Bioloski rat?

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Bioloski rat?

#31 Post Postao/la andro »

Mi plesemo a drugi svira
dmbFm-TnQz.jpg
slika
slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

svinjski grip

#32 Post Postao/la beba80 »

ljudi dobio sam od jednog prijatelja koji je bio direktor skole dva lista papira na kojima je bilo napisano da masonski pokret odnosno neki njegovi clanovi su namjerno preko nekih americkih organizacija ispustili taj proizvedeni svinjski grip i ranije pticiju gripu kako bi bankari zaradili a masoni su poznati po novcu i ono sto naroda ima ne zarazenog da se ubaci u cjepiva protiv gripe a u stvari tu ce bit taj virus.cim nabavim taj tekst ubacicu ga jer sam isti dao da ljudi procitaju.
sta mislite da li je ovo istina?

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: svinjski grip

#33 Post Postao/la sabinax »

imas vec temu o svinjskoj gripi i slicnom bioloskom oruzju...ja sam odmah napisala da je to radi profita i prodaje vakcine...na kraju se ispostavlja da je zaista tako, ljudi su zli i novac im zamagli sve granice razuma
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bioloski rat?

#35 Post Postao/la sabinax »

vidovita_dzemila je napisao/la:spojene teme


sve što se dešava na svijetu, svaka nesreća (glad, bolesti, ratovi) nekome je u interesu
a samo bolesan ljudski um moze tudu nesrecu pretvoriti u profit i izazivati nesrecu za osobnu korist, to nijednoj zivotinji ne bi palo na pamet (zivotinje ubijaju radiprezivljavanja, razmnozavanja i sl.)...Novac je zaista prokleta stvar, radi njega cemo unistiti samo sebe
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bioloski rat?

#38 Post Postao/la sabinax »

papaya je napisao/la:u spaniji, gdje sam provela s djecom godisnji, apsolutno se nije ni spominjala ta gripa...sve je bilo bezbedno...
kod nas se vecina maturanata iz Spanjolske vratila sa svinjskom gripom, kod njih je propaganda takva da ne uniste turizam
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bioloski rat?

#39 Post Postao/la im_ex »

Svinjska gripa
U Tuzli tri nova slučaja gripe H1N1


Direktorica Zavoda za javno zdravstvo Tuzlanskog kantona Nermina Mehinović potvrdila je danas da su tri srednjoškolca koji su se vratili sa ekskurzije iz inostranstva oboljela od nove gripe.

Rezultati iz Sarajeva danas su stigli u Tuzlu i potvrdili brzi test koji je urađen u Tuzli. Osim dva pozitivna brza testa, poslali smo i jedan negativan kako bismo bili sigurni. Nalazi u Sarajevu pokazali su da su sva tri srednjoškolca oboljela od influence tipa A H1N1", kazala je u izjavi za FENU Nermina Mehinović, direktorica Zavoda za javno zdravstvo Tuzlanskog kantona.

Ona je kazala da su oboljela djeca na intenzivnom liječenju, što podrazumijeva stalne kontrole.

Kontroliraju se i svi ostali učenici koji su bili na ekskurziji kako bi se na vrijeme moglo reagirati.

Ponovljeno je da je situacija pod kontrolom, da razloga za paniku nema, te da Tuzlanski kanton raspolaže dovoljnim količinama brzih testova i potrebnih lijekova.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bioloski rat?

#40 Post Postao/la im_ex »

BiH
Potvrđeno šest novih slučajeva svinjske gripe


U Institutu za mikrobiologiju u Sarajevu potvrđeno je da je virusom novog gripa A (H1N1) zaraženo još šest osoba, čime je broj oboljelih u BiH povećan na 53.
Foto: AP"U Institutu za mikrobiologiju u posljednja 24 časa analizirano je 12 uzoraka od kojih je šest bilo pozitivno. Tri osobe su iz Tuzle, dvije iz Mostara i jedna iz Sarajeva", rekla je portparol Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Biljana Jandrić.

U Federaciji BiH (FBiH) oboljele su 42, a u Republici Srpskoj 11 osoba.

Direktor Zavoda za javno zdravstvo Tuzlanskog kantona Nermina Mehinović potvrdila je da su u Tuzli zaraženi učenici Srednje muzičke škole, koji su bili na ekskurziji u Austriji i Slovačkoj.

Na ekskurziju je putovao 21 učenik i nekoliko profesora koji će biti podvrgnuti kontroli epidemioloških službi. Učenici kod kojih je potvrđen novi grip biće izolovani i neće pohađati nastavu, kako bi bilo izbjegnuto širenje virusa.

Šef Službe za epidemiologiju Zavoda za javno zdravstvo FBiH Jelena Ravlija izjavila je da se porast oboljelih može očekivati i u narednom periodu.

Zbog povećanja broja oboljelih od novog gripa i moguće epidemije Ministarstvo zdravlja FBiH obezbijedilo je novac i naručilo 30.000 vakcina protiv novog gripa, koje će građanima biti dostupne tek od Nove godine.

Preporuka ljekara građanima je da se vakcinišu protiv sezonskog gripa, jer je ova vakcina dobra prevencija za novi grip. Pojedini kantoni još nisu snabdjeveni vakcinama za sezonski grip ili ih imaju u veoma malim količinama.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori