Da li Vjerujete u duhove i zasto ?

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

Da li Vjerujete u duhove i zasto ?

#1 Post Postao/la Alyssa_ »

...neku noc kad sam poshla na trening, nije bio bash mrakaca ali onako pomalo, ishla sam pjehe, i nako kako sam drzala neki taman tempo hodajuci, razmisljala sam nak bezze, odjednom sam osjetila kao da me neko zove, okrecem se nigdje nikoga a ja u trkish pa shto prije bolje do trenigstudia :biggrin:
..isto jednu noc sam sjedila sama onako u tishini poshto sutradan sam imala neki test za posao, i nako kako sam sjedila na svome krevetu osjetila sam da me neko puhnuo u lice, a nije ni prozor bio otvoren nish.. :nervous:
..Ovo sam procitala eto sad vjeru mjesham u temu al et... kazu za vrijeme Muhameda as, dok je on bio ziv, uvjek je drzao hudbu na jednom panju, i kad su napravili nove stepenice gdje ce stajat culo se isto ko da panj place, kazu onda je Muhamed priso panju stavio ruku, drzo je par sekundi i plac se vise nije cuo... :lookround:

...to su dushe zarobljene izmedju dva svijeta, niti ni tamo ni ovamo..
joj citala sam negdje, ne znam tacno sad, da su to uglavnom dushe ljudi koji jos nisu svjesni da nisu medju zivima ili onih koji na ovom svijetu nisu obavili tu neku "misiju"...

Pricala mi jaranica neka njena rodica i rodicina raja jednom su tako bezveze prizivali duhove, glupirali se, smijali se i tako to, i zavrshilo je to i otisli svi kucama, legla spavat i budi se ujutru, sva u nekim modricama i pishe zashto si me pozvala ako me neznash vratiti nazad!

poslanik Muhamed as je jednom oko toga reko, kad bi vi mogli vidjet sta ja sve vidim shta sve nocu silazi na zemlju nikada nebiste sami ulicom prolazili...


joooj mene sada strah, koja mi tema pade na pamet....jadna ja sama.. :nervous: :nervous:

..shta vi kazete na ovu temu?--neka vasha iskustva?

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#2 Post Postao/la Tourniquet »

Inace kad je covjek sam pogotovo kad ide po noci sam negde onda mu misili ubrzano rade i svasta pomislia, pa mu se javljaju te cudne stvari kao sto je Alyssa navela.... tih slicnih prica ima na milion i ne bi sad o njima da pricam... Iskreno nikad mi se nije dogodilo nesto slicno..
ali eto mogu reci da mi je jedan frend pricao da je vracajuci se od drugog frenda cuo nekog iza sebe i okrenuo se i vidio covjek nosi kesu... i dalje je isao i cuo ga iza sebe i bilo je sve blize.. i onda se ponovo okrenuo ali nigde nikog nije bilo... A inace tu u tom podrucju su i stariji ljudi govorili da su se prikazivali PREVIDI ili duhovi... sad da li vjerovat ili ne...

Mislim ja kao covjek vjerujem da postoje i duhovna bica,.. MEleci, dzini, sejtani ili andjeli, djavoli.... kakod god da ih nazovemo.. A sto se tice tih duhova od ljudi i neke dushe u medjuprostoru u to bas ne vjerujem toliko...

Ali istina je sto Ali kaze, kad bi vidjeli ko nas sve gleda sa palfona kad legnemo da spavamo umrli bi od straha... ALi eto sreca pa ne vidimo...

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#4 Post Postao/la Alyssa_ »

vidovita_dzemila je napisao/la:joj nemojte vi¹e o tome tita vam :lookround:
shto, jel nevalja tema ili te strah? :biggrin:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#6 Post Postao/la Tourniquet »

Zasto se plashiti neceg sto ne vidimo.... Sve dok se meni ne dogodi ja se ne plasim toga , mada znam da postoji.,..


Nego znam jednog covjeka 30-tak god ima, on ti se sad strasno plashi.. A zasto .. Pa kaze josh u ratu dok se vracao kuci sa linije isao je sam navece . I kaze da je naisao kraj jednog potoka i vidio da jedna zena sva u bijelom tu pere vesh na potoku, a bilo je negdje 2-3 sata noci a nije bilo blizo nikvo selo ili kuca... I sad ko je zena , sto ce tako kasno tu i sta je radilla.. ko ce znati Znam da je on od tad plasljiv ko zec i skace na svakakve zvukove...

A moj tetak mi je pricao( isto tako u ratu je isao sam), bila je jaka kisha i kaze pored puta na jednoj bari na vrbi(vrsta drveta pokraj vode) gori vatra i to plamen do neba.

Sad da li su to samo price, pricinjavanje, produkt maste .. kO ce znati..
(ako se niste prestrasili da nastavim dalje).......

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#8 Post Postao/la Tourniquet »

hmm ne bih zbog ostalih....
nego evo jedne price....

To se desilo od moje mame Djedu.... Nekada davno. Ima tu neki rudnik ili sta ti ja znam nesto.. i to je dosta udaljeno od kuce. A normalno nije bilo prevoza nego pjesice i to cijeli put je shuma. I sad se je on jednom vracao kuci ali je zbog neceg okasnio. I tak iduci navece tu kroz sumu primjetio je nesto bijelo.. I ta se je bijela stvar pokrenula i posla za njim. Normalno poceo je bjezat i kad god se okrene to ide za njim, kako ubrza i ono ubrza i nikad da stane.. I trcao je koliko mogao i trcao a uvijek ga to pratilo.. I jedva nekako je dotrcao do kuce i onako kako otvorio vrata samo pao na pod, sto od straha sto od umora... I kako pao a ono jedno bijelo janje(jagnje) skoci na njega.... I to njegovo janje, bilo zalutalo od ovaca i kad je on naisao poznalo ga i potrcalo za njim a on od straha nije vidio sta je....

eto malo humora.... da ne bi rekli da sttrasim samo ljude, i da kazem da to sto neko kaze da je vidio moze biti svasta..... i zato prvo razmislite i dobro pogledajte sto ste vidjeli prije nego sto pocnete bjezati :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#9 Post Postao/la Alyssa_ »

aaaa neshto u meni minulo od straha, hahah :biggrin:

Avatar
leptirica-de
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 661
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Deutschland

#10 Post Postao/la leptirica-de »

nesmijem ni da procitam sta ste sve pisali !!

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#12 Post Postao/la Alyssa_ »

sad cu ja da nesh ispricam, mozda nije za ove teme al haj et..


..jednom mi je mama pricala, josh kad je ona bila curica...
...bio jedan covjek koji je samo radio i radio i shto je god zaradio on je ispio, bio je pjanac...i jednu noc kad je ishao kuci polupjan, kupi mesa da odnese kuci da zena ispece njima i djeci..i dok je ishao putom, on vide kako se kuja oshtenla i odluci da njima meso to dadne..kad je doshao kuci kaze shta je bilo...jedno vrijeme je proteklo i on umre...zena odluci da ga zakopaju u djubar, veli nije nish bolje ni zasluzio...i tu noc ona se probudi kako pogleda na prozor a ono djubar u velikom plamenu haman do neba...sutradan kada je ustala djubar je bio kao da nsih nije ni bilo...i ona ode hodzi i isprica tako i hodza joj kaze, vidish da je tvoj covjek dzennet zasluzio, negdje je nesh dobro uradio i bolje je zasluzio...


meni ta prica tako sjela na dushu, neznam meni je tako draga, da mi mama dosta puta je isprica kada sam naprimjer nervozna ili nesh, ta me prica smiri, majke mi.. :P

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#14 Post Postao/la Alyssa_ »

XAXAXA sa jednog foruma
Evo jedne price koja je, verovali ili ne istinita, ali mozda ste je culi negde:
Sedelo drustvo u kafani do kasnih sata i pocne neka prica o grobljima, a jedan od njih kaze kako nikad ne bi smeo u ove sitne sate da ode na groblje. Naravno javi se drugi koji tvrdi da tamo nema nista strasno i da moze da ide u groblje u bilo koje doba. Povede se rasprava uz kojekakve jezive pricice o tome i padne opklada da lik ode u groblje i tamo negne na sredini groblja ukuca ekser u krstacu da bi ujutru imao dokaz da pokaze drustvu. Nadju oni i cekic i ekser, tip to ponese, sedne u kola i ode do groblja. E, kad je stig'o tamo, a ono mu malo jeza, ali sta ce opkada je opklada. Zaputi se on pun strepnje i naculo ovolike usi, stigo nekako do sredista groblja, sav napet naso krstacu i poceo da cuka ekser, prvo oprezno, a potom sve jace obaziruci se oko sebe da ga "nesto" ne iznenadi. Kad je ukuc'o ekser njemu lakne, okrene se i podje nazad, kad oseti da ga "nesto" vuce snazno za kaput. Covek se usro i od strave nije bio u mogucnosti ni da se okrene da vidi sta je to, nego pocne da trci iz sve snage, saplicuci se i padajuci, dok je iza sebe cuo paklenu buku. Na kraju je nekako pobegao iz groblja, skinuvsi prvo kaput, ili mu je "nesto" strglo sa njega. Jedva upali kola, i vrati se u kafanu, a kad ga drugovi vide ostaju zapanjeni, covekova glava je bila skoro skroz bela, na groblju je posedeo. Isprica im on sta je bilo, i sacekaju jutro, pa svi krenu u groblje, jer ujutru sve zle sile odlaze. Stignu tamo, kad ono krstaca iscupana iz zemlje, a za nju prikucan covekov kaput!! Jadni lik od straha nije primetio da kroz kaput ukucava ekser u krstacu, pa kad krenuo, a imao osecaj da ga neko vuce, a buka koju je cuo dok je trcao, je bila udaranje krstace koju je vukao od grobove, a pretrpeo je toliki stres da je od toga skroz osedeo u trenutku.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#15 Post Postao/la Alyssa_ »

hallo ba raja, dajte mi josh prichi, molim vas ja to volim da citam...ajdee :wave:

Odgovori