Josip Broz TITO

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Josip Broz TITO

#62 Post Postao/la ra-ja »

Ja mislim da smo dosta obnovili gradiva iz istorije..sto se tice .... Hitlera,kao i Alije Izedbegovica i Josipa Broza Tite.... [eusa_think.gif]
Nedjelim misljenje niti sa bilo kojim ovdje sto se tice te tri licnosti....

Beznadezno i lahko se svadjati ili optuzivati ljude koji odavno nisu medju nama ..i koji se nemogu braniti...
Da su zivi sve bi drugcije bilo....
OSTAVITE MRTVE DUSE NEKA POCIVAJU U MIRU..... :(

Nezivite na korjenima proslosti..Gledajte i razmisljajte kako napraviti buducim gebneracijama lijepu i blistavu buducnost, Takoreci oazu mira i srece.... [smile.gif]
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 09 Sep 2009 08:24, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Josip Broz TITO

#63 Post Postao/la beca »

ra-ja [thumbup.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Josip Broz TITO

#64 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:S jedne stvari skaces na drugu,namjerno.
Zasto Njemacka da place zbog proslosti?
Stoje plakala plakala je,platila je za svoja nedjela koliko je bila u mogucnosti a znamo je je bila u mogucnosti dosta da plati.
Njemacka ima pravo da se ponosi s dosta toga,mediji su ovdje cetvrta drzavna sila posle judikative legislative i exekutive.
Pa plače svako zbog prošlosti a Njemačka čak i zbog udruženja sa Istočnom .
Inače mediji mogu biti sila al to još ne znači da mediji dijele stav države
Mic_Sokoli je napisao/la: ne negiram,isto se tvrdi i za Hitlera.
Da, titu i Hitlera se može uspoređivati ,...... bravo maestro :lol:
Opet upotrebljavaš stav neke grupe ljudi a stav državne vlasti zanemaruješ :lol:
Mic_Sokoli je napisao/la:nije jedini,svi su trazili a najvise jevreji dobili i dan danas dobijaju(neopravdano po mom misljenju,sta je dosta dosta je).
Bravo , to samo pokazuje ko jeste a ko nije sposoban ,............. kakvi su to političari u BiH da nisu ama baš ništa dobili od Srbije ?
To je zločin isti kao i ratni , jer ako jeste bio rat , zna se ko je koga napao i ako to ti na sudu ne znaš dokazati , onda si nesposoban političar i dijeliš reputaciju sa zločincima ( čitaj Alija ).
Mic_Sokoli je napisao/la:To apsolutno nije istina,zaposljavanje osoba ili firmi iz zemalja ostecenim od strane njemacke nije bilo dio dogovora njemacke kao obestecenje njima.
To je istina, jer moja dva dajdže/ujaka su otišla na taj način i u Gradačcu ( odakle su oni , su bili njemački doktori , koji su pregledavali buduće radnike. Danas su ti ljudi već u pemziji.
Mic_Sokoli je napisao/la: Cista laz,kojom se katkad i populisti tj nacisti ovdje posluze.
Njemacka je ekonomskim bumom koji je dozivila i postigla 50`-tih godina bila prinudjena da uveze radnu snagu.
Od tad do sad bilo je situacija da je nezaposlenost znala rasti a i spustati se,
Stranci nikad nisu bili konkurencija njemcima u toj mjeri da ovi nisu imali posla radi stranaca,to je vokabular Nacista,osudjen od vodecih i ozbiljnih partija njemacke koji zajedno ukupno predstavljaju 90% posto njemackog naroda.
Stranci u Njemackoj su Netto-zahler,to znaci da joj vise donose nego odnose.
Ti da znaš ko je dolazio tih 50 - ih godina, onda bi imao drugačije mišljenje, ovako ostaje da živiš u jednom neznanju :lol:
Mic_Sokoli je napisao/la:Nikakve!
Ovdje nema privilegija po tim osnovama,ako je dolazio docekivan je kao i ostali drzavnici.
Njemacka koga god primi,primi ga po zakonu il po tim drzavnim ceremonijama za strane drzavnike.
Nemoj mi kazati ,.......... nije valjda da sa svaki idu u kafanu na piće i još se svakom pripaljuje cigara
slika
Ako znaš ko je bio Villy Brandt onda ćeš skontati da te tvoje navedbe nisu točne.
Tako da mimo protokola se ide i u šetnju , jer je to ipak bio tito , koji je imao drugačiji protokol .
slika


Mic_Sokoli je napisao/la: Italija a pogotovo njemacka su uvazene clanice evrospke unije.
Da, isto tako je bila i bivša Yu za vrijeme tite , to je tebi neshvatljivo , ha [Happy.gif] Titina Yu je bila uvažena članica u Evropi , svijetu i islamskim državama,..... čudno zar ne [muzikafo1.gif]
Mic_Sokoli je napisao/la:Tipicno za tebe,ubacujes neke diverzije ,nigdje veze s vezom.
Kad i gdje sam ja rekao da ne postujem ovu drzavu?
Naprotiv,postujem je radi stvari koje sam gore naveo.
Poštuj na način , da mi pokažeš stav te države do tite [muzikafo1.gif]
Mic_Sokoli je napisao/la:Opet mjesas pojmove,svjesno!
Njemacka ne proglasava onako kako ti pokusavas opisati,nego se ona trudi sa svima imati dobro odnose sto joj naveliko uspijeva,rezultatom drugog svjestkog rata je ona bila primorana na takav odnos sa stranim zemljama.
Diktatore il neDemokrate proglasava takvima cetvrta drzavna sila tj mediji,koji rade po zakonu,njihovo odrediste u zakonu je da nadgledaju razvitak njemacke politike i slucajem da krene starim stopama,reaguju i ne dozvole da je kakav vrsni politicar kao sto je bio Htler ne navuce na neke stranputice.
Jle ti uopšte znaš čemu služe mediji ?
Mic_Sokoli je napisao/la: Biti drzavljanin jedne demokratske zemlje,u ovom slucaju Njemacke ni u kom slucaju ne znaci automatsko slaganje sa stavom vlade,nego postovanje ustava.
Vlade se mjenjaju,Vladu formiraju partije koje u koaliciji imaju dovoljno glasova,te partije se biraju na osnovu svojih politickih programa koje predstavljaju u predizbornoj kampanji.
Partije koje nisu u toj Koaliciji i time njihovi programi ne vaze za sastavljenu vladu,sto ima ishod da se dosta ljudi ne slazu sa svim stavovima vlade,al ipak postuju Ustav.

Tvojom recenicom iznad mi jos jednom dokazujes da si ti i dosta vas culi za demokraciju i za zapad al ih niste vidjeli,hocu reci imate potpuno pogresnu predstavu o demokratiji.
Jos ima Komunizma u vama.
Vlada je ta koja diktira tempo poštivanja ustava, vlada određuje na kakav način ispoštovati ustav a ne nekakvi novinari .
Izbori odluče ko će sastaviti vladu i provoditi ustav a novinari su najmanje ti , koji mogu provoditi Ustav .
Jedno je komunizam a drugo je socijalizam , koji je bio u Yu, za razliku od drugih komunističkih država - zato je i bio tito toliko poštivan u svijetu a kod tebe i tih novinara nije toliko bitno
Mic_Sokoli je napisao/la: Nazalost,meni je odavno jasno da ti nisi osoba s kojom se moze bilo kakva diskusija vodit.
Diskusija za mene znaci da diskutanti budu otvoreni za misljenje suprotne strane da se trude oko postizanja neceg zajednickog ,da znaci kad nisu u pravu prihvate misljenje druge strane ako su valjani argumenti.
Dok ti,mjesas istinu s lazima,u svojim postovima uneses xxx diverzija samo da bi smutnju stvorio,kad te neko pritegne s argumentima,namjerno skaces na drugu temu,pises kilometarske postove citirajuci skoro svaku recenicu uz objasnjenja koja cesto veze s temom nemaju.
Jesi li se ti ikad s nekim ovdje slozio u bilo kojoj ozbiljnoj temi?
Ja sam otvoren za diskusije i poštujem tuđe mišljenje, jer valjda vidiš da nikome ništa ne psujem a sjeti se sebe [Happy.gif]
Mic , ova tvoja zadnja rečenica ne pije vode a evo i zašto ; ako se sa nekim slažem , ja se ne javljam , pa neću se valjda na svačijim postu javiti u smislu tako je , bravo , to vidiš ,....... a ako se sa nečim ne slažem - eto mene tu :lol:
Mic , vidiš koliko je tvojih postova a ja se na veliku većinu tvojih postova nisam javio , jer to znači da nemam kritike a ako je nešto za kritikovati - eto mene :lol:
Mic_Sokoli je napisao/la: Sto se tice davanja odstete,jedan moj nastavnik Istorije,kad smo ucili o prvom svjetskom ratu(sto se tice placanje odstete prvi i drugi svjetski rat su za njemacku identicni bili,morali su da placaju u zlatu prirodnim sirovinama fabrikama i sa jos dosta toga) nam je rekao ,skoro sve fabrike koje smo imali na strani njemacke koja se granici sa Francuskom smo im morali dati kao ratnu odstetu,dok je Njemacka bolje i vece i modernije sagradila Francuska se mucila s njima decenijama.
Nemam Å¡ta za dodati ,sem da balkanci nisu germanci , s tim sam ti sve rekao .

Još koji link http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_ ... Yugoslavia
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Josip Broz TITO

#66 Post Postao/la paparaci »

Zivio Drug Tito!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Josip Broz TITO

#67 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:Ja mislim da smo dosta obnovili gradiva iz istorije..sto se tice .... Hitlera,kao i Alije Izedbegovica i Josipa Broza Tite.... [eusa_think.gif]
Nedjelim misljenje niti sa bilo kojim ovdje sto se tice te tri licnosti....

Beznadezno i lahko se svadjati ili optuzivati ljude koji odavno nisu medju nama ..i koji se nemogu braniti...
Da su zivi sve bi drugcije bilo....
OSTAVITE MRTVE DUSE NEKA POCIVAJU U MIRU..... :(

Nezivite na korjenima proslosti..Gledajte i razmisljajte kako napraviti buducim gebneracijama lijepu i blistavu buducnost, Takoreci oazu mira i srece.... [smile.gif]


E, ovo je najveca glupost koju sam do sada procitala ra-jo od tebe! (inace me odusevljavas,ako ne vrijedjas....)

Ama gdje je tu LOGIKA!

Ajde, necemo pricati o da vinciju, Staljinu, Majki terezi, Elvisu, DzimMorisonu, Ivi Andricu, majkelu Dzeksoooonu, pa pobogu,oni su SVI MRTVI!!!!!!!!

Svasta cu procitati
Naravno svasta ...jasta necemo traca....

Nije prvi puta...no problem...razumijem ja tebe.... :lol:

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Josip Broz TITO

#69 Post Postao/la venecija »

Ovdje niko nikog ne razumije... [To funny.gif] h...lud zbunjenog... :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Josip Broz TITO

#74 Post Postao/la andro »

titovratise.jpg
slika
slika

Odgovori