I zlocinac Krajisnik hoce kuci

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

I zlocinac Krajisnik hoce kuci

#1 Post Postao/la im_ex »

Haški dnevnik
Krajišnik želi na slobodu


slika

Bivši predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Momčilo Krajišnik, koga je Haški tribunal osudio na 20 godina zatvora, stekao je pravo, prema engleskom zakonodavstvu, da se obrati nadležnima u Hagu za prevremeno puštanje na slobodu, saopštio je Krajišnikov tim za odbranu

Krajišnik se od 3. aprila 2000. nalazio u zatvoru, prvo u Hagu, a sada u Belmaršu, u Engleskoj.

"Uz zahtev za prevremenu slobodu, Krajišnik treba da predoči mišljenje vlasti zemlje u koju će se vratiti, kako će na javno mnjenje i političku situaciju delovati njegov povratak iz zatvora. Pošto Krajišnik želi da se vrati na Pale, odlučio je da se u vezi sa tim pitanjem obrati svim nivoima vlasti u BiH", ističe se u saopštenju njegovog tima za odbranu.

Dodaje se da će se Krajišnik, pored predstavnika vlasti, obratiti i političkim partijama odnosno strankama čiji su predstavnici u vlasti kojoj se obraća, kao i odredjenom broju ličnosti i udruženja.

U saopštenju se naglašava da bi Krajišnik želio da dobije odgovore na pitanja da li ta ličnost ili partija, stranka odnosno organizacija u kojoj je član zna za neki zločin koji je on počinio, osim onih za koje je osudjen pravosnažnom presudom, da li zna za neko pozitivno delo koje je Krajišnik učinio tokom rata, te da li bi njegov prevremeni izlazak pogoršao ili poboljšao političku situaciju u opštini, odnosno Republici Srpskoj i BiH ili ne bi značajno uticao ni pozitivno ni negativno.

Da bi partije, stranke, ličnosti i druge organizacije znale za koja krivična dela je Krajišnik osudjen, svi zainteresovani mogu naći njegovu presudu na internetu.

Iz presude se može utvrditi da je Krajišnik proglašen krivim, kao član udruženog zločinačkog poduhvata, za deportaciju i progon civilnog stanovništva, koja su učinila druga lica 1992. godine u devet opština, Trnovu, Sokocu, Bratuncu, Zvorniku, Bijeljini, Banjaluci, Prnjavoru, Sanskom Mostu i Bosanskoj Krupi", navodi se u saopštenju.

Dodaje se da će se Krajišnik obratiti predsedniku RS, predsednicima Narodne skupštine i Vlade RS, Predsedništvu BiH, Savetu ministara i parlamentu BiH, te svim partijama koje čini parlament BiH, kao i Opštini Pale, Gradu Istočno Sarajevo, udruženjima Srpsko gradjansko veće BiH Mirko Pejanović i Demokratska inicijativa sarajevskih Srba Jovo Janjić.

_________________________________________________________________

Koja provokacija, jbt
Jel to Pravda izasla iz mode, a?! Pa kad to, aaa ...
Ako je gospoda (MSP), odgovorna za dosadasnje nagradjivanje ratnih zlocinaca, normalna, jbt, onda sam ja nenormalna.

e, ovo je vec previse - Prasumska Obrvo, ne dolazi u Bosnu i Hercegovinu, nepozeljan si!!!!!!Za dobrobit drustva uopce, najbolje da ostanes gdje i jesi, tu te bar vole, a i ne prijeti ti opasnost k'o u slucaju da krocis na teritorij BiH, nema veze sto bi ti na Pale. Ne brini, prezivjece zlocinka Biljana tvoj nedolazak, ima ona svog MilOrada.



a sad, nemoj da ne bi i opet jovo na novo: kriv je Alija i ala Alija, propala bi mi tema
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: I zlocinac Krajisnik hoce kuci

#2 Post Postao/la mrki62 »

a sad, nemoj da ne bi i opet jovo na novo: kriv je Alija i ala Alija, propala bi mi tema
Taman sam htio al kad si već sama, ................. eto , neću ja :lol:


Jel vidiš šta opljačkane pare rade , para vrti , gdje burgija neće .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori