Reinkernacija

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#31 Post Postao/la vornevljev »

Mu¹karac na teritoriju dana¹nje ©kotske oko 1475.god.,po zanimanju bio ili umjetnik ili nesto blisko dana¹njim maðionièarima,ili proricatelj sudbine.Bio usamljen.

I ja se pitam za¹to volim ki¹u i tmurno vrijeme.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#33 Post Postao/la mrki62 »

Ka¾u da se svako jednom rodi - kako to da se ja toga ne sjeæam :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#34 Post Postao/la vornevljev »

Davno jo¹ nekada sam se znao zapitati i nisam lako mogao dokuèiti odgovor,da li su ljudi sa te¹kim psihièkim oboljenjima stvarno oni "nenormalni" ili smo mo¾da mi "normalni" za njih nenormalni.

Razmi¹ljao sam o tome da li mo¾da oni,gledajuæi nas kako ¾urimo i letimo za svakodnevnim obavezama,sa¾alijevaju na neki naèin.
Da li su mo¾da oni ti koji su prosvijetljeni nekim spoznajama koje su nadzemaljske.
Mo¾da je njima u njihovim "svjetovima" stvarno dobro,jer opæepoznata je stvar da je ljudski um neistra¾ena kategorija,i da se dosta jako mogu du¹evno pro¾ivljavati neki dogaðaji.

E sad ispadne da ovo nikakve veze nema sa ovom temom,ali ustvari ima.

Gledajuæi izlaganje dvojice hrvatskih nauènika Krunoslava Ðurðeviæa (struènjak za vede) i Predraga Daraboa profesora filozofije u emisiji HRT-a NA RUBU ZNANOSTI uspio sam nekako doæi do kakvih takvih odgovora na gore spomenuta pitanja.

Naime u ovoj emisji kojoj je tema bila REINKARNACIJA bilo je govora o su¹tini same te,ajd nazovimo je,pojave i svodi se najgrublje reèeno na sljedeæe: Du¹a se stalno materijalizira,raða u novom tijelu koje napu¹ta nakon smrti i onda èeka novu priliku.

Najzanimljiviji je bio prilog koji je na neki naèin bio i lajtmotiv te emisije,o jednom ©vicarcu koji se nakon ¹to je do¾ivio klinièku smrt sjetio svog pro¹log ¾ivota i pojedinosti koje su bile vezane za njegov pro¹li ¾ivot.
Dakle sjetio se svoga imena Pietro Malinar ili Mulinar,kuæe i malog ribarskog seoceta na obali mora.
Do u detalje je nacrtao katolièku crkvu u tom svom "biv¹em" mjestu kao i jo¹ neke pojedinosti,a ¾ivio je u 19.st.

Nakon toga je krenuo u potragu za tim svojim "porijeklom",po etimologiji prezimena shvatio je da bi to njegovo "porijeklo" moglo biti vezano za Hrvatsko podneblje i dao se u istra¾ivanje.

Krstareæi obalom Jadranskog mora ju¾no od Zadra prema ©ibeniku uoèio je jedno malo naselje koje je odgovaralo njegovim skicama i crte¾ima i odluèio je da su tu zaustavi.
Kako su obièno ta dalmatinska mjesta arhitektonski kamenite strukture i samim tim prkose vremenu,znaèi konzervirana su,ostala su dakle slicna kao i prije stotinjak godina.
A jedna od glavnih znaèajki koje je prepoznao dotièni gospodin bila je mala barokna crkva i jedan mostiæ.

Odluèio je da potra¾i nekoga ko bi mu mogao dati vi¹e informacija o èovjeku koji je trebao biti Pietro Malinar ili Mulinar i na¹ao se sa ¾upnikom koji mu je rekao da nemaju saèuvane knjige roðenih i umrlih u 19.st.ali da je do Drugog svjetskog rata tu bila porodica koja se tako prezivala.
Nakon toga se uputio na groblje gdje je pronasao nekoliko grobova te porodice.

Ima jo¹ nekoliko fenomena reinkarnacije kao sto su istrazivanja amerièkih nauènika koji su trazili povezanost sa apekta fizionomije lica gdje su nai¹li na jako zanimljive rezultate.

Takoðer u ovoj emisjiji analizirana je i pojava ljudi koji su se sjetili svog prethodnog ¾ivota i koji jednostavno nisu mogli to izdr¾ati,na¹li su se razapeti izmeðu dvaju svojih ¾ivota,tj.postali su podvojene liènosti a ta bolest u medicinskoj terminologiji se naziva shizofrenija (e ovo je onaj dio koji je vezan za gore navedena moja pitanja i razmi¹ljanja).
Abu_Haqq je napisao/la:Da je inkarnacija stvarnost bilo bi uvjek isti broj ljudi na dunjaluku.
Ova teza ne dr¾i vodu,prije svega zato ¹to se reinkarnacija moze udvojiti,tj.da pojasnim,jako bliske i iznimno povezane osobe (poput braæe i sestara ili supru¾nika) u jednom ¾ivotu mogu se u sljedeæem reinkanirati kao jedna osoba,ili pak obrnuto moguæe je da se jedna du¹a "rascijepi" da tako ka¾em i da se reinkarnira u dvije osobe.

O Karmi i èakrama koje su sastavni dio ove oblasti koja lebdi u ezoteriènom prostoru izmeðu mistike i religije neki drugi put.




Eh sad æe se naæi neko od foruma¹a i reæi:"Al' ga i ovaj preserava"!

Ja bih volio da mi to ka¾e u oèi i da mu ja onda pru¾im ruku,a nakon toga bismo oti¹li negdje na kahvu i posmatrali centrifugalnu dinamiku ¾enskih guza.
Zadnja izmjena: vornevljev, dana/u 25 Sep 2008 22:42, ukupno mijenjano 1 put.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#38 Post Postao/la _ramayana_ »

ja predosjecam lose stvari hahahaah.............ko ne?

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#39 Post Postao/la paparaci »

paparaci je napisao/la:gledao sam jednom emisiju na tv-u o ovom. bilo je jako interesatno. iznijeli su par uvjerljivih prica. a i dok sam Kur'an citao, naisao sam na jedan ajet gdje se za moj pojam spominje nesto poput toga. pisalo je nekako u ovom smislu "a sta oni znaju ko ili sta su prije bili". tako nekako. morat cu drugi put zabiljeziti tacno. znam samo da me je na tom mjestu bacilo u razmisljanje, da li se to s tim misli na reinkarnaciju.

"Mi vas stvaramo-pa zasto ne povjerujete?
Kazite vi Meni: Da li sjemenu koje ubacujete
vi oblik dajete ili Mi to cinimo?
Mi odredjujemo kad ce ko od vas umrijeti, i niko Nas ne moze sprijeciti
da likove vase izmijenimo i da vas iznova u likovima koje vi ne poznajete stvorimo.
"


Kur'an (sura LVI - Dogadjaji : ajeti 57-61)

pa sad....

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#40 Post Postao/la dare__71 »

paparaci je napisao/la:
paparaci je napisao/la:gledao sam jednom emisiju na tv-u o ovom. bilo je jako interesatno. iznijeli su par uvjerljivih prica. a i dok sam Kur'an citao, naisao sam na jedan ajet gdje se za moj pojam spominje nesto poput toga. pisalo je nekako u ovom smislu "a sta oni znaju ko ili sta su prije bili". tako nekako. morat cu drugi put zabiljeziti tacno. znam samo da me je na tom mjestu bacilo u razmisljanje, da li se to s tim misli na reinkarnaciju.

"Mi vas stvaramo-pa zasto ne povjerujete?
Kazite vi Meni: Da li sjemenu koje ubacujete
vi oblik dajete ili Mi to cinimo?
Mi odredjujemo kad ce ko od vas umrijeti, i niko Nas ne moze sprijeciti
da likove vase izmijenimo i da vas iznova u likovima koje vi ne poznajete stvorimo.
"


Kur'an (sura LVI - Dogadjaji : ajeti 57-61)

pa sad....
ev paparaci ubjedi ti mene da postoji i to cudo samo neznam vrijedil to za ateiste :-k

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#41 Post Postao/la paparaci »

dare__71 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
paparaci je napisao/la:gledao sam jednom emisiju na tv-u o ovom. bilo je jako interesatno. iznijeli su par uvjerljivih prica. a i dok sam Kur'an citao, naisao sam na jedan ajet gdje se za moj pojam spominje nesto poput toga. pisalo je nekako u ovom smislu "a sta oni znaju ko ili sta su prije bili". tako nekako. morat cu drugi put zabiljeziti tacno. znam samo da me je na tom mjestu bacilo u razmisljanje, da li se to s tim misli na reinkarnaciju.

"Mi vas stvaramo-pa zasto ne povjerujete?
Kazite vi Meni: Da li sjemenu koje ubacujete
vi oblik dajete ili Mi to cinimo?
Mi odredjujemo kad ce ko od vas umrijeti, i niko Nas ne moze sprijeciti
da likove vase izmijenimo i da vas iznova u likovima koje vi ne poznajete stvorimo.
"


Kur'an (sura LVI - Dogadjaji : ajeti 57-61)

pa sad....
ev paparaci ubjedi ti mene da postoji i to cudo samo neznam vrijedil to za ateiste :-k
koje? mislis na ajet ovaj ili na reinkarnaciju?

pa ne znam ni ja, da li se s ovim ajetom misli na reinkarnaciju. to On najbolje zna! samo kazem ti, gledajuci tu emisiju o tome, u kojoj su iznijeli par stvarno zacudjujucih dogadjaja i citajuci ovaj ajet, sam to nekako povezao.

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#42 Post Postao/la dare__71 »

paparaci je napisao/la:
dare__71 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
"Mi vas stvaramo-pa zasto ne povjerujete?
Kazite vi Meni: Da li sjemenu koje ubacujete
vi oblik dajete ili Mi to cinimo?
Mi odredjujemo kad ce ko od vas umrijeti, i niko Nas ne moze sprijeciti
da likove vase izmijenimo i da vas iznova u likovima koje vi ne poznajete stvorimo.
"


Kur'an (sura LVI - Dogadjaji : ajeti 57-61)

pa sad....
ev paparaci ubjedi ti mene da postoji i to cudo samo neznam vrijedil to za ateiste :-k
koje? mislis na ajet ovaj ili na reinkarnaciju?

pa ne znam ni ja, da li se s ovim ajetom misli na reinkarnaciju. to On najbolje zna! samo kazem ti, gledajuci tu emisiju o tome, u kojoj su iznijeli par stvarno zacudjujucih dogadjaja i citajuci ovaj ajet, sam to nekako povezao.
evo odvratno mi kopirat citav tekst ali gubi se smisao bez toga ali moram ti reci da i meni sav taj tekst asocira na tako nesto... :-k

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#44 Post Postao/la ra-ja »

reinkarnacija...je poznato ...i vjerujem da to postoji....

Davno sam citala ..da je jedna engleskinja...putovala preko turisticke agencije negdje u Italiju po prvi puta..i da je prepoznala grad u kome je nekada zivjela..Opisala je to mijesto kako je nekada bili...kao i dogadjaje koji su slijedili....
I zaista negdje u arhivama su pronasli...opis mjesta i dogadjaji su potvrdili njenu pricu.... :-k

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Reinkernacija

#45 Post Postao/la ra-ja »

Posto je svasta moguce ..moguce i to....Gledala sam jedan film gdje joj je muz biznismen poginuo u saobracajnoj nesreci..i pojavio se u obliku psa...

Film je veoma pogodio...i vezao me za jedan dogadjaj...
Moj brat je veoma volio pse..Jedan dan je za sobom doveo do nase zgrade jednog crnog psa, sa bijelom prugom na stomaku...Zvali smo ga Cuci.Cuvao je zgradu i svaki dan mog brata pratio u skolu i zajedno se ponovo vracali kuci....Cuci je okotila i 9 malih kucica...koje smo podjelili kada su malo stasali...
Lajala je na svakoga ko naidje nepoznat prema zgradi....Komsije su se pocele ljutiti jer im je smetalo,pa smo se ga morali rijesiti....
Jednom covjeku smo platili da ga odvede na jednu planinu....ali se ona do vece vratila...
Drugi puta dali smo ga covjeku iz nekog sela za poklon...i opet se nakon nekoliko sati pojavila...
Jedan dan smo krenuli na izletiste udaljeno 40km od grada i poveli i nju da je tamo ostavimo,jer se tu nalazilo i par hotela i vikendica...U putu je pocela povracat...zaustavili smo auto...da joj damo vode...ona se naglo istrgnu...predje ulicu....Zvala sam je da stane,tik na ivici saobracajnice ..ona se okrenu ..tuzno nas pogleda i nestade..u kanjonu rijeke koja se tu nalazi.
Trcala sam da je zaustavim ,ali nje nije nigdje bilo..kao da je u zemlju propala....
Potajno sam se nadala ... kroz dva dana kada smo se trebali vratiti ,da cu je zateci pred zgradom.
Rekla sam ako se sada vrati..nikada vise necu zeliti se je rijesiti....
Cesto se sjetim i stalno se pitam...dali je to neko koga smo poznavali...??? Cuci je nas voljela... :(
Nisam opisala sve cudne dogadjaje ...sa njom ..bilo bih i suvise opsirno.... :?

Odgovori