Alija Izetbegovic

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...

Alija Izetbegovic je..

pozitivna licnost
24
33%
pozitivna licnost
24
33%
negativna licnost
6
8%
negativna licnost
6
8%
ni jedno ni drugo
6
8%
ni jedno ni drugo
6
8%
 
Ukupno glasova: 72

Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#76 Post Postao/la mrki62 »

Kajs

Deder mi molim te informaciju ; odakle Distrikt Brčko ?
Zašto je nastao Distrikt Brčko ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Alija Izetbegovic

#77 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:Kajs

Deder mi molim te informaciju ; odakle Distrikt Brčko ?
Zašto je nastao Distrikt Brčko ?

a sta cemo sa ovim tvojim sto si skrenuo paznju na njega kao nesto puno vazno a kad ono najobicnije *ovance?!

Otvori temu o tome pa cu da pisem, ovo je sto ti potenciras off topic.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#78 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:

a sta cemo sa ovim tvojim sto si skrenuo paznju na njega kao nesto puno vazno a kad ono najobicnije *ovance?!

Otvori temu o tome pa cu da pisem, ovo je sto ti potenciras off topic.
Upravo tako,............ puno je važno , jer se istine sakrivaju a pogotovo od osoba kao što si ti , što nikakvim dokazima ne vjerujete.
Distrikt Brčko je nastalo jerbo se nisu mogli dogovoriti čije će biti to područje,...............
što samo dokazuje da su se fino dogovorili za podjelu i nigdje nije zapelo - sem tog područja.
Haj se pokaži kao što sam te opisao [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Alija Izetbegovic

#79 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
kajs je napisao/la:

a sta cemo sa ovim tvojim sto si skrenuo paznju na njega kao nesto puno vazno a kad ono najobicnije *ovance?!

Otvori temu o tome pa cu da pisem, ovo je sto ti potenciras off topic.
Upravo tako,............ puno je važno , jer se istine sakrivaju a pogotovo od osoba kao što si ti , što nikakvim dokazima ne vjerujete.
Distrikt Brčko je nastalo jerbo se nisu mogli dogovoriti čije će biti to područje,...............
što samo dokazuje da su se fino dogovorili za podjelu i nigdje nije zapelo - sem tog područja.
Haj se pokaži kao što sam te opisao [muzikafo1.gif]

za tebe je distrikt brcko dokaz o podjeli Bosne i Hercegovine????
distrikt brcko je formiran odlukom medjunarodne arbitrazne komisije zbog toga sto se 52% teritorije nalazilo u sadasnjoj federaciji a 48 % u rs...kako je to bio najveci problem za prihvatanje deytonskog sporazuma,stranci su odlucili tako i uprava nad tim teritorijem nije data ni jednom od entiteta...revizijom sporazuma,mislim da je 2006 godine,medjunarodna komisija je odlucila da upravu nad distriktom ima iskljucivo DRZAVA BOSNA I HERCEGOVINA...
toliko o tvojoj "izmisljenoj" podjeli Bosne.... [bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif]
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#80 Post Postao/la mrki62 »

za tebe je distrikt brcko dokaz o podjeli Bosne i Hercegovine????
Upravo tako,jer se nisu mogli dogovoriti šta će čije biti.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Alija Izetbegovic

#81 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
za tebe je distrikt brcko dokaz o podjeli Bosne i Hercegovine????
Upravo tako,jer se nisu mogli dogovoriti šta će čije biti.
[eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#82 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la: [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]
Za druga područja su se dogovorili i to znači samo jedno - podjela je bila.
Jer da nije bila, zašto nije čitava BiH Distrikt - logika, ha [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Alija Izetbegovic

#83 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la: [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]
Za druga područja su se dogovorili i to znači samo jedno - podjela je bila.
Jer da nije bila, zašto nije čitava BiH Distrikt - logika, ha [muzikafo1.gif]

ja do sad ne cuh vecu glupost,drzava ne moze biti distrikt ili moze??? [muzikafo1.gif]
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#84 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:

ja do sad ne cuh vecu glupost,drzava ne moze biti distrikt ili moze??? [muzikafo1.gif]
Ne bi trebala biti u državi republika sa jednonacionalnom imenicom i to SRPSKA a kobojagi sva tri naroda ravnopravna.
Ili može [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Alija Izetbegovic

#85 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:

ja do sad ne cuh vecu glupost,drzava ne moze biti distrikt ili moze??? [muzikafo1.gif]
Ne bi trebala biti u državi republika sa jednonacionalnom imenicom i to SRPSKA a kobojagi sva tri naroda ravnopravna.
Ili može [muzikafo1.gif]

to sto ti nazivas republikom je republika onoliko koliko je edo "majka",necija mama [muzikafo1.gif] [muzikafo1.gif]
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#86 Post Postao/la mrki62 »

Ta republika ima svoju vladu, ministarstva. policiju , monetarni (svoj) sistem ,...............
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Alija Izetbegovic

#87 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:Ta republika ima svoju vladu, ministarstva. policiju , [b]monetarni (svoj) sistem ,...............
[/b]


republika je,kao sto rekoh,koliko edo majka MAMA [laugh.gif]

pa stvarno lupas ko"mrki po forumu....hahhahahahahahahahh
koji je to monetarni sistem,molim te pojasni... [eusa_think.gif]
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#88 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:

republika je,kao sto rekoh,koliko edo majka MAMA [laugh.gif]

pa stvarno lupas ko"mrki po forumu....hahhahahahahahahahh
koji je to monetarni sistem,molim te pojasni... [eusa_think.gif]
Nemoj ba tako sa niskim udarcima ako nemaš argumenata.
Hajmo biti fer i dokazati kako ja nisam u pravu u vezi tog monetarnog sistema.
Iznesi mi dokaze da ja nisam u pravu a ne napamet pisati kako ja lupam po forumu i sad će neko još pomisliti kako si ti jedini pošten i samo ti pišeš NELUPANJE ,...............
Haj da vidimo i tu moju tvrdnju , da ti lijepo objasnim neke činjenice koje ti ne želiš prihvatiti jer se bojiš istine i svaka slična činjenica omalovažava tvoj ego al brate, nisam ja potpisao RS niti branim one što su potpisali RS ja potpisnike nazivam neprijateljima BiH i izdajnicima.
Ok, pustimo to po strani , hajmo mi o monetarnom sistemu;


Prosječna plata u Republici Srpskoj veća nego u Federaciji BiH

Prosječna plata u Republici Srpskoj prvi put nakon rata veća je nego u Federaciji BiH. Ekonomski stručnjak i nekadašnji ministar finansija Federacije BiH dr. Nikola Grabovac kaže da je ovo rezultat toga što Federacija posljednjih godina doživljava ekonomsku stagnaciju. "U ovom entitetu već godinama nema nikakvih mjera i programa kojima bi se pospješio ekonomski razvoj. Mi politički galamimo, ali ništa konkretno ne preduzimamo po tom pitanju", kaže Grabovac.



Sa druge strane, smatra Grabovac, u RS-u su preduzeli konkretne poteze i donijeli mjere koje su stimulisale ekonomski razvoj i dovele do povećanja plata u tom entitetu. Smatra da će se u idućem periodu situacija još više poboljšavati u korist RS-a. "Federacija bi trebala hitno reagovati na ovakvu situaciju, ali ja sumnjam da će se to dogoditi", smatra Grabovac.



Zastupnik u federalnom Parlamentu Kerim Lučarević smatra da je RS u prednosti u odnosu na Federaciju po dvije osnove. "Prvo, u RS-u jedna stranka upravlja organima vlasti, tako da im je mnogo lakše donositi sve odluke, dok u Federaciji na vlasti imamo složenu koaliciju i razmimoilaženja unutar nje, što usporava proces odlučivanja. Drugo, veći entitet ima veoma složenu ustavnu strukturu, sa deset kantona, za razliku od RS-a gdje je vlast centralizovana. Takvo komplikovano uređenje, zahtijeva velike troškove administracije, što dodatno usporava ekonomski razvoj", smatra Lučarević.



PS. jel treba dodatno objašnjenje ??????????
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Alija Izetbegovic

#89 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:

republika je,kao sto rekoh,koliko edo majka MAMA [laugh.gif]

pa stvarno lupas ko"mrki po forumu....hahhahahahahahahahh
koji je to monetarni sistem,molim te pojasni... [eusa_think.gif]
Nemoj ba tako sa niskim udarcima ako nemaš argumenata.
Hajmo biti fer i dokazati kako ja nisam u pravu u vezi tog monetarnog sistema.
Iznesi mi dokaze da ja nisam u pravu a ne napamet pisati kako ja lupam po forumu i sad će neko još pomisliti kako si ti jedini pošten i samo ti pišeš NELUPANJE ,...............
Haj da vidimo i tu moju tvrdnju , da ti lijepo objasnim neke činjenice koje ti ne želiš prihvatiti jer se bojiš istine i svaka slična činjenica omalovažava tvoj ego al brate, nisam ja potpisao RS niti branim one što su potpisali RS ja potpisnike nazivam neprijateljima BiH i izdajnicima.
Ok, pustimo to po strani , hajmo mi o monetarnom sistemu;


Prosječna plata u Republici Srpskoj veća nego u Federaciji BiH

Prosječna plata u Republici Srpskoj prvi put nakon rata veća je nego u Federaciji BiH. Ekonomski stručnjak i nekadašnji ministar finansija Federacije BiH dr. Nikola Grabovac kaže da je ovo rezultat toga što Federacija posljednjih godina doživljava ekonomsku stagnaciju. "U ovom entitetu već godinama nema nikakvih mjera i programa kojima bi se pospješio ekonomski razvoj. Mi politički galamimo, ali ništa konkretno ne preduzimamo po tom pitanju", kaže Grabovac.



Sa druge strane, smatra Grabovac, u RS-u su preduzeli konkretne poteze i donijeli mjere koje su stimulisale ekonomski razvoj i dovele do povećanja plata u tom entitetu. Smatra da će se u idućem periodu situacija još više poboljšavati u korist RS-a. "Federacija bi trebala hitno reagovati na ovakvu situaciju, ali ja sumnjam da će se to dogoditi", smatra Grabovac.



Zastupnik u federalnom Parlamentu Kerim Lučarević smatra da je RS u prednosti u odnosu na Federaciju po dvije osnove. "Prvo, u RS-u jedna stranka upravlja organima vlasti, tako da im je mnogo lakše donositi sve odluke, dok u Federaciji na vlasti imamo složenu koaliciju i razmimoilaženja unutar nje, što usporava proces odlučivanja. Drugo, veći entitet ima veoma složenu ustavnu strukturu, sa deset kantona, za razliku od RS-a gdje je vlast centralizovana. Takvo komplikovano uređenje, zahtijeva velike troškove administracije, što dodatno usporava ekonomski razvoj", smatra Lučarević.



PS. jel treba dodatno objašnjenje ??????????

moje pitanje je bilko potpuno jasno(boldirao sam ga za tebe),koji je to monetarni sistem u republici srpskoj?


ti mi ubacis neki copy/paste clanak i mislis "proguta ce on ovo"...ovaj clanak nema apsolutno nikakve veze sa "monetarnom" politikom,nego sa visinama prosjecnih plata i ekonomskim razvojem entiteta..
sta se brate palis,u nastojanju da dokazes kako si u pravu(a dobro znas da nisi),pises gluposti koje nemaju veze sa istinom...
niko ne negira da u BiH postoje entiteti,niko ne negira da entiteti imaju vladu,skupstinu,policiju,niko ne negira da rs nastoje djelovati kao zasebna drzava,
ja tvrdim da rs NIJE drzava...republika u imenu NE ZNACI da je to drzava sa republickim uredjenjem,nego entitet koji se tako zove...
primjer ede majke ti navodim da to lakse shvatis....

monetarni sistem???
kopirao sam clan 3 Zakona o centralnoj banci Bosne i Hercegovine da vidis ko sprovodi monetarnu politiku u oba BH entiteta....

3. Osnovni zadaci Centralne banke koji se izvr{avaju pod
nadle‘no{}u njenog Upravnog vije}a su:
a. da defini{e, usvoji i kontrolira monetarnu politiku Bosne
i Hercegovine putem izdavanja doma}e valute (Konvertibilna
marka) po kursu 1 prema 1 u odnosu na njema~ku
marku i uz puno pokri}e u slobodno konvertibilnim
deviznim sredstvima, kao i kroz ostale funkcije koje ima
prema ovom zakonu;

b. da dr‘i i upravlja slu‘benim deviznim rezervama Centralne
banke na siguran i profitabilan na~in;
c. da potpomogne ili uspostavi i odr‘ava odgovaraju}e platne
i obra~unske sisteme;
d. da izdaje propise za ostvarivanje aktivnosti utvr|enih u
~lanu 2, stav a, ta~ka 3. ovog zakona;

a ako sumnjas u ovo klikni ovdje...http://www.ads.gov.ba/javniispit/doc/za ... _banci.pdf

znaci monetarni sistem sistem u BiH je zajednicki,i sprovodi ga centralna banka BiH a ne entiteti kako si naveo....zajednicka moneta ili valuta je konvertibilna marka koja je zajednicko sredstvo placanja u oba BiH entiteta....

jeli ti sad jasnije .... [eusa_think.gif]
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#90 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:

moje pitanje je bilko potpuno jasno(boldirao sam ga za tebe),koji je to monetarni sistem u republici srpskoj?


ti mi ubacis neki copy/paste clanak i mislis "proguta ce on ovo"...ovaj clanak nema apsolutno nikakve veze sa "monetarnom" politikom,nego sa visinama prosjecnih plata i ekonomskim razvojem entiteta..
sta se brate palis,u nastojanju da dokazes kako si u pravu(a dobro znas da nisi),pises gluposti koje nemaju veze sa istinom...
Å ta je za tebe veza sa istinom ?
Jel valuta, koja je jednaka za Federaciju i RS ?
Pa i Crna Gora ima € al to još ne znači da nemaju monetarni sistem !
RS ima svoj monetarni sistem,jer oni vode svoje poslovanje - nevezano na Federaciju ili općenito BiH.
Evo uostalom i par linkova, koji dokazuju da vlada RS djeluje samostalno sa svojim monetarnim sistemom.
Link http://poljoprivreda.ba/index.php?Itemi ... &task=view
Link Zakon o platnim transakcijama u Republici Srpskoj tu se jasno vidi neodvisnost sistema, koji pokazuje na soliranje ili da bolje razumiješ ; monetarna politika, koja se tiče samo RS.
Link FEDRACIJA eto sve skoro isto al svako ima svoje i onaj u Banjaluci ne može komandovati onom u Sarajevu ili obratno.
A da bi ti još bolje shvatio sistem u BiH, de klikni OVDJE i objasni mi kako je moguće da RS digne bilo kakav kredit - ako nije samostalan monetarni sistem ?
pasa74 je napisao/la: niko ne negira da u BiH postoje entiteti,niko ne negira da entiteti imaju vladu,skupstinu,policiju,niko ne negira da rs nastoje djelovati kao zasebna drzava,
ja tvrdim da rs NIJE drzava...republika u imenu NE ZNACI da je to drzava sa republickim uredjenjem,nego entitet koji se tako zove...
primjer ede majke ti navodim da to lakse shvatis....
Kamo puste sreće da si ti u pravu a ja u krivu.
RS se je samostalno zadužila a ako klikneš OVDJE i pročitaš šta piše , onda ćeš shvatiti koliko si ti neinformisan i to samo zbog tvoje osjećajnosti .
Ok, želiš dobro svojoj domovini i to je pohvalno al da si imalo kritičan, ti bi mnoge stvari shvatio i došao do zaključka da muslimanske vođe sakrivaju ovakve informacije.
Ko će te dugove vraćati, jednog dana ( ako ) se RS ukine ?
Zašto se niko od hrvatskih ili muslimanskih političara ne buni zbog takvih zaduženja ?
Zašto se to taji, zašto se Haris nije toliko pobunio zbog tih kredita - kao što je bio aktivan u bunjenju u vezi GANIĆA ?!
pasa74 je napisao/la:
monetarni sistem???
kopirao sam clan 3 Zakona o centralnoj banci Bosne i Hercegovine da vidis ko sprovodi monetarnu politiku u oba BH entiteta....

3. Osnovni zadaci Centralne banke koji se izvr{avaju pod
nadle‘no{}u njenog Upravnog vije}a su:
a. da defini{e, usvoji i kontrolira monetarnu politiku Bosne
i Hercegovine putem izdavanja doma}e valute (Konvertibilna
marka) po kursu 1 prema 1 u odnosu na njema~ku
marku i uz puno pokri}e u slobodno konvertibilnim
deviznim sredstvima, kao i kroz ostale funkcije koje ima
prema ovom zakonu;

b. da dr‘i i upravlja slu‘benim deviznim rezervama Centralne
banke na siguran i profitabilan na~in;
c. da potpomogne ili uspostavi i odr‘ava odgovaraju}e platne
i obra~unske sisteme;
d. da izdaje propise za ostvarivanje aktivnosti utvr|enih u
~lanu 2, stav a, ta~ka 3. ovog zakona;

a ako sumnjas u ovo klikni ovdje...http://www.ads.gov.ba/javniispit/doc/za ... _banci.pdf
Eto , linkovi što ih ja postavih govore koliko su ti članci ( što ih ti postavi ) važni.
Jedno je teorija a drugo praksa.
Opet ponavljam ; volio bih da si u pravu !
pasa74 je napisao/la:
znaci monetarni sistem sistem u BiH je zajednicki,i sprovodi ga centralna banka BiH a ne entiteti kako si naveo....zajednicka moneta ili valuta je konvertibilna marka koja je zajednicko sredstvo placanja u oba BiH entiteta....

jeli ti sad jasnije .... [eusa_think.gif]
Meni je odavno jasno da je to sve odvojeno i da svaki entitet posluje nevezano na drugi entitet i svaki entitet posluje samostalno ; niti oni u Sarajevu pitaju one u Banjaluci šta i kako , niti oni u Banjaluci pitaju one u Sarajevu ,............ svako se po svoje zadužuje , svako po svoje raspolaže za svojom blagajnom a narod vjeruje da to kao nije tako.
Jesil ti još dio tog naroda ili ti trebaju dodatni dokazi [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori