Pogubljenje Sadama Huseina popraćeno osudama i odobravanjem

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...

Osudjujete li vi pogubljenje Sadama Huseina

Da
9
26%
Da
9
26%
Ne
8
24%
Ne
8
24%
 
Ukupno glasova: 34

Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#32 Post Postao/la grga »

Mic_Sokoli je napisao/la:Upravo sam gledao video pogubljenje Sadama.
Potreslo me,mashallah umro je kao Musliman,bez straha.
Allah mu je sehadet podario,dao mu je mogucnost da pred smrt izgovori te rjeci,i da nije bio Musliman prije toga time je Dzenet zaradio.
Sije koji sprovode kaznu nad njim ga provociraju a on ni da trepne,u tom momentu mu je Allah strah iz srca iscupao.

Allahu Ekber

Sadam je sehid

Koje spike,umro je hrabro ko Musliman,umro je hrabro kao budaletina koja ništa drugo nije ni zaslužilo.Sumljam da bi Alah takvome išta podario..Pravit heroja od najgoreg zločinca je suludo..Bit će i Bog dao hrabrosti Hitleru prije nego se ubio??!! I što samo Muslimani umiru bez straha..koja priča ovo ide pod vicive..

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#33 Post Postao/la vornevljev »

:lol:
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#34 Post Postao/la grga »

vornevljev je napisao/la::lol:
Nije smiješno,tužno je onako zborit..

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#35 Post Postao/la vornevljev »

GRGA je napisao/la:
vornevljev je napisao/la::lol:
Nije smiješno,tužno je onako zborit..
Da nije tragično to što se pisalo,bilo bi komično,zato se i smijem.

A Saddam da je bio malo zdraviji u glavu,zvali bi ga bolesnik.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#36 Post Postao/la grga »

Imaš pravo,da je bio zdraviji nebi bio Monstrum,al ono da je umro hrabro kao Musliman to me oduševilo,sad zamisli ti jel Mic Sokoli vjernik il mu je samo netko rekao da je.. Kad je i cijeli Muslimanski dio svijeta skoro pa jednoglasno se složio da je Sadam H.njihov Hitler.. Nisam nikad čito Kuran al po ovome ispada da što više ljudi svoje vjere potamaniš da si najveći Musliman pa te i Alah posebno druje..Ili Mic i još poneki ovdje imaju neki drugi Kuran,kao ja eto sad što pušim neki drugi(Libijski) Marlboro..

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#38 Post Postao/la vornevljev »

A jesu li svi Kurdi Å¡iiti?

Pa sjeme im je zatr'o u Iraku,je li i zbog treba Å¡ehadet da ga opere?

@Mic ti si upravu kad kažeš da postoji opaska u Kur'anu koja govori o posljednjem pokajanju i šehadetu,ali to govori koliko je samo religija besmislena kategorija.

Ali o ovome ne vrijedi raspravljati ni sa teološkog aspekta jer postoji i ono:"Ko ubije jednog čovjeka,kao da je pobio cijeli svijet.",a Huska ih se naubijo na stotine i pusti tu priču da je ubijao samo šiite.

I najzad sad je Huska dobar zato što je ubijao šiite,a kad Mahmud Ahmadinedžad prkosi SAD-u i Bushu onda ga podržava cijeli ummet-jako licemjerno.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#39 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Sadam Hussein je bio Sunija,pripadnik Ehli Sunneta ubijao je siite.Sto ga naravno ne cini dobrim Muslimanom,nego mnogo toga jos.
Ja sam napisao kako je po Kuranu i Sunetu,kome Allah omoguci da pred smrt izgovori Sehadet,to je znak da mu se ne pise crno na onome svjetu.
Da bi se shvatilo bozje Postojanje,Covjeci Mozak je ogranicen.
I naravno ne ocekujem da jedan Katolik,koji vjerovatno ni sveto trojstvo ne zna obrazlozit, ili jedan Ateist to shvate.
Pravila Kurana i Suneta se odnose samo na Muslimane,i jedan Musliman koji dio Kurana negira ispada iz vjere.
Pusti to Å¡ta je on bio , jer on je prije svega bio propalica i huligan a najmanje insan.
Nabrajaš tu , koga je ubio ,.................... i pominješ Katolika šta zna a šta ne zna ,............. de mi ti objasni čiju je glavu Sadamov sin Udaj u ruci ( na tacni ) donio svom ocu Huseinu ?
Kako su se ženili i udavali između sebe ?
Nije on ubijao samo šiite , već sve koji su mu stali na put !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#42 Post Postao/la kajs »

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1% ... 0.B2.D0.BE

ono cisto da se zna:

Становништво
За више информација погледајте Демографија Ирака

Становништво Ирака етнички је и верски хетерогено, иако је Ислам најзаступљенија религија и припада му више од 95% становништва. Три доминантне заједнице су Арапи-Шиити (око 60% становништва), Арапи-Сунити (око 20%) и Курди (око 15%).

Znaci nikako nije moguce da je on ubijao sije u Iraku, da ih je ubijo ne bi bio ni jedan a ne apsolutna vecina stanovnistva su Siit. E jeste on vodio rat protiv Irana strasan rat, no ni Rahmetullahi alejhi Imam Homeini nije donio iskljuciv sud spram Sadama Rahmetli a niti u Iranu su sve Shiti. Tako da tvrdnja da je ubijao Shite nikako ne stoji i neodrziva je.

Zasto onda ja da dajem sud o covjeku koji sa Shehadetom preselio na Ahiret.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#43 Post Postao/la vornevljev »

Mic_Sokoli je napisao/la:
vornevljev je napisao/la:A jesu li svi Kurdi Å¡iiti?

Pa sjeme im je zatr'o u Iraku,je li i zbog treba Å¡ehadet da ga opere?

@Mic ti si upravu kad kažeš da postoji opaska u Kur'anu koja govori o posljednjem pokajanju i šehadetu,ali to govori koliko je samo religija besmislena kategorija.

Ali o ovome ne vrijedi raspravljati ni sa teološkog aspekta jer postoji i ono:"Ko ubije jednog čovjeka,kao da je pobio cijeli svijet.",a Huska ih se naubijo na stotine i pusti tu priču da je ubijao samo šiite.

I najzad sad je Huska dobar zato što je ubijao šiite,a kad Mahmud Ahmadinedžad prkosi SAD-u i Bushu onda ga podržava cijeli ummet-jako licemjerno.
Nisu svi Kurdi siiti,ima ih svakakvih,ne upustam se u te rasprave jel Istina uvjek ima dvije strane.
Ja ne razumijem sto ste svi nasrnuli na mene,ovo je Forum gdje svako postavi tezu i potkrepi je svojim Argumentima,znaci napise svoje vidjenje.

Ne znam dali Ahmadinedzada podrzava citav umet,ali znas li onu neprijatelj moga Nerpijatelja je moj prijatelj.
Vrnovljev i pored toga sto smo u svemu razlicitog misljenja,nekako si mi drag,u smislu "jer on ne zna sta cini".
Licemjerstvo je propagirati Pacifizam a ponositi se tim Avatarom.
Jer ovdje u zapadu zemljace,je poznato da je pod tim znakom vise Ljudi pobijeno nego od strane Hitlera,staljin je nadmasio Hitlera.
@Mic nisam nasrnuo nego eto i ja dajem svoje mišljenje koje je na nekim temama u suprotnosti sa tvojim.
Ne vidim zašto na nekim temama ne bi trebali biti dobri jer ovo nije lično protiv tebe,isto kao i što sam @IM-ex rekao na temi "Piramida" da joj se ne obracam lično,nego raspravljam o temi.

Za ovo:"jer on ne zna sta cini",znam na sto mislis,ali najgore je u tome svemu što ja sve znam,ali neću da prihvatim (mislim na religiju,jer zbog toga si ovo i napisao).

Za simbol na mom avataru dugo sam razmisljao da li da stavim orden narodnog heroja ili ovaj i odlučio sam se za ovaj.

Znam ja da ti mislis sad da ja ne kontam stvari,ali ja podržavam komunizam (ne socijalizam,on je trebao biti samo prelazno društveno uređenje ka komunizmu) kao filozofsko-utopijsku ideju.

Podržavam i Lenjina,a ovo je simbol i njegovog doba,a o Staljinu mislim sve najgore kao i Hitleru jer je iskrivio sve ono na čemu je ideja Karla Marksa počivala i napravio od države svoju privatnu prćiju.

Prema tome ne stidim se tog simbola,a najzad on je antifašistički,možeš ga i tako gledati.

I ne vidim gdje ti vidis da sam ja u krajnjoj mjeri pacifista,ja sam za promjene,a to nekad moraš odraditi i bez puštanja bijelih golubova.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Pogubljenje Sadama Huseina popraæeno osudama i odobravanjem

#45 Post Postao/la vornevljev »

Ne pravdam ja komunizam-on je sam sebe opravdao svojim postojanjem kao filozofska ideja koja izjednačava sve ljude na socijalnoj razini.

Znam da nije tema komentiraj tuđi post,moj prvi komentar je bio sljedeći:
vornevljev je napisao/la: :lol:
A mislim da to dovoljno govori i o Huski i o svoj ovoj priči o šehadetu i religiji,jer je ispalo da ako je čovjek musliman ne smiješ da ga osudiš za njegova zlodjela.

Mislim da se takvim stavom zapadnjacima daju do znanja da je islam religija koja počiva na nasilju,koje na kraju može da opere izgovaranje kelime-i-šehadeta.

I ko mi garantuje da to nije onaj posljednji njegov očajnički "krik",hvatanje za slamku,ali da li je to srcem izgovoreno ili samo zbog stanja u kojem se našao.

Što se nije prije deset ili dvadeset godina dičio sa šehadetom i islamom?

Znam za taj ajet,i jednom sam napisao da je religija (barem ove cetiri velike) jako složena i da ima odgovore i pravila za gotovo sve životne situacije,pa tako ima i definiciju za ovakve kao što sam ja,a sigurno da je to ta:
Mic_Sokoli je napisao/la:Onda vjerovatno znas i za ajet Allah je njihova srca zapecatio.
Za te militante ne znam sta bih rekao,svaka akcija ima svoju reakciju,nisu oni vjerovatno džaba se mlatili sa nacionalistima.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Odgovori