Ukidanje viza BiH

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#17 Post Postao/la mrki62 »

Dodik je istakao,........ pa koga on to predstavlja ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ukidanje viza BiH

#20 Post Postao/la nella26 »

E odkak obilježavaju datume ukidanja viza od kojih nema ništa.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#21 Post Postao/la mrki62 »

Naglašava da BiH prošle godine nije dobila bezvizni režim, jer je tek 1. septembra ove godine usvojila zadnji zakonski projekt kao uvjet za liberalizaciju.

"Da je bilo političke volje i odgovornosti prema građanima, BiH je mogla zavšiti ovaj posao bez problema i u prošloj godini", smatra Kacin.

To sve govori.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ukidanje viza BiH

#22 Post Postao/la ra-ja »

Ako je tacno da cemo imati 2011 bezvizni ulazak ...bas mi je drago !!!

Kad god doslo...dobro doslo, [icon_flower.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#23 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la:Ako je tacno da cemo imati 2011 bezvizni ulazak ...bas mi je drago !!!

Kad god doslo...dobro doslo, [icon_flower.gif]
Nadajmo se da će tako biti , jer nada poslednja umire [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ukidanje viza BiH

#24 Post Postao/la paparaci »

Ra-Ja je napisao/la:Ako je tacno da cemo imati 2011 bezvizni ulazak ...bas mi je drago !!!

Kad god doslo...dobro doslo, [icon_flower.gif]
eto nas sviju kod tebe na kafu :!: [laugh.gif] [mmmux2.gif] [icon_flower.gif]

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Ukidanje viza BiH

#25 Post Postao/la nermin01 »

dabogda sutra vize ukinuli..ali mislim da su suplje price..mada ce biti i to kad tad
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#26 Post Postao/la mrki62 »

Kriterijumi ispunjeni za BiH 100 posto: Odbor Evropskog parlamenta glasao za viznu liberalizaciju

slika

24SI - Građani BiH i Albanije moći će uskoro da putuju u zemlje šengenskog sporazuma bez vize, pošto je unutrašnjo-politički odbor Evropskog parlamenta danas glasao za viznu liberalizaciju.

Kako je saopštio šef delegacije Narodne partije Austrije (OVP) u Evropskom parlamentu Ernst Strasser ovaj odbor je sa velikom većinom prihvatio viznu liberalizaciju.

"Sada su konačno svi potrebni kriterijumi u potpunosti ispunjeni", objasnio je on, dodajući da su to potvrdili eksperti Evropske komisije.

"Ova vizna liberalizacija je važno dostignuće i bilo je moguće samo uz velike napore obje zemlje. Prije svega u oblastima korupcije i poboljšanja saradnje sa vlastima su obje zemlje morale mnogo da rade", ocijenio je bivši ministar unutrašnjih poslova Austrije u saopštenju.

"Sada su konačno potrebni kriterijumi ispunjeni 100 odsto. Time će građani BiH i Albanije moći bez viza da putuju u zemlje EU, isto kao što to od prošle godine mogu građani Srbije, Makedonije i Crne Gore", objasnio je on.

Međutim, iz prošlogodišnjeg iskustva potrebno je povući pouke, poručio je Strasser.

"Komisija treba da sprovede široku akciju objašnjavanja vizne liberalizacije. Samo tako je moguće spriječiti malverzacije. Očekujem široku informtivnu kampanju koja će građanima objasniti da se radi o dozvoli za kratkoročni ostanak u EU i da nema nikakvog smisla podnositi zahtjev za dobijanje azila", rekao je on.

"Komisija mora dalje zemlje detaljno pratiti da li se pridržavaju potrebnih kriterijuma za viznu liberalizaciju", dodao je Strasser.

Nakon unutrašnjo-političkog odbora sada je još na Evropskom parlamentu da izglasa prijedlog o viznoj liberalizaciji za Albaniju i BiH, a izostaje još uvijek i odluka ministara unutrašnjih poslova EU, kako bi mogla stupiti na snagu.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ukidanje viza BiH

#27 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:24SI - Građani BiH i Albanije moći će uskoro da putuju u zemlje šengenskog sporazuma bez vize, pošto je unutrašnjo-politički odbor Evropskog parlamenta danas glasao za viznu liberalizaciju.
ja cu u to tek povjerovati kad se licno uvjerim [eusa_think.gif]

Međutim, iz prošlogodišnjeg iskustva potrebno je povući pouke, poručio je Strasser.

"Komisija treba da sprovede široku akciju objašnjavanja vizne liberalizacije. Samo tako je moguće spriječiti malverzacije. Očekujem široku informtivnu kampanju koja će građanima objasniti da se radi o dozvoli za kratkoročni ostanak u EU i da nema nikakvog smisla podnositi zahtjev za dobijanje azila", rekao je on.
[To funny.gif]

nema te akcije objasnjavanja koja ce ljude sprijeciti da urade to cega se "boje"!

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Ukidanje viza BiH

#29 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Al zanimljivo cime se dice nasi politicari kao ukidaju nam te vize woow velika stvar :sok ,kao evo omogucit cemo vam da idete trbuhom za kruhom,jer ovdje ima kruha samo za nas i nasu uzu rodbinu.Vjerovatno kad se to desi da ce se dogoditi i jedna masovna "selidba baustelaca" ali to se je desavalo i prije pa ipak svi se na kraju vrate u svoju rodnu grudu i jos je vise vole kad znaju da tu nisu stranci :bih A ova zjbncija od strane EU (koja je ocito direktno usmijerena na bosanske muslimane)mi lici na ono kad roditelji bogate dijece ne daju svojoj dijeci da se igraju sa nama siromasnima i ne pozivaju nas na rodjendane jer smo kao balavi,cupavi i agresivni,pa nam postavljaju razne uslove tipa umijte se ,pocesljajte i upristojite i onda cemo vas mozda pustiti u nasu bogatu kucu gdje ce te da sjedite u cosku i divite se nasem bogatstvu i kulturi.Mozda bi ta teza i pila vode i ja bih se slozio cak sa tim :hm ali kako to da dvije trecine bosnjaka mogu u EU(srbi i hrvati) ,a ostali jadni NE? :cccc Mozda ta evropa koja se ponosi tolerancijom i svakakvim nekakvim "eu vrijednostima" ....ne voli muslimane? :sok

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#30 Post Postao/la mrki62 »

Mozda ta evropa koja se ponosi tolerancijom i svakakvim nekakvim "eu vrijednostima" ....ne voli muslimane
ÄŒarobni,............ ybt voz tvoj.
Pa Evropa niti pod razno nije volila niti titu niti komunizam niti njegov režim , al je tito zanao ( bio sposoban ) isposlovati i ponos i rejting svih nas, da je Yu pasoš bio najvredniji , ne samo u Evropi, već u čitavom svijetu.
Pun mi je q...c izjava tipa ; kako nas neće Evropa, pa svijet i bla, bla bla,...........
Naši političari su ama baš svemu krivi, pa naši političari kad bi upravljali famoznim Izraelom ili Kosovom, onda bi tek sve otišlo u PM.
Izrael bi sve okolne zemlje y.e.b.a.l.i. kako bi se kome ona stvar dignula a Kosovo bi Srbi do sada potamanili , onako , za gablec - marendu.

Vodstvo je ključnog značaja i niko drugi !!!!!!!!!!!
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori