Biljana Plavšić puštena iz zatvora

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#31 Post Postao/la dugi_74 »

sramota...to je drugo ubistvo za porodice ubijenih :cry:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#32 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:... katarza.. [cool.gif]
Katarza je duhovno unutatnje čiščenje ,............. ili se varam [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#33 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:u onom periodu kad je bakir hadžiomerović, dodikov sadašnji ljuti neprijatelj, hvalio dodika, dodik je plavšićku nazivao raznim pogrdnim imenima i govorio protiv nje

šta se to prelomilo u njemu, kako se neko može tako promijeniti
Znaš , drago mi je da se neko našao ( pa makar i ti ) da je to uočio !
Svo vrijeme ja ne pokušavam braniti nikoga, a najmanje velikosrpsku mašineriju / politiku , već svo vrijeme pokušavam objasniti da velikosrbi ne bi mogli biti takvi kakvi jesu , da nemaju punu podporu u muslimanskim političarima.
To tvoje ; šta se to prelomilo u njemu ,................ možda su ga oni u Sarajevu nagovorili , jer svi su oni jaki kod svog naroda iz jednog jedinog razloga a to je ; dok su neprijateljski i nacionalistički nastrojeni jedni protiv drugih , oni su jaki kod svojih glasača , jer se kobojagi trude o nacionalnom interesu a svi zapostavljaju državu.
Eto , dobro ti i ostali razmislite ; ko se je do sada borio za državu ?
Svi se bore samo za nacionalno - etnične grupe ljudi ,............ od 1992 pa do danas .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#36 Post Postao/la basista »

mrki62 je napisao/la:
basista je napisao/la:... katarza.. [cool.gif]
Katarza je duhovno unutatnje čiščenje ,............. ili se varam [muzikafo1.gif]





Sta drugo da kazem nego to?? sve ostalo je osudjeno na propast.. [cool.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#37 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
da nemaju punu podporu u muslimanskim političarima.
.......i tvoja podpora nije za zanemarit ....... [muzikafo1.gif]
Za razliku od većine , ja sam disident , nikad nikog nisam simpatizirao , niti bih za bilo koga dao ruku u vatru a još manje da bih koga podupirao.
Držim se one stare : korito je isto , samo se svinje mijenjaju ,............ pa ma koje on vjere bio .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#38 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la: možda su ga oni u Sarajevu nagovorili jer svi su oni jaki kod svog naroda iz jednog jedinog razloga a to je ; dok su neprijateljski i nacionalistički nastrojeni jedni protiv drugih , oni su jaki kod svojih glasača , jer se kobojagi trude o nacionalnom interesu a svi zapostavljaju državu.

Apsurd
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#40 Post Postao/la im_ex »

Svaka slicnost je NAMJERNA


Bajka o Bilji i Kalletu


slika

"Pošto sam dijete miješanog braka u meni je recimo pola "genetski deformisanog materijala", kako je to jednom Genetikuša opisala. Živim ja s tim materijalom, nije mi baš najlakše ali imam volje pa nekako deveram. Svaki dan je borba. Deveram dok gledam Bilju na televiziji. I Kalleta koji će kao spasiti Bosnu. U posljednjem momentu kao Gary Cooper i sve će ličiti na san

U neke dvije daleke zemlje živjeli su Kalle i Bilja. Mada su bili tako okrutno razdvojeni igrom sudbine, putevi su im se redovno ukrštali kako to već biva u svim bajkama. Bilja se nije bavila platnom, kao ona Biljana iz poznate pjesme, već puno ozbiljnijim stvarima kao što su zločini protiv čovječnosti. Dobro joj je to išlo. Istina, svijet nije baš imao potpuno isto viđenje Biljinih aktivnosti kao ona sama, pa je tako vremenom dospjela u švedski zatvor Hinsenberg u kojem joj je, po sopstvenoj izjavi, bilo gore nego Albertu Speeru u Spandau zatvoru, jer je ovaj Hićin pulen svojevremeno imao vrt koji Bilja nije imala. Zato se nasekirala i napustila Švedsku ljuta i razočarana u čovječanstvo. Švedska, recimo, nije uopće ni shvatila da je Bilja jednom dobila Fullbright stipendiju i da je ona mnogo različita od brojnih narkomana, dilera, pljačkaša i prostitutki koji su se muvali po gorepomenutom zatvoru. Jeste, drugačija je. Niko od tih kriminalaca nije počinio ni približno zla koliko naša Sveta Bilja. Patila je Bilja i zbog muslimanskih čuvara u zatvoru, i zbog lošeg prevoda njenih fantastičnih memoara na engleski i zbog toga što nije dobro vidjela galebove iz svog odmarališta u Švedskoj. Bilja je, dakle, paćenica u ovoj priči. Damsel in distress.

Kalle je oduvijek bio veoma ambiciozno biće. Još kao dječak je opuljavao druge klince u Švedskoj noseći im klikere kao lopatom. Shvatio je u tom procesu da biti ambiciozan uopće nije loša djelatnost. Tako mu je palo na pamet da bude bitan kandidat za vrhunski posao unutar getoa zvanog EU, a koji se opet tiče vanjske politike te organizacije. Tako mu je palo i na um da se opet umiješa u politiku u zemlji koja se zove Bosna, mada je njegovo miješanje tamo ranije bilo sve samo ne uspješno. Svakom treba dati drugu šansu, mislio je Kalle. Uspješno je onda učestvovao u oslobađanju svoje haverke Bilje nakon što to dva puta ranije nije uradio, jer je ta dva puta prijavio svoju pristrasnost zbog jaranstva sa Biljom, što ga u Švedskoj direktno diskvalificira pri donošenju takvih odluka. No, pod parolom treća sreća ili tri prsta, ovaj put je lijepo odigrao svoju ulogu pod krinkom da je ovaj put tribunal u Haagu naložio oslobođenje Bilje a da je vlada Švedske taj nalog samo izvršila. Istina, u skladu sa praksom Švedskog zakona. Pitanje koje je prilično nejasno u ovoj neobičnoj bajci je, recimo, to kako je to Kalle treći put odjednom i iznebuha prestao biti pristrasan. Isto kao da se oslobodio prehlade. Kalle se nije nešto posebno nasekirao ni zbog optužbi od strane socijaldemokrate Tomasa Bodströma, u kojima se nazire nestašnost plavokosog dječaka koji obilazi svijet. Kalle se ne sekira puno jer ima moć i ima blog na kojem opisuje svoja putovanja gdje redovno spašava svijet. Pa je tako Bilja, u ovoj priči, pod uticajem raznijeh faktora, izašla iz zatvora pod tipično švedskim izgovorom da je to jedna stara i nejaka bakica koju ne treba mučiti. I ubice su, je li, ljudi. Istina, Bilja, da pokaže koliki je čovjek, direktno je poletjela u zagrljaj laktaškom međedoidu koji ju je strasno prigrlio. Baš kako je nekad letila u zagrljaj Tigru zvanom Arkan.

Pošto sam dijete miješanog braka u meni je recimo pola "genetski deformisanog materijala", kako je to jednom Genetikuša opisala. Živim ja s tim materijalom, nije mi baš najlakše ali imam volje pa nekako deveram. Svaki dan je borba. Deveram dok gledam Bilju na televiziji. I Kalleta koji će kao spasiti Bosnu. U posljednjem momentu kao Gary Cooper i sve će ličiti na san. Kaže Kalle na svom blogu kako su na onom sastanku u Butmiru naglašene faktičke opcije za uspjeh i kako su ga svi pohvalili."
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#42 Post Postao/la im_ex »

joj, hipy, beL ne kopcas :lol:

to je Kalle slika

a to, jel joj on svaler, najbolje da pitas Bilju, al, nikakva je vjerovatnoca da bi ti iskreno odgovorila [laugh.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#44 Post Postao/la nella26 »

Ono što je najveći apsurd u svemu je to da ne postoji zakonska regulativa koja joj može onemogućiti da ponovo bude predsjednik RS.
Tako da se ne trebamo iznenaditi ako je Dodik malo pogura da se opet kandiduje
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Biljana Plavšić puštena iz zatvora

#45 Post Postao/la im_ex »

nella26 je napisao/la:Ono što je najveći apsurd u svemu je to da ne postoji zakonska regulativa koja joj može onemogućiti da ponovo bude predsjednik RS.
Pustimo protagoniste velikosrpske utopije da se guse u neostvarenim zeljama; vole da lazu u tolikoj mjeri da im je malo sto lazu cijeli svijet, lazu cak i sami sebe, dozivljavajuci sopstvenu laz kao istinu.
Moze se ona kandidovati, sredilo bi se to njoj pa i krivotvorenjem pravilnika ako treba, al, ne vjerujem da joj treba jos jedna bruka
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori