Emisija "60 minuta", Federalna TV

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#17 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:joj jedva čekam sljedećih 60 minuta da vidim šta će bakir reći u vezi krivične prijave protiv dodika te dodikovih "komplimenata" koje je uputio njemu i federalnoj televiziji

hahahaha. ja sam umirao od smijeha kad su te "komplimente" prikazali na federalnoj. a jest tornjak, zesci! ahahahah.

a sto se tice emisije, prva je liga! nesto najbolje sto BiH ima! cijeloj ekipi skidam kapu i svaka im cast za hrabrost i za to sto se ne stede nimalo!
stari mi je rekao kako su Bakira nazvali policajci iz Zenice(ako se ne varam) i njih 50 su mu pruzili podrsku! ponudili su mu se licno kao obezbjedjenje i rekli mu da se niceg i nikog ne boji i samo da nastavi tako dalje! to me je bas odusevilo i svaka cast tim momcima/ljudima!

mislim da bi im i sam narod trebao dati veliku podrsku i zastitu, a ne vise manje sve to pasivno posmatrati.

nemam priliku da cesto gledam tu emisiju, ali kad mi se pruzi - sa uzitkom je pogledam!

a koliko Dodik Bakira ne mirise, mozete pogledati u sljedecem spotu :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=sQl_Rp4jzx4

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#20 Post Postao/la srebrni »

jako intresantan clanak procitah veceras

Reis-ul-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa ef. Cerić i šef bosanskih Srba Milorad Dodik imaju zajednički interes: ukidanje emisije 60 minuta, piše "Tageszeitung", koji za politički magazin "60 minuta", koji se emitira na Federalnoj televiziji, kaže da je omiljen među normalnim ljudima i omražen među moćnim, korumpiranim, nacionalistima i religioznim fanaticima.
"Mustafi ef. Ceriću, stalne kritike zbog njegovog načina života, načina vođenja Islamske zajednice, sprege religije i političke vlasti, finansijskih spletki njegovih pristaša jako smetaju. U RS je emisija također rado gledana. No, tamo premijer Milorad Dodik provodi ono o čemu reis samo može sanjati: Dok se emituje "60 minuta" signal Federalne televizije biva prekinut. Dakle, samo u onim dijelovima Republike Srpske, do kojih dopire signal FTV sa odašiljača iz Federacije, vlada sloboda govora" piše "Tageszeitung".

List piše da su Dodik i Cerić zapravo protivnici. Samo u borbi protiv "60 minuta" su ujedinjeni.

"Oni naime u svojim etničkim grupama žele u ideološkom i političkom smislu voditi glavnu riječ".

U tekstu se navodi da se u Evropi Cerić predstavlja kao predstavnik europskog islama koji pazi na demokratiju i ljudska prava.

"Ipak u vlastitoj zemlji on je već godinama na meti kritika. Ne samo "60 minuta", već i sedmičnici Slobodna Bosna i Dani ga kritikuju, a nalazi se na meti kritika i u samoj Islamskoj zajednici. Njegov protivkanditat za reisa na posljednjim izborima za tu funkciju u Islamskoj zajednici dobio je 120 od mogućih 300 glasova. Na taj način je još tada bilo jasno da ne slijede svi u Islamskoj zajednici kurs Mustafe Cerića. Njegovi protivnici mu zamjere što je dopustio vehabizam ili u najmanju ruku što se protiv njega nije dovoljno energično borio. Proši izborni rezultati za njega su morali biti šokantni. Od tada Cerić ciljano pokušava izgraditi svoju poziciju unutar Islamske zajednice i povezuje se sa radikalnim islamskim strujanjima unutar zajednice. Njegova kritika prema vehabijama je tiha. Prema njemu su prije svih kritični profesori sa Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu. Međutim, onaj ko kritikuje Cerića dospijeva u opasnost, i nakon toga se za njega kaže da nije "pravi musliman". Kazne su velike prije svih u selima. A, za poznate osobe, koje kritikuju Cerića, to znači da će se naći na meti Ceriću prijateljski naklonjenog Dnevnog avaza", piše "Tageszeitung".

"Milorad Dodik gasi televizor samo kada čuje ime "60 minuta" - šef svih bosanskih Srba, koji se pogrešno naziva Socijaldemokratom, ima sve razloge za to. Novinari su objavili sa je on umiješan u korupcijske skandale", piše list i dodaje da je SIPA pokrenula postupak protiv njega, da ga se sumnjiči da je prilikom izgradnje zgrade Vlade u Banja Luci, potom izgradnje dijela auto-puta, te prilikom privatizacije određenih firmi navodno uzimao proviziju.

"Ono što je činjenica i što je provjereno je da Dodik u prestižnom naselju Dedinje u Beogradu ima vilu u koju je uloženo više miliona. Dodik pokuša posredstvom, svoga prijatelja Željka Kopanje, šefa Nezavisnih novina, kao i preko televizija u Republici Srpskoj, napade na sebe predstaviti kao napade na sve Srbe", piše "Tageszeitung".

"Dodik, koji je za Sarajevo rekao da je bosanski Teheran, i koji stalno bulazni o muslimanskom terorizmu u Bosni, i Cerić, za kojeg je Dodik neko ko cijepa Bosnu, su zapravo antipodi. Obojica, Dodik i Cerić, trebaju zapravo jedan drugog kako bi zahvaljujući uzajamnom neprijateljstvu držali svoje vlastito stado na okupu. No, u slučaju "60 minuta" su jedinstveni", zaključuje "Tageszeitung".

(dwelle)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#22 Post Postao/la paparaci »

istina od a do ž! uh....... [Real mad.gif]

jos jednom skidam kapu cijeloj ekipi "60 minuta" i svim slicnim njima! to su heroji danasnjice!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#24 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:Dodik izjavio da je vasković sam sebi razbio staklo i poslao prijeteće pismo

http://www.bol-chat.de/news/view/289/

[To funny.gif]

jasta [baaa.gif]

ovo ni audiciji nije ravno [eusa_wall.gif]

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#25 Post Postao/la srebrni »

ne znam cime ce nadoknaditi OTETU kameru televizije Bijeljina....zezno se neko iz MASE
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#26 Post Postao/la paparaci »

srebrni je napisao/la:ne znam cime ce nadoknaditi OTETU kameru televizije Bijeljina....zezno se neko iz MASE

ma nije se niko zezno [baaa.gif]
oteli je sami sebi - eto vidjeces [laugh.gif]

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#27 Post Postao/la srebrni »

paparaci je napisao/la:
srebrni je napisao/la:ne znam cime ce nadoknaditi OTETU kameru televizije Bijeljina....zezno se neko iz MASE

ma nije se niko zezno [baaa.gif]
oteli je sami sebi - eto vidjeces [laugh.gif]
ma rekao je traktorista OHO MU SE OHO ko je to ucinio
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#28 Post Postao/la paparaci »

srebrni je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
srebrni je napisao/la:ne znam cime ce nadoknaditi OTETU kameru televizije Bijeljina....zezno se neko iz MASE

ma nije se niko zezno [baaa.gif]
oteli je sami sebi - eto vidjeces [laugh.gif]
ma rekao je traktorista OHO MU SE OHO ko je to ucinio

[To funny.gif]

on se ubio za kakvu humoristicku emisiju [baaa.gif]

Odgovori