Kako dozivljavam Dan rs

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#61 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la: Pazi, na ono što nisam odgovorio , nemam šta dodati , jer se slažem
a na ono što sam odgovorio je samo dokaz da se ne slažem ,............ i držao sam se teme, bar onog što sam citirao a sad jel se tebi sviđa ili ne , to više nije moj problem [mmmux2.gif]
ajd, nekakvim uspjehom, eto,smatram boldirano priznanje, sto se, da nije uslijedilo, moglo tumaciti posve drugacije, na zalost vecine, a negativnim po mene [mmmux2.gif]

Drzeci se diskusije u vezi Rezolucije No.1, kao, istomisljenici smo (tako ispada bar). Ipak, vjerujem da imas jos sta za reci, ili bar obrazloziti sto-sta od recenog ... hajde, mozes ti to [mmmux2.gif]

(;
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#63 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
PS. emocije su problem i to ne samo tvoje ili moje , već općenito.
Pa nismo Romulanci............pa da samo po logici sudimo
Mic , emocije su važne kod odbrane - ako smo napadnuti a sve ostalo je nevažno za emocije .
Emocije u politici nemaju šta raditi , tamo je razum važan.


A sad da i našoj dami odgovorim [muzikafo1.gif]


@IM_ex , ta tvorevina RS je tema sljedećih generacija i po mom će biti rezolucija svako toloko vremena i to samo sa jednim jedinim razlogom ; da se običnoj raji baci pijesak u oči.
Evo , ja neću upotrijebiti emocije i u vezi rezolucije bih napomenuo sljedeće ; Tadić je napravio izuzetan potez za Srbiju a to je da se distancira od svih vojnih zločina , koji teško opterećuju Srbijansku prošlost . Rečeno je i reći će se par utješnih riječi i ,......................... s tim se narodu zatvaraju usta a oči i uši su i onako zbog emocija na of.
Zbog emocija se je zaboravilo na onu drugu rezoluciju ili sam ja pogrešno informisan .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#64 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la:

@IM_ex , ta tvorevina RS je tema sljedećih generacija i po mom će biti rezolucija svako toloko vremena i to samo sa jednim jedinim razlogom ; da se običnoj raji baci pijesak u oči.
Obicna bih raja je danas opreznije no ikad prije. Stoga joj eventualno usvajanje No.1. Rezolucije i nece biti od posebne vaznosti. Rezolucija moze predstavljati tek signal od strane Srbije koji istu obavezuje na skakanje sebi u drob za duzi period - greske nacinjene nevinom narodu moraju se platiti kad tad, pa neka plate.
mrki62 je napisao/la:Evo , ja neću upotrijebiti emocije i u vezi rezolucije bih napomenuo sljedeće ; Tadić je napravio izuzetan potez za Srbiju a to je da se distancira od svih vojnih zločina , koji teško opterećuju Srbijansku prošlost . Rečeno je i reći će se par utješnih riječi i ,......................... s tim se narodu zatvaraju usta a oči i uši su i onako zbog emocija na of.
Nece upaliti zamisljeno distanciranje koje pominjes, jednom ili svakogodisnje jednom Rezolucijom, nece sigurno. Oci pravde zeljne su djela a ne rijeci. Konacno, cekaju se djela. A i ako uslijede, ne boj se, BiH pamti sta imaju sve za poboljsati.
Normalno da Rezolucija nece utjesiti ni nas koji smo dalje od Srebrenice a koji suosjecamo, nece utjesiti ni ucvijeljene ostatke srebrenickih muslimanskih porodica, njihova tuga ostace vjecno u srcima, njihov pogled nece zablistati/ oci su rijeke suza isplakale i jos uvijek placu i plakace i ubuduce ... jednostavno, Srbija mora pokazati da ne bjezi od dijaloga kad je o pocinjenom genocidu rijec, mora nauciti da bih nesrbi ne bjeze od optuzbe zlocina pocinjenih ma s cije strane kako u BiH, tako i u susjednim drzavama, Srbija si mora utuviti da nije bezrazlozno sto se od nje ocekuju prvi koraci ka pomirenju. Na kraju, obaveza im je raditi na BiH entitetu rs-e, dovesti ga u podnosljivost i za nesrbe, u svakom smislu rijeci, tu, gdje je milosevicka elita udarila temelje, tu lezi test na kome ce sadasnja srbijanska politika pasti ili poloziti i zauvijek prestati srboslavje prenositi s koljena na koljeno.
Cini se kao bajka zamislil se pozitiva ... nek placaju i nauce.
mrki62 je napisao/la:Zbog emocija se je zaboravilo na onu drugu rezoluciju ili sam ja pogrešno informisan .
Ne znam kako si to informisan, i sta si ovim htio reci, pa ...
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#65 Post Postao/la mrki62 »

Ne znam kako si to informisan, i sta si ovim htio reci, pa ...
Rezolucija o Srebrenici je jedna a gdje je druga ,............... ili je raja upoznata samo za jednu , jer ja sam čuo o dvije , druga glasi :
Rezolucija o zločinima nad Srbima na području bivše Jugoslavije

To mi djeluje kao nogometna utakmica , rezultat je 1:1
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#66 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la: Rezolucija o Srebrenici je jedna a gdje je druga ,............... ili je raja upoznata samo za jednu , jer ja sam čuo o dvije , druga glasi :
Rezolucija o zločinima nad Srbima na području bivše Jugoslavije
Dobro si cuo. A dobro je cula i raja, pa se bih raja usprotivila nagovijestenom istovremenom No.2 Rezoluciji, pa ce sad biti povuci potegni, kao i u vezi s ma kakvim drugo dogovorom.
Ustraje li srbijanski vrh na zamisljenom, osudjuje na propast gest na koji se bio nakanio.
(pomenula sam Drugu rezoluciju, stoga u nastavku koristih skracenicu Rezolucija No.1
Nije sad vrijeme za tu Drugu, misljenja sam.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#67 Post Postao/la mrki62 »

Druga po mom izjedna kao izjednačavanje i sa drugom uvelike ublaži onu prvu - ako kontaš kako mislim.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#68 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la:ako kontaš kako mislim.
Naravno da kontam.

Ovako ja dozivljavam istovremeno objavljivanje Rezolucija - Evo, mi, Srbi, priznajemo da smo krivci, al i vi svi ostali ste (pa dodajem ono sto se presucuje rechi glasno, a sto svako, iole normalan, a ko je iole u toku zna i bez da istaknem - jer niste stajali skrstenih ruku, pa se mi sad snalazimo, petljajuci svakako, kako znamo i ne znamo, da odrzimo u zivotu teoriju velikosrpstva koja onomad bjese u fazi realizacije ... fujj kakvi ste, sto nam to uradiste, jos nam se i ne izviniste ... ajd sto se ne izviniste, al jos hocete suzivot, bas vas ne kontamo, bre)
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#70 Post Postao/la im_ex »

Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#71 Post Postao/la mrki62 »

Aha, već viđeno na irminu [muzikafo1.gif]

Nije samo RS problem , problem je negdje drugdje : Jedne prilike sam slušao Hercegovca Ninu Raspudića, koji između ostalog kaže : Ljudi u BiH žive u TRI potpuno odvojena društva , ljudi navijaju za različite reprezentacije , svatovi se prave pod različitim zastavama , ustaje se pod različitim himnama ,.................
E sad , ako neko konta ovo sve , onda će mu biti jasno DOKLE su doveli nacionalisti !
Oni kojih više nema a i ovi danas .
RS je samo jedna trećina problema ( 1/3 ).
Kad se bude čistilo vlastito dvorište, tek će se onda moći misliti optimalno .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori