Prudski sporazum

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#3 Post Postao/la im_ex »

hypnose je napisao/la:Sta sad to znaci kakve su promjene za ocekivati.... :?: :oops:
Promjene na gore, hypnose ... znas kad se komsije ogradjuju jedan od drugog a pritom se nadmecu ko ce imati bolju ogradu [icon_ballbounce.gif]

Pa znali smo da je doticna "gospoda" OTISLA ...al da su u tolikoj mjeri ... ajjj [glup]

A Dodik ... prednjaci li prednjaci ... hahah, jooj kako ce da mu prisjedne, lik nema pojma

ah da, jadno "Sarajevo" - postace pretijesno bude li sprovedeno u djelo to na cemu se BiH politicari zalazu

jah ... http://www.youtube.com/watch?v=KkcBuUlgOTI
Kuda idu ljudi kao ja ...

cerebrum
Pocetnik
Postovi: 9
Pridružen/a: 23 Jan 2009 23:44

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#6 Post Postao/la cerebrum »

Tvrdim da od ovoga mozda nece biti nista, ako bi se stvarao treci entitet (hrvatski), ili ako bi se pravile 4 ekonomsko-teritorijalne jedinice, u oba slucaja bi od tri BiH konstitutivna naroda samo Hrvati profitirali. Ne vidim zasto bi to ikome izuzev njih samih odgovaralo. Mozda je najbolje da stanje ostane ovakvo kakvo jeste, jer za sada niko nije zadovoljan a svi su podjednako nezadovoljni. Ako bi se pravile bilo kakve promjene, negdje bi se casa prelila a to nije dobro. [icon_e_geek.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#7 Post Postao/la im_ex »

BiH će, nakon reformi, zadržati dvoentitetsko uređenje: RS će ostati s nepromijenjenim statusom, dok će Federacija, umjesto deset kantona, ubuduće imati tri teritorijalne jedinice.
Iako je ovo rezultat dogovora trojice lidera, za ovakav način unutrašnjeg uređenja BiH postoji načelna saglasnost Evrope i Amerike, saznaje "Fokus" od izvora bliskog Kancelariji OHR u Sarajevu.

Hrvatska teritorijalna jedinica obuhvatala bi nekadašnji prostor Herceg-Bosne, tačnije, bila bi to jedinica sastavljena od tri ujedinjena kantona, odnosno Hercegovačko-neretvanskog, Zapadnohercegovačkog i Livanjskog kantona.

Prudska trojka dostaviće prijedloge amandmana na narednom sastanku u Mostaru, ali, prema onome što je do sada poznato, kao konsenzus isplivaće ovakvo uređenje BiH, za koje postoji podrška međunarodne zajednice, s obzirom na to da se stavovi Dragana Čovića i Milorada Dodika gotovo poklapaju.

Sulejman Tihić i Dragan Čović u potpunosti su prihvatili realnost i nemaju namjeru da postavljaju pitanje izmjene teritorijalne organizacije Republike Srpske, što je lider SNSD jasno postavio kao uslov za bilo kakav razgovor o reformi Ustava BiH.
............................................................................................

ccc ...

Ako je ovo nadogradnja Dejtonskog sporazuma ( a tako ju zovu, dakle, jeste), nije mi jasno kako to da se RS uspjela ograditi od parchanja.
Federacija se dijeli na Herceg Bosnu, Bosnjacku jedinicu i "nebosnjacko" Sarajevo.
HDZ-u se osmjehuju brci ... davni san, dakle, skoro pa vec i zvanicno postaje java.
Cuj "Bosnjacka jedinica" ... cuj "nebosnjacko" Sarajevo ... pa jel to nema niko vise normalan, narode .. pa, nema, eto ... vazno je da itekako ide na ruku Evropi
i Americi ... da, i HDZ-u, cuj.
E, pa kad niko nije normalan, onda je za ocekivati urnebes ... ma bravo u podrsci agresorima ... ccc, Medjunarodna Zajednica i vrag, opustilo im dabogda, pfuuuj ... puuu
Ako bi se pravile bilo kakve promjene, negdje bi se casa prelila a to nije dobro. [icon_e_geek.gif]
I ima da se prelije, u pravu si, cerebrum ... i prelice se, i neka ce.amin.

Pogle im samo "krasnih" naziva za nehercegbosansko i ners-ko ... sram da ih bude.


Bosnjacka jedinica" ... "nebosnjacko" Sarajevo ... sta je sta, cije, u cemu je razlika, u cemu je smisao ?????????????????????????????????? ... NEMA GA.

St aj ovo "nebosnjacko" Sarajevo? Koja je to solucija? Kakva je sad to zajebancija? Za godinu dvije (ama ni toliko), ima da se onda "radi dalje" ... jer, ostaje tu ono nesto nerijeseno, vazda nejasno, pa treba i to da se rashcherupa ... pfuuuj .... s kim se to zivi, aman.

E, ne vjerujem da ce narod cutati ... i nek nece ... ako dogovor ne moze da se postigne mirnim putem, ima da gori.
Umjesto da se ide na ukidanje kako kantona tako entiteta, gle kuda jurnuse "pametnjaci".
Bice svasta, potom .... i neka ce.

Ima jos junaka koji vole svoju zemlju, hvala Bogu dragom. Ima, ima.
Kuda idu ljudi kao ja ...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#8 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Nemogu da vjerujem da je SDA potpisala i da nastoji takav sporazum da vertifikuje
Pitam se SDA jel uopste zna sta time cini
Podhitno bi trebali svi glasaci koji ste glasali za tu stranku SDA
a volite BiH da se dignete na masovni bojkot
IZDAJA!!!!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#10 Post Postao/la im_ex »

[eusa_clap.gif]

Mi nismo napadaci.
Mi samo branimo ono sto je nase i to sto volimo



http://www.youtube.com/watch?v=Q9NW0LNP ... re=related
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#12 Post Postao/la mrki62 »

tatanka je napisao/la:
SDA nikada i nije bila stranka bosanaca i hercegovaca... neznam kako i poslije 14 godina "petokolonashtva" jos uvijek iznenadjuju sa svojim deklaracijama...
Pa kad sam ja to pisao i kad sam objašnjavao u svojim izlaganjima da je Alija sudionik dijeljenja BiH , većina me je mrzila zbog toga .
Sve što se sad dešava je dio SDA ( Alijine ) politike , koja je od samog početka svedena na podjelu.
Sam Tihić je postavljen na čelo SDA stranke na nagovor Alije ,............. zašto ?!
Pa zato da se sprovede ono Å¡to se je prije dogovorilo a nije moglo .
Normalno , moralo se je sačekati tolike godine - pa da oprobaju sad raju , jel se šta tako može realizovati.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#14 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

@mrki62 znao sam da ces oglasiti ali da ces ovako brz biti nisam se nadao
Pa neznam sad bas jos je rano to globalizovati i deklarisati
PS. Ne mrzimo te Volimo mi tebe @mrki62 [smileycrushhx9.gif]

SDA nikada i nije bila stranka bosanaca i hercegovaca... neznam kako i poslije 14 godina "petokolonashtva" jos uvijek iznenadjuju sa svojim deklaracijama...
@tanaka mislis? [eusa_think.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: BiH se dijeli na četiri teritorijalne jedinice?

#15 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Ok Mrki,i sta velis moze li se realizovat?
Sve Å¡to su se papci do sad dogovorili - to se je i realizovalo .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori