Alija Izetbegovic

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...

Alija Izetbegovic je..

pozitivna licnost
24
33%
pozitivna licnost
24
33%
negativna licnost
6
8%
negativna licnost
6
8%
ni jedno ni drugo
6
8%
ni jedno ni drugo
6
8%
 
Ukupno glasova: 72

Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Alija Izetbegovic

#46 Post Postao/la srebrni »

andro je napisao/la:Suvisno je da se vise bilo sta komentarise vec jedina prava istina je ta da su svi oni a mislim na sve tri strane tj. tzv. vodje ( i njihove piune ) kako su sebe od milja nazivali legitimni predstavnici naroda ustvari jedna kriminogena grupa koja je djelovala kada to treba kao jedna cjelina a protiv naroda svih konfesija samo za svoj interes ( u slobodnom prevodu izvinite ali je tako " ko j**** narod neka ratuju " ) u pravom smislu rijeci podzemlje ( ionako su se kao misevi sakrivali pred ratnim dejstvima , cak i u sefu narodnog trezora :lol: ) Puno toga je manje vise vec poznato a i ono sto nije izace na vidjelo prije ili kasnije . A kada narod to shvati vec ce biti kasno . [eusa_think.gif] ako vec i nije sve gotovo . Moj narode i ja i vi smo samo ovce koje pasu travu a i ta trava nije nasa vec je njihova ali su nam dozvolili da je pasemo da prezivimo do iducih izbora . hvala na paznji
da je Alija bio isti kao Slobo i Franjo ne bih se nikad slozio....to je ono sta ja ne volim...postovjecujemo ljude....narode...kao da smo svi isti bili u tom ratu

E PA NISMO hvala Bogu dragom
nemam ja ni vremena ni volje da kometrisem gore prepisane clanke....imalo bi se toga previse reci...al ima ljepsih stvari od politike...radije tu trosim slobodno vrijeme
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#47 Post Postao/la mrki62 »

srebrni je napisao/la:
da je Alija bio isti kao Slobo i Franjo ne bih se nikad slozio....to je ono sta ja ne volim...postovjecujemo ljude....narode...kao da smo svi isti bili u tom ratu

E PA NISMO hvala Bogu dragom
nemam ja ni vremena ni volje da kometrisem gore prepisane clanke....imalo bi se toga previse reci...al ima ljepsih stvari od politike...radije tu trosim slobodno vrijeme
Niti je Slobo bio isti kao Franjo , niti je Alija bio isti kao Slobo ,.............. nego su bili vođe naroda a istovremeno su vodili svoj narod u propast.
Jel možeš ovdje javno napisati ; zašto je Franjo podijelio Aliji najviše moguće HRVATSKO odlikovanje ( lentu ) ?
Na dodjelu su došli Šaćirbegović i Izetbegović a Silajdžić nije htio ,.............. šta imaš reći o tome ,....... ili ništa ne znaš [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Alija Izetbegovic

#48 Post Postao/la andro »

srebrni je napisao/la:
andro je napisao/la:Suvisno je da se vise bilo sta komentarise vec jedina prava istina je ta da su svi oni a mislim na sve tri strane tj. tzv. vodje ( i njihove piune ) kako su sebe od milja nazivali legitimni predstavnici naroda ustvari jedna kriminogena grupa koja je djelovala kada to treba kao jedna cjelina a protiv naroda svih konfesija samo za svoj interes ( u slobodnom prevodu izvinite ali je tako " ko j**** narod neka ratuju " ) u pravom smislu rijeci podzemlje ( ionako su se kao misevi sakrivali pred ratnim dejstvima , cak i u sefu narodnog trezora :lol: ) Puno toga je manje vise vec poznato a i ono sto nije izace na vidjelo prije ili kasnije . A kada narod to shvati vec ce biti kasno . [eusa_think.gif] ako vec i nije sve gotovo . Moj narode i ja i vi smo samo ovce koje pasu travu a i ta trava nije nasa vec je njihova ali su nam dozvolili da je pasemo da prezivimo do iducih izbora . hvala na paznji
da je Alija bio isti kao Slobo i Franjo ne bih se nikad slozio....to je ono sta ja ne volim...postovjecujemo ljude....narode...kao da smo svi isti bili u tom ratu

E PA NISMO hvala Bogu dragom
nemam ja ni vremena ni volje da kometrisem gore prepisane clanke....imalo bi se toga previse reci...al ima ljepsih stvari od politike...radije tu trosim slobodno vrijeme


Slazem se da ima ljepsih stvari zato sam ja i pisao o ovcama i o travi , a sto se tice ovih gore spomenutih u tvome postu nigdje ne vidim napisana njihova imena u svome postu , ja zivim u Bosni i Hercegovini i pisem o lokalnim gelipterima a za te ostale regionalne geliptere i kriminalce nije me briga .
slika
slika

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Alija Izetbegovic

#49 Post Postao/la srebrni »

andro je napisao/la:
srebrni je napisao/la:
andro je napisao/la:Suvisno je da se vise bilo sta komentarise vec jedina prava istina je ta da su svi oni a mislim na sve tri strane tj. tzv. vodje ( i njihove piune ) kako su sebe od milja nazivali legitimni predstavnici naroda ustvari jedna kriminogena grupa koja je djelovala kada to treba kao jedna cjelina a protiv naroda svih konfesija samo za svoj interes ( u slobodnom prevodu izvinite ali je tako " ko j**** narod neka ratuju " ) u pravom smislu rijeci podzemlje ( ionako su se kao misevi sakrivali pred ratnim dejstvima , cak i u sefu narodnog trezora :lol: ) Puno toga je manje vise vec poznato a i ono sto nije izace na vidjelo prije ili kasnije . A kada narod to shvati vec ce biti kasno . [eusa_think.gif] ako vec i nije sve gotovo . Moj narode i ja i vi smo samo ovce koje pasu travu a i ta trava nije nasa vec je njihova ali su nam dozvolili da je pasemo da prezivimo do iducih izbora . hvala na paznji
da je Alija bio isti kao Slobo i Franjo ne bih se nikad slozio....to je ono sta ja ne volim...postovjecujemo ljude....narode...kao da smo svi isti bili u tom ratu

E PA NISMO hvala Bogu dragom
nemam ja ni vremena ni volje da kometrisem gore prepisane clanke....imalo bi se toga previse reci...al ima ljepsih stvari od politike...radije tu trosim slobodno vrijeme


Slazem se da ima ljepsih stvari zato sam ja i pisao o ovcama i o travi , a sto se tice ovih gore spomenutih u tvome postu nigdje ne vidim napisana njihova imena u svome postu , ja zivim u Bosni i Hercegovini i pisem o lokalnim gelipterima a za te ostale regionalne geliptere i kriminalce nije me briga .
ako pises o lokalnim gelipterima onda je bas previse poredit Aliju sa recimo Karadjicem...haj necu tako banalno shvatit tvoj post....evo zaboravio vec ;)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Alija Izetbegovic

#50 Post Postao/la andro »

[evojele9.gif] [thumbup.gif] Pisao sam o trenutnoj situaciji kada je u pitanju ispasa i o ovcarima koje trenutno vode stado ili stada , a u svakom slucaju ionako ce jednim makazama biti ostrigane sve ovce.

Ovce bleje ali se ne miču jer im čobani podvališe svoju priču. Još dugo će da bleje jer je trave malo bijesnim vukovima nije do ostrigane kože stalo ...
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#51 Post Postao/la mrki62 »

Da ne pričam o Kutiljerovom planu koji je predviđao kantonizaciju BiH po etničkom sastavu iz 1991. I sve to fino potpisali Alija, Rašo i Boban. I šta mislite ko je povukao potpis?





Pa Alija Izetbegović.

Bilo mu malo Å¡to dobija i Prijedor i Doboj i cijeli Mostar i Podrinje.
A sad , sad se ima to Å¡to se ima i da bude najgore , narod podupire podjelu Bosne i Hercegovine !

Hajmo se igrati malo logike ; da je ostalo tako , da li bi uopšte bilo rata ?

Jer ako se ne varam , nekako na početku rata je bio nuđen taj plan .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Alija Izetbegovic

#52 Post Postao/la andro »

Da bi se sprijecio ratni sukob u BiH, za kojeg su se strane pripremale, u Lisabonu je 23. februara 1992. godine održana Konferencija o BiH u organizaciji portugalskog ministra Žoze Kutiljera. Na konferenciji su dogovoreni principi odnosa u BiH i okviri za formiranje nacionalnih kantona. Popis na dokument, kasnije nazvan Kutiljerov plan, stavili su Radovan Karadžic, Alija Izetbegovic i Mate Boban. i kada su svi mislili da je gotovo i da se moze odahnuti Izetbegovic je po instrukciji Vorena Cimermana povukao svoj potpis. A tada je isti izjavio *Zbog mira ne bih žrtvovao samostalnost BiH, ali bih zbog samostalnosti žrtvovao mir *
slika
slika

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Alija Izetbegovic

#53 Post Postao/la srebrni »

andro je napisao/la:Da bi se sprijecio ratni sukob u BiH, za kojeg su se strane pripremale, u Lisabonu je 23. februara 1992. godine održana Konferencija o BiH u organizaciji portugalskog ministra Žoze Kutiljera. Na konferenciji su dogovoreni principi odnosa u BiH i okviri za formiranje nacionalnih kantona. Popis na dokument, kasnije nazvan Kutiljerov plan, stavili su Radovan Karadžic, Alija Izetbegovic i Mate Boban. i kada su svi mislili da je gotovo i da se moze odahnuti Izetbegovic je po instrukciji Vorena Cimermana povukao svoj potpis. A tada je isti izjavio *Zbog mira ne bih žrtvovao samostalnost BiH, ali bih zbog samostalnosti žrtvovao mir *
en ga opet ALJO IZAZVAO RAT...ma jah....bas ti djavo neda da pises o ljepsim stvarima...ovaj mrki djeluje na tebe izgleda...ko virus svinjske gripe siri se medju forumasima [mmmux2.gif]
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#54 Post Postao/la mrki62 »

srebrni je napisao/la: en ga opet ALJO IZAZVAO RAT...ma jah....bas ti djavo neda da pises o ljepsim stvarima...ovaj mrki djeluje na tebe izgleda...ko virus svinjske gripe siri se medju forumasima [mmmux2.gif]
Pa ako si bio u BiH, onda bar ti treba da znaš za taj plan !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Alija Izetbegovic

#55 Post Postao/la andro »

srebrni je napisao/la:
andro je napisao/la:Da bi se sprijecio ratni sukob u BiH, za kojeg su se strane pripremale, u Lisabonu je 23. februara 1992. godine održana Konferencija o BiH u organizaciji portugalskog ministra Žoze Kutiljera. Na konferenciji su dogovoreni principi odnosa u BiH i okviri za formiranje nacionalnih kantona. Popis na dokument, kasnije nazvan Kutiljerov plan, stavili su Radovan Karadžic, Alija Izetbegovic i Mate Boban. i kada su svi mislili da je gotovo i da se moze odahnuti Izetbegovic je po instrukciji Vorena Cimermana povukao svoj potpis. A tada je isti izjavio *Zbog mira ne bih žrtvovao samostalnost BiH, ali bih zbog samostalnosti žrtvovao mir *
en ga opet ALJO IZAZVAO RAT...ma jah....bas ti djavo neda da pises o ljepsim stvarima...ovaj mrki djeluje na tebe izgleda...ko virus svinjske gripe siri se medju forumasima [mmmux2.gif]

Ma jok kakvi kriv :roll: , ja to i nisam napisao [smile.gif] vec samo da je bio naivan pa ga je Cimerman zednog preko vode prenio . Sta li mu je obecao :?: Hajde saznace se i to nekada [thumbup.gif] A ovi drugi i treci jedva docekali . Ali postavlja se pitanje nakon svega ovoga cemu se vodio rat i kakav je ishod u stvarnosti bio u ovom ratu : Ili . da da , vec znamo odgovor . Neduzno poginuli
civili , djeca zene , starci , borci . , raseljen narod , unisteni gradovi i sela , unistena infrastruktura cijele drzave , invalidi ,silovanja , psihicki poremecaji . Ah kao da je sve to vazno . moramo se jos malo svadjati nije nam dosta bilo :?: Ma samo da se jos malo devizni racuni popune valjda ce i to stati , recesija je kome je sada vazan mir i stabilnost , moraju politicari zivjeti a ne mogu jadni od 5-6 hiljada km da prezive a stednja im orocena i u nekretninama . JADNI
slika
slika

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Alija Izetbegovic

#56 Post Postao/la srebrni »

andro je napisao/la:
srebrni je napisao/la:
andro je napisao/la:Da bi se sprijecio ratni sukob u BiH, za kojeg su se strane pripremale, u Lisabonu je 23. februara 1992. godine održana Konferencija o BiH u organizaciji portugalskog ministra Žoze Kutiljera. Na konferenciji su dogovoreni principi odnosa u BiH i okviri za formiranje nacionalnih kantona. Popis na dokument, kasnije nazvan Kutiljerov plan, stavili su Radovan Karadžic, Alija Izetbegovic i Mate Boban. i kada su svi mislili da je gotovo i da se moze odahnuti Izetbegovic je po instrukciji Vorena Cimermana povukao svoj potpis. A tada je isti izjavio *Zbog mira ne bih žrtvovao samostalnost BiH, ali bih zbog samostalnosti žrtvovao mir *
en ga opet ALJO IZAZVAO RAT...ma jah....bas ti djavo neda da pises o ljepsim stvarima...ovaj mrki djeluje na tebe izgleda...ko virus svinjske gripe siri se medju forumasima [mmmux2.gif]

Ma jok kakvi kriv :roll: , ja to i nisam napisao [smile.gif] vec samo da je bio naivan pa ga je Cimerman zednog preko vode prenio . Sta li mu je obecao :?: Hajde saznace se i to nekada [thumbup.gif] A ovi drugi i treci jedva docekali . Ali postavlja se pitanje nakon svega ovoga cemu se vodio rat i kakav je ishod u stvarnosti bio u ovom ratu : Ili . da da , vec znamo odgovor . Neduzno poginuli
civili , djeca zene , starci , borci . , raseljen narod , unisteni gradovi i sela , unistena infrastruktura cijele drzave , invalidi ,silovanja , psihicki poremecaji . Ah kao da je sve to vazno . moramo se jos malo svadjati nije nam dosta bilo :?: Ma samo da se jos malo devizni racuni popune valjda ce i to stati , recesija je kome je sada vazan mir i stabilnost , moraju politicari zivjeti a ne mogu jadni od 5-6 hiljada km da prezive a stednja im orocena i u nekretninama . JADNI
Andro dragi....ja znam zasto sam ja vodio rat....bio njegov ucesnik al to treba pitati one koji su poceli se spremat i dvije godine prije toga....dok sam ja pravio vikendicu na Palama u brdima su odzvanjale detonacije...pitam jednog starog mjestanina...sta je ovo..kaze on meni bas ovako: Cetnici se spremaju za borbu..
A ja se nasmijah al ga saslusah do kraja.....skontah da je bio u pravu...
al sam ipak nastavio graditi poslije njegove price a oni nastavli VJEZBATI...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Alija Izetbegovic

#57 Post Postao/la andro »

Andro dragi....ja znam zasto sam ja vodio rat....bio njegov ucesnik al to treba pitati one koji su poceli se spremat i dvije godine prije toga....dok sam ja pravio vikendicu na Palama u brdima su odzvanjale detonacije...pitam jednog starog mjestanina...sta je ovo..kaze on meni bas ovako: Cetnici se spremaju za borbu..
A ja se nasmijah al ga saslusah do kraja.....skontah da je bio u pravu...
al sam ipak nastavio graditi poslije njegove price a oni nastavli VJEZBATI...

Vidis upravo tu je bitna razlika izmedju nas , ja sam samo bio ucesnik rata i nisam ga vodio , ali svjestan sam ja svih desavanja jos prije istoga ali i svi ti politicari su znali to veoma dobro ali su drzali narod u zabludi . I pitam te sad osim neke tvoje licne dusevne mirnoce i patriotizma koji si ispoljio , sta si jos dobio sa tim sto si se borio . Nemoj ovo shvatiti kao ironiju vjeruj da je ne ispoljavam . Da li si odbranio svoju vikendicu ? Narod je prevaren i jos uvjek ga se vara u tome je bit ovoga svega sto ja pisem , a i ja sam taj narod jer sam zivio , zivim i nadam se zivjecu do kraja zivota tu u BiH tacnije u Zenici . Ja sam nasao svoj dusevni mir. I nemam se cega stiditi niti zaliti .Ali stvar je u tome da se ta agonija i dalje produzava sa BiH . To je ono sto me boli za razliku od politicara koji se bas ne brinu puno o tome jer im ovo stanje itekako odgovara .
slika
slika

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Alija Izetbegovic

#58 Post Postao/la srebrni »

andro je napisao/la:
Andro dragi....ja znam zasto sam ja vodio rat....bio njegov ucesnik al to treba pitati one koji su poceli se spremat i dvije godine prije toga....dok sam ja pravio vikendicu na Palama u brdima su odzvanjale detonacije...pitam jednog starog mjestanina...sta je ovo..kaze on meni bas ovako: Cetnici se spremaju za borbu..
A ja se nasmijah al ga saslusah do kraja.....skontah da je bio u pravu...
al sam ipak nastavio graditi poslije njegove price a oni nastavli VJEZBATI...

Vidis upravo tu je bitna razlika izmedju nas , ja sam samo bio ucesnik rata i nisam ga vodio , ali svjestan sam ja svih desavanja jos prije istoga ali i svi ti politicari su znali to veoma dobro ali su drzali narod u zabludi . I pitam te sad osim neke tvoje licne dusevne mirnoce i patriotizma koji si ispoljio , sta si jos dobio sa tim sto si se borio . Nemoj ovo shvatiti kao ironiju vjeruj da je ne ispoljavam . Da li si odbranio svoju vikendicu ? Narod je prevaren i jos uvjek ga se vara u tome je bit ovoga svega sto ja pisem , a i ja sam taj narod jer sam zivio , zivim i nadam se zivjecu do kraja zivota tu u BiH tacnije u Zenici . Ja sam nasao svoj dusevni mir. I nemam se cega stiditi niti zaliti .Ali stvar je u tome da se ta agonija i dalje produzava sa BiH . To je ono sto me boli za razliku od politicara koji se bas ne brinu puno o tome jer im ovo stanje itekako odgovara .
o svojoj vikendici sam pisao u jednom posti u nani Fati...a sta sam dobio..zivot u svakom slucaju...da ga nisam vodio bio bih ubijen ili protjeran negdje kao i mnogi koji nisu imali priliku da ga vode..obraz mi je cist za razliku od mnogih sa druge strane...dobio sam malo vise u glavu da znam ko su mi komsije...sa kojima sam iz jednoga tanjira jeo..kad bih ti pricao price koje sam licno dozivjeo trajalo bi to godinama ...
spominjete sporazume...pa prije tih je bilo prijedloga za neke sporazume dok je jos Juga bila od Alije i Kire za konfederacijom...pa ko je tada nije htio???jedino se u BiH Juga prepoznavala i dok se ratovalo...to mi ne moze niko negirat
A Aljo bio i ostao covjek....kako za koga al za mene DA
mah...

stvarno necu vise odgovarat...OBECAJEM
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Alija Izetbegovic

#59 Post Postao/la mrki62 »

Ko voli , nek izvoli , link http://www.slobodnaevropa.org/content/a ... 45347.html



Naslov : Stjepan Kljujić: Izetbegović je izdao Bosnu
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Alija Izetbegovic

#60 Post Postao/la andro »

[eusa_think.gif]

Bosanski kongres


Optuznica Bosanskog kongresa

Bosanski kongres
Sjedinjene Americke Drzave
04. maja 1994. godine

GRADJANIMA BOSNE I HERCEGOVINE U DOMOVINI I INOSTRANSTVU

Bosanski kongres, organizacija Bosnjaka iz dijaspore i prijatelja bosanskog
naroda, osjeca svojom obavezom i duznoscu da pokrene slijedecu

OPTUZNICU PROTIV ALIJE IZETBEGOVICA ZA VELEIZDAJU
NARODA I REPUBLIKE BOSNE I HERCEGOVINE

1. Bosanski narod je u informativnoj blokadi od pocetka rata, u cijoj realizaciji
ucestvuju i sredstva informisanja u Sarajevu pod kontrolom Alije Izetbegovica, i
nisu mu dostupne informacije o ciljevima i toku pregovora koje Alija Izetbegovic
vodi sa predstavnicima zlocinacke Republike Srpske i predstavnicima zlocinacke
Herceg-Bosne. Alija Izetbegovic je vrlo vjesto stvorio uvjerenje kod naroda, koji
je potpuno odsjecen od vanjskog svijeta, da pregovorima vara neprijatelje drzave
Bosne i Hercegovine. Zapravo, jedini koji je prevaren je bosanski narod i drzava
Bosna i Hercegvina. Prevareni su i Hrvati i Srbi koji se bore i ginu pod zastavom
Armije Bosne i Hercegovine da bi odbranili visenacionalnu i demokratsku domovinu
Bosnu i Hercegovinu za koju su se izjasnili na referndumu o njenoj nezavisnosti.
Ciljevi Alije Izetbegovica se u potpunosti poklapaju sa ciljevima onih koji su
kreirali Republiku Srpsku i Herceg-Bosnu, a to je podjela teritorije Bosne i
Hercegovine izmedju Velike Hrvatske i Velike Srbije.

2. Nije li indikativno da je Karadzic najvatreniji zagovornik stvaranja muslimanske
drzave i da u potpunosti podrzava takozvanu federaciju Muslimana i Hrvata, i
konfederativno udruzivanje nove tvorevine u Veliku Hrvatsku. Stvaranjem Federacije
Muslimana i Hrvata Alija Izetbegovic je legalizovao postojanje Republike Srpske u
isorijskim granicama Republike Bosne i Hercegovine. i time doveo u pitanje drzavnost
medjunarodno priznate drzave Bosne i Hercegovine i njen Ustav. Stvaranjem Federacije
Muslimana i Hrvata, Alija Izetbegovic je potvrdio tezu neprijatelja drzave Bosne i
Hercegovine da Republika Bosna i Hercegovina i ne postoji, nego da postoje nove
nacionalne drzave na teritoriji bivse Republike Bisne i Hercegovine. Nije li Alija
Izetbegovic onaj ko je pod predsjednickom zakletvom preuzeo obavezu da ce braniti
Ustav i suverenitet Bosne i Hercegovine. U cilju stvaranja "muslimanske" drzavice u
okviru konfederacije sa Hrvatskom (citaj stvaranje Velike Hrvatske), Alija Izetbegovic
je doveo u pitanje opstanak Bosne i Hercegovine i opstanak njenog bosnjackog naroda.

3. Korak po korak Alija Izetbegovic realizuje podjelu Bosne i Hercegovine
pretvarajuci slobodne teritorije Bosne i Hercegovine u sigurnosne zone, potpisujuci
primirja kojima se oduzima pravo Armiji Bosne i Hercegovine i njenom narodu na borbu
za povezivanje sa ostalim slobodnim teritorijama do konacnog oslobodjenja domovine.
Na vecini frontova su dogovorena takva primirja, a posljednje je na brcanskom frontu
od 03. maja 1994. Na osnovu primirja na brcanskom frontu, snage Ujedinjenih naroda ce
obezbjedjivati sigurnost koridora Republici Srpskoj od Beograda do Banja Luke i Knina.
U svim slucajevima gdje je dogovoreno primirje snage Ujedinjenih Nacija razdvajaju
zaracene strane na liniji fronta, a u nekim i razoruzavaju Armiju Bosne i Hercegovine.
U toku rata, Armija Bosne i Hercegovine je jedina koja je bila prisiljena na
nepovratnu predaju naoruzanja snagama Ujedinjenih nacija na odredjenim bojistima
(primjeri Zepe, Srebrenice i najnoviji primjer Gorazda).

4. Alija Izetbegovic vrlo dobro zna da snage Ujedinjenih nacija vec preko dvadeset
godina razdvajaju grcke i turske snage na Kipru. Mada podjela Kipra nikada nije medj
unarodno priznata, niko vise ne dovodi u pitanje suverenitet turske drzave na dijelu
teritorije bivse Kiparske Republike. Njegov cilj je da zamrzne zateceno stanje na
linijama razdvajanja do vremena kada ce bosanski narod i svijet prihvatiti podjelu
Bosne i Hercagovine kao konacno rjesenje za bivsu Republiku Bosnu i Hercegovinu.

5. Alija Izetbegivc vrlo dobro zna da po medjunarodnim zakonima nije moguce mijenjati
granice suverene drzave silom, nego samo dogovorom. Zbog toga je pristanak da se
pregovara o podjeli Bosne i Hercegovine veoma ojacao motivaciju okupatora. Sjetimo se
koliku teritoriju su kontrolisali Armija i narod Bosne i Hercegovine prije pregovora,
u januaru 1993. godine, i koliko teritorija je palo u neprijateljske ruke od tada.
Pocetak pregovora u januaru 1993. godine okupatoru je povratio izgubljeni moral. Tada
su shvatili da ne ginu uzalud i da ce im sam Izetbegovic priznati osvojeno.

6. Prihvatajuci Karadzica i Bobana kao predsatavnike bosanskih Srba i Hrvata, Alija
Izetbegovic je pristao na agresorovu "istinu" da je u Bosni na djelu gradjanski rat, a
ne agresija protiv suverene drzave Bosne i Hercegovine. Sjetimo se da je u ljeto 1992.
godine rezolucija 752 Savjeta Sigurnosti Ujedinjenih nacija decidno ustanovila da su
Srbija i Crna Gora agresori, a Bosna i Hercegovina zrtva agresije. Pregovori su omoguc
ili reviziju te ocjene rata u Bosni i Hercegovini i zaustavili proces kaznjavanja
agresora, koji je poceo ekonomskim sankcijama, ekonomskom blokadom, te iskljucenjem
"Jugoslavije" iz Ujedinjenih nacija i KEBS-a, itd.

7. Kao rezultat dijeljenja Bosne i Hercegovine, Alija Izetbegovic je postigao da se
vise ne govori o agresiji na Bosnu i Hercegovinu, Armiji Bosne i Hercegovine nego o
gradjanskom ratu, muslimanskoj vladi, muslimanskoj vojsci, itd.

8. Mnoge su drzave bivale okupirane, ali to nije bio razlog da ih se ukine (primjer
Francuske u drugom svjetskom ratu, primjer drzava istocne Evrope i drugih zemalja pod
Sovjetskim Savezom, itd.). Zasto se to samo Bosni i Hercegovini dogadja? Zato sto je
svaka diskusija o ustavu i granicama drzave smrtni udarac drzavi. Ne pregovara se o
takvim svetinjama kao sto su ustav i granice, a na postivanje tih svetinja drzavnike
obavezuje i zakletva data prilikom inauguracije. Alija Izetbegovic je bio duzan
stititi, a ne trgovati sa ustavom i granicama Bosne i Hercegovine.

9. Nije tacno da mi moramo pregovarati. Niko nas nece i ne moze kazniti ako necemo
da pregovaramo sa okupatorima nase domovine, jer zrtva ima pravo da ne prihvati
izmirenje sa svojim krvnikom i da zahtjeva njegovo kaznjavanje. Ne moze zrtva postati
krivac samo zato sto nece da pregovara sa svojim krvnikom. Sa lazi da "pregovarati
moramo, jer cemo u suprotnom mi biti krivi za nastavak rata" Alija Izetbegovic je
pokusao prevariti svoj narod i uz pomoc pregovora realizovati svoj cilj o stvaranju
"muslimanske" drzavice na tlu Bosne i Hercegovine, po cjenu njene podjele izmedju
Velike Hrvatske i Velike Srbije.

10. Armija je duzna da stiti ustav i teritoriju Bosne i Hercegovine u njenim
istorijskim i medjunarodno priznatim granicama. Stoga Armija nije duzna postovati
dogovore politicara koji vode do rusenja Ustavnog uredjenja i cjelovitosti Bosne i
Hercegovine.

11. Zbog Bosne, zbog stotina hiljada poginulih u odbrani nase domovine, zbog bosanskog
dostojanstva i dostojanstva nase djece, i djece nase djece, Alija Izetbegovic mora
biti izveden pred sud naroda za zlocin veleizdaje.

Predsjednistvo Bosanskog kongresa

dr. Vahid Sendijarevic dr. Muhamed Borogovac
Associate Research Professor Instructor
Univesity of Detroit Mercy Emmanuel College
Detroit, Michigan Boston, Massachusetts


Sven Rustempasic, dipl ing. Stjepan Balog
Seatle, Washington Warren, Michigan
slika
slika

Odgovori