Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#16 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:mrki, ti nikako NE mozes porediti BiH sa regionom! u BiH je sve kroz tri i svako svoje prosipa! sto u susjednim drzavama nije slucaj! da su nam politicari stoka, to se zna. ti dobro znas da Dodik radi sve na tome kako bi stanje ostalo kakvo jeste, odnosno postalo jos gore(citaj bolje po njega).
politicarka iz jedne njemacke stranke koja je clanica u evropskom parlamentu je izjavila da je ne fer prema bosanskim muslimanima takav tretman, jer je to diskriminacija. razlog tome jeste, sto hrvati i srbi iz BiH mogu dobiti pasose iz maticnih drzava i tako uzivati prava bezviznog rezima. a zrtve poput Srebrenice bivaju diskrminirane! ona takodjer smatra da je BiH na najmanje istom tehnickom nivou kao njene susjedne zemlje koje bi trebale uzivati uskoro ta prava.
Jasno mi je sve , al ako si ti slab gospodar i ako tvoja porodica zbog toga strada, onda je suludo kriviti bilo koga osim tebe - jel tako ?
Na drugim forumima sam čitao o ovoj temi i prenijet ću nešto zanimljivo od jednog člana : Dijele se popovi dijele se hodze , svi gledaju vlast kao izvor bogacenja a ne sansu da nesto urade za drzavu i narod koji ih je izabrao .
S tim je sve rečeno a s obzirom da koliko - toliko poznajem tvoj karakter , ti dda si umjesto Tihića ili Hareta, ti bi iz protesta već odavno dao ostavku i na taj način dao na znanje da država ne funkcionira kako treba.
To s Dodikom je fantazija , o kojoj se fantazira više od desetljeća ,.............. dokle više u PM ?
Pa što se Dodik ne vadi na muslimanski način : da mu smetaju Hare , Tihić , Komšić ,.......... on jednostavno krmari svoju barku a naši papci se bore sa svakim valom / talasom i to neuspješno

Dalje - o tom gdje je BiH , ko rođen tekst na tvoj post :

Komentar Svevijesti.ba: BOÅ NJACI - INDIJANCI

slika

Država u jugoistočnom dijelu Evrope, smještena na zapadu Balkanskog poluotoka. Sa sjevera, zapada i jugo-zapada graniči sa Hrvatskom, a sa istoka sa Srbijom. Na jugo-istoku graniči sa Crnom Gorom, zove se Bosna i Hercegovina. Tamo postoji jedan narod, o kojem malo znamo al je znano - Bošnjaci. Jučer su Bošnjaci odlukom Evropske komisije smješteni u jedan pravi mali indijanski rezervat.

I ništa, i niko nije bolje opisao ovaj rezervat od dvojice umnih ljudi. Jedan se zove Christian Schwarz-Schilling, a drugi je akademik Muhamed Filipović.

Prvi je s pravom kritikovao Evropu, našeg "vrlog" i "iskrenog" prijatelja kazavši: " U BiH se zahvaljujući srpskoj agresiji desio najveći genocid u Evropi od kraja II svjetskog rata pa do danas. I upravo sada, kada Evropski parlament podsjeća na 14. godišnjicu genocida u Srebrenici, Evropska Komisija objavljuje odluku da će Srbi od 2010. moći bez viza u zemlje Unije, a građani BiH i Kosova ne. To je izrugivanje, ali i moralni udar na sve evropske vrijednosti", kaže Prvi.

Drugi je , opet s pravom, kritikovao Bošnjake, tj. one koji ih kao politički predstavljaju i štite njihove interese. „Sa ovakvim predstavnicima i ovakvim vođama mi nemamo nikakve šanse. Sada ćemo još ostati bez mogućnosti da putujemo, jer će Srbi i Hrvati iz BiH moći putovati svijetom sa srpskim i hrvatskim pasošima, a mi ćemo ovdje ostati i doživjeti sudbinu Palestinaca", kaže Drugi.

Kako u Bosni i Hercegovini ništa ne može bez onog Trećeg, evo i njega. Zove se Milorad. Milorad je, kako reče ovaj Drugi, jedan od onih koji će sa pasošem, pardon putovnicom druge zemlje, putovati svjetom. A isti taj Milorad je Bošnjake prije par dana nakon svih opstrukcija još i l"ijepo upozorio" da ih njihovi lideri i vjerske vođe kroz historiju vode do zida u koji moraju udariti glavom pa se vratiti na početak ranjeni.

Od sutra ja - Sedin, ti Zlatko, ti Harise, ti Sulejmane i ti Mustafa živimo u rezervatu, koji će Evropi biti jedinstven "zabavni park", a ostatku svijeta mjesto gdje će doći uvjeriti se u stvarnu evropsku "demokraciju".

Hvala vam svima.

Piše: Sedin Ćenan - Crni Bizon Bijeli Šengen

P.S. Bizon je potomak vrste Bison occidentalis koja se u velikim krdima, u potrazi za ispašom, kretala velikim azijskim ravnicama te je prije milijun godina prešla iz Azije u Ameriku. I američki i europski bizon nekoć su bili vrlo rasprostranjeni, no početkom 18. stoljeća započinje njihovo istrebljivanje zbog ukusna mesa i kože, a već u 19. stoljeću lovci su ih gotovo istrijebili. Danas je bizon zakonom zaštićen i brojčano se povećava. Bijeli Šengen - Lista zemalja regije koje na Prijedlog Evropske komisije ispunjavaju uslove za ukidanje viza.

Kad već pominješ Dodika, de pročitaj ono iznad boldirano i podvučeno , pa reci jel čovjek šta pogriješio .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#17 Post Postao/la andro »

PROGLAS DJECIJEG POKRETA ZA MIR


- Vas, dole navedene, stranacki odabrane, NAROD Drzave BiH,

U P O Z O R A V A------SA---SVIH----STRANA----SVIJETA:

1. DRZAVA BIH NE MOZE OSTATI PODIJELJENA!!!

2. DRZAVI BIH TREBA JEDAN USTAV A NE SPORAZUM, NE IZDAJA!!!!

3. NAROD DRZAVE BIH HOCE SVOG PREDSJEDNIKA- JEDNOG ZA SVE!!!

4. U DRZAVI BOSNI I HERCEGOVINI NE MOZE TZV "rs" ili "hb" biti drzava, NIKAD VISE!!!

5. DJECA I MLADI DRZAVE BIH, NASI STUBOVI ZIVOTA, VAS OPOMINJU I UPOZORAVAJU:

.MI HOCEMO NORMALAN ZIVOT U NORMALNOJ SLOBODNOJ DRZAVI!!

.VI NEMATE PRAVO DA NAM SVAKI DAN CENZURISETE I VODU I ZRAK, I LJUBAV I TUGU I BOL .I SRECU!!!

.AKO NISTE U STANJU DA IZVRSAVATE SVOJU DUZNOST KAKO TREBA IDITE, MI .CEMO STVAR PREUZETI U SVOJE RUKE!!!!

.MI HOCEMO DA ZIVIMO, BEZ FASIZMA I SEGREGACIJE!!

6. .UPOZORENJE: UKOLIKO SE OGLUSITE NA NASE UPOZORENJE, SAMI CETE SNOSICETE POSLJEDICE!!!!



Ko je sada ovde pametniji ili bezobrazniji , djeca ( mladi ) ili politicari ? Traze li ova djeca previse ?
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#18 Post Postao/la mrki62 »

andro je napisao/la:
.VI NEMATE PRAVO DA NAM SVAKI DAN CENZURISETE I VODU I ZRAK, I LJUBAV I TUGU I BOL .I SRECU!!!
Nije valjda da u BiH ima cenzure :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sad bi jedan vlasnik foruma rekao kao mrziš BiH i sve što je bosansko :lol: :lol: :lol: :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#19 Post Postao/la andro »

U Bosni I Hercegovini je jedino na zalost cenzurisana pamet ostalo sve "funkcionise "
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#21 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:Hvala za info.
Sta to znaci sad..jel moja sestra od tetke moze sad iz Beograda da dodje meni u Njemacku,,bez da joj saljem garantno pismo itd???
Znaci,samo joj treba pasos?
Da , od prvog januara 2010 dalje , tako rekoše.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#22 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:Jasno mi je sve , al ako si ti slab gospodar i ako tvoja porodica zbog toga strada, onda je suludo kriviti bilo koga osim tebe - jel tako ?
naravno. ali svojoj porodici sam samo ja gospodar, a ne jos dvojica! :wink:
To s Dodikom je fantazija , o kojoj se fantazira više od desetljeća ,.............. dokle više u PM ?
to sa Dodikom ce potrajati jos toliko koliko EU i Amerika ocijene da je potrebno. nekom ocito odgovara ovo stanje! da hoce, promijenili bi ga, jer mogu!
Pa što se Dodik ne vadi na muslimanski način : da mu smetaju Hare , Tihić , Komšić ,.......... on jednostavno krmari svoju barku a naši papci se bore sa svakim valom / talasom i to neuspješno
nema se Dodik sta vaditi cisto iz tog razloga sto on ima ono sto zeli. odnosno ide korak dalje - otcjepljenje! ne mozes porediti te dvije strane, jer su interesi sasvim drugaciji! i lakse je Dodiku manipulisati i ostalo, jer drzi 49,9% BiH on sam!

I upravo sada, kada Evropski parlament podsjeća na 14. godišnjicu genocida u Srebrenici, Evropska Komisija objavljuje odluku da će Srbi od 2010. moći bez viza u zemlje Unije, a građani BiH i Kosova ne. To je izrugivanje, ali i moralni udar na sve evropske vrijednosti", kaže Prvi.
sasvim ispravno!
kad moze Makedonija koja je siromasnija od BiH izdati biometrijske pasose koji su jedan od glavnih uslova ukidanja viza - moze i BiH!


A isti taj Milorad je Bošnjake prije par dana nakon svih opstrukcija još i l"ijepo upozorio" da ih njihovi lideri i vjerske vođe kroz historiju vode do zida u koji moraju udariti glavom pa se vratiti na početak ranjeni.
sto bi u prevodu znacilo isto ono sto je i Karadzic izjavio na skupstini '92?! :wink:

samo sto mi zelimo cjelovitu BiH sa svim njenim narodima, a on drzavu RS [smile.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#24 Post Postao/la ra-ja »

mrki62 je napisao/la:Gdje je BiH ?
Ko je kriv tome , da eto samo Bošnjaci ostaju sa vizom , s obzirom da Srbi sad mogu sa Srbijanskim pasošom ići po EU , Hrvati sa Hrvatskom putovnicom a Bošnjaci sa nesposobnim političarima ne mogu nigdje ,.........
Neznam da li je vijest tacna...ali znam da oni koji se raduju tome...neka se neraduju suvise..Niti ima razloga da Bosanci zale zbog toga....

Iako se ukine viza za Srbiju ,Crnu Goru i Makedoniju nemora znaciti da ce moci svako kome se prohtije doci setati Evropom po zelji bez novca......
Evropa sigurno zna kako ce to sve izregulisati...
I prije je mogao svako iz Bosne ko ima uslove za to da dodje u evropu bez predhodno poslane vize...Mogao si otici u ambasadu sa ispravnim dokumentima...potvrdom da si u radnom odnosu..kao i bankovnim izvadkom da imas novac da se mozes izdrzanati dok si na putu..Kao i da li imas neku nekretninu...i mora se zani kome ides.....a citava porodica nije mogla dobiti izlazak....I sve se to isprovjerava i onda ako je sve ok dobijes ulazak...
Meni je prije tri godine dosla rodjak sa djetetom...a supruga je ostala kuci....


@papaya nece morati slati sesri vizu ali ce zato sestra sve to platiti dole i doci joj u goste sa novcem...
Prije je @papaya sve to ovdje izganjala i poplacala...da bih joj sestra dosla bez obaveze dali ima ili nema novac..?
Izvini papaya sto sam te uzela kao primjer....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#26 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la:

@papaya nece morati slati sesri vizu ali ce zato sestra sve to platiti dole i doci joj u goste sa novcem...
Prije je @papaya sve to ovdje izganjala i poplacala...da bih joj sestra dosla bez obaveze dali ima ili nema novac..?
Izvini papaya sto sam te uzela kao primjer....
Bit će isto kao i za Hrvate , koji već od osamostaljenja putuju i to bez tih peripetija - koje spominješ :wink:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#28 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la: naravno. ali svojoj porodici sam samo ja gospodar, a ne jos dvojica!
Dječače, nisi shvatio smisao , .... uprkos da si sam , ako nsi sposoban , treba priznati , zar ne ?
Može i Dodik reći : yebote , koliko je njih a ja sam !
paparaci je napisao/la:to sa Dodikom ce potrajati jos toliko koliko EU i Amerika ocijene da je potrebno. nekom ocito odgovara ovo stanje! da hoce, promijenili bi ga, jer mogu!
Po tvom ; jel može neko iz Sarajeva da ga onemogući u uspješnosti ?
paparaci je napisao/la:nema se Dodik sta vaditi cisto iz tog razloga sto on ima ono sto zeli. odnosno ide korak dalje - otcjepljenje! ne mozes porediti te dvije strane, jer su interesi sasvim drugaciji! i lakse je Dodiku manipulisati i ostalo, jer drzi 49,9% BiH on sam!
Ako si vizionar, onda nema manipulisanja ,.......... s kim on to manipuliše ?
paparaci je napisao/la:sasvim ispravno!
kad moze Makedonija koja je siromasnija od BiH izdati biometrijske pasose koji su jedan od glavnih uslova ukidanja viza - moze i BiH!
Koji su uslovi za ukidanje viza ?
Jel misliš uistinu da BiH nije sposobna napraviti do 2010 biometrijske pasoše ?
paparaci je napisao/la:sto bi u prevodu znacilo isto ono sto je i Karadzic izjavio na skupstini '92?! :wink:

samo sto mi zelimo cjelovitu BiH sa svim njenim narodima, a on drzavu RS
Aha, kontam , kontam ,....... i skontam ;eureka,............ niko od nacionalističkih vođa nije želio 1992 godine cjelovitu BiH a niti je žele danas ,............. pa ti kontaj , kontaj,................... možda skontaš .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Zaključano