Kako dozivljavam Dan rs

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#16 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Potpisnici nisu potpisali RS na određeno vrijeme , već su potpisali za stalno , za sva vječna vremena.
sta je tih dokumenata potpisanih za "sva vjecna vremena"......
Da , samo ne u BiH , koja je specifična sama za sebe.

Kosovu je uspjelo sa osamostaljenjem ,............. šta će se desiti sa RS , ha ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#17 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:nikako nema te republike znaci nema ni tog dana........
Koliko je ima ili nema, to znaju samo oni , koji žive u njoj.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#18 Post Postao/la venecija »

mrki62 je napisao/la:
Emmi je napisao/la:nikako nema te republike znaci nema ni tog dana........
Koliko je ima ili nema, to znaju samo oni , koji žive u njoj.
Ja sam dokaz da je ima..i bice je dok je samo jedan jedini Pravoslavac u njoj..a oni koji nemaju pojma o politici,,niti znaju pravo stanje ,ovdje,,nek ne lupaju gluposti,,to vazi za sve.. [icon_flower.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#21 Post Postao/la Emmi »

za mene je to tlo Bosne i Hercegovine i bosanskog naroda a ne izmisljene zemlje.....jos malo pa ce biti i povjest sa naslovom dodik u zemlji cuda.......kako bi vama bilo da se bosanci nasele na tlo srbije i kazu ovo je republika bosanska
slika

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#22 Post Postao/la venecija »

Emmi je napisao/la:za mene je to tlo Bosne i Hercegovine i bosanskog naroda a ne izmisljene zemlje.....jos malo pa ce biti i povjest sa naslovom dodik u zemlji cuda.......kako bi vama bilo da se bosanci nasele na tlo srbije i kazu ovo je republika bosanska

Rekoh ja... :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#24 Post Postao/la im_ex »

Mic_Sokoli je napisao/la: sta je tih dokumenata potpisanih za "sva vjecna vremena"......
eh, eh, upravo - tuda, tuda [evojele9.gif] ... al'znas vec mrkija xD

mrki62 je napisao/la: Ne idem ja u skrajnost , to su samo predpostavke a uskoro ćeš vidjeti i zašto - jer bez predpostavki nema budućnosti
Naravno - vjerujem u svoje pretpostavke slika
mrki62 je napisao/la:Shvatam ja tebe,...... šta ćemo sad ?
Opet smo kod predpostavke !!!!
I treba slika
mrki62 je napisao/la: Yebivjetri su potpisali RS , jel neko predpostavio mogućnost otcjepljenja od BiH ?
Jel neko ko se zove Alija rekao tada : OK, potpišem al pod uslovom , da se nikad ne omogući da se ta RS odcijepi od BiH !
Ma ni sa kakvim referendumom ili na bilo kojim načinom ( plebiscit i sl ),.............
Jeste. Neko jest. Jer ... da nije, entitet rs bi vec odavno bio van granica medjunarodno priznate Bosne i Hercegovine slika ovako, kud ces im vece muke, valja im se miriti s njima mrskom sudbinom da su Bosanci, da na pitanje stranca odakle su to oni, moraju prstom pokazati na karti Bosnu i Hercegovinu jer malo je stranaca kojima pomen entitet rs nesto govori (:

mrki62 je napisao/la:
IM_ex je napisao/la: Mislim na period dok je on na vlasti ... mislim i na period nakon njega ... mizerne su sanse da bi nakon njega mogao doci razuman, na kompromis spreman predstavnik.
Predpostavimo da je moguće al kako će neko vladati u RS u korist NESrba a na štetu Srba.
Jel moguća predpostavka ?
Zasto na stetu Srba?
Naravno da je moguca pretpostavka. Evo ti samo jedan primjer:
Parajlija Mujo, posten ljudina, Bosanac, rodjeni mjestanin te i te opcine u entitetu rc, nebitno sad jel dijasporash ili domachi, ima silnu zelju otvoriti gigantsku tvrtku/proizvodnja ... kako obicaj nalaze, medju prvozaposlenim ce biti rodbina/prijatelji poduzetnika, ali, nekih ajd recimo pedesetak preostalih radnih mjesta, pod koje se ne podrazumijeva ekonomski status vec proizvodnja, stoji otvoreno za Srbe.
Dobro postenjacini Muji, dobro Srbima, dobro ostalim koji su voljni privatisati poput Muje ... dobro Bosni i Hercegovini (porez, smanjenje procenta nezaposlenih, ...) slika
mrki62 je napisao/la:Hajmo predpostaviti jednu jedinstvenu činjenicu ; o kakvoj BiH ti pišeš ?
Jel onu Å¡to je na papiru ili ono Å¡to je na terenu ( podijeljenim ) ?
Mislim na medjunarodno priznatu Bosnu i Hercegovinu, cjelovitu, u njenim jasno ocrtanim granicama, sa ili bez entiteta i distrikta, rekla sam vec i postedi me svog "crtanja", ako je ikako moguce ... stisni i otrpi slika
mrki62 je napisao/la: Promjena ce uslijediti vremenom ,.............. hoće , hoće , kad meni nokat naraste, gdje nikad nije rastao.
Glupo poredjenje, sta drugo da kazem.
Naravno da ce uslijediti promjene, izniknuo tebi nokat gdje nikad ranije nije ili ne (:
mrki62 je napisao/la: Entitet RS se može ukinuti samo na jedan način - da se i Srbi slažu s tim a to će biti u linburgu mjesecu .
Isto se vazi i za njeno odvajanje - da se Muslimani i Hrvati (bosanski katolici) sloze s tim, a to se nikada nece desiti [bihbq3.gif]
Mislila sam jos nesto reci u vezi sa teznjom za trecim entitetom, pa ako bas hoces i zovi ga Herceg Bosna, al, kasno je, mozda budem voljnija nekad (:

Poslusaj poruku [icon_flower.gif] http://www.youtube.com/watch?v=iZZ0StH_sYQ [muzikafo1.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#25 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex

Hvala ti za tvoj trud, drago mi je da tako misliš al se bojim da od toga ama baš ništa nema.
Političari sviraju kolo a mi igramo onako kako oni sviraju .
Ja doduše nisam tip da bilo kojeg političara podržavam , radije sam disident [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#26 Post Postao/la Emmi »

Pa bice,ako srbi dalje budu insistirali na otcepljenju,sta vi mislite srbija ce ostati citava ako se Bosna podjeli,ima da je nemaaaaaaaaaaa.



AMIN
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#27 Post Postao/la alyssa_27 »

Emmi je napisao/la:za mene je to tlo Bosne i Hercegovine i bosanskog naroda a ne izmisljene zemlje.....jos malo pa ce biti i povjest sa naslovom dodik u zemlji cuda.......kako bi vama bilo da se bosanci nasele na tlo srbije i kazu ovo je republika bosanska

slazem se u potpunosti, svaka cast [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#28 Post Postao/la mrki62 »

alyssa_27 je napisao/la:
Emmi je napisao/la:za mene je to tlo Bosne i Hercegovine i bosanskog naroda a ne izmisljene zemlje.....jos malo pa ce biti i povjest sa naslovom dodik u zemlji cuda.......kako bi vama bilo da se bosanci nasele na tlo srbije i kazu ovo je republika bosanska

slazem se u potpunosti, svaka cast [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif]
Znate kako je , mogla bi u Srbiji biti i Republika Bosanska, samo pod jednim uslovom ,.................... Srbijanci bi trebali imati svog " Aliju Izetbegovića" da to i potpiše .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dozivljavam Dan rs

#30 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Nije im nijedan za Kosovo jos potpisao,sto nije zasmetalo da Kosovo bude nezavisno,a doci ce i vrijeme kad ce potpisati..........

Oni koji me duže poznaju , sjetit će se i riječi , kad sam pisao prije par godina ; Da je vladajućoj strukturi u Beogradu u interesu , da se Kosovo odvoji , jer ako se to ne desi - za par decenija bi Srbi bili manjina u Srbiji - ako bi Kosovari ostali u sastavu Srbije.

Mic , svako područje je specifično za sebe a RS pogotovo , jer meni vjeruj , da treba imati muda i to do koljena pa shvatiti i prihvatiti samo jednu istinu : Poslije Dejtona , područje RS je čišćeno na tobože human način - narod je usmjeravan u treće zemlje sa vizama, koje su se nudile "ispod stola " , te vize su se sređivale 1995 , 1996 i 1997 godine a to samo sa jednim razlogom da bi se muslimanski živalj iselio !
Upamti , dobro upamti , ono što nisu Srbi protjerali , to su Alija i njegova politika sa vizama u treće zemlje uradili , na način da se što više etničko RS očisti - na taj način je RS čišćena a da narod nije ni svjestan.
Mnogi , čak i sa ovog foruma se mogu sjetiti kad su napustili BiH područje ili bolje rečeno RS .
Treba samo skontati koliko je naroda napustilo RS poslije potpisa Dejtona !

Kosovo je daleko od BiH , po tom pitanju , Kosovari imaju političare , koji rade u korist Kosova a BiH nema političara koji rade u korist BiH.
Nisi dijete , skontaj koliko godina je od Dejtona ( 1995 u 2010 ide 15 ) ,................. dakle 15 godina je prošlo a nigdje nikakvog pomaka , svake godine se samo dešavaju skraćivanje prava državljanima, nikakvih onih normalnih uslova .
Eto , čak su ukinuli i deminiranje, pa zbog toga ni međunarodnu pomoć ne mogu očekivati ,.............. mislim da tu nekakav Dodik i RS nisu krivi ,............. ili ja griješim ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori