bozici i ko zna koji drugi vjerski praznici u Bosni nisu zajednicki ali Nova godina i Deda Mraz jesu.

7. Zasto ne oduzmete pravo vjerskom listu "Ljiljan" da se naziva nacionalnim listom Bosnjaka ? Sedam teologa, koliko ih uredjuje list, ne moze uredjivati nacionalni vec vjerski list. Bosnjaci trebaju nacionalni list, ali vjera i nacija nisu isto.

8. Zasto ne smanjite kampanju protiv nezavisnih informativnih glasila ( ubistvo novinara u Zepcu, premlacivanje u Tuzli, podmetanje bombe u nezavisnom radiju u Sarajevu, premlacivanje Senada Avdica), cak i Vi licno napadate redakciju TV BiH.

Gospodine Izetbegovicu, ja uvazavam vase vjerske nazore prema zivotu i smatram ih privatnim. Od Vas ocekujem da budete predsjednik koji uvazava moj ateisticki odnos prema zivotu. Vjera nam nije zajednicka, ali Bosna jeste, moramo se izdici iznad vjerskog, partijskog, nacionalnog do nivoa drzavnog da bi opstali, a Vi ostali moj predsjednik. U suproptnom to ne mozete biti.

Osman Tica

Kopenhagen, Tel 33252712/206


PS. takve stvari su bile javne i to za vrijeme Alijinog života al su od javnosti sakrivane, jer ljudi poput tebe niti u snu ne dozvole makar da se posumlja u neispravnost Alijine politike a kamo li da to prihvati za činjenično stanje.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#139 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:Mrki moram reci da me tvoja netolerantnost prema Muslimanima i Bosnjacima svaki dan na novo iznenadjuje,da nije Ramazan rijec netolerantnost bih zamjenio s rijecju mrznja..........
Nije Alija Muslimani , nemoj jedninu uporediti sa množinom jado.
Pročitaj ono zadnje što sam postavio i onda jedno mjesec dana razmišljaj o tome i kad dobro razmisliš ( do tad će proći mjesec posta ) onda se javi al sa razumom a ne emocijama, jer su emocije i dovele do današnje situacije u BiH.
Svako svoga neargumentovano brani ( samo zato što je svoj ) a na državu se zaboravlja.
Ja svo vrijeme ovdje pišem o podijeljeni BiH a ti i pojedini ne vidite, jer živite u jednoj bezbrigi a ujedno zanemarujete one što su im vladari Srbi ili Hrvati i ovdje glumite nekakve zaštitare ,.................. koga baaaaa.
Koga vi Å¡titite ?
Jel narod i državu ili pojedince ?
Opisivao sam postojanje Herceg Bosne, koju se negira - kao da to ne postoji , pa evo , klikni OVDJE , zar to nije uvreda za državu BiH ?
Ako jeste , zašto neko iz vlasti ne reaguje ?
Imam ja još gradiva al nemam kome postavljeti, jer ti i tebi slični bez imalo razmišljanja odbacujetem jer iz navike branite pojedinca sa objašnjenjem da se napadaju muslimani tj. svi ,......... eto dokle vam razum ide, emocije rade , razum posti i kad je Ramazan i kad nije [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#141 Post Postao/la mrki62 »

Slaba ti matematika,skoro pola Ramazana je proslo
Pročitaj šta sam napisao , razmisli jedno mjesec dana a do tada će proći i mjesec posta .
Mjesec posta se zove Ramazan a ne onako kako si ti shvatio.

Ponavljam, čitaj ono što sam postavio od povjerljivih ljudi , koji jako dobro opisuju situaciju u BiH al koja nikako ne hvali A.I.
Vi ne čitate dejstvo , vi čitate samo nekakvo napadanje a tu nije nikakvo napadanje a još manje napadanje na većinu, već pojedinca, koji je usro i šefa i stanicu.
Jel ti govori Å¡ta ovaj podatak :
1991.
Od 4,364,290 stanovnika, Hrvati cine 17,32 %, Srbi 31,37 %, Muslimani 43,67 %, te ostali 7,64 % stanovnika Bosne i Hercegovine.

Zašto se do sada nije vršio popis stanovništva ?
ÄŒega se to vlast boji ?

Ma de ba pročitaj ono iz prijašnjeg posta, gdje je boldirano i plave boje ,................. možeš li ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#143 Post Postao/la mrki62 »

Ljudska savjest se budi i drugdje su počeli o nekadašnjim liderima pisati ono što je do jučer bilo nezamisljivo , link http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... cijom.html
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Alija Izetbegovic

#144 Post Postao/la kajs »

De ba mogo si se vise potrudit. Kazem ti ja od tih raznih piskaranja i zauzimanja kilo-megabajta nikako nemozemo uticat da se zabrani, niti zelim, vama vase meni moje, ali kazem mogo si se vise potrudit od pustog copy paste cim ti nestane argumenata.

[Happy.gif]

ma jest ima najvise muslimana ali Malezija je jedna moderna, bogata, uspjesna demokratska sekularna zemlja i ne raspoznaje se u svijetu kao islamska, dok Tursku sto spomenes odmah Sultan Mehmed Fatih pred ocima, Elhamdulillah. I sad jedna Malezija koja je znaci razvijena zemlja svijeta, i tehnicki i tehnoloski i prilicno bogata odaje priznanje Rahmetli predsjedniku. To sam naveo kao primer gluposti ovih koji zele da nesto dokazu a nemogu ni ravnopravni da budu vec neka nas u inferiornom polozaju. E klinac, to ti je ekser ne znaci da si ti klinac, evo im ga od sake do lakta, IMA BOSNE

Potrudi se malo vise molim te nemoj copy paste, ja kopiram samo linkove lijepih pjesama o Aliji

Rugova je branio i štitio interese KOSOVA a ne Kosovara iliti Albanaca, razlika je očita.
Alija nikad nije branio ni štitio interese države BiH , već prije svega etničke skupine i to njemu privrženih a za ostale se njemu yebalo.
Ovo samo dokaz da pricas budalastine, ti si naveo Kosovo kao primer da je Alija gresio. Ja sam naveo da to veze s pamecu nema jer Aliji ambasadori su bili ministri i danas su u vladi kosova. A Ibrahima sam spomenuo i taj poznati dogadja kada je isao milosevicu u jeku najzescih napada na njegov narod. Jer cijelo vrijeme nesto pominjes neka rukovanja i cuda, neke gluposti samo tebi znate, to sam zelo da ukazem da ti ovaj primer veze nema, i to kad sam te pusti da ga nekoliko puta spomenes. A i naprimer stvarno nikad ne bih ovo naveo kao usporedbu, jer znam da vecina stanovnika Kosova, vidi veliku zaslugu Alije Izetbegovica za ono sto se deslio prije ne vise od mjesec dana kada je i medjunarodni sud rekao da je to po pravu njihova drzavnost.

Ja kazem uspjeh je da ima BOSNE, znas i ako tebi nije milo kad dodjes na granicu BOSNE bilo gde da si doceka te Drzavna zastava, docekate de Drzavna granicna sluzba [bihbq3.gif] i ja mogu reci i sad i ako tebi nije milo IMA BOSNE i to je dokaz da je Alija i te kako mislio na BOSNU a ne to stmo mu spodastavas. Jer po svim tim primerima ispade da si ti veliki vehabija, nema rukovanja nema pregovora, glavom kroza zid i slicne gluposti, dok Rahmetli Alija mudar, castan, moralan musliman, kakav i jeste bio, uspjesan drzavnik i prvi predsjednik BOSNE.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#145 Post Postao/la mrki62 »

prvi predsjednik BOSNE.
Ma jami ba, odakle ti to [muzikafo1.gif]
Prvi izabrani prešjednik je bio jedan Krajišnik, koji nije htio vršiti tu funkciju , pa je prepustio izdajniku a u stvari iz istog tijesta su pravljeni.
Tebi smeta kopi paste, pa pročitaj šta su ljudi imenom i prezimenom napisali , nemoj da ti smeta kopi paste, to su dokazi a ne nekakve pristranske pjesme [muzikafo1.gif]

I OVO copi paste i to iz zatrke, al to još ne znači da je istina to što pišeš :
znas i ako tebi nije milo kad dodjes na granicu BOSNE bilo gde da si doceka te Drzavna zastava, docekate de Drzavna granicna sluzba
Klik
Klik

Idi dječače iz Slavonskog Broda u BiH , preko rijeke Save i tamo te čaka takva dobrodošlica !!!!!!!!!!!
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Alija Izetbegovic

#147 Post Postao/la kajs »

Kad je bio kukavica [Happy.gif] nije to za kukavice, oni fino palac u usta i zenicu za haljinicu da kojim slucajem ne ostanu uvece bez mlijeka, belaj onda.

Sta ti je bre od Kraine do Trebinja i vamo do Neuma sve sam obiso pa ja znam Bosnu aman [Happy.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#148 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Prvi izabrani prešjednik je bio jedan Krajišnik, koji nije htio vršiti tu funkciju

..........a sta ti njemu dodjes pa ga vako branis,u kojem ste srodstvu ?
Iz istog tijesta su pravljeni, to sam napisao i ne branim nikoga.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#149 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:
Sta ti je bre od Kraine do Trebinja i vamo do Neuma sve sam obiso pa ja znam Bosnu aman [Happy.gif]
Aha, oto bre te izdaje i pošto si njihov čova, onda je normalno da te ne uznemiravaju obeležja :

slika

slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Alija Izetbegovic

#150 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la:
Što nekritikuješ Fikreta Abdića on je izdajnik,ili možda za tebe nije [huh.gif]
Izdajnik je Alija, jer je Alija imao funkciju za izdaju BiH a Fikret je htio ono što su i Srbi htjeli , Srbima je omogućeno a Fikretu nije - u tome je sva suština.
Fikreta ne branim , niti zagovaram ni jedan jedini % , da se razumijemo al zašto su ukinuli Agrokomerc i preko deset tisuća radnih mjesta ?
To nisu uradili ni Srbi, ni Hrvati a ni Fikret ,............ šta imaš na to reći ?
Ko je porušio 1000 fabrika tokom agresije na B i H ..koliko je tu izgubljeni mjesta za posao :?: Znaš li ti ikako gdje se nalazi Bosna i Hercegovina :?: Ko su joj susjedi :?: Šta su susjedi mislili o Bosni i Hercegovini :?: Dali dobro ili zlo ili kao o lahkom plijenu :?: Koja je bila JNA u Evropi po oružju :?: Žnaš li šta je rat :?: Ima li pravila u ratu :?:
slikaslikaslika

Odgovori