Istina o Jugoslovenima (onim dobrim bivsim starim)

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#2 Post Postao/la beca »

svi smo mi Slaveni [Happy.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#3 Post Postao/la sabinax »

sta si mislila Papaya??? ...sta o tome dali su mitovi ili istine uzrecice o pojedinim narodima ExYu
ajd se izjasni pa da odgovorim
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#4 Post Postao/la beca »

sabinaX je napisao/la:sta si mislila Papaya??? ...sta o tome dali su mitovi ili istine uzrecice o pojedinim narodima ExYu
ajd se izjasni pa da odgovorim

i ja sam kontala da li je to to [eusa_think.gif]

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#6 Post Postao/la dadooo_23 »

beca_jovi je napisao/la:svi smo mi Slaveni [Happy.gif]
je li ti stvarno mislis da smo mi ljudi koji zivimo na prostorima danasnje jugoslavije slaveni? to neznanje i to uvjerenje nas je kostalo prolivene krvi. jedna stvar je politika a skroz druga stvar je genetika

nije istina da smo mi svi slaveni. jesi li cula za altajsko-anatolsku genetsku skupinu? za indoeuropske narode?
slaveni su ti etnicka narodna skupina za cije se porijeklo imena veze danasnja engleska rijec slave - sto znaci rob. slaveni su kroz povijest bili najcesce robovi. dugo mi sad pisati o porijeklu slavena i zastupljenosti slavenskih gena na nasem podrucju,za sada cu samo reci da mi nemamo ukupno ni 30% zastupljenosti slavenskih gena. poredeci recimo sa rusima,poljacima i ukrajincima. najvise i najcisce su ti ukrajinci slaveni.

i upravo ti je to jos jedan primjer titove demagogije tj. laznog obmanjivanja naroda. to je bio dio svjetske politike da se odupre hitlerovom ludilu. sto ja opravdavam i smatram pozitivnim. ali cinjenica je da smo samo malim dijelom slaveni,a uvelike neuki.

u sjeverozapadnoj hrvatskoj su najvise zastupljeni keltski geni (zaboravio sam tocne postotke). dalmatinci se uvrstavaju u dinarsko arijsku skupinu. srbi u altajsko anatolsku,u slavoniji je najvse zastupljeno slavenskih gena itd...
Zadnja izmjena: dadooo_23, dana/u 31 Mar 2009 19:26, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#8 Post Postao/la dugi_74 »

moj komentar
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#9 Post Postao/la beca »

dadooo_23 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:svi smo mi Slaveni [Happy.gif]
je li ti stvarno mislis da smo mi ljudi koji zivimo na prostorima danasnje jugoslavije slaveni? to neznanje i to uvjerenje nas je kostalo prolivene krvi. jedna stvar je politika a skroz druga stvar je genetika

nije istina da smo mi svi slaveni. jesi li cula za altajsko-anatolsku genetsku skupinu? za indoeuropske narode?
slaveni su ti etnicka narodna skupina za cije se porijeklo imena veze danasnja engleska rijec slave - sto znaci rob. slaveni su kroz povijest bili najcesce robovi. dugo mi sad pisati o porijeklu slavena i zastupljenosti slavenskih gena na nasem podrucju,za sada cu samo reci da mi nemamo ukupno ni 30% zastupljenosti slavenskih gena. poredeci recimo sa rusima,poljacima i ukrajincima. najvise i najcisce su ti ukrajinci slaveni.

i upravo ti je to jos jedan primjer titove demagogije tj. laznog obmanjivanja naroda. to je bio dio svjetske politike da se odupre hitlerovom ludilu. sto ja opravdavam i smatram pozitivnim. ali cinjenica je da smo samo malim dijelom slaveni,a uvelike neuki.

u sjeverozapadnoj hrvatskoj su najvise zastupljeni keltski geni (zaboravio sam tocne postotke). dalmatinci se uvrstavaju u dinarsko arijsku skupinu. srbi u altajsko anatolsku,u slavoniji je najvse zastupljeno slavenskih gena itd...

ti ces meni od tome pricati....... [eusa_wall.gif]

O Slavenima se, kao o narodu pocelo govoriti i prije nove ere, koliko me pamcenje sluzi, ne da mi se traziti po knjigama, ali mislim oko 4. st.p.n.ere se govori o Slavenima....prije njih su bili Praslaveni, iIndoevropljani i Praindoevropljani, mada mislim da se u nasoj historiji malo pretjeruje sa tim hipotetikama, tj. cinjenicom da se idecak do 13. milenijuma prije nove ere sa tim zajednicama.......

nebitno.....napisao si pitanje da li ja mislim da su svi ljudi na danasnim prostorima bivse Jugoslavije Slaveni.....naravno da ne mislim i nisam neobrazovana u tom pogledu, ni najmanje, ako treba, mogu ti nacrtati rodoslovno stabo, pocev od praindoevropeistike, pa do danas, veoma dobro sam upucena u to, a recenicom, svi smo mi slaveni, mislila sam nesto skroz deugo....ne namjeravam se dalje raspravljati i pisati u vezi sa tim, osim ako nemas bas posebnu zelju, u tom slucaju nije nikakav problem....
Mic_Sokoli je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:svi smo mi Slaveni [Happy.gif]


Ja nisam Slaven.

U bivsoj Jugoslaviji je bilo mnogo naroda koji nisu Slaveni.

Albanci,Turci,Romi,Vlasi itd.

Samo ime Jugoslavija je znaci samo po sebi predstavljalo diskriminaciju za neslavene.

ZNAM

OBJASNILA SAM VEC PRETHODNO....

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#10 Post Postao/la dadooo_23 »

beca_jovi je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:svi smo mi Slaveni [Happy.gif]
je li ti stvarno mislis da smo mi ljudi koji zivimo na prostorima danasnje jugoslavije slaveni? to neznanje i to uvjerenje nas je kostalo prolivene krvi. jedna stvar je politika a skroz druga stvar je genetika

nije istina da smo mi svi slaveni. jesi li cula za altajsko-anatolsku genetsku skupinu? za indoeuropske narode?
slaveni su ti etnicka narodna skupina za cije se porijeklo imena veze danasnja engleska rijec slave - sto znaci rob. slaveni su kroz povijest bili najcesce robovi. dugo mi sad pisati o porijeklu slavena i zastupljenosti slavenskih gena na nasem podrucju,za sada cu samo reci da mi nemamo ukupno ni 30% zastupljenosti slavenskih gena. poredeci recimo sa rusima,poljacima i ukrajincima. najvise i najcisce su ti ukrajinci slaveni.

i upravo ti je to jos jedan primjer titove demagogije tj. laznog obmanjivanja naroda. to je bio dio svjetske politike da se odupre hitlerovom ludilu. sto ja opravdavam i smatram pozitivnim. ali cinjenica je da smo samo malim dijelom slaveni,a uvelike neuki.

u sjeverozapadnoj hrvatskoj su najvise zastupljeni keltski geni (zaboravio sam tocne postotke). dalmatinci se uvrstavaju u dinarsko arijsku skupinu. srbi u altajsko anatolsku,u slavoniji je najvse zastupljeno slavenskih gena itd...

ti ces meni od tome pricati....... [eusa_wall.gif]

O Slavenima se, kao o narodu pocelo govoriti i prije nove ere, koliko me pamcenje sluzi, ne da mi se traziti po knjigama, ali mislim oko 4. st.p.n.ere se govori o Slavenima....prije njih su bili Praslaveni, iIndoevropljani i Praindoevropljani, mada mislim da se u nasoj historiji malo pretjeruje sa tim hipotetikama, tj. cinjenicom da se idecak do 13. milenijuma prije nove ere sa tim zajednicama.......

nebitno.....napisao si pitanje da li ja mislim da su svi ljudi na danasnim prostorima bivse Jugoslavije Slaveni.....naravno da ne mislim i nisam neobrazovana u tom pogledu, ni najmanje, ako treba, mogu ti nacrtati rodoslovno stabo, pocev od praindoevropeistike, pa do danas, veoma dobro sam upucena u to, a recenicom, svi smo mi slaveni, mislila sam nesto skroz deugo....ne namjeravam se dalje raspravljati i pisati u vezi sa tim, osim ako nemas bas posebnu zelju, u tom slucaju nije nikakav problem....
Mic_Sokoli je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:svi smo mi Slaveni [Happy.gif]


Ja nisam Slaven.

U bivsoj Jugoslaviji je bilo mnogo naroda koji nisu Slaveni.

Albanci,Turci,Romi,Vlasi itd.

Samo ime Jugoslavija je znaci samo po sebi predstavljalo diskriminaciju za neslavene.

ZNAM

OBJASNILA SAM VEC PRETHODNO....
tocno si napisala u svom posljednjem postu. samo ne kontam kako ces napisati da smo mi SVI slaveni,kad si eto,vec vidim upucena da NISMO. ne znam u kojem si smislu mislila,ali je realnost da NISMO svi slaveni.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#11 Post Postao/la dadooo_23 »

dugi_74 je napisao/la:moj komentar
slika
i da... ne smijemo zaboraviti ilire cija je geneza sigurno zastupljena na ovim prostorima. naravno u puno manjem omjeru nego u "iliriku" u 1. i 2. stoljecu prije rodjenja krista i sve do 4. i 5. (poslije kristova rodjenja su bili pod rimskim carstvom) stoljeca nakon kristova rodjenja. bas sam negdje procitao da danasnji albanci najvise nose ilirske krvi.

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#12 Post Postao/la grga »

jugoslaven??? HA,jesmo južni Slaveni i to je sve...koja tema?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#13 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_23 je napisao/la:
i da... ne smijemo zaboraviti ilire cija je geneza sigurno zastupljena na ovim prostorima. naravno u puno manjem omjeru nego u "iliriku" u 1. i 2. stoljecu prije rodjenja krista i sve do 4. i 5. (poslije kristova rodjenja su bili pod rimskim carstvom) stoljeca nakon kristova rodjenja. bas sam negdje procitao da danasnji albanci najvise nose ilirske krvi.
Iliri i rođenje Krista mi samo govori da to nema nikakve veze sa današnjicom .
Neću puno pametovati al mogu samo usput napomenuti ono što mnogi Kršćani ne znaju ; Krist je bio obrezan ,............... ko se danas od Kršćana obrezuje?

Hoću da kažem da ondašnja vremena nemaju podlage sa današnjicom .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#15 Post Postao/la paparaci »

dadooo_23 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:svi smo mi Slaveni [Happy.gif]
je li ti stvarno mislis da smo mi ljudi koji zivimo na prostorima danasnje jugoslavije slaveni? to neznanje i to uvjerenje nas je kostalo prolivene krvi. jedna stvar je politika a skroz druga stvar je genetika

nije istina da smo mi svi slaveni. jesi li cula za altajsko-anatolsku genetsku skupinu? za indoeuropske narode?
slaveni su ti etnicka narodna skupina za cije se porijeklo imena veze danasnja engleska rijec slave - sto znaci rob. slaveni su kroz povijest bili najcesce robovi. dugo mi sad pisati o porijeklu slavena i zastupljenosti slavenskih gena na nasem podrucju,za sada cu samo reci da mi nemamo ukupno ni 30% zastupljenosti slavenskih gena. poredeci recimo sa rusima,poljacima i ukrajincima. najvise i najcisce su ti ukrajinci slaveni.

i upravo ti je to jos jedan primjer titove demagogije tj. laznog obmanjivanja naroda. to je bio dio svjetske politike da se odupre hitlerovom ludilu. sto ja opravdavam i smatram pozitivnim. ali cinjenica je da smo samo malim dijelom slaveni,a uvelike neuki.

u sjeverozapadnoj hrvatskoj su najvise zastupljeni keltski geni (zaboravio sam tocne postotke). dalmatinci se uvrstavaju u dinarsko arijsku skupinu. srbi u altajsko anatolsku,u slavoniji je najvse zastupljeno slavenskih gena itd...

ne bih ti bio na mjestu, nema sanse! koliko si ti opterecen s prosloscu, nevjerovatno! kakve veze ima ko su kome preci bili? stipu te price i genetika i bla, bla. toliko si se okomio na Titu i na istoriju uopste [eusa_wall.gif]
pa je li ti znas da dvoje rodjenih, da li brat i brat ili brat i sestra budu totalno drugacije naravi i shvatanja?! sta ja imam sa onim sto je zivio prije par stoljeca?! to sto je bilo, bilo je! bitno je osobu gledati kroz to da li je covjek, a ne kroz to koje je boje, vjeroispovijesti, ko su mu predaci, itd. [eusa_wall.gif]
zbog takvih kao sto si ti i desilo se ono sto se desilo i zbog takvih nam je danas ovako kako jeste tj. nikako i dok god takvi budu u vecini - nikad nece biti bolje!

samo jos da te napomenem da Hrvati sezu korijenje iz Azije ;)

alde, izvini na offu [icon_chuckel.gif]

Odgovori