Reinkernacija

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

Reinkernacija

#1 Post Postao/la Isolde »

Da li verujete u reinkernaciju? :tellme:

-------------------------------------------------------------------------------------

hm? tesko jos sam skepticna, gledala sam jednu dokumentaciju u vezi toga mnogo mi bilo intresantno (k.n.: kad je jedan mali momak od 3 god rekao da je bio u predhodnom zivot njegov deda i da se seca svega - sta je radeo, kako je ziveo, itd) al dobro ipak neznam, moze se reci da verujem al i da ne verujem, pola - pola cudno al tako je :huh:

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

Re: Reinkernacija

#3 Post Postao/la Isolde »

hamid_islam je napisao/la:
ja ne verujem u rejkarnaciju jer mi je jedan reikarnator rekao da sam u predhodnom \ivotu bio majmun, ja sam mu rekao da je on najve'i majmun koi hoda ovom yemljom. a po toj emisiji ispada da je moj deda bio majmun i da sam ja sada majmun u ljudkom telu ha, ha, ha, ha. reinarnacija po mom mi[ljenju ne postoji jer se ja ne se'am predhonog \ivota niti d\ungle niti yoolo[kog vrta, to yna;i da ja nisam majmun. ha, ha, ha,ha.


[alu na stranu. ja mislim da su ti reikanatori neki crni magovi ili d\ini tako ne[to [ta ja ynam nisam toliko upoynat sa tim.
hehe dobro si mu rekao mislim da bih i ja tako reargovala :P

mislis da je crna magija? a sta je za Budizam tamo je reinkernacija jedan deo vere?! :P al dobro, razumem sta hoces reci stim na sta mislis :biggrin: cmok bato :)

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#5 Post Postao/la Isolde »

hamid_islam je napisao/la:da to jeste, reinkarnacija je budistièko verovanje, ali svi mi znamo da je budizam definitivno idolopoklonstvo odnosno paganstvo. dudizam nije monoteistièka vera a svemonoteistièke vere smatraju da je budizam sklon crnim magovima ili d¾inima.

nikako ne ¾elim uvrediti budiste (to niti govora) ali ja mislim ta je tako i da hindusi u indiji imaju isti sluèaj paganstva.

no svako se nosi sa svoim shvatanjima to je to.

:biggrin: VELIKI CMOK I TEBI SEKICE!!!
hm? dobro razumem sta hoces reci i slazem se koliko toliko :biggrin:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#6 Post Postao/la Abu_haqq »

Da je inkarnacija stvarnost bilo bi uvjek isti broj ljudi na dunjaluku.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#8 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Da Dunja77 jasno ko dan
Ps.Nismo strucnjaci? hm... :-k
Upravo sam procitao jednoga :chuckel:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#9 Post Postao/la mala-plava21 »

Jednim dijelom i vjerujem, ali bas da se drzim toga kao slijepac stapa to ne. Samo dragi Bog zna sto je poslije a toga se drzim kao slijepac stapa :baa:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#11 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la:Da je inkarnacija stvarnost bilo bi uvjek isti broj ljudi na dunjaluku.
©to ljudi ?
Ko ka¾e da se reinkarnira¹ ba¹ u èovjeka ?,........ mo¾e u ¾ivotinju :biggrin:
Kad su pitali Crnogorca u ¹ta bi se on reinkarnirao , on je rekao da u zmiju ,.............. ka¾e ; le¾im a idem :wave:
A drugi je rekao da u magarca , prijatelj mu ka¾e da ne mo¾e dva puta ( vjerovatno je mislio da ne mo¾e biti dva puta magarac ) =D> :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#14 Post Postao/la mrki62 »

Ne dirajte mi budiste - da ne bi ko dobio po guzari :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori