Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

#1 Post Postao/la dugi_74 »

Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

04 Aprila 2009 u samitu koji se odrzao u Strasburg-Kehl, Alabnija i Hrvatska su postale punopravne clanice NATO-a.
Istina, meni je radovao mnogo clanjenje i Hrvatske ali narocito Albanije.
Cestitam i Albaniji i Hrvatskoj.

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

#4 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:čestitke i od mene mada ne znam šta to sve znači šta je taj nato pakt. normalno da sam čula za to udruženje zemalja ali ne razumijem o čemu se radi
Ti kao strani turist , iz neke daleke zapadne države ,............... želiš ići kao turist u neku državu ,.......... a kad čuješ da je ta država NATO članica , nekako se sigurnije osjećaš .
Dalje , ulazak stranog kapitala je olakšan , ako je država članica , jer kapitalisti rahatnije ulažu svoj novac - ako znaju da ih NATO čuva .
Jela sad Å¡ta jasnije [mmmux2.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

#5 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:čestitke i od mene mada ne znam šta to sve znači šta je taj nato pakt. normalno da sam čula za to udruženje zemalja ali ne razumijem o čemu se radi

najznacajnije po meni jeste cinjenica da imas zastitu svih zemalja koje su clanice tog NATO - pakta! znaci ako si ti clan tog pakta i napadne te neka drzava (koja to nije), sve ostale clanice su duzne da stanu u odbranu napadnute clanice!
a posto je NATO - pakt danas jako velik, mala je mogucnost ili vjerovatnoca da ce se neko usuditi uciniti navedeno. tako da sama ta cinjenica daje mnogima veliku sigurnost kad su u pitanju investicije, itd. sto je vec Mrki naveo.


a da ne zaboravim na temu [Happy.gif]

iskreno mi je drago za obe drzave i od srca im cestitam i zelim sve naj!

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

#6 Post Postao/la dugi_74 »

papaya je napisao/la:sad i oni mogu da bombarduju
pa ako treba da se spasi neduzan narod od totalnog unistenja ili masakriranje neduznih civila...sto da ne...ja sam siguran da si i ti za to...cak mislim da bi ti rado vozila jedan avion u takvim slucajevima :wink: ..naravno kad su sve ostale opcije iscrpljene...i nemojmo zaboravit da od formiranja Nato pakta najvece i u stvari jedino pravo vojno angazovanje bilo je u dva navrata, i oba puta na podrucju bivse SFRJ. Kraj rata u Bosni je isforsiran NATO bombardovanjem srpskih polozaja i vojnih i drugih objekata, sljedeća i još veća akcija NATO snaga bila je ona na Kosovu i u Srbiji od 24. marta do 10. juna 1999. godine.

Ja cu biti dozivota zahvalan Nato paktu...jer su mi spasli deo porodice koji su do tada ostali zivi...i vratio me ponovo u moju kucu...u moje selo... [Happy.gif] da ne pocnem sad kao neki pisac poslije II svetskog rata...


NATO ( North Atlantic Treaty Organization) je kao vojni savez osnovan 4. Aprila 1949. godine.

Osnivaci saveza su bili:
Belgija, Kanada, Danska, Francuska, Island, Italija, Luksemburg, Holandija, Norveska, Portugal, Velika Britanija i SAD, dakle ukupno 12.

Ubrzo je doslo do prosirenja kada su pristupili Grcka i Turska (1952. godine), i Zapadna Njemacka 1955. Spanija je savezu pristupila 1982. godine.

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

#7 Post Postao/la grga »

papaya je napisao/la:sad i oni mogu da bombarduju


Partija DIE GRÃœNEN ....koje licemjestvo, ali necu o tome

jel misliš na Srbiju?

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

#8 Post Postao/la mickey »

dao sam bio svoj glas za referendum bezveze...al Å¡ta je tu je.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Albanija I Hrvatska punopravne clanice NATO-a

#9 Post Postao/la mickey »

vidovita_dzemila je napisao/la:čestitke i od mene mada ne znam šta to sve znači šta je taj nato pakt. normalno da sam čula za to udruženje zemalja ali ne razumijem o čemu se radi
ova još i čestita
znači "ujedninjenje" zemalja u korist amerike za dominaciju svijetom jebote

Odgovori