Zlocinacki narod

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Zlocinacki narod

#17 Post Postao/la srebrni »

papaya je napisao/la:u redu je to.
Ali takve "srbe" treba nazvati cetnicima, jer im je razmiljanje takvo.
Ja u zivotu nikad nisam rekla, nit pomislila mrzim taj i taj narod zato sto....
Ne, ja prezirem i dan danas onog koji je napravio logor specijalno za srpsku djecu u 2. svjetskom ratu, one oficire koji su jevrejske majke djelili od svoje djece kad su stizali u Bergen-belsen ili dachau ili koliko ih je jos bilo, mrzim stoje trebalo da bude logora u Omarskoj, Manjaci, celebici i ne znam koliko jos, mozda i ne zelim da znam.
A to nije uradio jedan narod.....


U sustini,moje je pitanje bilo drugo.

Kad neko kaze, napise...pa oni su bili uvjek zlocinacki narod....pitam se, koji nije?
pa...ako covjek pogleda istoriju mnogo toga se veze za srbe...ja kazem hvala Bogu pa svi srbi ne misle isto
zalim nekad sto je bio ubijen i Ferdinand u Sarajevu....za vrijeme austro-ugarske ...slobodno su se nosile sve nosnje i ucile sve religije u Bosni...za cije ideale??
pa samo da rijeka Drina moze pricat....svi bi mi plakali....bez prestanka..

nijemci su bili u Bosni al nisu napravili toliko zla kao neke nam komsije....zalosno

ps......zovemo mi takve srbe cetnicima al nazalost neki drugi srbi sebe nadju uvjek gdje ne treba da se traze , pa se nadju uvrijedjeni bez potrebe
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Zlocinacki narod

#20 Post Postao/la srebrni »

Mic_Sokoli je napisao/la:Ova tema je trebala tome da posluzi,da svi ulete i kazu nisu srbi zlocinci ,svi su krivi,kao sto je x-puta napisano.
Trazili ste drzavu dobili ste pokolj,u stilu evo vam ga na.

Kad se srpski narod u svojoj vecini javno i zakonski odrekne svojih Zlocinaca i zlocinacke politike,kad se plati odsteta,kad se bude radilo na poboljsanju odnosa sa svojim komsijama i to tako sto ce prihvatit krivicu a ne stalno ko papagaji ponavljat svi su krivi i navodit primjere istrebljenih indijanaca,onda ja mislim da niko nece imat za sta vise da ih optuzuje.

potpisujem...i necu dalje postovat na ovu temu
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zlocinacki narod

#24 Post Postao/la andro »

[icon_ballbounce.gif]
slika
slika

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Zlocinacki narod

#25 Post Postao/la Bebana_de »

[Happy.gif] la la la la
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zlocinacki narod

#26 Post Postao/la nella26 »

Ma možemo mi ovdje da naglabamo koliko hočemo ko je dobar a ko nije ali istina ostaje, ostaje ono što se ne može zaboraviti niti obrosati nikakvom gumicom a to je spomenik ubijenoj djeci, mezarje Kovači, Bare (govorim o Sarajevu) i na svakom čošku su table ispisane imenima poginulih.
Sreća pa nismo svi isti jer nacionalista i kretena ima svugdje i u svakom narodu niko ne može globalizirati ali isto tako me ne može niko ubijediti da četnici nisu zločinci, čak šta više takvom konstatacijom me vrijeđa.
I kakav suživot, mi se glupani hočemo saživiti sa nekim ko nas je klao i ubijao, ma nikad, pa moje prve komšije su kad je počeo rat krili se sa nama u podrumu i čim im se ukazala prilika pobjegli su četnicima i onda granatirali i zapalili dva puta tu kuću i tu je poginulo dosta ljudi, mojih komšija i šta sad ja trebam da se smješkam ako neki od njih se vrati tu da živi ili da ga izljubim od dragosti, ma daj!
Ali opet naglašvam sreća pa nisu svi isti, jer je isto tako jedan Srbin, komšija ostao i borio se sa našim ljudima, pa su četnici davali 70 naših zarobljenika za njega ali ga naši nisu dali i poslije rata mu je ucjenjena glava čovjek jadan je morao pobjeći odavde.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zlocinacki narod

#29 Post Postao/la nella26 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
<nella
pa su četnici davali 70 naših zarobljenika za njega ali ga naši nisu dali
odlika muslimana
pa upravu su što ga nisu dali, jer taj čovjek osim što se borio ovdje je puno pomogao starim ljudima da prežive u toku rata, pomagao je svima koji su pomoć trebali.A da su ga dali šta bi s njim bilo Boga pitaj jer kažem ti ucijenili su mu glavu upravo četnici, njegove prve komšije da je jadan čovjek morao pobjeći odavde a roditelji su mu pobjegli kod četnika i četnici su ih zaklali zbog njega.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zlocinacki narod

#30 Post Postao/la andro »

Mic_Sokoli je napisao/la:
<nella
pa su četnici davali 70 naših zarobljenika za njega ali ga naši nisu dali
odlika muslimana
A da ti ispricam pricu o jednom nemuslimanu koji je od "cetnika" ukrao kamion sa 5 tona tromblonskih mina i pobjegao sa istim teretom u jedno mjesto i predao taj teret AR RBiH iz kojeg ga je tada predsjednik opstine na zahtjev tih istih cetnika htjeo isporuciti tim istim" cetnicima ".Taj je uz pomoc, opet svoje snalazljivosti pobjegao iz tog mjesta , i nakon godinu dana sreo tog jadnika od predsjednika i dao mu kutiju cigareta jer isti nije imao . Rat je bio i prosao , oni koji su u istom profitirali , uprljali ruke , ucinili zlocin , i dalje to isto cine na malo perfidniji nacin . A narod koji je bio u zabludi sve te ratne godine je i dalje samo narod , i brojke koje su bitne samo kada su izbori u pitanju.
slika
slika

Odgovori