Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#2 Post Postao/la sabinax »

jeste isto kao i u onoj temi da se vjerski propisi nebi trebali mjesati u drzavne odluke, hehehe pitanje je samo dali bi donio taj propis da ga crkva javno nije prozvala veleizdajnikom...no to je sad vec druga prica.
Ali kao sto sam i tamo rekla, na onoj temi...vjera je svacija privatna stvar i ne treba se mjesati ni u politiku ni u donosenje odluka i zakone.
Ajd nek bude kapelica u bolnici da se bolesni mogu pomoliti ali da bude prisutna ama bas svugdje u javnim ustanovama i sl. to mi je bez veze
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#4 Post Postao/la srebrni »

pokusat cu posredno odgovoriti....pokusavam se evo sjetiti jesam li negdje u drzavnoj ustanovi u njemackoj vidio krst...mislim na ustanove koje su na raspolaganju gradjanima...mislim da nisam...

onda stojim iza Mesicevog trazenja....religija treba da ostane u vjerskim objektima i kucama ...

ps...Mesic je po meni jedan veliki covjek kojeg bih rado vidjeo na celu BiH
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#6 Post Postao/la sabinax »

vidovita_dzemila je napisao/la:pa je li ga crkva proglasila veleizdajnikom prije ili poslije njegove izjave da na javnim mjestima ne treba stavljati križeve?
ne znam od kada je ova odluka ali sam jucer slusala na vjestima o tom incidentu s crkvom, mislim da je to bilo malo nakon sinjske alke.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#8 Post Postao/la mrki62 »

Ja sam na jednom drugom forumu napisao , da je Mesić sličan meni [Happy.gif] jer čovjek kritikuje ono što treba kritikovati .
Da je nešto tako izjavio za islam u BiH , e onda bi tek nastao problem :lol:

Inače ga jako cijenim , kao razumnog i staloženog političara .

Crkva kao institucija u Hrvatskoj je najveći vlasnik nekretnina , u zadnje vrijeme se previše upliće u vođenje države i to ni za jednu državu nije dobro .

Ovaj puta želim dodati , da ja nisam "zayeban" sa komentarima na temama o islamu , ja samo pratim fanatike i trudim se da im repliciram sa dokazima .
Tako je i na ovoj temi , obratite pažnju na sljedeće :


- Iz državnog proračuna prošle godine dodijeljeno je 383 milijuna kuna Katoličkoj crkvi! - Više nego što je dobilo Ministarstvo turizma.

Mnogi i ne znaju , da je u vrijeme Tuđmanove vladavine , Tuđman potpisao sa Vatikanom tu obavezu ( plaćanje crkvi ) .
Sve i da se nema novaca za invalide i žrtve rata , umirovljenike, dječije doplatke ,......... za Crkvu mora biti .

Dalje : U deset godina Katolička crkva dobije skoro četiri MILIJARDE KUNA!!!

- Trenutno se u zemlji radi više desetaka crkvi, samostana... Crkva iznajmljuje svoje prostore, otvara tvrtke, prodaje i kupuje imovinu, trguje dionicama na burzi, uzima milodare, ima cjenik (u crkvi to zovu taksovnik) po kojem naplaćuju, vjenčanja, sprovode, krštenja, krizme, pa čak i otočanima na silu ulazi u posjed njihove djedovine (slučaj na Šolti)... Zar su im uz sve to potrebne silne milijarde (NAŠIH) kuna iz proračuna, a posebice kada ljudi nemaju za ljekove, mladi umiru jer im HZZO ne može platiti liječenje u inozemstvu...


Da ne bude , da sam nešto izmislio , evo link http://www.facebook.com/group.php?gid=68813454993

Na tom linku je i karikatura Kardinala Bozanića

slika

Da je karikatura reisa Cerića, onda bi jopet ,.......... neki na mene bili ljuti :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#10 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:koliko je to evrica?
Cca 7 kuna = 1 €
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#11 Post Postao/la Bebana_de »

Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić zatražio je danas uklanjanje ( krstova ) iz kasarni i svih državnih ustanova, ocjenjujući kako bi Crkva sama trebala to zatražiti i reći da u sekularnoj državi u državnim ustanovama ne bi trebalo biti nikakvih vjerskih obilježja.

Napokon je i on svatio da je godinama nad glavom ima Krst a ne Kriz,,,, [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#13 Post Postao/la Bebana_de »

papaya je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
papaya je napisao/la:koliko je to evrica?
Cca 7 kuna = 1 €
ajde nemoj da me *****

Toliko puno????????????????????? Za crkvu???????????????????

A ti bebana,umalo nisam pala sa stolice, rvatico.... [icon_flower.gif]
Ljubim ruke milostiva vocko, [icon_flower.gif]
ajde bre malo se opustite najasili na tog cojeka koda je on nesto kriv,,samo je htio teke akcije da se i o njemu malo pise,,skoro je upo u bedak i niko da ga primeti,, [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#14 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la: ajde nemoj da me *****
Toliko da znaš , ako mi se ukaže prilika, ću te yebem :lol:
papaya je napisao/la:
Toliko puno????????????????????? Za crkvu???????????????????
Ne, za Vatikan .
Inače , za neupućene ; sve Crkvene institucije su vlast Vatikana i ne države Hrvatske.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#15 Post Postao/la nella26 »

Ma bilo crkva bilo džamija ne treba dozvoliti miješanje u politiku i vođenje države.
I reisa i kardinale treba poslat gdje im je mjesto, u božiju kuću, nego je problem što su takvi upravo najveći lopovi i odgovara im biti u politici jer ima odakle da kaplje u džep.
Mesiću svaka čast i onaj naš nesretnik bi trebao malo pritegnut reisa.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori