Bioloski rat?

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Bioloski rat?

#17 Post Postao/la paparaci »

kako da nisam cuo za to. hafiz mi probi glavu na pocetnoj [laugh.gif]

ovako. do tog virusa je doslo na sljedeci nacin.
korijen toga je pticija gripa. ciji je izmet zavrsio kod svinja. eh svinje su se zarazile tim virusom i covjecijim virusom. posto su genetska svojstva svinje i covjeka skoro identicni svinja je prenijela taj virus na covjeka. zatim je taj virus mutirao u toj osobi tako da se mogao prenijeti putem kasljanja ili kihanja.

strucnjaci preporucavaju cesto pranje ruku, jer sapun neutralizira taj virus. a u tezim slucajevima kao sto je u meksiku potrebno je nositi i maske za disanje.
pojacane su kontrole na mnogim aerodromima. u slucaju da im je neka osoba sumnjiva, stavljaju je pod karantenu i ispitivaju na zarazenost tog virusa.
u Njemackoj, tacnije u Bielefeld-u su provjerili dvije osobe na taj virus i ispostavilo se da nisu zarazeni.

a sto se tice drugog dijela teme tj. da je to sve namjerno, itd. pa iskreno receno ne vjerujem. siguran sam da su velesile poput amerike u posjedu razornih virusa proslosti i ko zna kakvih slicnih i gorih! ali, sve je moguce. ocito je da je previse stanovnistva danas na svijetu, velika nezaposlenost, itd. tako da negdje mora puci.
do sad su se takvi problemi rjesavali razornim ratovima. a moguce je da je ovo sad novi vid "ratovanja".....

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bioloski rat?

#19 Post Postao/la grga »

Mislim da je sve to malo prenapuhano.Mediji ka mediji žive od takvih vijesti i ajmo sad udarat što crnije prognoze..čitanost je veča,gledanost itd...Kako je prošla ptičja gripa,a što se sve pisalo,prognoziralo... [eusa_wall.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bioloski rat?

#20 Post Postao/la im_ex »

[glup]

Sumnja se na prvi slučaj svinjske gripe u Austriji

Prvi navodni slučaj svinjske gripe otkriven je u utorak u Austriji kod jedne 28-godišnje žene koja se vratila iz Meksika, objavila je uprava bolnice Steyr u Austriji, gdje se žena nalazi na liječenju.
Foto: Reuters- Prvi sumnjivi slučaj svinjske gripe zabilježen je u bolnici Steyr, objavila je uprava, potvrdivši informaciju austrijske televizije ORF koja navodi ljekare ove ustanove, prenosi AFP.

Radi se o 28-godišnjoj ženi koja se nalazi u bolnici sa simptomima svinjske gripe po povratku iz Meksika. Bolesnica je stavljena u karanten.

Glasnogovornica ministarstva zdravstva nije bila u stanju da potvrdi prisustvo sumnjivog slučaja svinjske gripe u Austriji.

Ostala ispitivanja obavit će se narednih sati na Institutu za virusologiju Univerziteta u Beču kako bi se utvrdilo da li se radi o slučaju svinjske gripe ili uobičajenoj gripi.

Ukupno od novog virusa H1N1 umrlo je više od 150 osoba u svijetu, uglavnom u Meksiku, gdje su prošle sedmice zabilježeni prvi smrtni slučajevi.

Austrijske vlasti savjetuju stanovništvu da ne putuje u Meksiko i ostale regije u kojima su potvrđeni smrtni slučajevi svinjske gripe.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Bioloski rat?

#22 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la:7% je smrtnost, za sada, sto je jaaaako veliki procenat. Bez zezanja.

mislis u meksiku?

pa ja koliko sam pratio vijesti, rekose da nije tacna ona cifra na pocetku sto su objavili tj. da ih je oko 60 vec umrlo od te gripe. izjavise odjednom da ih je samo 7 umrlo od svinjske gripe?!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bioloski rat?

#24 Post Postao/la im_ex »

papaya je napisao/la:Preko 200 je vec umrlo u Meksiku
ah


Najnoviji podaci
331 slučaj gripe potvrđen u 11 država



Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je danas da je potvrđen 331 slučaj nove gripe tipa A, uključujući 10 smrtnih slučajeva, u 11 država u svijetu.
Foto: AFP/DDP/FilePrema podacima SZO, u Meksiku, zemlji koja je najteže pogođena bolešću, potvrđeno je 156 slučajeva, od čega je devet smrtnih.

U Sjedinjenim Američkim Državama je registrovano 109 slučaja zaraze virusom H1N1, uključujući jedan smrtan slučaj. Druge zemlje u kojima je potvrđeno prisustvo virusa su - Kanada (34), Španija (13), Velika Britanija (8), Njemačka (3), Novi Zeland (3), Izrael (2), Austrija (1), Holandija (1) i Švajcarska (1), prenio je Rojters.

Druge procjene pokazuju da su brojke oboljelih veće, pa tako vlasti u Meksiku smatraju da je u toj zemlji 176 ljudi umrlo od nove gripe, a da je prisustvo virusa H1N1 potvrđeno, do sada, u 12 smrtnih slučajeva.

Prema podacima američkih vlasti, broj oboljelih u SAD popeo se na 111, od kojih je jedna beba umrla.
(FENA)
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bioloski rat?

#28 Post Postao/la im_ex »

kad mi rece da si na Bioloski rat, ja trk na pretrazivac, pa se iznenadih kad vidjeh svoj nick :lol:

e,

Beograd
U Srbiji još pet slučajeva nove gripe



U Srbiji je registrovano još pet slučajeva nove gripe tipa A H1N1, čime je ukupan broj zaraženih povećan na deset, javila je beogradska radio televizija B92.
Epidemiolog Gradskog zavoda za javno zdravlje Predrag Kon kazao je da su nove oboljele osobe iz Beograda, Novog Sada i Niša.

Od njih petoro dvoje je zadržano na bolničkom liječenju, dok je ostalima prepisana terapija i liječe se kod svojih kuća.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori