Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#1 Post Postao/la im_ex »

Cast mi je otvoriti temu o covjeku koji srcem voli nasu dragu BiH.
Patriota, nosilac zlatnog ljiljana, ljudina ciju licnost cijenim u tolikoj mjeri da ma kako bogato rijecima to docaravam, i opet osjetim- malo je - nisam uspjela naci prave rijeci a da bih bila zadovoljna.

slika

Jedini politicar koji BiH voli zbog nje same a ne licnog interesa radi; jedini politicar koji je vrijedan ustajanja pri pomenu njegova imena; jedini politicar koji ima petlju u brk skresati istinu na koju ostali politicari i kad se rijese oglasiti se, ne smiju zbog kojekakvih vec prljavih marifetluka, nastupaju mlako i "upakovano", ni malo muski, ni malo efektivno.

Nakon njegove nezaboravne poruke upucene na adresu Srbiji -Dalje ruke od BiH, jer biste mogli dobiti po prstima,
nakon blagovremenog oglasavanja na svaki pokusaj poistovjecivanja Zrtve s Pociniocem genocida, koje svako malo dolaze najcesce iz Bosansko-Hercegovackog entiteta RS i Srbije, njegova "rijec" odzvanja, samo njegova "rijec" je, u srcima koja BiH vole srcem a ne "dzepom" hvale vrijedna.

Kamo puste srece imati njega za dozivotnog Predsjednika BiH, bez "dvojke"

I dalje ... slucaj "Dobrovoljacka"
Raspisivanje međunarodnih potjernica za slučaj Dobrovoljačka ulica za 19 građana BiH je siguran sam projekt zvaničnog Beograda zajedno s Miloradom Dodikom s ciljem da nas sve pokažu i prikažu istim u ratu koji se dešavao u BiH, prokomentirao je danas član Predsjedništva BiH Željko Komšić.


Komšić je istakao da je Tužilaštvo BiH konkretno u ovom slučaju moglo puno bolje reagirati i sve ovo prevenirati.

"Ima puno naše neodgovornosti i aljkavosti kao što ima i puno politike i plana. Zapamtite, postoje ljudi, a među njima je i Dodik, koji nisu odustali od realizacije onoga što im je bio ratni cilj. Jedina namjera je demoralisati ljude koji su se borili za ovu državu, napraviti nas sve istima i izjednačiti količinu zločina počinjenih na ovim prostorima, a što mi znamo da nije.
Mi možemo jedno vrijeme trpjeti nepravdu i šutjeti, ali neka ne vuku đavola za rep".
Ako hoće reciprocitet onada ćemo o dobrosusjedskim odnosima pričati za 20 i 50 godina. Govorimo o pravdi i dobrosusjedskim odnosima. Kakva pravda i kakvi odnosi", reagirao je Komšić.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#2 Post Postao/la andro »

Željko Komšić (Sarajevo, 20. januar 1964.) je bosanskohercegovački političar
Željko Komšić je završio Pravni fakultet Univerziteta u Sarajevu i School of Foreign Service na Univerzitetu Georgetown u Vašingtonu. Napadom srpske vojske na Sarajevo, priključio se Armiji RBiH, gdje se istakao u vojnim zadacima za šta je dobio najveće vojno odlikovanje Armije RBiH, Zlatni ljiljan. Nakon rata uključio se aktivno u politički život BiH. 2000. godine je izabran za načelnika općine Novo Sarajevo u Sarajevu, a 2001. godine postao je prvi ambasador BiH u Srbiji i Crnoj Gori. Na lokalnim izborima 2004. godine direktnim glasanjem je izabran za još jedan mandat načelnika općine Novo Sarajevo, a na toj funkciji je ostao do oktobarskih izbora 2006. kada je izabran za člana Predsjedništva BiH.iz reda hrvatskog naroda kao clan SDP.Nakon oktobarskih izbora 2006. pitan je od jednog novinara: "Kojim jezikom govorite?" Željko Komšić potom odgovara: "Govorim onako kako su me otac i majka naučili i apsolutno se dobro razumijem sa svima. Znam ja reći i siječanj, veljača, ožujak..., čak znam i šta to znači, ali ja govorim onako kako su me roditelji naučili." Zatim jedan novinar: "Kako nazivate jezik kojim govorite?" Komšić potom odgovara: "Ja ga najradije nazivam bosanskim."--------------- Moj stav o doticnom je da je dobar i posten covjek ,skolovan , ali da isti jos uvijek nije dovoljno bezobrazan da bi bio politicar koji bi se nosio sa vukovima koji vladaju vec godinama. ipak imam postivanje prema istome jer ako nista pokusava da se suprotstavi barem verbalno sa istima.
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#3 Post Postao/la mrki62 »

" Zatim jedan novinar: "Kako nazivate jezik kojim govorite?" Komšić potom odgovara: "Ja ga najradije nazivam bosanskim."-
Å tos je u tome Å¡to ni jedna fukara iz bilo koje stranke ne podupire taj bosanski ( jezik ).
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#4 Post Postao/la maida_20 »

Uz dužno poštovanje...


Ni jednog političara ne mogu...bljak...taman da mi je ćale [icon_help.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#6 Post Postao/la paparaci »

Jedini politicar kojeg jako cijenim i volim! skidam mu kapu!

evo da sam sebe citiram sa druge teme, ali vezano za njega.
paparaci je napisao/la:Legenda Zeljko Komsic!

jes mi ovdje voditelj emisije povukao zivac! navalio covjek ko gladan srati [glup]

http://de.youtube.com/watch?v=Fzm0hRc33Kc

Covjek koji stoji iza svoje rijeci!

http://de.youtube.com/watch?v=yo9uJ45KL ... re=related

Ovo mi je mocno skroz - navijaci Veleza!

http://de.youtube.com/watch?v=XUdMhqIxU ... re=related

Zeljko o Lajcaku!

negdje nakon 2-ge minute http://de.youtube.com/watch?v=PBjZHLWoc ... re=related

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#7 Post Postao/la nermin01 »

svaka mu cast..ljudina je
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#8 Post Postao/la im_ex »

Zbog puštanja Biljane Plavšić
Komšić iz protesta otkazao posjetu Švedskoj


slika

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić otkazao je posjetu Kraljevini Švedskoj, planiranu od 4. do 8. novembra 2009. godine, saopšteno je iz kabineta predsjedavajućeg Komšića.

Razlog otkazivanja posjete predsjedavajućeg Komšića je prijevremeno puštanje na slobodu haške osuđenice Biljane Plavšić a na osnovu Odluke Vlade Kraljevine Švedske, donesene 22.10.2009 godine. Posebno se ima u vidu da je švedska vlada to htjela učiniti a ne da je bila prisiljena, s obzirom da se, prema zakonu, oslobađanje zatvorenika nakon izdržane dvije trećine kazne ne podrazumijeva, nego postoji kao mogućnost.

Posebno je neprihvatljivo i kompromitujuće za švedsku vladu ponašanje njenog ministra vanjskih poslova Carla Bildta, koji je bio svjedok odbrane na suđenju Biljani Plavšić, te ju je posjećivao u zatvoru, da bi na kraju učestvovao u glasanju, odnosno donošenju ove odluke švedske vlade.

U septembru 2008. godine, Komšić je uputio pismo Peru Westerbergu, predsjedniku Parlamenta Kraljevine Švedske, te Frederiku Reinfeldtu, predsjedniku Vlade Kraljevine Švedske, pismo u kome je zatražio od švedskih vlasti da ne odobre prijevremeno puštanje dotične na slobodu. Odnosno da bi bio velika greška bilo kakav akt milosrđa prema osobi koja je, kao član najužeg ratnog rukovodstva bosanskih Srba, osuđena za najgore zločine počinjene protiv čovječnosti, te učestvovala u planiranju, kreiranju i provođenju progona i uništenja Bošnjaka, Hrvata i drugog nesrpskog stanovništva u Bosni i Hercegovini.

Ovom prilikom, predsjedavajući Predsjedništva BiH izražava žaljenje i izvinjenje zbog otkazivanja predviđenih susreta sa švedskim kraljem Carlom XVI Gustafom, kao i sa predstavnicima bh. dijaspore iz skandinavskih zemalja, a kojih samo u Švedskoj živi preko 60.000.


Svaka ti cast, sine Bosne i Hercegovine [smileyheartbounceqy7.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#9 Post Postao/la nella26 »

Ma Željko je jedini koji nešto radi za dobrobit ove zemlje a ne samo za dobrobit svog džepa
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#10 Post Postao/la nermin01 »

[evojele9.gif] ...tako je nella
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#11 Post Postao/la paparaci »

ziv bio! skidam kapu pred njim stvarno!

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#12 Post Postao/la basista »

I ja misim sve dobro o tom covjeku.. Ne zato sto je clan neke stranke sa centrom u SA.. nego sto je normalan... A to se vec ne moze reci za njegovog kolegu iz predsjednistva Harisa.. a onaj treci... ne znam mu ni ime.. dovoljno govori,ta cinjenica.. Sta ima da pamtim imena bezlicnih ljudi..koji zele sve najgore uciniti u ime nekih cobana.. Svaka cast Zeljko Komsic - Komsija.. [thumbup.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#13 Post Postao/la im_ex »

"BiH je preživjela sve neprijatelje, pa će i današnje"


slika

U zgradi Predsjedništva BiH upriličeno je obilježavanje 25. novembra, Dana državnosti BiH, a javnosti i okupljenim zvanicama obratio se predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić.
ZAVNOBiH je događaj koji je prije 66 godina potvrdio i kontinuitet državnosti Bosne i Hercegovine, ali i njen multinacionalni i multikonfesionalni karakter. Bilo je to zasijedanje Vijeća bosanskohercegovačkih antifašista, iz redova svih naroda, u jednom od najtežih i najkrvavijih perioda u istoriji Bosne i Hercegovine. Tada su udareni temelji države Bosne i Hercegovine i tada je Bosna i Hercegovina konačno vraćena svojim narodima, rekao je Željko Komšić na današnjoj proslavi Dana državnosti BiH u Predsjedništvu BiH.

"Nažalost, danas smo svjedoci da se na razne načine negiraju osnovni postulati ZAVNOBiH-a, ali to nas ne treba zabrinjavati. Naša domovina, Bosna i Hercegovina, preživjela je teške i krvave periode, i ‘41. i ‘92. godinu, preživjela je sve svoje neprijatelje, pa će nadživjeti i ove današnje", rekao je Komšić.

On je rekao da se značaj ZAVNOBiH-a se vidi i po tome kolika je on smetnja današnjim izdajnicima.

"Svakodnevno smo svjedoci da se na sve moguće načine pokušava eliminisati jedno od “svetih pravila” ZAVNOBiH-a - da je svaki građanin Bosne i Hercegovine jednak u svojim pravima i načinu života, bez obzira u kojem dijelu Bosne i Hercegovine živi i bez obzira kojem narodu pripada, odnosno da li pripada “većini ili manjini”. Svaki dio Bosne i Hercegovine pripada svakom njenom građaninu", rekao je Komšić.

[eusa_clap.gif]

[smileyheartbounceqy7.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#14 Post Postao/la mrki62 »

On je rekao da se značaj ZAVNOBiH-a se vidi i po tome kolika je on smetnja današnjim izdajnicima.
Å ta bih dao , da navede te izdajice [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zeljko, ljudino, zlatni ljiljane - aferim ti na licnost

#15 Post Postao/la paparaci »

moje postovanje Zeljko, ljudino!! [evojele9.gif] [thumbup.gif]

Odgovori