Prudski sporazum

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Prudski sporazum

#76 Post Postao/la im_ex »

Revizija prudskog dogovora u Dubrovniku?

slika

Lideri SNSD-a, SDA i HDZ-a BiH Milorad Dodik, Sulejman Tihić i Dragan Čović izrazili su spremnost da se 9. jula sastanu u Dubrovniku da bi analizirali šta je do sada postignuto u okviru pruskog procesa.
Foto: ArhivDodik je večeras u Sarajevu izjavio novinarima da nikad nije bio posvađan sa Tihićem i da smatra da je lider SDA spreman da nastavi proces razgovora i dogovora.

"Mi smo u Dubrovnik pozvani kao famozna 'prudska trojka', koja bi trebala da učestvuje u raspravi o bitnim pitanjima. Iznijeću stav da moraju biti nastavljeni razgovori i da njihova okosnica ostanemo Tihić, Čović i ja, a da se uključe ostali", rekao je Dodik.

On je ponovio da je prudski proces već dao nekoliko značajnih rezultata i da je neophodno realizovati ono što je dogovoreno.

"Od početka je bilo jasno da priču o ustavnim promjenama ne možemo da iznesemo nas trojica, već da je za to potrebno i uključivanje drugih. Ja nisam protiv tog uključivanja", istakao je Dodik.

Prema njegovim riječima, ostalo je još da se za popis stanovništva riješi pitanje strategije za izbjeglice i da se donese zakon o popisu.

Dodik je napomenuo da je i pitanje imovine nepohodno staviti na dnevni red i konačno završiti, te da smatra da se dijalog treba nastaviti.

Tihić je novinarima rekao da zbog obaveza ne može doći do sastanka prudske trojke prije Dubrovnika.

"Ne znači ako se nekada posvađamo da su tu prekinute sve linije, jer moramo nastaviti razgovarati", rekao je Tihić.

Čović smatra da će u Dubrovniku biti načinjena neka vrsta revizije prudskog sporazuma.

"U Dubrovniku ćemo da vidimo šta smo uradili i ima li šanse da nastavimo raditi. Tamo ćemo se naravno sastati i sa visokim predstavnikom Valentinom Inckom i ministrom inostranih poslova Švedske Karlom Biltom, zemljom koja predsjedava EU. Tu će biti prisutan i predstavnik američkog državnog sekretara", rekao je Čović.

Prema njegovim riječima, ne bi bilo nikakve šanse da se rješi pitanje državne imovine ukoliko bi se samo slušalo ono što su politički lideri govorili na nedavnoj sjednici Savjeta za provođenje mira.

"Međutim, ipak, vjerujem da ćemo se vrlo brzo dogovoriti i o tom pitanju", rekao je Čović
------------------------------------------------------------------------------------

Cuj, Dubrovnik ... fino, bomme ... ccc [icon_ballbounce.gif]
Koja li jos od atraktivnih mjesta namjeravaju posjetiti o drzavnom trosku a u vrijeme kad se polijepo stegnuo kajs, o cemu svakodnevno prica vec odavno dosadna i nemocna trojka koja se dogovara o dogovaranju za naredno dogovaranje pri cemu se vec zna da ce dogovor biti odlozen ili zakazan za opet nekad, da bi se nastavilo s nadmudrivanjem od kog hajra ne vidi BiH.
Niko od nas, obicnih gradjana, nema uvid u ta njihova dogovaranja. Koji li lopovcina to smisli, pitam se samo, umjesto da "dogovor" tece live preko tv
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Prudski sporazum

#77 Post Postao/la andro »

Iskreno i ja sam za to da dogovor bude organizovan tj. sastanak na nacin da svi mi imamo uvid u tok sastanka . Ali vjeruj da bi tu nastali problemi jer bi ih u tom slucaju NADREALISTI mogli tuziti zbog pokusaja plagiranja njihove serije [oha.gif]
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#79 Post Postao/la mrki62 »

tatanka je napisao/la:
na ovo ti moram odgovorit'...
I ja tebi na tvoj post moram odgovoriti , da pokušam promijeniti nečije shvaćanje biti problema !
tatanka je napisao/la:
osjecas se uvrijedjena a uopste neznas o cemu se radi...

Ona ne zna, ti ne znaš , ja ne znam ,............ vrijeme prolazi , jer svi nešto znamo a to je da svako brani svoje, niko neće da pomete ispred svog praga !
tatanka je napisao/la:ako mislis da kad god neko pomene dodika u nekom negativnom kontextu, da mora istom mjerom i ovu drugu dvojicu, onda je to isti tretman problema kao i prije rata... svi su isti...
DA !!!!!
SVI su isti !
Dok nije bilo Dodika , vođe nacionalističkih stranaka su imale isti program i isti nacionalistički jezik , niko od vođa stranaka ( SDA; SDS i HDZ ) nije vodio državotvornu politiku , koja bi se ticala DRŽAVE BiH svi su vodili politiku nacionalne recipročnosti i svi su se borili za očuvanje nacionalnosti a za državu BiH niko nije mario .
Sad su neke druge vođe , al program je isti ,..... nacionalni integritet je ispred države i to kod svih političara ( vladajuće strukture ), pa bio to Dodik , Silajdžić , Tihić , Dragan Čović ili bilo ko iz nacio stranaka ,............. dakle ; svi su isti .
Sad kad bi Dodik umro , našao bi se neko ko bi ga zamijenio , al program bi bio isti .
Nije u Dodiku problem , problem je i u ostalima - koji s njim surađuju !
tatanka je napisao/la: nisu papaya, nisu svi isti...
Nisu ni ku*čevi isti , al s njima se radi ono u ono !
tatanka je napisao/la: dodik je karcinom u bosanskim njedrima i njegovo ruralno neartikulisano paljenje srpskog naroda vodi samo u jednom pravcu i ima samo jedan kraj... ponovni rat...
Karcinoma ima više vrsta - ne zaboravi nikad to !
Da je Dodik "naš" , onda bi se busali u prsa, kako pametnog političara imademo , ha ?
tatanka je napisao/la: dodik je cetnik i 90% srpskih politicara u tzv. rep, srpskoj su cetnici...
Oni politički ne bi ostali , da nije muslimanskih nacionalista , ..... a i Hrvatskih !
Kakva te tzv RS spopala ?
Yebem ga ja, pa zar nisu nacionalistički muslimani potpisali tu RS i ona je regularna zbog tog potpisa i kao takva ne može biti tzv !
tatanka je napisao/la: i sta ja tu imam da relativiziram..? kome..? mozes li ti meni objasnit', kako neki ili bilo koji liberal, antifasista da razgovara s tim hameljom... koji ba koncenzus... tumace svako zakon kako im najbolje odgovara i onda se ko djeca bezobrazno kesere u lice ponavljajuci, kako oni nisu nista krivi, kako su opet svi protiv srba...
Na koga konkretno misliš ?
tatanka je napisao/la:
ja cu ti reci samo jedno: kakav je onda narod koji ih podrzava, ako su im politicari takvi..?
Da, vala baš , kakav smo mi narod , da apriori podržavamo
političare i to samo zbog jednog razloga ; jer su naši !
Ko što je Josip Pejaković rekao osamdesetih godina : znam ja nas , yebo ti nas .

Uzdravlje nam bilo .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Prudski sporazum

#82 Post Postao/la mrki62 »

hajde sad ti nađi sličan tekst o tihiću, da je krao od države.......
nije ni on cvjećka, ali ne možeš ga brate trpati u isti koš sa dodikom i čovićem
a njegov sin nije dobio milione od stranke kao dodikov već se HALO vratio u šamac i upisao gore djecu u školu
a to što kažeš da je dodik "naš" svi bi ga voljeli-to sam ja davno rekla jer i ja tako mislim
Draga moja, nisam ja u tom kontekstu mislio ,.... lijepo sam opisao u kom ; niko se ne brine o državi BiH, svi zagovaraju nacionalističke teze, bore se za nacionalni reciprotitet i etničku pripadnost i država im je onolika, kolika im je etnička raširenost po državi.
Tamo gdje nemaju glasačko tijelo , nih zaboli guza za taj narod , jer svi vole i brinu samo o onom narodu , gdje dobivaju glasove ,,....... niko od njih ne brine za državu , sve što ih brine, to je poslušni glasači .
Po tom su svi isti ,............ od 90 - e pa naovamo .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Prudski sporazum

#83 Post Postao/la paparaci »

ne slazem se u potpunosti da bi ga voljeli da je nas, jer bi isto tako on bio taj koji bi kocio procese napretka cjelokupne BiH i tako i nama samima osporavao bolji tj normalan zivot. koliko sam upoznat sa situacijom u RS, znam samo da i kod njih ruze bas ne cvjetaju [smile.gif]

samo se budala moze ponositi takvim hajvanima!


a pazi ti guzonja, u Dubrovnik! ahahhaaha. na goli otok, jarane, na goli otok njih treba smjestiti!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Prudski sporazum

#85 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:da, slažem se ali bolje je biti u neku ruku pasivan kao tihić nego pljačkaš kao ostala dvojica. da je umjesto tihića bakir izetbegović šta bi tek onda s nama bilo jer je on 0 od čovjeka, a da ne govorim da je umjesto tihića haris silajdžić


za mene je tihić dobar čovjek (ne zato što sam se rukovala s njim [cool.gif] ) i nije nikako za političara. evo tek sad se probudio malo
Vidovita ,........... Tihić bi bio dobar kao mutavelija, ili u nekoj mirnoj i bogatoj državi u kojoj bi on bio samo kao figura ; bez briga i obaveza.
Umjesto njega bi trebao neko biti sa jakom karizmom , čovjek visokog morala i autoritete , tek onda bi se moglo reći da postoji neko ko može parirati Dodiku.
Ovako je Dodik nekakva babaroga a Tihić je nekakva tampon zona , između zla i dobra ,.... koja tobože štiti ostali narod .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori