Otkrice - Huda jama - Slovenija (Titovi zlocini)

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Otkrice - Huda jama - Slovenija (Titovi zlocini)

#91 Post Postao/la sabinax »

ja mislim da ste si bas dali truda na ovoj temi...bravo mrki i dado
steta sto me politika previse ne interesira...ne zivim za jucer ili prekljucer vec za sutra
uostalom pronasli su nekog odgovornog partizana koji zivi u Beogradu, svejedno mislim da ga srbi nece izruciti...a ionako mu preostaje jos koja godina zivota
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Otkrice - Huda jama - Slovenija (Titovi zlocini)

#92 Post Postao/la mrki62 »

Samo da se ponovim :
mrki62 je napisao/la:Yebatga, živim u Sloveniji , pa si dajem za pravo da usput i nešto znam o tome :lol:

Janez janša je sve do prije cca 4 mjeseca bio predsjednik Slo. Vlade i biti na takvom položaju a ne uraditi ono što mu smeta je lucidno .
Sad se javljati u javnosti sa takvim idejama i željama je krajnje bezobrazno - jer je to mogao uraditi za vrijeme svog mandata.

Davne 1999 godine su u javnost došle vijesti o svim jamama i ne samo o Hudoj jami .

Evo link http://www.safaric-safaric.si/materiali ... 20Cro.html

Pronaćićete i o toj Hudi jami :Crvenim slovima imate ( oko polovine stranice - kad otvorite link ) D. ŠTAJERSKA
Zatim plavim slovima piše ;
RUDNIK BARBARA U HUDOJ JAMI

Sve se je to znalo davno a Hrvatima je to poslato 1999 godine .
Janša ne može prduckati sad o tome - jer je znao i prije za to .
Na stotine je takvih slučajeva i to je u tadašnje vrijeme bila normalna pojava ; ko god je sudjelovao sa okupatorom , slijedilo je kažnjavanjem smrću .
Sve se to znalo al političarima prije nisu te kosti trebale , sad kad bi trebali ovom krizom da se bave , oni svoje "znanje" koriste sa mlaćenjem prazne slame !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Otkrice - Huda jama - Slovenija (Titovi zlocini)

#93 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:Samo da se ponovim :
mrki62 je napisao/la:Yebatga, živim u Sloveniji , pa si dajem za pravo da usput i nešto znam o tome :lol:

Janez janša je sve do prije cca 4 mjeseca bio predsjednik Slo. Vlade i biti na takvom položaju a ne uraditi ono što mu smeta je lucidno .
Sad se javljati u javnosti sa takvim idejama i željama je krajnje bezobrazno - jer je to mogao uraditi za vrijeme svog mandata.

Davne 1999 godine su u javnost došle vijesti o svim jamama i ne samo o Hudoj jami .

Evo link http://www.safaric-safaric.si/materiali ... 20Cro.html

Pronaćićete i o toj Hudi jami :Crvenim slovima imate ( oko polovine stranice - kad otvorite link ) D. ŠTAJERSKA
Zatim plavim slovima piše ;
RUDNIK BARBARA U HUDOJ JAMI

Sve se je to znalo davno a Hrvatima je to poslato 1999 godine .
Janša ne može prduckati sad o tome - jer je znao i prije za to .
Na stotine je takvih slučajeva i to je u tadašnje vrijeme bila normalna pojava ; ko god je sudjelovao sa okupatorom , slijedilo je kažnjavanjem smrću .
Sve se to znalo al političarima prije nisu te kosti trebale , sad kad bi trebali ovom krizom da se bave , oni svoje "znanje" koriste sa mlaćenjem prazne slame !
Sve se to znalo jos i prije. odmah nakon raspada jugoslavije. jer tek tada su zivi svjedoci smjeli napokon otvoriti usta. i zna se i to da se to sada koristi u politicke svrhe,pa nije nitko glup. ja i ne tvrdim suprotno. ali to ne mijenja stvari koje su se dogodile.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Otkrice - Huda jama - Slovenija (Titovi zlocini)

#94 Post Postao/la dadooo_23 »

sabinaX je napisao/la:ja mislim da ste si bas dali truda na ovoj temi...bravo mrki i dado
steta sto me politika previse ne interesira...ne zivim za jucer ili prekljucer vec za sutra
uostalom pronasli su nekog odgovornog partizana koji zivi u Beogradu, svejedno mislim da ga srbi nece izruciti...a ionako mu preostaje jos koja godina zivota
i kao,oni ce sada uhicenjem tog starog partizana rijesiti sve,i svi zlocini komunistickog rezima ce se svaliti na tog djedicu i svi sretni i veseli. pa j**** ga ja tko je tu lud? sad je svakako gotovo. sto kaze mrki,za to se sada ionako nece nikome suditi nit se moze i to ti je to.

a da se treba okrenuti buducnosti - TREBA! ali isto tako da se trebaju rascistiti neke stvari u proslosti - TREBAJU!
i jos jedna nam stvar fali - da se rijesimo boljsevickog mentaliteta da bi uopce mogli napredovati,i plakanja za titom jer od toga nema nista,a taj boljsevicki mentalitet pomalo i koci napredak,i plus ga koci lopovluk i pohlepa nasih politicara,koje samo treba srusiti nekim masovnim buntom s vlasti.
meni je samo krivo kada vidim kako ovaj sustav moze biti dobar a kod nas nije zbog nekolicine lopova.
i slusam ljude,kaze ma glasaj za ove oni su bolji od ovih sto su trenutno na vlasti. ma svi isti,taman dao glas za stranku zelenih,ili za onog lijanovica sto dijeli kobasice po trgovima.

a u cemu je u stvari fazon? fazon je u tome sto je zavladalo kolektivno bezvjerje i bezbozje i to je bit svega. i ljudi su postali pohlepni i izopaceni. to ti je to.
Zadnja izmjena: dadooo_23, dana/u 31 Mar 2009 18:47, ukupno mijenjano 1 put.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Otkrice - Huda jama - Slovenija (Titovi zlocini)

#95 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
ne mozemo se mi raspravljat kada ti titove zlocine opravdavas i uzimas ih zdravo za gotovo. ti imas svoj nacin razmisljanja i neko samouvjerenje i tebi ni bog ne moze dokazati neke stvari.
Ma pusti ti mene, zamisli da me uopšte nema , al uzmi jednu jedinu činjenicu ; Hitlera, Musolinija , Pavelića ,..... su osudili a titu nisu .
Nemoj ti gledati šta ja pišem i kakav stav imam do toga, ja samo tebi probavam neke stvari objasniti .
Evo danas : U Ljubljani će vjerovatno jedna ulica dobiti ime po Titi i to samo iz revolta zbog takvih kao što si ti i ovakvih tema .
Evo par linkova ; http://www.finance.si/242373/Ljubljani_ ... tova_cesta
http://dnevnik.si/novice/slovenija/1042255350
dadooo_23 je napisao/la: kazna smrcu je trebala biti kazna za one za koje bi se to dokazalo. pusti ti ondasnje vrijeme. ako gledamo danasnja pravila. poubijati razoruzane vojnike (a i civile,nemoj misliti da nije bilo i toga. tajna odvodjenja u po noci na nepoznate lokacije,koliko je samo toga bilo) hladnokrvno nema nikakvog opravdanja. ja bi donekle razumio da su uhvacene vodje ustasa i fasista pa da se s njima tako postupilo. sta je trebalo,da hrvati (desnicari) po hrvatskoj nakon raspada jugoslavije kaznjavaju smrcu sve komuniste zato sto su bili dio rezima koji je pobio najvise hrvata i sustavno ih unistavao? NE! ma sve ti razumijes,samo te tvrdoglavost koci.
Ponovo ti objašnjavam ; to se je na takav način svugdje dešavalo i onda bi po tvom svakome trebalo suditi ,............... nisu ti jasne stvari ; to se je dešavalo u Austriji , Njemačkoj , Francuskoj , Italiji ,Bugarskoj , Mađarskoj , Čehoslovačkoj , Poljskoj , Sovjetskom Savezu ,............... na osnovu čega bi se to sudilo tadašnjim državnim vođama ?
Ko bi im sudio , kad su to svi radili - neko manje a neko više .
Ponavljam ; to se svugdje radilo i mene u toj priči nema - jel možeš shvatiti da se to nije samo u Yu dešavalo ?!
dadooo_23 je napisao/la: a to sto navodis te primjere crkve u to doba. to je tada bio zlocin,ali tijekom vremena mijenjaju se shvacanja i zakoni, pa ti govoris o 4. i 5. stoljecu. halo,mi smo u 21. ovo sto je tito radio dogodilo se samo prije 70-tak godina.
ali po tvom ispadne da ni ti obicajima koje je tada crkva prakticirala nisu bili zlocini jer su u skladu s tim vremenom. po meni je i to bio zlocin tada.
Po tvom ,.......... samo tebe niko ne pita jesul to zločini il nisu .
Postojala su vremena i hanibalizma i ne možemo mi danas sa ovog aspekta shvatanja " pametovati" .
To što je bilo u prvom svjetskom ratu i drugom , to se je riješilo davno ( na tadašnji način ) i ne možemo mi na osnovu SADAŠNJIH zakona donositi neke zaključke .
Tito je bio i ostao mirotvorac , vođa koji je bio na strani savezničkih sila i kao takav je bio poštivan i cijenjen u svijetu .
To Å¡to ti ili ja mislimo , to nema nikakve veze sa njegovom kredibilitetom u svijetu .
dadooo_23 je napisao/la: sluzio je tito onom dijelu "svog" naroda koji je mislio isto kao i on i onom dijelu koji se samo pretvarao da misli isto kao i on. :wink:
Možeš ti misliti šta hoćeš a ja se sjećam dana njegove smrti ; niko nikog nije tjerao da plače a svi su plakali i može danas ko god želi prditi šta hoće al ostaje nepobitna činjenica da nikad nije bilo toliko žalosti kao za njim - čak ni Papa ( Karel Wojtila ) kad je umro .
dadooo_23 je napisao/la: a da se razumijemo ja uopce ne opravdavam danasnju vlast. da se smijeni nekolicina lopova i da se formira jedna demokracija i jedan socijalni ustroj koji vlada sada na zapadu vidjela bi se i sva pozitivna strana ovog sustava. bio sam na zapadu i vidio sam kako to funkcionira. to je demokratski sustav baziran na socijalnoj podlozi. to ko biva zagovaraju ovi nasi socijaldemokrati kojima je cilj isti kao i sadasnjoj vlasti - da se domognu vrha pa da opljackaju sto je jos ostalo od ove sirotinjske zemlje.
kod nas trenutno nije socijal-demokratski sustav,nego divlji kapitalizam kakav je bio i u sjevernoj americi krajem 18. i pocetkom 19. stoljeca.
To si dobro opisao , nemam šta dodati i tu je problem a ne u podoživljavanju Povijesti .
Ja sam postavio link stranice gdje se vidi godina 1999 , kad je Slovenija poslala dokumente gdje se koji grob nalazi al tada ti grobovi nisu nikom trebali a danas kad treba pokazati svoju sposobnost u rješavanju krize ,.............. opaaaaaaaa , evo vam državljani "kosti" pa glodajte a to što svakim danom je sve više onih što bez posla ostaju ,................ to nije problem i dok je tebe i sličnih tebi , ti političari uživaju .
dadooo_23 je napisao/la: da postoji mogucnost da je milosevic i dan danas ziv tu se slazem s tobom,jer isti je slucaj i s arkanom. za arkana sam jos uvjereniji da je ziv.
Da , po komandi su oba "umrla" a i Ceca je scenirala "kršenje zakona i nestala je iz Srbije = ni traga ni glasa .
dadooo_23 je napisao/la: kao prvo mijesas pojmove "prisiliti" i "primorati"
pojam prisiliti mozes definirati kao - uporabom sile (recimo kako ti kazes pistoljom) natjerati nekoga da uradi nesto sto mu nije po volji.
ali primorati je nesto drugo. srodan mu je pojam UCIJENITI! mislis da nisu bili politicki ucijenjeni da suradjuju s hagom? doduse to je samo pretpostavka.
a i ako nisu ucijenjeni postpisali su tu suradnju zato sto u tom trenutku nisu mogli znati kako ce taj sud nakon 5-10 godina djelovati.
Prisiljen ili primoran = u oba slučaja nema prostovoljstva :)
Zadnja rečenica meni u prijevodu znači ; ako nisu znali šta će biti nakon 5 - 10 godina , to znači da su nesposobni .
Jer političar ako nije vizionar , on je nesposoban .
Ponovo se vraćam titi ,.............. dobrih 10 godina je njegov sistem poslije njegove smrti trajao ,............ kome je to još uspjelo [muzikafo1.gif]
dadooo_23 je napisao/la: sta??? je li to ti mrki hoces reci da nije bilo zlocina nad hrvatima u srednjoj bosni? i opcenito u BIH? da se ovdje u srednjoj bosni ratovalo prema zenevskoj konvenciji? sta je tebi? pa ja sam za razliku od tebe taj rat prozivio bas ovdje i bio u okruzenju. ti nisi nikad cuo za krizancevo selo,raspotocje,buhine kuce,bobasi,maljine,zenica i okolna sela,busovaca,kiseljak i okolna sela,novi travnik i okolna sela... itd itd. da ne navodim dalje i sire. znas li ti sta se dogadjalo u ratu po tim mjestima? ne mrki,ti to ne znas. armija bih potpomognuta mudjahedinima radila je zlocine kakve ne mozes ni zamisliti. i? tko je nas hrvate ubijao tu po srednoj bosni? tko je u hagu osudjen zbog toga? NITKO MRKI! u hagu su zavrsili blaskic,kupreskici (kojima su pokusali nabiti i zlocine hrvata nad muslimanima kojih je bilo,ali i zlocine muslimana nad hrvatima,kao da smo se sami ubijali)... i jos mnogo neduznih hrvata. je li haag po tebi pravedan mrki?
Meni se čini da na ovom forumu postoji tema o Aliji , pročitaj šta sam sve pisao i onda ćeš imati o meni malo drugačiju sliku .
Jedno je to što ti opisuješ a drugo je to što ti neke stvari ne shvaćaš ; Sjećam se jedne prilike kad je na HTV bio Ante Prkačin i ovim riječima je vama u BiH kazao : Narijedili su vam da se posvađate - pa ste se posvađali , pa onda su vam naredili da pucate jedni u druge - pa ste pucali ,............ pa su vam onda naredili da se izmirite / pomirite ,........... pa ste i to uradili .
Sljedeći put kad vam narede da pucate jedni u druge - neće vas ostati za mirenje .

Dečko moj , sve je to dogovor = jedno je bila borba na liniji a drugo je bio dogovor za stolom sa mapama/kartama u rukama.
dadooo_23 je napisao/la: pa ne mozes mrki porediti tadasnju drzavu u kojoj je bio glavni grad jugoslavija,i danasnju recimo hrvatsku u kojoj je glavni grad zagreb. pitas koja je razlika? pa razlika je u tome sto je u jugoslaviji zivjelo 6 naroda u 6 republika. sve se slijevalo u beograd koji je bio u jugoslavenskoj republici u kojoj zive srbi i sigurno su srbi imali vecu korist od svega toga nego i jedan drugi narod. naravno da ces ti to negirati,ali ti si bio samo jedan obican covjek,radnik i u takve stvari nisi tada ni mogao ulaziti niti si imao pristup,ali se zato danas klupko odmotalo. a danas se vidi stvarno stanje tko je koliko sposoban napredovati kada su se republike odvojile.
Ponovo te pitam ; jel sad šta drugačije ?!
Ja znam kako je bilo tad a znam kako je sad ; Jedan Anto Đapić , koji je gradonačelnik Osijeka iz gradskog proračuna izdvaja pare i šalje ih u Zagreb , točnije u Dinamo , ujedno ide i na utakmice Dinama a Osijeka NE !
U čemu je razlika ?
U Hrvatsko je sve daje za HRVATSTVO a za ostale ako ostane šta ,............. u čemu je ralika od tadašnje Yu - gdje su Srbi bili većina [icon_chuckel.gif]
dadooo_23 je napisao/la: pa o cemu ti mrki pricas? kolika je bila hrvatska neposredno kada su dosli tito i crvena armija? jesi li ti cuo za NDH? pa onda bi po tvom danas hrvatska trebala biti sve do srbije zajedno sa BIH! :lol: zasto me nasmijavas?
Tito nije naslijedio NDH , jer NDH nije postojala kao država nigdje na svijetu - sem u Hitlerovoj mašineriji ,.............. tito je naslijedio KRALJEVINU SHS !
Nemoj blamirati mene , jer zbog takvih kao ti sam skoro pa doktorirao iz Povijesti :lol:
Po takvoj logiki je i Srpska Krajina u Hrvatskoj bila regularna :)
dadooo_23 je napisao/la: prije nego sto su mu komunisti promijenili ime u dinamo zvao se concordia,pa hask (hrvatski akademski sportski klub) gradjanski. kakve je tudjman imao veze s dinamom u to doba? sta ti meni sad navodis tu tudjmana kao predsjednika fk partizana? pa znam da je bio,ali ne kontam sta hoces reci time???
Hoću da ti kažem da je Tuđman imao jaki utjecaj i nije dozvolio da DINAMO pobijedi , morao je Partizan - jer mu je on bio šef ,................ pogledaj koje godine je Francek bio predsjednik Partizana i onda pogledaj tadašnju poziciju Partizana i Dinama ;)
dadooo_23 je napisao/la: mrki,dinamo jest bio komunisticki klub jer je djelovao u sklopu komunisticke drzave,i MORAO JE BITI KOMUNISTICKI KLUB! sta ti mislis koja je pozadina svega toga? sta ti misli zasto je hajduk imao u to doba petokraku na svom grbu veliku gotovo kao cijel grb,ni jednu kockicu sahovnice,partizan isto,zvezda isto... a dinamo ti je imao da te informiram pola plavu polovicu sa slovom d,pola grba je bilo u SAHOVNICI,ali pazi nesto-naglasavam to SAHOVNICI,da bi ti dokazao teoriju koju ti tvrdim,a malu,malu petokrakicu u sredini grba,skoro neprimjetnu.
sta mislis zasto su plakali igraci hajduka kada je objavljeno da je umro tito,a zasto ne igraci dinama? zasto se dogodilo ono bas na maksimiru 13.5.1990. na utakmici dinamo - zvezda? ako uopce znas sta se dogodilo.
Oj mati božija , jesi ti nerazuman ,.............. pa šta je danas drugačije , jel mi možeš objasniti ?
Nije više Dinamo - C. Zvijezda ,............. sad je Dinamo - Hajduk ,........... u čemu je razlika ?
Poklaše se između .
Što se nikad ne spomene Županja npr. ?
Što se navijačima nogometa/fudbala ne objasni da je u Županju donešena prva lopta na ovim prostorima ( 1880 godine ) .
Što se ljudi preko medija opterećuju samo sa Dinamom i Hajdukom,...... čemu forsiranje Dinama - ako se je prije forsirala C. Zvijezda ?
Tito je dozvolio upotrebu šahovnice i šahovnica je postojala na grbu Hrvatske za vrijeme YU , na svakom žigu / štambilju je postojala šahovnica .--- toliko za tvoje znanje .
dadooo_23 je napisao/la: dinamo jest u to doba bio komunisticki klub,ali samo s gledaista sto je nastupao u komunistickoj drzavi,ali je uvijek u srcima pravih njegovih navijaca to bio - ne komunisticki,ne ustaski,ne fasisticki - nego HRVATSKI NOGOMETNI KLUB DINAMO! i uvijek ce biti u bilo kojem politickom sustavu da se natjece. takav ti je isti slucaj bio s hrvatskim sportskim klubom ZRINJSKIM iz mostara. taj nogometni klub je postojao i prije jugoslavije,ali dolaskom komunista na vlast odmah su dali potpuno UGASITI,UKINUTI taj klub,zato sto je ne komunisticki,ne ustaski nego HRVATSKI SPORTSKI KLUB ZRINJSKI.
Zrinjski ,............ po čemu Hrvatski , zar nije Bosanskohercegovački ?
dadooo_23 je napisao/la: i 50 godina nije se natjecao jer "nije postojao." ali je uvijek bio u srcima svojih obozavatelja da bi ponovno "ozivio," i nastavio natjecati sad iza rata i trenutno je najbolji klub u BIH! i kada pocnu velezovci srati da je stadion pod bijelim brijegom njihov i da im je oduzet,pa pocnu srati da kao - "ma kakav je to klub,postoji od rata,ovo ono"... sve oni znaju samo se prave da ne znaju.
To se neko trudi ispravljati krivu Drinu , ha ?
dadooo_23 je napisao/la: to za mog starog cu ti provjeriti koje je godine to bilo jer ga to nisam pitao a sada nije tu.
i kazes da ti je razgovarati sa mojim starim pa da mu ti isperes mozak na svoj nacin? pa komunisti i jesu bili poznati po ispiranju mozgova na "njihov nacin."
:wink:
Ne na moj način u tom smislu koji ti misliš , jer to što ti misliš je tvoj način a ja mislim na svoj način [muzikafo1.gif]

I za kraj , da ti prevedem ona dva linka :

Titova cesta se vraća u Ljubljanu?

lJUBLJANA bi ponovno, prema pisanju slovenskih medija, mogla dobiti Titovu cestu. Nekad se tako zvala najveća prometnica u gradu, ali je podijeljena i preimenovana - dio je nazvan Slovenskom, a dio Dunajskom cestom. Prema anketama, Titovu cestu ponovno u gradu želi imati 65 posto stanovnika Ljubljane, a od njih 71 posto smatra kako to ime ne bi trebalo dati nekoj novoj prometnici već onoj koja ga je nosila prije 17 godina.

Predsjednik ljubljanskog povjerenstva za imenovanje ulica Peter Božič je na dnevni red travanjske sjednice gradskog poglavarstva stavio prijedlog da se po Titu nazove nova gradska obilaznica. Božič je za slovenski Dnevnik rekao kako je "potrebno zaustaviti brisanje povijesti" te kako mu je "žao da se to nije moglo predložiti i ranije". Dodao je i kako je Tito "povijesna ličnost koja u svijetu predstavlja simbol borbe za ljudsko dostojanstvo".

No, dok se nekima prijedlog sviđa, izazvao je burnu reakciju desničara. Tako je Dimitrij Kovačič iz Slovenske demokratske stranke, koja je nedavno predložila da se zabrani imenovanje ulica i trgova po Titu, odnosno da se ti nazivi ukinu, rekao kako se oštro protivi prijedlogu da se bilo koja ulica ponovno nazove Titovom cestom.


Slika

slika
za hitlerove,musolinijeve i paveliceve zocine se tada vec znalo i radjeni su javno bez skrivanja. tito je tada te zlocine uradio mucki i u tajnosti u kooperaciji s englezima. za titove se zlocine tek nakon raspada jugoslavije saznalo i nit ima svrhe sada osudjivati nekoga nakon toliko vremena nit se moze suditi.

pa pobogu znam da se to svagdje dogadjalo tada a ne samo u yu i za mene su to sve zlocini.

plakali su oni koji su ga i podrzavali a takvi su i dosli na sprovod,ovi drugi sigurno nisu.
nemoj porediti papu karola woytilu - Ivana Pavla II. i tita. nemoj tita ti!
nemoj porediti zlocinca i svetog covjeka punog ljubavi u srcu. nemoj zivota ti.
papa je zagovarao i stvarao mir u svijetu bez ubijanja ljudi. zagovaranjem ljubavi.

a pogledaj ti samo omjere naslova prvaka ukupno za trajanja jugoslavije i sve ce ti biti jasno i ta teorija o kojoj sam ti govorio.
pogledaj koliko je naslova osvojio dinamo sa zvijezdama kao sto su bili zambata,rora,cercek,gucmitrl... pa potom zajec,kranjcar,cerin i kompanija. zbroj naslove i istrazi malo o ravnopravnosti sudjenja,pitaj malo objektivnije ljude iz tog doba,jer ne vjerujem da si bio obozavatelj nogometa a ni sporta opcenito.

znam ja da se ZRNJSKI natjece u BIH ligi,ali uvijek se izjasnjavao kao hrvatski nogometni klub i imao je sahovnicu na grbu i prije jugoslavije kao i danas. ja sam ti samo govorio o njegovu ukidanju i razlogu toga.

a to oko te titove ceste u ljubljani po meni je opet politiziranje i isti slucaj kao i s hudom jamom. izbjegavanje nerjesivih problema u gospodarstvu i nemoc u borbi protiv globalne krize.

danas se dinamo i hajduk kolju kako ti kazes po rivalitetu i nogometnom umijecu a u jugoslaviji su se lubovi natjecali i na taj nacin ali i na nacin umijesanosti politicke pozadine oko klubova i nacionalne osnove,iako je to bila jugoslavija,postojala je ipak i politicka pozadina. i nije isto kada svake druge godine u prosijeku pobjedjuje srpski klub i izlazi se natjecati u daljnja europska natjecanja ili kada pobjedi hrvatski klub u hrvatskoj drzavi koji se ide natjecati u europska natjecanja kao prvak ili drugoplasirani.
kakva zupanja? tko ce govoriti o tom klubu kada je vjerovatno u 3. ili 4. hrvatskoj ligi? taman da se u tu zupanju donijelo zlatno jaje...

i daleko od toga mrki da ja imam nesto osobno protiv tebe. mi se samo ne slazemo u stavovima i nacinu razmisljanja i o tome raspravljamo argumentirano.
i vrlo cijenim ljude koji su odani jednom sistemu bez obzira koji je trenutno na snazi (iako je ovaj kojemu si ti odan zlocinacki) ,nego nacin razmisljanja kao sto je - "kako vjetar puse"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Otkrice - Huda jama - Slovenija (Titovi zlocini)

#96 Post Postao/la mrki62 »

Dado , klikni na link http://www.bol-chat.de/news/view/324/
Pročitaj koji klub je problem na svjetskoj razini a ne neki Zrinjski [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Otkrice - Huda jama - Slovenija (Titovi zlocini)

#97 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:Dado , klikni na link http://www.bol-chat.de/news/view/324/
Pročitaj koji klub je problem na svjetskoj razini a ne neki Zrinjski [muzikafo1.gif]
da nije zrinjski bio na silu ukinut,on danas ne bi bio "neki" zrinjski,i da stadion pod bijelim brijegom (koji je prvo bio od zrinjskog) nije bio oduzet od strane komunisticke vlasti i dat velezu da igra na njemu jer je zrinjski bio ukinut.
ja nisam vidio da se itko onoliko zali kao velezovci za taj stadion. ali vec sam ti u ranijim okolnostima opisao kako se sve odvijalo oko ta 2 kluba od njihova osnivanja. pogotovo za zrinjski.

Odgovori