Postoji li Al Kaida uopće?-Da li je iko do 11.sep.čuo za nju

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

Postoji li Al Kaida uopće?-Da li je iko do 11.sep.čuo za nju

#1 Post Postao/la Dino_at »

Nismo mogli a da neobjavimo udarnu vijest koja se vrti po mnogim svjetskim stranicama a mi smo je preuzeli sa hrvatskog web sajta T-Portal

Izmi¹ljeni neprijatelj u slu¾bi Uncle Sama - Postoji li Al Kaida uopæe? Nekoliko politièkih analitièara poku¹alo je odgovoriti na to pitanje. Neki od njih smatraju da organizacija poput Al Kaide ne postoji te da nikad nije ni postojala

Al Kaida je la¾ni neprijatelj kojeg su stvorile Sjedinjene Amerièke Dr¾ave, smatraju neki analitièari, a iskori¹ten je kao isprika za zauzimanje naftnih izvora u arapskim zemljama Srednjeg istoka ...

IRAK ILI SJEVERNA KOREJA

Amerikanci su pod, kasnije se ispostavilo, la¾nim optu¾bama za posjedovanje oru¾ja za masovno uni¹tavanje i financiranje teroristièkih organizacija sru¹ili re¾im Sadama Huseina. Nikome na svijetu ne mo¾e biti ¾ao zloèinca poput Huseina, ali takvih likova na svijetu ima na desetine, a jedino je Sadama Huseina amerièka administracija odluèila sru¹iti vojnom invazijom.

Do 11. rujna nitko nije èuo za globalnu teroristièku prijetnju zvanu Al Kaida

Naravno, razlog je vi¹e nego oèit, jer je Sadam upravljao zemljom koja posjeduje druge po velièini naftne rezerve na svijetu. U vrijeme kad se pripremala invazija na Irak komunistièka diktatura u Sjevernoj Koreji, koja veæ otprije posjeduje atomsku bombu, svojim je pona¹anjem otvoreno prkosila meðunarodnoj zajednici poput Irana danas. Ipak SAD je nije napao, a diktator Kim Jong Il jo¹ vlada tom siroma¹nom azijskom zemljom. Dok ne pronaðe naftu, valjda!

AL KAIDA

Prije nego je amerièki predsjednik George Bush, nakon teroristièkih napada 11. rujna, spomenuo Al Kaidu kao krovnu organizaciju koja upravlja svjetskim terorizmom, nikad nitko prije nije èuo za nju. Ako Osama bin Laden vodi tako razgranatu teroristièku mre¾u koja djeluje u 40, prete¾no arapskih, zemalja svijeta, za¹to jo¹ uvijek nitko nije podnio jasne dokaze o djelovanju mre¾e? Za¹to jo¹ uvijek nije uhiæen nijedan visoki du¾nosnik koji bi bio osuðen zbog ra¹irenog djelovanja Al Kaide?

Proizvodnja terorista opravdava djelovanje SAD-a gdje im se prohtije.

Za¹to nitko nije spominjao Al Kaidu do 11. rujna? Nekoliko mjeseci prije te tragedije u jemenskim vodama je napadnut amerièki razaraè USS Cole. Za¹to tada nitko nije spominjao prijetnju poznatu pod imenom Al Kaida? Nakon ¹to je pokrenuta invazija na Afganistan amerièki ministar obrane Donald Rumsfeld je spominjao napredne tehnolo¹ke sustave smje¹tene u kompleksima ¹pilja u Afganistanu kojima se koristi Al Kaida. Za¹to amerièki vojnici koji su stacionirani u toj zemlji jo¹ uvijek nisu otkrili takav kompleks? Pitanja je mnogo, a odgovor samo jedan. Zbog toga ¹to je rijeè o izgovoru za ovladavanje naftnim izvorima zemalja Srednjeg istoka.

Je li Bin Laden kreacija amerièkih tajnih slu¾bi?

WILLIAM MONTGOMERY

Zanimljive su teze koje postavlja amerièka administracija, pa èak i njeni biv¹i du¾nosnici. Tako je prije nekoliko tjedana biv¹i amerièki veleposlanik u Zagrebu i Beogradu, William Montgomery, u kolumni koju pi¹e za Jutarnji list govoreæi o iranskoj prijetnji naveo kako je ta zemlja mnogo opasniji protivnik od Sadama Huseina, s dugom povije¹æu financiranja terorizma. Dalje spominje potrebu za se onemoguæi Iran pri izradi atomske bombe jer bi tada postojala moguænost da se Al Kaida preko njih dokopa tog razornog oru¾ja. Ako se takvo ne¹to dogodi, imajuæi u vidu organizacijske sposobnosti koje je Al Kaida veæ demonstrirala u New Yorku, Madridu i Londonu, mo¾e li itko sumnjati u njihove moguænosti da prebace takve ureðaje brodom ili avionom u Sjedinjene Dr¾ave ili Izrael? To nije radnja nekih jeftinih filmova i romana, to je realistièan scenarij i predsjednik Sjedinjenih Dr¾ava i njegovi savjetnici trebaju ga ozbiljno shvatiti, napisao je tada Montgomery. No i sam Mongomery zaboravlja jednu sitnicu kada spominje organizacijske sposobnosti Al Kaide u Madridu i Londonu.

Naime, istra¾ni organi u ©panjolskoj i Velikoj Britaniji su dokazali kako nije postojala nikakva veza izmeðu ljudi koji su organizirali napade u Madridu i Londonu i Al Kaide.

Bin Laden je najbolji Bushev saveznik

Napade su organizirali i u djelo proveli lokalni muslimani iz nekih svojih razloga, a mo¾da èak i oèarani mitom o hrabrim i neuhvatljivim borcima za islamsku stvar koji je stvorila i promièe Amerika preko svojih masovnih medija. Slièna je stvar i s organizacijom Jemaah Islamiyah koja veæ godinama organizira napade na okupljali¹ta zapadnjaka u najveæoj islamskoj zemlji na svijetu, Indoneziji. Jemaah Islamiyah okrivljena je za napade na noæne klubove na Baliju 2002. godine u kojima su poginule 202 osobe, za napade u Jakarti 2003. i 2004. godine koji su usmrtili 21 osobu, kao i za trostruki samoubilaèki napad na Baliju u kolovozu pro¹le godine u kojem je smrtno stradalo 20 ljudi

Navodno je Al Kaida financijski pomagala Jemaah Islamiyah pri realizaciji tih teroristièkih napada. Rijeè je o organizaciji koja ¾eli svrgnuti sekularnu vlast u toj zemlji i proglasiti islamsku republiku. Po tom principu se svaka revolucionarna islamska, i ne samo islamska jer su se pojavljivale optu¾be èak i za suradnju kolumbijskih narko kartela s Al Kaidom, organizacija mo¾e proglasiti saveznikom Al Kaide i legalnom metom u ratu protiv terorizma.

Tko se krije iza Al Kaide?

Olako prela¾enje preko èinjenica koje su objavili istra¾ni organi zemalja koje su saveznice ili su bar neko vrijeme bile u amerièkom ratu protiv terorizma dokazuje jednu stvar - da njih zanima samo jedna istina, amerièka istina.

AL KAIDA AMERIÈKI SAVEZNIK

Al Kaida je postala eufemistièka klasifikacija kojom Sjedinjenje Dr¾ave klasificiraju kao neprijatelja bilo koju skupinu protiv koje se bore na Bliskom istoku. Tako amerièka administracija, ako je potrebno, bilo koga mo¾e optu¾iti za suradnju s Al Kaidom i na osnovu pouzdanih dokaza napasti ih te ostvariti svoje namjere. Al Kaida je najbolji instrument za ostvarenje amerièkih ciljeva u svijetu.

An.S./ T-Portal

Avatar
Samiii
Pocetnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 06 Dec 2006 02:00
Lokacija: Netherlands

#2 Post Postao/la Samiii »

mahhhh Bush-ovo maslo sve :auslach1:

Avatar
nbeciro6
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 32
Pridružen/a: 29 Okt 2006 02:00
Lokacija: Croatia
Kontakt:

dalli postoji al qaida

#3 Post Postao/la nbeciro6 »

to su sve ameriæka S**** ,sami su sru¹ili svije nebodere i ¾rtvovali jadne ljude koji su najmanje krivi samo da bi imali ispriku napasti prvo vjeru ISLAM a onda i sve muslimane ISLAM je vjera mira .jedino Bog je dao da tamo gdje nema niæega stvori naftu ,

Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

#4 Post Postao/la Dino_at »

Allahu Ekber, splektare li oni splektare ali neka znaju da i Allah Eza Wa Dzel splektari protiv njih.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#5 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

ma ja ba, ko sto su smo mi sami sebe granatirali.
Sta vam je vidi ovog dine sutra da ga pozove Laden on bi cak nas digo u zrak
:naughty:

Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

#6 Post Postao/la Dino_at »

LAFF je napisao/la:ma ja ba, ko sto su smo mi sami sebe granatirali.
Sta vam je vidi ovog dine sutra da ga pozove Laden on bi cak nas digo u zrak
:naughty:
Veoma inteligentan komentar.

Avatar
alan_ford
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 158
Pridružen/a: 14 Dec 2004 02:00

#7 Post Postao/la alan_ford »

slabO jA tO okO politikE... amerikancI samO trujU svijeT medijamA... mozdA sU i amerikancI samI sebI srusilI onA dvA blizancA samO dA bI zapocelI raT protiV muslimanA... ovO danaS stO sE desavA pO svijetU tO jE zA menE trecI svijeckI raT aL nA kulturaN demokratskI naciN...
jA licnO bI voliO dA sE hocE visE zarokaT oviM nuklearniM oruzijeM pA neK idE svE u vrazijU mateR samI sebI dA napravimO smaK svijetA...

Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

#8 Post Postao/la Dino_at »

Slazem se sa Fordom, samo nece biti kraj svjeta ali cemo konacno se vratiti na ono sto zasluzuje narod a to je bjeda i nemastinja. Mozda cemo onda ovaj zivot postovati vise.

Snimak sam jos davno pogledao! I tesko mi je kad sjedim ovdje dok se tamo zlo radi. A ja bezpomocan.

Avatar
alan_ford
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 158
Pridružen/a: 14 Dec 2004 02:00

#9 Post Postao/la alan_ford »

eeeE pajdO takO tI jE tO... kO naroD nestO pitA miiI tU nE mozemO nistA... mogU naM samO puskE podijelitI i opeT dA sE borimO zA njiH pitaM sE kogA njiH... hehheH

Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

#10 Post Postao/la Dino_at »

Narod kao narod nije zasluzio da ih iko brani, kad su vecina papci i lizu se sa koljacima, siladzijama i palikucama. Bosna kao drzava kako to treba da bude nemoze u Evropi opstati bez podrske muslimana istinskih mumina. A i ovako braca imaju pune ruke posla u Ceceniji, Afganistanu i Iraku.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#12 Post Postao/la mrki62 »

Para vrti gdje burgija neæe.
Al kaida je bila prije i poslije famoznog septembra.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#15 Post Postao/la mrki62 »

hibreed je napisao/la:Ma jock,nije bila prije 11.09,nego tek poslije tih dogadjaja oni su imenovali sve teroristichke organizacije Al Kaidom,sto znaci mreza,smjesno
Nene, al kaida je bila i prije :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori