Emisija "60 minuta", Federalna TV

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#77 Post Postao/la beca »

pomogao mi drug igla da se sjetim


alija behmen mu je punac

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#78 Post Postao/la kajs »

Ja verovatno zbog te nagrade u nekoj od sledecih emisija ce Vedran Puljic biti prikazan kao neko ko je sa tenkom, najmanje i dvije haubice, krenuo u Siroki da navija. [Happy.gif]

Sretno mu bilo, ali ne dovoljno (ili nedovoljno [huh.gif] vise pojma nemam), sta je satisfakcija onih 10% (a siguran sam da je vise) kojima je zulum od njega nacinjen.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#80 Post Postao/la basista »

Mislim da je Bakir H. dobar novinar.. Ali ponekad i nije bas objektivan..
valjda su mu neki politicki krugovi,prirodno odbojni..
Ali bolji je u svakom slucaju od ostalih.. jer emisija je zanimljiva. Uvijek je prisutna neka doza dramatike.. U svakom prilogu.
jedino mu je dosadan onaj dio sa gostom u studiju.
Doduse..kod nas situacija i jeste takva da treba mlatiti po svima redom.. pa opet ponovo... i sve tako..
Ali smeta mi sto pokretima kopira Hadzifejzovica.
ja ne simpatisem ljude koji nisu originalni u poslu.. [cool.gif]

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#82 Post Postao/la basista »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Ali smeta mi sto pokretima kopira Hadzifejzovica.
nemoj ba tako odmah će mi omrznuti :lol:

..
To je ocito bona.. Zapravo,imitira jos nekog,ali zaboravio sam koga..
Kad se sjetim,javicu.. [Happy.gif] [Happy.gif]

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#83 Post Postao/la kajs »

vidovita_dzemila je napisao/la:poštenim ljudima ne može zulum načiniti


a prilozi su bili o širokom par puta. i jedini korektni prilozi koje sam čula jer samo prikazuju snimke i govore činjenice bez optuživanja ikoga, a na ostalim televizijama, web portalima i novinama bošnjaci za sve optužuju hrvate a hrvati bošnjake

Dezmila, pogledaj me Dzemila ... sta cu bez tvoga lica ...

ehehe

E hajd procitaj onaj post sto sam napiao tamo na temi o preminulom Vedranu sto je bila. A jok ne fala im za to. Mene interesuje da Bosna bude drzava, a da bi to bila mora imati institucije. Nemoze to da ginu ljudi a niko ne odgovara, naravno niti bakir pravi emisije kao sto je pravi kada je npr Semiha bila gradonacelnik Sarajeva. Nemoze da mup kantona tog tamo kako se zove da ne pogresim hercegovackog ili zupanije kako je "krste" kroati, na konferenciji kaze nesto sto nije istina. E kad vidim da bakir osuje po njima kao sto je po ovim "mojim" kazem pozdravljam. Znas bude kajs nacionalista, neka bude, nema veze, e ali nemoze da bude da u Upravni odbor FTV sedi samo jedan bosnjak (ako smo vec hteli podjelu po nacionalnoj strukturi, a ako u federaciji ima 70% bosnjaka. I jos hrvati hoce svoju tv!? U takvom miljeu lahko je bakiru da radi to sto radi. E da ti kazem i ovo ne stoji ti ova
poštenim ljudima ne može zulum načiniti
upravo obratno, lazovu reci da je lazov, lopovu da je lopov, ubici da je ubica.. itd nije zulum, to je pravo i obaveza, ali postenom insanu tako nesto reci e to je zulum, pa makar cinio to i na onih 10% (a ja tvrdim da je vise al se slazem sa tobom da ne brojimo, nasi smo ;) ) znaci da je on zulumcar.

E mislim da i o ovom vrijedi razmisliti, ovaj nacin novinarstva tipican je za zemlje u kojima je drustveni poredak naslonjen na socijalizam, a glavna odlika toga je krsenje ljudskih prava! socijalizam kao drustveni poredak je gotovo zamro, fosilne ostatke tog uredjenja mi mozemo danas vidjeti u Kini i Kubi npr, a ono sto se cio svijet ostali slaze je da su to zemlje u kojima je sloboda medija ogranicena, ili je nikako nema, pa su mediji i istrazitelji i tuzioci i sudije, i da se krse ljudska prava! E ovaj zulum sto radi doticni je upravo krsenje ljudskih prava i upravo lici na to. Naravno, nebi ni mogao drugacije jer ne umije i jer su njegovi mentori upravo naslonjeni na "ovakav" socijalizam. Ne socijalizam u kojem se vrednuje covjek i institucija drzave, kakav srecemo u evropi, vec ovaj tz. socijalizam koji je izumreo jos tamo negde s pocetka '80. proslog vijeka a koga nam zele zlatko i bakir. Ovo govorim zato sto su bitne institucije Bosne i Hercegovine i niko se ne smije staviti ispred toga, to je onda diktatura.

Moguce da ja gresim, ali vredi razmisliti i o ovome. Da ti kazem i ovo, jesu bili izbori 2002. i Tihc dobio i SDA bio clan bosnjacki predsjednistva. Hajd molim te u tom periodu nadji da je Haris se njemu mjesao i njega zaobilazio iz poslova vezanih za direktni rad bosnjackog clana predsjednistva. E ja ne bih bio u redu kada bih rekao da ovo sto ovaj radi, thic, dok je sad Haris bosnjacki clan predsjednistva da mu se on mijesa u postao, mada je narod, bosnjaci, izabrali Harisa. Mada je tihic dobio duplo manje glasova od svoje stranke SDA na proslim izborima. O tome govorim, nemogu se tako graditi institucije i drzava kada se onima kojima je narod dao legitimitet da ih predstavljaju na svakom koraku podmecu klipovi u tockove.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#87 Post Postao/la andro »

"Je**t ću Bakiru majku!"

Premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku novinar emisije "60 minuta" Federalne televizije nikako ne sjeda te se političar tokom pregovora u Butmiru sjetio majke Bakira Hadžiomerovića.

Dodik se predstavnicima nekih stranaka iz BiH žalio kako je već tri puta nakon emisije "60 minuta" svoju majku morao voziti u bolnicu jer joj je bilo loše. "Jebat ću Bakiru majku", rekao je tokom jednog od neformalnih razgovora Milorad Dodik, piše otvoreno.ba.

Sukob Dodika i Hadžiomerovića mogao se pratiti u Hrvatskoj tokom emisije "Nedjeljom u 2" kada je političar novinaru kazao da će ga nokautirati kada dođe u Banja Luku. Niti dopisnik FTV-a iz Banja Luke Mišo Vidović nije prošao bolje kod premijera Republike Srpske. Njemu je, jednom prigodom, Dodik rekao kako bi volio da mu otkaže srce.
slika
slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#88 Post Postao/la beba80 »

vidovita_dzemila je napisao/la:sve si mi rekao SAD




na to sam mislila






možda bakir hadž. jeste nekad grub, nekad vrijeđa nazivajući pojedine...... nekim imenima ali na kraju se uvijek ispostavi da je u pravu


eto ne znam na šta ti misliš kad kažeš da je osuđivao neosuđene ali bože moj.......može nekad imati i propuste. ali u 90 posto slučajeva je u pravu

osim toga dobitnici su brojnih nagrada, evo nedavno im i Hrvati dali nagradu

a nagrade se ne daju onima koji Å¡ire dezinformacije
Ne nagrade treba dati onima koji ruse svoj sopstveni narod a ne vide i ne znaju jer su ogluseni bratstvom i jedinstvom u transferu.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Emisija "60 minuta", Federalna TV

#90 Post Postao/la beba80 »

Ponavljam nagrade treba dati onima koji ruse svoj narod a ne ispravljaju ga vec ruse i stvaraju parolu koja glasi bratstvo i jedinstvo pod pokroviteljstvom pape il obame il rokfelerovih,busovih i njima slicnih.Zao mi je sto ne mogu otvoreno i natenane da napisem jer ja sam jedinka prema sistemu

Odgovori