Sastanak u Butmiru

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sastanak u Butmiru

#16 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:koji?
Oni što su pomagali da stvore RS ,............... yebo ga ti , k`o da ne znaš koji [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Sastanak u Butmiru

#17 Post Postao/la beba80 »

rat za neke nije prestajao od 1800 godine.A evo kako kad su neki koji su bili u Bosni povukli se tada je bilo 1700 000 stanovnika muslimana u Bosni ja mislim da ih i sad ima toliko zasto?Rat nikad nije stao al merhametlije borave i brzo zaborave.Nemozemo mi mimo narod kako i ostali pa ako se njihove zene ne pokrivaju necemo ni mi itd

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sastanak u Butmiru

#18 Post Postao/la mrki62 »

Čim neki gledaju BiH kroz vjeru i naciju , onda nije ni čudo što se ne može ostvariti suživot.
Dodikovcima i jeste u interesu da se pokaže slika javnosti o islamizaciji , o nacionalističkim pokličima i onda se pojave dodikovci u međunarodnim vodama sa riječima ; eto , vidite ,....... oni hoće da islamiziraju državu , mi sa takvima nećemo da živimo , mi hoćemo našu RS da osamostalimo i da ništa nemamo sa islamistima ,.........
Da beba80 , takve kao ti , oni u RS trebaju , takvi su kao stvoreni za stvaranje mržnje i negiranje mogućnosti da BiH opstane kao jedinstvena i nedjeljiva kao država.
Vehabije punom parom rade za Srbe i izdajica Alija je njih ( po mom ) baš s tom namjenom i doveo u BiH !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Sastanak u Butmiru

#19 Post Postao/la beba80 »

u redu ti si djelom u pravu al ima nesto sto mozda nisi razmisljao a to je ajet koji kaze onaj koji oponasa neki narod on njemu i pripada tako da islamski Narod u BiH po svemu u vecini oponasa druge narode ne ispoljava ljepotu islama sto znaci STA?

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Sastanak u Butmiru

#20 Post Postao/la nella26 »

Ne oponašamo mi nikoga, i šta sad treba da radimo da se pokrivamo da bi bili različiti od drugih, u ovom slučaju njih.
Jel misliš da ljepota islama može promijeniti postojeću situaciju?
Iman, vjeru treba nositi u srcu a ne koristiti je u političke svrhe, jer nas je tako nešto slično i dovelo dovde.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sastanak u Butmiru

#21 Post Postao/la mrki62 »

beba80 je napisao/la:u redu ti si djelom u pravu al ima nesto sto mozda nisi razmisljao a to je ajet koji kaze onaj koji oponasa neki narod on njemu i pripada tako da islamski Narod u BiH po svemu u vecini oponasa druge narode ne ispoljava ljepotu islama sto znaci STA?
Islam u BiH ima korijenje u današnjoj Turskoj i sve što treba da se koristi = slijediti njih a ne nekakve Arape [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Sastanak u Butmiru

#22 Post Postao/la nella26 »

Evo maloprije gledam kako im je večera prošla, prvi dan zabavni, drugi "radni".
Naši predstvanici pričali viceve gdje je Dodik prednjačio sa svojim na račun Tihića.
I još poručio Tihiću da će ga u krilo staviti ako se popravi.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Sastanak u Butmiru

#23 Post Postao/la im_ex »

nella26 je napisao/la: I još poručio Tihiću da će ga u krilo staviti ako se popravi.
lol

opci pederluk
Kuda idu ljudi kao ja ...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Sastanak u Butmiru

#24 Post Postao/la dadooo_23 »

beba80 je napisao/la:u redu ti si djelom u pravu al ima nesto sto mozda nisi razmisljao a to je ajet koji kaze onaj koji oponasa neki narod on njemu i pripada tako da islamski Narod u BiH po svemu u vecini oponasa druge narode ne ispoljava ljepotu islama sto znaci STA?
znaci da si u masini procesa globalizacije,a i geografski si u po europe. ti mozes ako si pravi vjernik,prakticirati vjeru na osobnoj razini. vjera i treba sluziti da covjek kvalitetnije izgradi svoju osobnost!
ne treba ti biti mjerilo rejs mustafa ceric koji je duboko u politici i koji je korumpiran. ti mozes biti bolji vjernik i bolji covjek i od njega i od pola azije (koja je kolijevka islama),iako zivis u krscanskoj europi.

vjera se oduvijek koristila za politicke i strateske ciljeve u visim krugovima

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Sastanak u Butmiru

#25 Post Postao/la dadooo_23 »

nella26 je napisao/la:Evo maloprije gledam kako im je večera prošla, prvi dan zabavni, drugi "radni".
Naši predstvanici pričali viceve gdje je Dodik prednjačio sa svojim na račun Tihića.
I još poručio Tihiću da će ga u krilo staviti ako se popravi.
bio bi isti beba cela u dodikovom krilu

[laugh.gif]

onaj mu se teletabis uvukao u paksu samo mu noge vire

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Sastanak u Butmiru

#27 Post Postao/la im_ex »

Promjene koje predlaže Washington:

Jedan predsjednik BiH, umjesto Vijeća ministara Vlada BiH

slika

Za utorak je u vojnoj bazi u Butmiru zakazan nastavak razgovora predstavnika SAD-a i EU s liderima bh. političkih stranaka, a već u srijedu ova zemlja će znati na čemu je i hoće li napokon profunkcionisati ili će od Nove godine biti potpuno izolovana od svijeta.

Trenutno, ključ problema leži u odbijanju stranaka iz RS, predvođenih Miloradom Dodikom, da se prihvati paket ustavnih promjena. Na ruku takvom stavu ide i Dragan Čović, predsjednik HDZ-a koji kaže da je njegov uslov za promjenu Ustava "da tri naroda moraju imati jednaka ustavna prava i da je ovakva dvoentitetska BiH apsolutno neprihvatljiva". S njim se, tokom razgovora u petak u Mostaru, složio i Sulejman Tihić, predsjednik SDA.


Šta stoji u "butmirskom paketu" na čijem usvajanju posebno insistira Washington? Prije svega, traži se ukidanje Vijeća ministara i uspostavljanje Vlade BiH sa premijerom na čelu i velikim ovlaštenjima, upravo onakvim kakve imaju vlade evropskih država. To znači da bi jedan dio ovlasti preuzela od Predsjedništva BiH, pored ostalog i planiranje i usvajanje državnog budžeta i njegovo predlaganje Parlamentu BiH. Vlada bi, za razliku od sadašnjeg Vijeća ministara, imala puno više državnih ministarstava, na primjer i za poljoprivredu.

Traži se i da BiH ima jednog predsjednika s dva potpredsjednika i da se oni biraju direktno. Preciznije, Predsjedništvo ne bi kao što je sada slučaj imalo članove iz RS i FBiH. U zavisnosti od dogovora, njih trojica bi se svakih 16 mjeseci rotirali na funkciji predsjednika države, a zajedno bi odlučivali samo o najvažnijim pitanjima. Ako bi se išlo na direktne izbore, jedan bi bio član iz RS, a dvojica iz FBiH bez striktnog navođenja nacionalnosti što je u skladu s Evropskom konvencijom o ljudiskim pravima. Kao što je poznato, sada iz RS u Predsjedništvu može biti samo Srbin, a iz FBiH samo Hrvat i Bošnjak.

Na ovome se insistira kao uslovima za ulazak BiH u NATO i EU "jer BiH ne može u euroatlantske integracije bez jake izvršne, zakonodavne i pravosudne vlasti na državnom nivou". Pojednostavljeno kazano, i NATO i EU hoće da znaju sa kim razgovaraju u ime BiH.

Takođe, zahtijeva se i jaka zakonodavna državna vlast, pa se traži dvostruko veći broj poslanika u oba doma Parlamenta BiH i uklanjanje svih vrsta blokada u odlučivanju, odnosno redukovanje entitetskog glasanja. U biti, plan je da se sadašnje entitetsko glasanje prebaci u dom naroda i zapravo pretvori u zaštitu vitalnog nacionalnog interesa.

U petak je u Beogradu puna tri sata Boris Tadić, predsjednik Srbije, razgovarao s predsjednicima stranaka iz RS Miloradom Dodikom, Branislavom Borenovićem, Markom pavićem, Petrom Đokićem i Milankom Mihajlicom. Na taj sastanak jedino nije otišao Dragan čavić, predsjednik Demokratske partije. Tadić im je kazao da Srbija poštuje svoje međunarodne obaveze i da je privržena očuvanju integriteta BiH i prihvatit će svaki dogovor tri naroda u BiH, a ono mora biti praćeno mirom i stabilnošću.

Kako "San" saznaje, rekao im je da Srbija nema namjeru da ulazi u sukobe sa SAD-om i Evropskom unijom što, kako kažu naši izvori, nije bilo po volji Dodiku koji već odavno govori da je BiH neodrživa zemlja.


Pozivajući se na izvore bliske Miloradu Dodiku, beogradski mediji su objavili da dogovor u Butmiru "komplikuje činjenica da je Srbiji stalo da sa Rusijom napravi protivtežu SAD-u". Ističe se da će antiraketni štit iz Poljske biti prebačen na Kosovo u vojnu bazu Bondstil "i zato je za rusku stranu strateški bitna linija Višegrad - Vardište - Ponikve kako bi se napravila protivteža američkom uticaju i zato se zaključuje da ruski ambasador nije pozvan na razgovore u Butmiru.

(24sata info)

Nije slucajnost da naslov ove vijesti ima velicinu slova vecu od uobicajene.
Sem sto sam saglasna s tim zahtjevom, a da bi se "udovoljilo" i dvjema od stranaka koje cine vecinu BiH, ukidanje entiteta bilo bi NAJBOLJE RJESENJE koje bi spasilo BiH od izolacije od svijeta.
Eto da im ja kazem, kad sami ne nadolaze na tu spasiteljsku ideju
slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Sastanak u Butmiru

#28 Post Postao/la nella26 »

Arnaut: U Butmiru smo slušali skoro rasističke komentare iz RS-a


Gospodin Lagumdžija je u pravu. Naime, u sklopu razgovora o ustavnoj reformi pomenulo se pitanje "Ostalih." Intervenisao je gosp. Igor Radojičić, te rekao da "u BiH nema Ostalih, već samo tri konstitutivna naroda i pripadnici priznatih manjina," te da su "samo oni autohtono stanovništvo u BIH, dok su ostali Kinezi i drugi useljenici.



" Ja sam predstavljao SBiH, pa sam potencirao da su Ostali ustavna kategorija, te pitao g. Radojičića: "Da li stvarno želite reći da moj sin nije autohton u ovoj zemlji samo zato što sam ja jedne a moja supruga druge nacionalnosti?"

Nakon sto nije odgo vorio ponovio sam pitanje, a tu se ubacio predstavnik PDP-a, g. Nagradić, sa komentarom da je i on "iz mješanog braka jer je je muško a njegova supruga žensko."


Potom je g. Dodik, koji je svo vrijeme sjedio pozadi, dobacio "tako je, nećemo pederske brakove." Bilo je tu još nekih komentara, ali je gosp. Lagumdžija sa svojom delegacijom napustio taj dio sjednice, a i ja sam im se pridružio. Prosto je nevjerovatno da u Butmiru razgovaramo, između ostalog, o usaglašavanju Ustava sa Evropskom konvencijom, a prisiljeni smo slušati ovakve, skoro rasističke komentare, kaže za Oslobođenje Damir Arnaut, pravni savjetnik predsjednika SBiH.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori