Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#16 Post Postao/la mrki62 »

I Crkva i Džamija, sve su to profitabilne organizacije .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#17 Post Postao/la nnejra »

Ja mislim da u bilo kojoj državnoj ustanovi, u bilo kojoj državi, ne bi trebalo da stoje vjerska obilježja. Mjesta za vjerska obilježja su džamije, crkve, sinagoge, hramovi i sl. te vlastita kuća. Vjera treba da je odvojena od države. Znam iz vlastitog iskustva kako je to ići u školu u kojoj na zidu stoji obilježje vjere kojoj ti ne pripadaš, a ti si pri tome i u manjini. Isto tako, još uvijek ako odete u bolnicu na zapadnoj strani Mostara, a ne volim je tako zvati, vidjećete krstove na zidovima. A to je regionalna bolnica i trebalo bi da je dostupna za sve ljude i da se svi u njoj osjećaju jednako. Nažalost, još uvijek to nije tako. Nemam ništa protiv ako neka vjerska zajednica otvori bolnicu, neka stavi svoja obiljžja, ali ako je državna, onda im tu nije mjesto. Tako da sva vjerska obilježja treba skloniti iz škola, bolnica, općina, sudova i sl. Samo da još napomenem,ja sam i sama vjernica, ali smatram da je to samo moje i da to ne moram svima poturati pod nosom , jer ja vjerujem zbog sebe , a oni koji to ističu u prvi plan tamo gdje tome i nije mjesto mislim da nisu iskreni vjernici u duši.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#20 Post Postao/la mrki62 »

Ja sam već pisao , da su crkva i džamija profitabilna organizacija ; vjernici su vjernici u pravom smislu a vjerske vođe su vjernici za novce / pare .
Vjerske organizacije ogromno novaca / para godišnje pokupe na razne načine od svojih vjernika / pripadnika određene religije i da bude apsurd = ne plaćaju porez !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#22 Post Postao/la mrki62 »

Mogu oni prikupljati potpise , da se digne minimalna plata na 2.000 eurića ili dječiji doplatak na 1.000 eurića po djetetu ,........... samo postoje neke regulative , koje jasno ukazuju na mogućnost referenduma .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#24 Post Postao/la mrki62 »

Da sam nešto tako ja napisao u vezi islama u BiH , javili bi se mnogi kako mrzim islam i sve što je vezano za BiH :lol:

Mesić je prije svega čovjek i pokazuje ljudskost a ne bilo kakav fanatizam.
Vjere bi zaista trebali svi izbaciti iz svih sfera javnog života.
Yebote , svi poznaju ovu qurčevu recesiju a vjerske organizacije NE !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#25 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mrki62 je napisao/la:Da sam nešto tako ja napisao u vezi islama u BiH , javili bi se mnogi kako mrzim islam i sve što je vezano za BiH :lol:

Mesić je prije svega čovjek i pokazuje ljudskost a ne bilo kakav fanatizam.
Vjere bi zaista trebali svi izbaciti iz svih sfera javnog života !
[evojele9.gif]

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Mesić zatražio uklanjanje krstova iz državnih ustanova

#26 Post Postao/la basista »

Nisam primjetio da je vjera u nasoj zemlji,ucinila nesto dobro..
Reis se petljao cak i u SDA izbore.. Onaj Puljic,oci me bole kad ga vidim..kobiva.. ne zna on,kako mu u ratu odselilo stado i ko je kriv..pa krivi sandzaklije..kao sa su oni sa oruzjem tjerali katolike iz SA..
Da ne trosim rijeci na SPC i djavoljeg vladiku Kacavendu..
Sjetih se makove pjesme..

Gle kakvo to lice vidim..
na stolici svetoj..
na stolici Petra i Pabla..
To lice obraz je kleti..
samoga diabla!!

Ja njima ne vjerujem nista..

Odgovori