Da li su zlocinci zaista kaznjeni

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#16 Post Postao/la mrki62 »

andro je napisao/la:Iskreno ne mogu da kazem da li su zaista kaznjeni sa adekvatnim kaznama . ali po meni je vec kazna i njihovo samo hapsenje. Tesko je sve to realno i zdravim razumom sagledati jer uvijek postoji i ona zapovjedna , , direktna i indirektna odgovornost za neka zlodjela , kao i kolektivna i individualna . Znate mi smo balkanci ionako cudni , kada je " moj neko " u pitanju onda on nije kriv a svi ostali su krivi i nisu realno kaznjeni. to je ono nase kada sunce grije uh ala grije a kada je hladno uh jeste hladno . Ili vjerujmo ili nevjerujmo medjunarodnoj zajednici . Ako im vjerujemo onda neka bude da su realno kaznjeni , a ako im ne vjerujemo recimo im odlucno da ne zelimo da nas prime pod svoje okrilje .
Samo da potpišem [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#17 Post Postao/la nella26 »

Da li je neko "moj" ili nije, pojedinac ili kolektiv? to mi zvuči kao odbrana istih.Taman da je moj otac u pitanju, da je npravio neki pokolj ubio nekoga samo zato što je druge vjere treba ga kazniti.
Što se tiče onih koji su naređivali (Plavšička, Karadžić i ostala kompanija) oni zaslužuju najveću kaznu, više među pojedincima ima onih koji nisu htjeli ratovati a bili su prinuđeni jer im je vlast nalagala i na silu mobilisala.
I ne može me niko ubijediti da nisu krivi toliko zato što se nisu mogli dogovoriti, je li dogovor onda ovo što su uradili u Srebrenici, ovolike masovne grobnice, šta je sa ljudima koji su logore preživjeli, ženama koje su silovane, djevojčicama koje su silovane.Je li i to zbog toga što se tri čovjeka nisu mogla dogovoriti (Karadžić, Mladić, Milošević)?
Treba pustiti narodu da im sudi i to onom koji je u pravom smislu riječi zločin to iskusio na svojim leđima
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#18 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:Je li i to zbog toga što se tri čovjeka nisu mogla dogovoriti (Karadžić, Mladić, Milošević)?
Izetbegović , Tuđman i ostali su isto u igri :wink:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#20 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:Izetbegović
Alija nije bio začetnik rata a nije se ni mogao dogovoriti kad su ovi već bili sve pripremili za rat.Bošnjaci nisu imali puške kada je rat počeo
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#22 Post Postao/la nermin01 »

ovaj gore je zamjenio imena izgleda..izetbegovic i tudzman...poludio majke mi...
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#24 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Izetbegović
Alija nije bio začetnik rata a nije se ni mogao dogovoriti kad su ovi već bili sve pripremili za rat.Bošnjaci nisu imali puške kada je rat počeo
Alija ,....... ne , nije početnik rata , al je zbog njegovih glupih izjava mnogo naroda umrlo : vi mirno spavajte, rata neće biti , za rat je potrebno dvoje i sl.

Ti mene napadneš , spucaš me šakom , nogom , gađaš me kamenjem ,............ ja ti priđem i ubijem te ,........... jel to ja nisam kriv - samo zato što nisam bio začetnik fizičkog obračuna ?!
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#26 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Au bre mrki,nikad kraja tvojim nebulozama ............znaci po toj tvojoj prici Srbi su gadjali kamenjem i udaralo nogama a Muslimani su ih ubili?


Stvarno sramota..............


Alija se ne moze staviti u isti kosh sa ovim Zlocincima Milosevic i kompanija,nije on na nikoga slao vojsku.
De Mic ne za*ebaji, ja sam samo opisao članici , da nije nužno da si nedužan - ako nisi započeo rat .
Mnogi generali iz Hrvatske su poslani u Hag iako nisu prvi započeli .

Svako je individualno odgovoran a ja sam iznio Alijinu odgovornost zbog naivnosti - pročitaj još jednom .
Nisam ja pisao da je Alija kriv zbog napada, već zbog nespremnosti , nesposobnosti u ODBRANI !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#29 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:Ti mene napadneš , spucaš me šakom , nogom , gađaš me kamenjem ,............ ja ti priđem i ubijem te ,........... jel to ja nisam kriv - samo zato što nisam bio začetnik fizičkog obračuna ?!
po tvojoj logici smo trebali mirno gledati kako nas ubijaju i čekati da i sami budemo ubijeni, naravna stvar da smo se morali braniti.Ali je bilo i kod nas pojedinaca koji su iskoristili priliku pa ubijali nedužne građane i takve treba kazniti.
A Alija nije mogao znati da su se četnici spremili odavno i naravno da će pokušati smiriti paniku među ljudima, šta je trebao reći "Evo narode počeo rat rokajte koga stignete".
Ja sam živjela u mahali gdje je bilo dosta srba par dan prije nego je počeo rat njihova djeca nisu dolazila u školu i sve porodice su otišle negdje, ali niko nije ni posumnjao zašto, dok nisu počeli pucati po nama.I to je dokaz da su se odavno bili pripremili i čekali da sve bude spremno kako bi počeli, ni Alija niti bilo ko ih nije mogao odgovoriti jer je "velika Srbija" bio njihov cilj.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori