koliko ste sretni Å¡to postojite???

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#16 Post Postao/la becanka »

Mala_ZaeBaNa je napisao/la:Hmmm ma koliko loshih trenutaka sam imala u zivotu...uprkos svemu ja sam sretna sto postojim....al sve bude i prodje....


Tako je... :)
Sta je bilo bilo je, sta ce biti vidjet ce mo...
Vazno je da se zivot ljepo i fino i dobro izkoristi, i da se u njemu uziva...
Jer zivot je kratak... :D

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#17 Post Postao/la belly_dancer »

mislim da sam nedovoljno zahvalna..trebalo bi biti drugacije..mada uzivam u svakom trenu,jako rijetko zahvalim Bogu na svemu sta imam i sta mi je pruzio..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#19 Post Postao/la belly_dancer »

mislim da imam puno toga sta nebi trebala imat i nije mi jasno zasto bog meni daje toliko toga dok negdje djeca gladuju..nije fer... :help:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#21 Post Postao/la im_ex »

Volim - dakle, postojim :P

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#24 Post Postao/la Sabinam »

Èesto se desi da uveèer legnem u krevet i kazem sama sebi..."zaista sam sretna sto zivim".....ali nazalost ima dana kada bih zeljela da me se izbrise s lica zemlje :huh:
Sreca je u tome...sto uvijek nakon oblaka sunce grane....na to ne mozemo utjecati...niti na to da ce se oblak ponovo pojaviti...to ioanako nije u nasoj moæi....na nama je da uzivamo u sretnim trenucima i jednostavno da prezivimo one ruzne

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#26 Post Postao/la belly_dancer »

a biti sretna sta postojim je vrlo relativan pojam..pogotovo za zene koje krvare svaki mjesec..dakle,zivcana razdoblja i ona tuzna utjecu na nase razmisljanje o tome dal smo sretni sta postojimo..

nemogu svi uvijek biti sretni i zahvalni..uvjek neko ima neki cudan period koji mu sam po sebi daje drukcije osjecaje no osjecaje srece..smatram da je to sasvim ljudski da se razlicito osjecamo u danom trenutku.. :-k

ali uzmimo za primjer gladnu djecu prije navedenu,dal su ona sretna sta zive?nemaju pojma sta je hrana,dobar provod ili cak zdravlje..zakinuti su totalka..

mislim da samo ljudi koji pate zapravo su istinski zahvalni na svemu sta imaju,... :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#27 Post Postao/la vornevljev »

ima li neko da bi se slo¾io sa mnom da je sreæa u stvari samo te¾nja,htijenje.mislim da je to trenutacno i da uopce ne moze da traje.slazem se sa yo-yo,mislim da je napisao da ce biti sretan,ako nadje svrhu postojanja,a sad je sretan jer je mo¾e tra¾iti i nista vise.mislim da jesreca ustvari samo tendencija,i takodjer smatram da dosta ljudi na svijetu da ih se pitalo rekli bi da ne ¾ele egzistirati .ni dusevno ni fizicki,jer i jedno i drugo je izlozeno mozda 80% zivota jednoj konstantnoj patnji.ovome bi mozda isla u prilog i ona izreka-'sreæa je lijepa dok se èeka' ,dakle tendencija.

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#28 Post Postao/la lien »

IM_ex je napisao/la:Volim - dakle, postojim :P
a sta ako ne volim? :-k

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#29 Post Postao/la vornevljev »

e o tome sam i ja prièao

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#30 Post Postao/la bosman »

vornevljev je napisao/la:ima li neko da bi se slo¾io sa mnom da je sreæa u stvari samo te¾nja,htijenje.mislim da je to trenutacno i da uopce ne moze da traje.slazem se sa yo-yo,mislim da je napisao da ce biti sretan,ako nadje svrhu postojanja,a sad je sretan jer je mo¾e tra¾iti i nista vise.mislim da jesreca ustvari samo tendencija,i takodjer smatram da dosta ljudi na svijetu da ih se pitalo rekli bi da ne ¾ele egzistirati .ni dusevno ni fizicki,jer i jedno i drugo je izlozeno mozda 80% zivota jednoj konstantnoj patnji.ovome bi mozda isla u prilog i ona izreka-'sreæa je lijepa dok se èeka' ,dakle tendencija.

Ja sam ti uvijek sretan sto postojim i veliki sam optimista sto se tice zivota!

Odgovori