Kosovo dobilo ,.......................

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
tigar333
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 23 Dec 2008 04:07

Re: Kosovo dobilo ,.......................

#62 Post Postao/la tigar333 »

Kosovo je nedjeljivi dio Republike Srbije. To moze da usporedimo kao da turci u njemackoj oce da od bayerna naprave drzavu sa turskom zastavom. I ja se nadam da vam ta vojska nece trebati i da ce se sve rijesiti diplomatijom, ali ipak treba da razmislite da ni amerika nece biti uvijek velesila koja ce vas moci braniti. A , ne daj boze, da u srbiji uzmu radikali vlast... ostatak ne treba da pisem...

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Kosovo dobilo ,.......................

#63 Post Postao/la Emmi »

tigar333 je napisao/la:Kosovo je nedjeljivi dio Republike Srbije. To moze da usporedimo kao da turci u njemackoj oce da od bayerna naprave drzavu sa turskom zastavom. I ja se nadam da vam ta vojska nece trebati i da ce se sve rijesiti diplomatijom, ali ipak treba da razmislite da ni amerika nece biti uvijek velesila koja ce vas moci braniti. A , ne daj boze, da u srbiji uzmu radikali vlast... ostatak ne treba da pisem...






Pa kad ste mogli djelit bosnu sto nebih i srbiju
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kosovo dobilo ,.......................

#67 Post Postao/la ra-ja »

Meni je licno zao sto se ex Jugoslavija raspala.na tako male drzavice..Ali kada je doslo do krvoprolica tolikih zrtava . a o materijalnim dobrima da i negovorim,..sada mi je sasvim svejedno sta se desava dole i poslije....
Kosovo je mic priznato,priznace ga sve i ostale drzave...Nije to vise problem... :!:

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Kosovo dobilo ,.......................

#68 Post Postao/la srebrni »

kad ne moze na vijestima moze se ovdje komentirati



Jeremić: Dvije trećine svijeta na strani Srbije

* Objavljeno 01/12/2009
* 0 Komentari

Šef diplomatije Srbije Vuk Jeremić izrazio je danas uvjerenje da će Međunarodni sud pravde u Hagu stati u odbranu međunarodnog prava i potvrditi nelegalnost deklaracije o jednostranom proglašenju nezavisnosti Kosova, javlja izvještač Srne.

Jeremić je rekao da je dvije trećine svijeta na strani Srbije i naglasio važnost činjenice da u raspravi učestvuje svih pet stalnih članica Savjeta bezbjednosti UN.

- Pred nama je velika borba koju ne smijemo izgubiti, moramo biti jedinstveni, džavni organi, partije i cijeli narod, rekao je Jeremić u Hagu.

On je izrazio očekivanje da će Međunarodni sud pravde potvrditi argumente da nije dozvoljeno rasparčavati jednu miroljubivu članicu Ujedinjenih nacija protiv njene volje.

- Danas u Hagu, sutra u New Yorku i gdje god bude trebalo borit ćemo se za teritorijalni integritet Srbije jer Kosovo jeste i biće dio Srbije, poručio je srpski šef diplomatije.

Ministar inostranih poslova Kosova Skender Hiseni rekao je novinarima da od suda u Hagu očekuje da potvrdi želju naroda na Kosovu za slobodom i nezavisnošću.


izdvojio bih bez veceg komentara samo sljedece :On je izrazio očekivanje da će Međunarodni sud pravde potvrditi argumente da nije dozvoljeno rasparčavati jednu miroljubivu članicu Ujedinjenih nacija protiv njene volje.


apsurdna zemlja...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Kosovo dobilo ,.......................

#69 Post Postao/la basista »

.. Sa Kosovom je gotova stvar..
Zar stvarno neko misli,da su SAD i EU,priznali nezavisnost Kosova,
Dozvolili mu da formira vladu,parlament,vojsku,policiju i sve ostale
drzavne tribute ako nisu imali namjeru da to tako i ostane..
Meni instikt kaze,da ce odluka Medjunarodnog suda,biti nemusta i
prilicno neutralna,bas kao sto je bilo i u slucaju tuzbe BiH protiv
Srbije za genocid.. Tada je Srbija prosla dobro i ne vjerujem da ce se
to opet desiti. Sad je red da Srbija ostane ozlojedjena.
Sve ukazuje na to a odluka,svakako nece imati obavezujuci karakter.
Mislim da ce Rusija opet izdati Srbiju i po tom pitanju. Pitanje je samo,
sta ce Rusi zauzvrat traziti. Vjerujem da bi bili zadovoljni ako SAD dozvoli
secesiju pobunjenicke pokrajine u Gruziji..na primjer. ILi nesto oko
Evropskog anti-raketnog stita.
Na Kosovu je da izgradi stabilnu drzavi i da se tamosnje vlasti,obracunaju
sa negativnim pojavama jer Srbi ce svaku sitnicu preuvelicavati.

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Kosovo dobilo ,.......................

#70 Post Postao/la basista »

U vezi sa tim Jeremicevim izjavama,kako je dvije trecine svijeta,na strani Srbije,
evo danasnje vijesti,koja kaze malo drugacije.. [cool.gif]

Venecuela i Vijetnam,pred medjunarodnim sudom pravde,ocijenili su da je Deklaracija o neovisnosti Kosova,nelegalna po medjunarodnom pravu i rezoluciji 1244 VSUN. Argumentima te dvije drzave,zavrsena je rasprava o legalnosti Deklaracije o neovisnosti Kosova,poceta 1.novembra. Legalnost Deklaracijeje,osim vlasti u Pristini,podrzalo jos 16 drzava a 12 drzava je bilo protiv. Medjunaodsni sud pravde ce na osnovu argumenata drzava,donijeti polovinom iduce godine,savjetodavno misljenje,koje nije obavezujuce za drzave..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kosovo dobilo ,.......................

#74 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la: Mrki ovi mora da citaju tebe, [laugh.gif] ,nema pregovora
Oni samo potežu normalne poteze i nikog ne trebaju čitati , to je sasvim normalan čin ,........... pregovaranje nije ništa drugo do dogovaranje , trgovanje , mešetarenje i sl.

No sikiriki , imam ja mnoge informacije , za tebe npr ; Srbija bi mogla uskoro u NATO a ulazak u NATO automatizuje priznanje Kosova [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori