Istina o Jugoslovenima (onim dobrim bivsim starim)

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#18 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
i da... ne smijemo zaboraviti ilire cija je geneza sigurno zastupljena na ovim prostorima. naravno u puno manjem omjeru nego u "iliriku" u 1. i 2. stoljecu prije rodjenja krista i sve do 4. i 5. (poslije kristova rodjenja su bili pod rimskim carstvom) stoljeca nakon kristova rodjenja. bas sam negdje procitao da danasnji albanci najvise nose ilirske krvi.
Iliri i rođenje Krista mi samo govori da to nema nikakve veze sa današnjicom .
Neću puno pametovati al mogu samo usput napomenuti ono što mnogi Kršćani ne znaju ; Krist je bio obrezan ,............... ko se danas od Kršćana obrezuje?

Hoću da kažem da ondašnja vremena nemaju podlage sa današnjicom .
svatko ima svoju orjentaciju vremena,i nacin brojanja vremena. krscani broje vrijeme od rodjenja krista.
to je samo orjentacija i sluzi za odredjivanje kada se koji dogadjaj dogodio,radi lakseg snalazenja u vremenu. mozda se nismo razumjeli.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#19 Post Postao/la dadooo_23 »

paparaci je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:svi smo mi Slaveni [Happy.gif]
je li ti stvarno mislis da smo mi ljudi koji zivimo na prostorima danasnje jugoslavije slaveni? to neznanje i to uvjerenje nas je kostalo prolivene krvi. jedna stvar je politika a skroz druga stvar je genetika

nije istina da smo mi svi slaveni. jesi li cula za altajsko-anatolsku genetsku skupinu? za indoeuropske narode?
slaveni su ti etnicka narodna skupina za cije se porijeklo imena veze danasnja engleska rijec slave - sto znaci rob. slaveni su kroz povijest bili najcesce robovi. dugo mi sad pisati o porijeklu slavena i zastupljenosti slavenskih gena na nasem podrucju,za sada cu samo reci da mi nemamo ukupno ni 30% zastupljenosti slavenskih gena. poredeci recimo sa rusima,poljacima i ukrajincima. najvise i najcisce su ti ukrajinci slaveni.

i upravo ti je to jos jedan primjer titove demagogije tj. laznog obmanjivanja naroda. to je bio dio svjetske politike da se odupre hitlerovom ludilu. sto ja opravdavam i smatram pozitivnim. ali cinjenica je da smo samo malim dijelom slaveni,a uvelike neuki.

u sjeverozapadnoj hrvatskoj su najvise zastupljeni keltski geni (zaboravio sam tocne postotke). dalmatinci se uvrstavaju u dinarsko arijsku skupinu. srbi u altajsko anatolsku,u slavoniji je najvse zastupljeno slavenskih gena itd...

ne bih ti bio na mjestu, nema sanse! koliko si ti opterecen s prosloscu, nevjerovatno! kakve veze ima ko su kome preci bili? stipu te price i genetika i bla, bla. toliko si se okomio na Titu i na istoriju uopste [eusa_wall.gif]
pa je li ti znas da dvoje rodjenih, da li brat i brat ili brat i sestra budu totalno drugacije naravi i shvatanja?! sta ja imam sa onim sto je zivio prije par stoljeca?! to sto je bilo, bilo je! bitno je osobu gledati kroz to da li je covjek, a ne kroz to koje je boje, vjeroispovijesti, ko su mu predaci, itd. [eusa_wall.gif]
zbog takvih kao sto si ti i desilo se ono sto se desilo i zbog takvih nam je danas ovako kako jeste tj. nikako i dok god takvi budu u vecini - nikad nece biti bolje!

samo jos da te napomenem da Hrvati sezu korijenje iz Azije ;)

alde, izvini na offu [icon_chuckel.gif]
hvala bogu ja se isto ne bi mijenjao ni za cije mjesto. lijepo mi i u mojoj kozi :wink:

ja volim povijest,ti volis nesto drugo. ajmo onda ukinuti povijest... eto ti smatras da je ona bezze i da nam ne treba. i ja ne volim recimo matematiku,ali netko je voli. ti ako ne volis povijesne tematike,uopce se ne moras javljati na takve teme. nitko te ne prisiljava. vidim,pises da smo mi hrvati porijeklom iz azije. a odakle si ti porijeklom. sa sjevernog pola??? pa svi danasnji ljudi vuku korijene iz azije. cak znanstvenici pretpostavljaju da je zajednicki predak svih ljudi bio u africi. to se moze otkriti po jednom kromosomu kojeg nosi muski gen.
ja nisam opterecen time,ja to VOLIM,I TO ME ZANIMA! :wink:
najstariji narod (organiziran,sa uredjenim drzavnim elementima i narod koji je prvi izumio pismo - klinovo pismo) su upravo bili sumerani koji su nastanjivali mezopotamiju. prostor izmedju rijeka eufrat i tigris - AZIJA!

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#20 Post Postao/la dadooo_23 »

samo jos da te napomenem da Hrvati sezu korijenje iz Azije ;)

alde, izvini na offu [icon_chuckel.gif][/quote][/quote]



Hrvati su isto Slaveni[/quote]

NE! nisu slaveni. samo su djelomicno slaveni. objasnio sam u prijasnjim postovima.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#21 Post Postao/la beca »

samo jos da te napomenem da Hrvati sezu korijenje iz Azije ;)

alde, izvini na offu [icon_chuckel.gif][/quote][/quote]



Hrvati su isto Slaveni[/quote]


istocni Slaveni Rusi, Bjelorusi, Ukrajinci
zapadni Cesi, Slovaci, Poljaci, Makdonci, Bugari
juzni Bosnjaci, Srbi, Hrvati, Slovenci

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#22 Post Postao/la dadooo_23 »

papaya je napisao/la:e ajmo momci PEDALA

kako mi idete na zivce..fino sam napisala da je tema za opustanje.
morao sam se javiti samo da razjasnimo neke stvari. evo,ja cu prvi na pedalu pa se vi dalje opustajte [laugh.gif]

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#23 Post Postao/la dadooo_23 »

beca_jovi je napisao/la:samo jos da te napomenem da Hrvati sezu korijenje iz Azije ;)

alde, izvini na offu [icon_chuckel.gif]
[/quote]



Hrvati su isto Slaveni[/quote]


istocni Slaveni Rusi, Bjelorusi, Ukrajinci
zapadni Cesi, Slovaci, Poljaci, Makdonci, Bugari
juzni Bosnjaci, Srbi, Hrvati, Slovenci[/quote]

to je po teoriji koju su napravili politicari. a po teoriji znanstvenika ni blizu. valjda su politicari pametniji od znanstvenika. [eusa_think.gif]
eno ti mozes na National geographicu se prijavit i dati uzorak krvi i utvrditi svoje genetsko porijeklo. nije ni jeftino - 100 eura. :lol:

ali ima ljudi pa ih zanima pa plate.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#24 Post Postao/la dadooo_23 »

srbi ili dalmatinci su najocitiji primjer zastupljenosti slavenskih gena.
krupni,plavokosi,plavooki,bljedjeg tena... :lol:

ooooj mati moja mila!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#25 Post Postao/la beca »

dadooo_23 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:samo jos da te napomenem da Hrvati sezu korijenje iz Azije ;)

alde, izvini na offu [icon_chuckel.gif]


Hrvati su isto Slaveni[/quote]


istocni Slaveni Rusi, Bjelorusi, Ukrajinci
zapadni Cesi, Slovaci, Poljaci, Makdonci, Bugari
juzni Bosnjaci, Srbi, Hrvati, Slovenci[/quote]

to je po teoriji koju su napravili politicari. a po teoriji znanstvenika ni blizu. valjda su politicari pametniji od znanstvenika. [eusa_think.gif]
eno ti mozes na National geographicu se prijavit i dati uzorak krvi i utvrditi svoje genetsko porijeklo. nije ni jeftino - 100 eura. :lol:

ali ima ljudi pa ih zanima pa plate.[/quote]


nisu politicari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ovakva podjela postoji u udzbenicima svih naroda koji spadaju u ove skupine i svi su se slozili sa njom.....naravno da postoje izuzeci, konkretno neke manje govorne skupine, ali u nacelu, ova podjela je relevantna za sve nabrojane narode...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#26 Post Postao/la paparaci »

dadooo_23 je napisao/la:
ja volim povijest,ti volis nesto drugo. ajmo onda ukinuti povijest... eto ti smatras da je ona bezze i da nam ne treba. i ja ne volim recimo matematiku,ali netko je voli. ti ako ne volis povijesne tematike,uopce se ne moras javljati na takve teme. nitko te ne prisiljava.
hajd ne pravi se lud. znas ti dobro sta ja mislim ;)
vidim,pises da smo mi hrvati porijeklom iz azije.
to je cinjenica jarane, a ne moje neko izmisljanje! do tog saznanja su dosli hrvatski naucnici nedavno, kad su pronasli jedan kostur i analizirali ga :)
a odakle si ti porijeklom. sa sjevernog pola???
jok. otkad su to turci na sjevernom polu? :lol:
iz anadolije - od anadolskog sejtana [wink.gif] [Happy.gif]
pa svi danasnji ljudi vuku korijene iz azije.
jeste. svi smo "Geljo".
ja nisam opterecen time,ja to VOLIM,I TO ME ZANIMA! :wink:
drugo je voliti nesto, a drugo je pretjeravati i preseravati u necem. a uz to sve jos pokusavati nekom svoje nametnuti [wink.gif]

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#28 Post Postao/la grga »

beca_jovi je napisao/la:samo jos da te napomenem da Hrvati sezu korijenje iz Azije ;)

alde, izvini na offu [icon_chuckel.gif]
[/quote]



Hrvati su isto Slaveni[/quote]


istocni Slaveni Rusi, Bjelorusi, Ukrajinci
zapadni Cesi, Slovaci, Poljaci, Makdonci, Bugari
juzni Bosnjaci, Srbi, Hrvati, Slovenci[/quote]


[eusa_clap.gif]

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#29 Post Postao/la dadooo_23 »

vidovita_dzemila je napisao/la:a odakle su Vitežani :?
iz viteza! :lol: :lol: :lol: :lol:

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#30 Post Postao/la dadooo_23 »

paparaci je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
ja volim povijest,ti volis nesto drugo. ajmo onda ukinuti povijest... eto ti smatras da je ona bezze i da nam ne treba. i ja ne volim recimo matematiku,ali netko je voli. ti ako ne volis povijesne tematike,uopce se ne moras javljati na takve teme. nitko te ne prisiljava.
hajd ne pravi se lud. znas ti dobro sta ja mislim ;)
vidim,pises da smo mi hrvati porijeklom iz azije.
to je cinjenica jarane, a ne moje neko izmisljanje! do tog saznanja su dosli hrvatski naucnici nedavno, kad su pronasli jedan kostur i analizirali ga :)
a odakle si ti porijeklom. sa sjevernog pola???
jok. otkad su to turci na sjevernom polu? :lol:
iz anadolije - od anadolskog sejtana [wink.gif] [Happy.gif]
pa svi danasnji ljudi vuku korijene iz azije.
jeste. svi smo "Geljo".
ja nisam opterecen time,ja to VOLIM,I TO ME ZANIMA! :wink:
drugo je voliti nesto, a drugo je pretjeravati i preseravati u necem. a uz to sve jos pokusavati nekom svoje nametnuti [wink.gif]
hrvati jesu iz azije porijeklom kao sto su i amerikanci,europljani,australci itd... i kao sto si u ostalom i ti! to ti ne namecem ja svoje misljenje,to je dokazano u znanstvenim krugovima odavno.

a odakle su turci porijeklom?
od kud su stigli turci na danasnje podrucje turske? sta mislis? znas li ti koliko su se ljudi mijesali i selili kroz povijest?

nista ja tebi ne namecem. samo se informiraj malo pomnije oko toga i vidjet ces da ti nisam lagao :wink:

Odgovori