Zlocini mocnika druge Jugoslavije

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#31 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
Mic_Sokoli je napisao/la:
Htio sam da kazem da nisu svi bili za tu Jugoslaviju i da je ona ubijala svoj narod,neke manje neke vise.
Nezakonito ............bez sudjenja..............
To su te godine , kad je bio prijeki sud u smislu ; ako si sudjelovao sa okupatorom i ako se znalo za to , odmah je bilo smaknuće.
Čini mi se da si ti u Njemačkoj , pa pozanimaj se šta se je radilo 1945 u njemačkoj : vršila su se javna vješanja - onih za koje se znalo da su sudjelovali u Hitlerovoj mašineriji .
Zatim , ..... kad su podijelili Njemačku na Istok/Zapad , tad su isto likvidirali one što su htjeli preći preko Berlinskog zida ,mnoge porodične tragedije su se tada dešavale - sve je to uzrok nacionalizma a komunizam je posljedica tog nacionalizma.
Ostaje pitanje ; da li bi bio takav komunizam , da nije bilo nacionalizma ;)

mrki,opravdavas jedan rezim za genocid izvrsen nad vise stotina hiljada ljudi,rijecima "to su te godine"..
isto objasnjenje se moze upotrijebiti i za hitlera,budali se prohtjelo da ubija ljude,da zbrise jedan narod sa lica zemlje,da upravlja cijelim svijetom,a opravdanje je" to su te godine"...
"te" godine su se desile i u devedesetim,i naslijedje su "tih" titini godina druze mrki,koji je svakom nametao svoju volju,a oni njegovi,ko bajagi,"komunisti",su isti sistem "nametnutog misljenja",htjeli primjeniti poslije njegove smrti...
pis.m im se na petokraku....
xxx...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#32 Post Postao/la kajs »

Znas kakav ti je mrki zauzme jednu putanju potpuno pravolinijski i nema razumjevanja za druge i drugacije, dotakne se jedne povrsine i to je cijelo njegovo znanje koje zeli da nametne kao sustinu. A nezna da prilikom obrade drveta do finalnog proizovda prvo sto se sklanaj je ona kora od drveta.

Tako i za ovog pljackasa i inspiratora genocida (eto puno podataka) koji je pljackao 35 godina, da kaze da je bio "kao dobar", pa onda njegovi izvrsioci nastavili narednih 10 godina pa onda 4 godine totalnog rusenja drzave Bosne i Hercegovine (ima li i jedno mjesto da nisu borbe vodjenje, stanovnici proterani, popaljeno i popljackano) (ako pazljivo gledas onaj intervju generala Sefera na onom pregovoru s tudjmanom on doslovno citira tudjaman koji kaze "nemozete vi da ratujete protiv hrvatske i srbije" i tim nedvosmisleno tudjman u naletu besa priznaje da su srbija i hrvatska skupa napale Bosnu) i sav teret toga zeli da svali na navnodnu "nesposobnost iskljucivo bosnjackih politicara (ove druge ni ne spominje mada u Bosni su tri naroda), njihovu pohlepu i navodne prevare". To je samo fin pokazatelj onog koliko pravolinijski (sa maramom crvenom oko vrata i kapicom plavom na glavi) i do te mere povrsinski (da je to po nekada tako smijesno) nastupa kada opravdava neke njegove navodne stavove.

Al staces, mrki je nas drugog nemamo.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#33 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:

mrki,opravdavas jedan rezim za genocid izvrsen nad vise stotina hiljada ljudi,rijecima "to su te godine"..
isto objasnjenje se moze upotrijebiti i za hitlera,budali se prohtjelo da ubija ljude,da zbrise jedan narod sa lica zemlje,da upravlja cijelim svijetom,a opravdanje je" to su te godine"...
"te" godine su se desile i u devedesetim,i naslijedje su "tih" titini godina druze mrki,koji je svakom nametao svoju volju,a oni njegovi,ko bajagi,"komunisti",su isti sistem "nametnutog misljenja",htjeli primjeniti poslije njegove smrti...
pis.m im se na petokraku....
Paša, opet ponavljam; poslijeratne godine su bile godine čišćenja nepodobnih i to u skoro svim državama.
Čini mi se da ti živiš u Francuskoj, pa eto probaj pronaći informacije koliko je pobijenih u Francuskoj ljudi poslije 2.svjetskog rata.
U Njemačkoj su čak javno vješali, nabroj mi države gdje nisu pobijali poslije rata one koji su bili na strani okupatora.
Toliko za ovaj put.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#34 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:Znas kakav ti je mrki zauzme jednu putanju potpuno pravolinijski i nema razumjevanja za druge i drugacije, dotakne se jedne povrsine i to je cijelo njegovo znanje koje zeli da nametne kao sustinu. A nezna da prilikom obrade drveta do finalnog proizovda prvo sto se sklanaj je ona kora od drveta.
Dječače, ja samo pišem svoje mišljenje i svoj stav.
Ama baš nikome ne usiljavam svoje mišljenje i imam razumijevanja ako neko drugačije misli.
Šta bi bilo kad bi svi isto mislili, imaš li odgovor na to ?
Evo ti pomoći;svaku temu bi mogli zatvoriti,jer ne bi bilo rasprave.
kajs je napisao/la: Tako i za ovog pljackasa i inspiratora genocida (eto puno podataka) koji je pljackao 35 godina, da kaze da je bio "kao dobar",
Ako je bio pljačkaš onako kako ti opisuješ,........... de mi objasni nešto ; kad bi sad bio referendum da se opet na taj način opljačka od novopečenih bogataša, šta misliš kako bi se raja izjasnila?
Da li bi bili da im se ta imovina opljačka ili bi ravnodušno raja rekla;pa neka ih , ne dirajte ih, ha?
kajs je napisao/la: pa onda njegovi izvrsioci nastavili narednih 10 godina pa onda 4 godine totalnog rusenja drzave Bosne i Hercegovine (ima li i jedno mjesto da nisu borbe vodjenje, stanovnici proterani, popaljeno i popljackano) (ako pazljivo gledas onaj intervju generala Sefera na onom pregovoru s tudjmanom on doslovno citira tudjaman koji kaze "nemozete vi da ratujete protiv hrvatske i srbije" i tim nedvosmisleno tudjman u naletu besa priznaje da su srbija i hrvatska skupa napale Bosnu) i sav teret toga zeli da svali na navnodnu "nesposobnost iskljucivo bosnjackih politicara (ove druge ni ne spominje mada u Bosni su tri naroda), njihovu pohlepu i navodne prevare". To je samo fin pokazatelj onog koliko pravolinijski (sa maramom crvenom oko vrata i kapicom plavom na glavi) i do te mere povrsinski (da je to po nekada tako smijesno) nastupa kada opravdava neke njegove navodne stavove.
Da, i za to je tito kriv,......... ok, evo ja se slažem [muzikafo1.gif]
Ali,............. zašto yebeni Alija ne može biti kriv [Happy.gif]
Sefer je dobro opisao i svakom sa strane je bilo jasno da je i sa Hrvatske strane bila invazija na BiH ali,............. Alija ga se je skroz držao kao krpelj i nikad ništa ružnog nije rekao , čak je od Tuđmana dobio u Splitu najveće moguće hrvatsko priznanje a to priznanje mu je ( Aliji ) lično oko vrata objesio Tuđman - govorim o hrvatskoj državnoj lenti.
Ybt ga, ja se sjećam svega. Još od vremena vladavine Tuđmana i Alije je potpisan protokol trgovanja između Hrvatske i BiH i taj protokol i dan - danas važi ;Hrvatska po BiH prodaje što želi a BiH u Hrvatskoj ne može!!!!!!!
Å ta? Nisi znao za to ?
Eto, pronađi mi BiH cigarete u Hrvatskoj a kontra se može naći ogromno raznih cigareta po BiH hrvatske proizvodnje.
Tako je i sa drugim artiklima/proizvodima.
Ko je za to kriv?
Ma tito, sunce mu kalaisano.
kajs je napisao/la: Al staces, mrki je nas drugog nemamo.
I ti si naš, drugog nemamo [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#35 Post Postao/la kajs »

Samo ti grebi po povrsini kore a ja cu reci e na Put Ispavni Dragi Allah da uputi ovog mrkog a i sve nas skupa Inshallah bas me fino oraspolozi svaki puta i nasmeje.

Njegovim misljenjem [Happy.gif]
Ko je za to kriv?
Pa rekoh ti onaj copavac pljackas i njegovi izvrsioci pa onda (konkretno za Bosnu, a po izjavi generala Sefera kojeg citiras cesto) Hrvatska i Srbija koje su je totalno razrusile za cetiri godine.

I ba mrki, pretera ga. Ako su potpisali Rahmetli Alija i tudjman protokol, pa nisu to oni potpisivali u njihova imena valjda kao predsjednici drzava grebo ga ti, i sad sto jedna drzava ne postuje to kriv je Rahmetli Alija, pretera ga [Happy.gif] To samo govori o "dobro susjedskim odnosima" i "iskrenoj nameri"

Demokratija, jbg mlogo zeznuta stvar, izbori pravo da se bira i budes biran, pa kad te izaberu imas mandat od onih koji su te glasali da u "njihovo ime" upravljas i odlucujes. E sad sve ove zlocince i njihove zlocine koje su radili preko 50 godina zelis ponistis sa (ukupno ni 7 godina koliko je SDA imala mandat da upravlja BOSNOM TOTALNO RAZRUSENOM RATOM)

Pretera ga [Happy.gif]

[bihbq3.gif]

P.S. (nije I Love You [mmmux2.gif] )

Da dodam, samo i ovaj detalj, SDA je bila i 2000. "za sve kriva" u Bosni tako da u ukupnom zbiru ostaje im neke 2-3 godine. Svi se sjecaju Alijanse, uff kako su oni bili uspjesni :lol:
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#36 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:Samo ti grebi po povrsini kore a ja cu reci e na Put Ispavni Dragi Allah da uputi ovog mrkog a i sve nas skupa Inshallah bas me fino oraspolozi svaki puta i nasmeje.
Hvala također [muzikafo1.gif]
kajs je napisao/la:
Pa rekoh ti onaj copavac pljackas i njegovi izvrsioci pa onda (konkretno za Bosnu, a po izjavi generala Sefera kojeg citiras cesto) Hrvatska i Srbija koje su je totalno razrusile za cetiri godine.
Lentu je dobio Alija ,......... zašto?
kajs je napisao/la: I ba mrki, pretera ga. Ako su potpisali Rahmetli Alija i tudjman protokol, pa nisu to oni potpisivali u njihova imena valjda kao predsjednici drzava grebo ga ti, i sad sto jedna drzava ne postuje to kriv je Rahmetli Alija, pretera ga [Happy.gif] To samo govori o "dobro susjedskim odnosima" i "iskrenoj nameri"
Jel to BiH političari svo vrijeme ne mogu zabraniti uvoz Hrvatskih stvari ?
Zašto ne ide uzajamno , ti meni ja tebi?
Tihić je jednom rekao, pa znate , ako bi mi prodavali svoje cigarete u Hrvatskoj , Hrvati bi digli toliku carinu , da se nam ne bi isplatilo izvažati,......... jel to teško kontra uraditi ?
Dalje, ako živiš u BiH;kako tumačiš to , da je Sarajevska drina napravljena u Sarajevu skuplja od one što je napravljena u Mostaru?
Pazi; kutija je ista!
kajs je napisao/la: Demokratija, jbg mlogo zeznuta stvar, izbori pravo da se bira i budes biran, pa kad te izaberu imas mandat od onih koji su te glasali da u "njihovo ime" upravljas i odlucujes. E sad sve ove zlocince i njihove zlocine koje su radili preko 50 godina zelis ponistis sa (ukupno ni 7 godina koliko je SDA imala mandat da upravlja BOSNOM TOTALNO RAZRUSENOM RATOM)

Pretera ga [Happy.gif]

[bihbq3.gif]
Gdje ti živiš dječače?
7 - sedam godina????
Probudi se sinko slika
Vidiš , za razliku od tebe, ja o titi mogu sve što želiš potvrditi a ti o Aliji ama baš ništa.
Nešto me interesuje;kad bih ja u tvom prisustvu opsovao boga, šta bi ti uradio?
Dobro razmisli, jer ću ti postaviti još jedno pitanje [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#37 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:

mrki,opravdavas jedan rezim za genocid izvrsen nad vise stotina hiljada ljudi,rijecima "to su te godine"..
isto objasnjenje se moze upotrijebiti i za hitlera,budali se prohtjelo da ubija ljude,da zbrise jedan narod sa lica zemlje,da upravlja cijelim svijetom,a opravdanje je" to su te godine"...
"te" godine su se desile i u devedesetim,i naslijedje su "tih" titini godina druze mrki,koji je svakom nametao svoju volju,a oni njegovi,ko bajagi,"komunisti",su isti sistem "nametnutog misljenja",htjeli primjeniti poslije njegove smrti...
pis.m im se na petokraku....
Paša, opet ponavljam; poslijeratne godine su bile godine čišćenja nepodobnih i to u skoro svim državama.
Čini mi se da ti živiš u Francuskoj, pa eto probaj pronaći informacije koliko je pobijenih u Francuskoj ljudi poslije 2.svjetskog rata.
U Njemačkoj su čak javno vješali, nabroj mi države gdje nisu pobijali poslije rata one koji su bili na strani okupatora.
Toliko za ovaj put.

ima druze miki,
Bosna, da ‘prostiš, jedna zemlja imade: i hladna i gladna, i posna i bosa i k tomu još, da ‘prostiš, prkosna od sna”....
u toj Bosni se nije desilo o cemu pricas zbog demokratse vlasti i VELIKOG COVJEKA,ALIJE IZETBEGOVICA.........
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#38 Post Postao/la mrki62 »

pasa74

Radi se npr. od 1945 pa do 1950 godine.
Jel još tvrdiš ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#39 Post Postao/la pasa74 »

mrki,poredjenje je bilo o tome sta se radilo za vrijeme titove vladavine i postupaka i djela rahmetli Alije...ratno ili poslije ratno stanje,uopste nije bitno kad,postupci i nacin sprovodjenja politike sse ne mogu porediti...tito je naredio smrt vise stotina hiljada ljudi zbog politicke ideje,a to Alija nije nikada ni rekao a pogotovo ne naredio...u tome je njegova Velicina mrki....
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#40 Post Postao/la mrki62 »

Mi govorimo o titinom vremenu i njegovim zločinima a ja sam napisao; Paša, opet ponavljam; poslijeratne godine su bile godine čišćenja nepodobnih i to u skoro svim državama.
Čini mi se da ti živiš u Francuskoj, pa eto probaj pronaći informacije koliko je pobijenih u Francuskoj ljudi poslije 2.svjetskog rata.
U Njemačkoj su čak javno vješali, nabroj mi države gdje nisu pobijali poslije rata one koji su bili na strani okupatora.
Toliko za ovaj put.


Pročitaj još jednom a ako ustraješ na BiH i Aliji, vjeruj da imam dosta materijala.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#42 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
U Njemačkoj su čak javno vješali
Vjesali su Amerikanci generale i vaznije Ljude nacisticke Njemacke,NAKON JAVNOG sudjenja,sto ovdje nije slucaj i ne znam zasto namjerno poredis?
Ne Mic.
Nisu ameri nikoga vješali, vješali su Nijemci - nova vlast.
Dobro si uočio, vješali su naciste a na prostoru bivše Yu su tamanili one što su bili učesnici nacista ili slični njima.
Prošlo je 30 godina od smrti i nikad do sad nije bilo javne rasprave i državnih osuda zbog navoda o titi.
Ko se buni za čišćenje zločinaca?
Bune se desničari i oni što bi kad bi imali mogućnost bili:četnici, ustaše, belogardisti, domobrani i sl.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#43 Post Postao/la kajs »

To mrki, e de udri sa tvojim materijalom, pa da onda krenemo kontra arggumentima pa ces na kraju da ustvrdis da je tito, a jeste, bio derpe [Happy.gif] (bio moson a to im je ucrtano u njihovom vjerovanju) [Happy.gif]

Polahko doci ce i ta rasprava na red, prvo su ovi njegovi izvrsitelji nastavili pljacku pa onda sljedbenici tog komunizma i brkati generali nastavili rusenje i paljenja pa sad ovi tvoji evropejci izazvali neku krizu.

Al ima pomaka evo vidis dosta je tekstova. Polahko mrki ne hiti [laugh.gif]
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zlocini mocnika druge Jugoslavije

#45 Post Postao/la mrki62 »

Ljudi su ubijani tajno i bez procesa....
Kako ono kažu; bilo je u ime ljudstva.
Ja ne branim nikoga , samo sam iznio činjenice, jer se je čišćenje događalo svugdje i to nema opravdanje.
To u vezi njemačke, ......... da su bili procesi oni bi trajali godinama a ne preko noći pred zid ili na štrik.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori