Valentin Inzko

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Valentin Inzko

#2 Post Postao/la paparaci »

nisam ni ja za njega nikad cuo. sta je on ono(mislim iz na nacionalnost, iz koje zemlje)? ma on meni ima bas nasu facu! siguran sam ako mu budu istrazivali lozu da ce se bas to i ispostaviti [wink.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Valentin Inzko

#4 Post Postao/la paparaci »

znaci neko od predaka mu se ispario za vrijeme austro-ugarske u austriju [Happy.gif]

ma cisto sumnjam da ce i on ista postici, ako to istinski evropa i amerika ne zele. on je tu samo onako simbolski, da to mjesto bude popunjeno. nista drugo, nazalost!

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Valentin Inzko

#6 Post Postao/la odysseus »

Valentin Inzko je iz okoline Klagenfurta,tacnije iz Faistritz im Rosental.Ja radim u blizini(oko 7 kilometara),tako da iz njegovog sela sa mnom radi desetak ljudi.Malo sam se raspitivao kod tih ljudi o njemu kada sam cuo da ce da bude visoki predstavnik u Bosni i cuo sam samo pozitivne stvari!On je Austrijski Slovenac(Koroski Slovenc),studirao je nas jezik,bio ambasador u Srbiji,bio ambasador u Bosni,i na kraju ambasador u Sloveniji...tako da sigurno poznaje prilike kod nas!Sad pitanje je koliko on stvarno moze sam da ucini,to jest kolike su mu ovlasti,jer ipak mislim da i njemu drugi diriguju.Zanimljivo je da je i Wolfgang Petritsch takodje iz okoline,tj.iz susjednog sela!Nadajmo se dobrome!Iako ja i nisam bas previse optimista kad su u pitanju te strane diplomate...Sve dok mi sami ne dodjemo pameti(to jest nasi politicari)ni drugi tu ne mogu puno!Ali hajde de...da vidimo...vrijeme ce vec pokazati... [bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif]
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Valentin Inzko

#8 Post Postao/la paparaci »

odysseus je napisao/la:..Sve dok mi sami ne dodjemo pameti(to jest nasi politicari)ni drugi tu ne mogu puno!
u pravu si kad kazes "mi sami"! ali nisi nikako s ovim u zagradi tj. nasi politicari, jer su oni pri pameti odavno. njima godi ovako kako jeste [wink.gif]

hvala ti na ovako iscrpnom izvjestaju! [evojele9.gif]
bas sam nacuo da je iz austrije, ali nisam nista konkretno znao.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Valentin Inzko

#12 Post Postao/la mrki62 »

Nešto ja kontam , kontam ,................ i skontam ; sve su to yebivjetri , kako onaj prije , tako onaj još prije a tako i ovaj sad ,................. samo presipaju prazno u šuplje ,................ za 24.000 € na mjesec , jer toliko zarade na mjesec .

Å ta su uradili do sad ?
Haman pa ništa
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Valentin Inzko

#13 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:ko stariji brat Dine Merlina

ja sam na to pomislila, pa procitah ovo tvoje...

Odgovori